Brzda - problem ? To sem z toho Matěj

8 nepřečtených
 • jerrry

  Zdravim všeznalé fórum. Zajímal by mě váš názor na následující jev/problém … mam hydr. brzdy Magura Marta. Zadní jsem odvzdušňoval v létě (OK), přední ještě ne. Chodila bez problémů. Dneska jsem v jednom výjezdu s sebou majzl – takovej ten klasickej pád – těžkej výjezd, na bordelu uklouzlo zadní kolo a já nevytáhl nohu z SPD a lehl jsem na bok. Nic extra. Vstanu a jedu dál … ale .. za chvilku jsem si všiml že přední brzda má jinej chod. Prostě zabírá o chviličku později než dřív. Má o něco větší „mrtvej chod“ – tedy než začne zabírat. Zatím brzdí, o něco níž, ale brzdí, snad i jde skoron stejně dávkovat, jen ten pocit je prostě jinej …

  Tak nějak nevím o co jako jde ? je možný, že se při tom pádu zavzdušnila ? Ale já takhle nespadl poprvé a dřív nic. SKoro dycky spadnu na pravou stranu :-) Přísahal bych, že v pozici v leže jsem brzdu nemačkal. Proč taky. Destičky stále jsou. Tak jaktože najednou brzda chodí jinak ???  Nejde mi o řešení – brzdu lze používat a případný odvzdušnění zvládnu, ale vrtá mi hlavou co se jako mohlo stát ? Vím že Magury jsou na vzduch citlivější ale tady mi to nějak nedává smysl.

  • jIrI___  

   A není třeba možné, že se vzduchová bublinka z expanzky dostala při tom pádu někam do oběhu, třeba do hadice?

   • Blade  

    Magury jsou na tohle prý citlivější, ale pokud při tom nezmačkl páku, tak si myslím, že by se z expanzky vzduch do hadice neměl jak dostat. A pokud, tak by stačilo párkrát zmáčknout páku a bublina by byla zpět v expanzce.

  • Jogador  

   Ty nejsi matěj, ty jsi honza, jen ti z toho už hrabe, když ani nevíš, jak se jmenuješ…

  • Jogador  

   A nemohlo se něco stát při pádu s pákou?

   • jerrry  

    paka je OK. NAvic je nalevo a ja sebou majzl napravo, takze byla v bezpeci …

  • Pi†el  

   Kup si poradny brzdy a nebudes resit picoviny.. :-P

  • kafac  

   Spis bych rekl ze se ti pohnul trmen, pokud neni rovnobezne s kotoucem, tak se zvetsi krok na pace… zkus ho znovu seridit.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.