kdo jezdite kolem brnenske prehrady?

64 nepřečtených
  • koňák

    chci se zeptat na nazor (asi predevsim brnaku) na trasu kolem B prehrady, myslim rakovec sokolak a pak po tech super uzkych pesinkach az k bytisce, pak kolem hradu a lesem zpet… myslim, ze neexistuje lepsi projizdka, co se da zvladnout za neco pres hodinku. taky nekdo muze prihodit svuj nejlepsi cas (a misto odkud vyjizdi). Taky chci touto cestou pochvalit pro me anonymni opravce toho nejdrsnejsiho useku cca 3–4km za sokolakem. Sice se tim v tech mistech si zhusti provoz, ale aspon uz to neni tak moc o zivot, a nemusi se sesedat

    0 0
    • chobot  

      neco pres hodinku?vis kolik je po ceste lakadel,hospod a tak?to mame u Hribka,u Stro­ma,u Šulaka…v Bi­tysce u Kocoura… :-P no a naz5 legendarni pivni bar Na zahrade..kam se hnat.. :o))

      0 0
    • Lišák  

      Kolem přehrady se poflakuje moc lidí, lepší je Velká baba-Kuřimská hora. Tam máš stojky, padáky, rovinky… Občerstvení Country bar v sokolovně v Kuřímě a v Ivanovicích v poslední chatě před lesem.

      0 0
      • wlk  

        nejlepší je kombinace přehrady a baby, tzn projet to přes hory doly do bílovic, jezdím to tak z Lískovca a je to paráda-až na ten návrat přes cyklotrasu č.1, to je trochu vopruz po rovince a mezi lidma…

        0 0
        • Pivomil  

          cau kudy jezdis z priglu do tech bilovic ?

          0 0
          • wlk  

            musíš vyjet na sokolák nahoru jako kdyby směrem k oboře, pak se dát po zelené na rozdrojovice, pak po červené na Jinačovice, pak zas po zelené přes babu do Řečkovic, no a potom přes Soběšice do Bílovic. Je to super trasa, vychází to z Lískovce cca na 70 km a je to samej kopec, prostě paráda, rovinky sjezdy, prostě od všeho kus.

            0 0
            • RomanH  

              Koukám, že jsi skoro soused.

              0 0
              • wlk  

                nekecej, odkud jsi?

                0 0
                • RomanH  

                  Slunecna, konecna X35

                  0 0
                  • wlk  

                    mikuláškovo nám., konečná X25 :-)

                    0 0
                    • stream  

                      Tak to jsme taky sousedi:)) Má oblíbená vyjížďka z Lískovce přes Kohoutovice lesem na přehradu, Rakovec, Ríšova studánka, dolů k Veveří, po silnici na odbočku k Hvozdci, zpátky lesem do kopce na Ríšovku, Helenčina studánka, Horákův žleb u Žebětína, Rakovec, přístaviště a zpět na Lískovec. Je to příjemných 50 km na rychlé večerní protažení s nutným minimem asfaltu.

                      0 0
                      • wlk  

                        jo, to je pěkný, taková Ríšovka zleva zprava :-))..My to jezdíme taky takhle Lískovec, Kohoutky,prígl,Rí­šovka,Hvozdec,Do­mašov,Rosice,O­mice a přes les do Střelic,Troubsko a dom do panelákůůůů.Je to taky nějak tak kolem 50, možná i víc, ale mám tu trasu moooc rád, je to tam pohoda.

                        0 0
                        • tuta  

                          Diky za tip, akorat v Rosicich jsem se nejak ztratil a najel na dementni silnici, tak doufam, ze zitrejsi pokus bude uspesnejsi.

                          0 0
                    • Steel  

                      Tak chlapi to jsem taky váš soused, nedávno jsem se přistěhoval, moje bydliště svážná ulice, kousek od Kameňáku. Moc to tu zatím neznám, tak bych možná i někdy s váma vyrazil až si tu dovezu bika.

                      0 0
                      • wlk  

                        to samo rád, jen ses netrefil do dobrýho období-sezóna je pomalu za námi…

                        0 0
                        • Steel  

                          No jo, já vím, budu muset počkat do jara, stejně musím ještě ten svůj bike trochu poladit.

                          0 0
                          • Kit-kat  

                            Zdravim,jsem taky ze Svážné:)Moje oblíbená silniční trasa je přes Kohoutky a Bástr a pak kolem přehrady až do Bítýšky. Když je pěkně, tak tam bývá docela dost lidí,ale na silnici to přece jenom tak nevadí. Zatim se mi nepovedlo vymyslet žádnou návratovou trasu,tak to většinou jak debil otočim a valim zpátky. Jinak nevim proč, ale na ten jih(Ostopovice atd.)mě to nějak neláká.

                            0 0
                            • Lišák  

                              A co tohle: VB, Chudčice, Moravské Knínice, před Kuřímem vpravo na Jinačovice, na konci Kníniček u cykloprodejny vpavo, pak do kopce nad hráz, po hrázi do Bystrce? Ta silnice je frekventovaná zhruba jako ta okolo přehrady, tak to docela jde.

                              0 0
            • stream  

              Otestoval jsem a spokojenost! Dík za tip! Jen za Rozdrojovicemi se mi nepodařilo trefit odbočku červené a tak byla cesta k Jinačovicím o kousek delší – oklikou a po zelené – paráda. No a z Bílovic bylo super vyšlápnout ještě na Klajdovku. Ale ten návrat přes město :(

              0 0
              • wlk  

                jj, tak klajdovku sem si taky minule dal a bylo to žůůůůžo, ten návrat přes město je takovej pád do reality města :-(, ale nějak se člověk domů dostat musí…

                0 0
        • MartinXC  

          :-) Ano, to je pravda, kolem přehrady je to nejlepší přes Žebětín, Vápenici, Javůrek, Šmelcovnu, Pejškovou, Tišnov, Černou horu, Ráječko, Kras, Adamov, Bílovice, Útěchov, … :-)

          0 0
          • rock  

            Neměřil jsem to, ale právě jsi nadhodil tak 80–100 km okruh :-) …

            0 0
            • rock  

              … to by se asi za „něco přes hodinku“ zvládnout nedalo …

              0 0
              • MartinXC  

                Proč se o to nepokusit :-) ? Je to přes 120km a 3000m (záleží kudy v detailu vedeš trasu).

                0 0
    • emarco  

      kolem prehrady po leve strane reky jsem jel jenom jednou a rekl jsem si vickrat ne! tam je to o hubu, nekolikrat jsem sesedal z kola a malem spadnul do ty prehrady i s bikem!

      0 0
      • kámen úrazu1  

        Budu hádat. Před mostem na Veveří? :-)

        0 0
        • emarco  

          No jasne, kde jinde:-) Mimochodem vyjizdite nekdo ten kopec lesem na Veveri po cerveny?

          0 0
          • vili  

            joo,ale u hradu uz se to aspon mne dost stavi na zadni…teda esi je to to stoupani napred po betonu ke spodni brane a pak doleva po uzke cesticce

            0 0
          • RomanH  

            Jojo, vyjedu to celkem v pohode. A dolu jsem to dokonce 2× sjizdel i s vozikem.

            0 0
      • pepek  

        A o tom to je , ne ? Je to pěkně technický úsek a teď , když jsou tam ty lávky tak je to jetelný skoro celý: a ten adrenalin kousek za barákem má taky něco do sebe-když to spojíš ještě s křížovou cestou, tak se určitě nenudíš. Lidi tam nejsou např. ve všední den.

        0 0
        • vili  

          hele oni tam neco udelali stou skalou jak se prelizala kousek pred mostkem u veveri?

          0 0
          • slou  

            jj celou ji zplundrovali:) a už se nepřelízá ale jezdí :)

            0 0
            • vili  

              tyjo tak to tam musim co nejdriv kouknout.uz se tesim

              0 0
          • pepek  

            Jo a tu druhou, která se jezdila (jak kdo) i předtím, taky upravili, naštěstí jen vpravo udělali schody, ale vlevo se dá jet jako dřív. (Je to ta první po tom klouzavým, písčitým sjezdu od rozcestí turistických značek. Doufám, že tímto již úpravy skončily, nebo tam bude za rok asfalt :-(

            0 0
            • vili  

              no ja sem slysel ze prej maj prave plany to tam cely dodelat na ten podelanej asfalt co je na zacatku,to by bylo dost v p…rdeli.

              0 0
            • slou  

              Taky jsem to zjistil. Ještě je tam zhora jedna vychytávka a to dva kůly v zemi. Vlaštovkama se tam nevlezu – nebo jo, ale strašně blbě. Nějak jsem to nepochopil proč?

              0 0
              • vili  

                protoze je mas moc siroky? :-))

                0 0
                • slou  

                  No na to jsem přišel taky :) Asi vezmu kostitřas a zkusím to s rovnýma.

                  0 0
                  • vili  

                    oba sou super bajky :-) moje pristi kollo bude nejspis kona nebo rb :-)

                    0 0
                    • slou  

                      ď ;) , tak s kostitřasem to jde v poho projet, ale dneska jsem tam potkal nejvíc cykloturistů co tama jezdím, asi ta oprava zvedne trochu provoz. Jinak Prigl vypadá děsně.

                      0 0
                      • chobot  

                        hele nejels vcera cestou na Hlencinu studanku?me se zdalo,ze jsem videl tvyho kostitrasa…

                        0 0
                        • chobot  

                          Helencinu,promin Helenko :o))

                          0 0
                        • slou  

                          tj jako 28. tak to jo, byl jsem si tam dat trochu perniku :) Kdes byl? Par jich jelo dolu a jednoho jsem potkal u Rišovky. No a nějací pěší nad Helenkou.

                          0 0
                          • chobot  

                            ja jsem byl na vylete se psem.sedel jsem na kladach a rikal si:hele toho znam…akorat mi bylo divny,ze jedes po asfaltu.. :o))

                            0 0
              • Cortez  

                Mam stejnej problem, moje vlajdy sou asi o 5 cisel delsi :) (jeste horsi je ale ten kus zeleza uprostred te branky). Co sem tam jel naposledy tak smerem od lavky jsem ten celej usek projel bez seslapnuti. Jen mam dojem ze po tech „opravach“ je to pro cyklisty jeste horsi nez to bylo.

                0 0
                • slou  

                  No horší.. ani ne, krom toho začátku a potom ta levá dolů po těch skálošutrech s těma přidanýma schodkama tam mě ta oprava trochu překvapila.

                  0 0
                  • Cortez  

                    Prej to opravili kvuli tomu, ze nejakej cyklista se tam zabil :(

                    0 0
      • Lišák  

        Mě předloni padalo kolo do přehrady na posledním hrbolu před Chudčicemi. Já (abych neletěl s kolem) jsem skočil na strom u cesty a sjížděl po něm, jak hasič na tyči a sledoval kolo, jestli se utopí, nebo se zachytí o nějaký strom. Chytlo se, mrcha .-)

        0 0
    • Komi  

      Tahle cesta je naprd, je to moc úzký a dost lidí, ale perfektní to je od přehrady na Ríšovu srudánku, sjezd pod Veveří, potom po silnici přes Býtýšku (nevím jaký i/y) do Mor. Býteše (taky nevím :-)) ) a od tam to je krásnou lesní cestou kolem zeleného stolu až k přehradě. cca 40 km a z žabin to jezdím pod 2 hod. pohodovým tempem …

      0 0
      • Lišák  

        Nejezdi po silnici, ale po červené kolem hradu do Bítýšky (je to pěkná cestička), pak po bývalé železniční trati do Mor. Knínic. Vyhneš se asfaltu.

        0 0
        • RomanH  

          Tu bývalou tra? jsem nikdy nenašel

          0 0
          • rock  

            A já jo, heč … asi jediná věc, kterou tam znám a Ty ne :-) … akorát to stálo dost námahy, protože v mapě ji mám už z Kuřimi, ale najít se mi ji podařilo až z Knínic …

            0 0
        • MartinXC  

          Kde je nájezd na tu tra? VB-MK ? (taky mi to moc neříká)

          0 0
          • Lišák  

            V Bítýšce se to blbě hledá. Vezmu to od MK. Jedeš od Kuříma, před MK je ?eď rozkopaná silnice. Před tím rozkopaným odbočíš na polňačku vpravo a dojedeš do MK, projedeš kolem sokolovny na křižovatce dopava a hned doleva. Jak končí baráky tak ta cesta už je bývalá tra?. Dostaneš se po ní až do zatáčky mezi hájenkou a Chudčicemi. Tam je lepší jet po asfaltu až před Chudčický kopec, kde zahneš doleva a jsi zase na trati. Z polňačky nikde neodbočuješ až skoro na konci Chudčic se musí popojet zase asi 100 m po silnici směr VB.Za značkou „konec obce“ je levá zatáčka, ale ty pojedeš rovně po štěrkem vysypané cestě okolo chat asi 100 m. Pak dopava krátký kopeček a na vrcholu doleva do průlomu tratě už do VB. Snad to najdeš :-)

            0 0
    • Siddha  

      jezkovy voka, tam tech variant je, cas od casu v tech oblastech taky bloudim, jinak na biku spise smerem severnim…

      0 0
    • Medunka  

      Po Brne jezdi tolik sikovnych bikeru, ze mi dnes az ocicka prechazela :-)

      0 0
    • zirecek  

      Já kolem Brněnské přehrady nejezdím.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.