Odvzdušnění Magura Marta SL ?

7 nepřečtených
  • Vojtíšek

    Odvzdušňovali jste někdo tyhle brzdy. Použil jsem přesný postup podle manuálu (je fakt, že s odvzd. sadou Shimano, ale to by snad nemuselo mít vliv) a stále je krok páky hrozně dlouhý, evidentně je tam stále vzduch a než brzdí je třeba trochu namačkat. Přitom tam proženu vždycky kapalinu, bublinky už žádný nejdou, přesně jak říká manuál. Systém se jeví jako těsný, kapalina nikde neuniká. Nemáte někdo nějakou vychytávku?

    0 0
    • martt  

      ak je to hned po odzvdusneni dobre a po case zle, tak ti to niekde cuca vzduch

      0 0
      • Vojtíšek  

        Píšu, že se mi to nedaří odvzdušnit. Tzn. že hned po odvzdušnění je to špatný, páka má příliš dlouhý chod a nic se následně nemění, takže kapalina neuniká a vzduch to nepřisává…

        0 0
        • kovar  

          a co takhle treba zkusit toto, nasadis hadicku s nadobkou nebo pytlikem(at to netece po trmenu) na odvzdusnovaci sroub, zmacnes paku a pri stalem pusobeni mirnou silou na paku (pomuzes si treba gumickou) povolis trochu ten sroub – zacne jim protekat olej hnan hnan silou na pace. Pripadne tohle provedes nekolikrat , pokud vytekaji bubliny – samosebou nezapomenes to, co vytece doplnit do expanzni nadobky. – treba takto ten vzduch dostanes pryc , odvzdusnovaci sroub samosebou musi byt nahore (bublina stoupa vzhuru), to je jasne. Sem tam je dobre drevem trohu poklepavat, aby se bubliny uvolnily

          0 0
          • kovar  

            sakra. co to ? jeste jsem zapomnel dodat ze pri uvolneni sily na paku je treba mit odvz. sroub zatahnuty, aby to nanasalo vzduch

            0 0
            • Vojtíšek  

              Vyzkouším, uvidím.

              0 0
              • jocky  

                Mam je taky (ne SL) a odvzdusnit mi jdou, ale treba az na 3. pokus :o). Delam to taky dle manualu. Delam to s nasazenym kolem a suchym hadrem kolem trmenu. Nasroubuju dole strikacku (str) plnou oleje, dotahnu klicem, odstranim vicko nahore u nadobky ve vodorovne poloze, povytahnu vzduchovou bublinu spodni strikackou a ta se usadi na hore ve strikacce(ta bublina tam je vzdycky po nasroubovani strikacky )!!, tlacim olej spodni str. nahoru, dokud neni nadobka nahore plna. Pak to bud odsaju druhou str., nebo pomalu mackam paku a ta olej zas tlaci do spodno str., nebo to nasaju zas spodni str. Tohle opakuju dokud me to neprestane bavit. Upevnim vicko na horni nadobce, vysroubuju spodni str. a uzavru system. Nekdy je potreba nakonec jen doplnit olej v nadobce, protoze ji hodne ubyde po promackani packy. Dostane se do trmenu, kdyz byly pistky moc otevreny po odvzdusneni.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.