• dawa

    Čau , budu kupovat nové kliky a střed a rozhoduju se mezi systémem ISIS nebo čtyřhranem , poradte co je výhodnější z hlediska životnosti , údržby montáže demontáře , tuhosti a tak . Dík .

    0 0
    • Daf  

      Urcite jdi do isis nebo octalinku. Ctyrhran je uz minulost. U drazhoveho spoje se ti neomackavaji kliky kdyz je demontujes a osa je i tuzsi.

      0 0
    • Twisp  

      z hlediska 1.zivotnosti asi ISIS pac ctyrhan se ti casem vymacka. 2.udrzby montaze a demontaze- isis nejni konus takze asi isis 3. tuhost vychazi asi tak nastejno, podle vela ale napriklad v prenosu krouticiho momentu na rotaci klik vyhrava ctyrhran – coz me prekvapilo (potom hollowtech II, a pak az isis.

      0 0
      • dawa  

        Dík asi pujdu do toho ISIS ,ale ještě bych potřeboval vědět jak určit délku osy .

        0 0
        • MARIN  

          Dnaska uz bych se nerozhodoval mezi ctyrhranem a ISIS ale jednoznacne bych bral Shimano XT (za tu cenu co je v i-shopech je to parada :)

          0 0
          • Twisp  

            Jo u me je to taky naprostej vitez. Jdu do tech klik na podzim.

            0 0
        • preacher  

          Dej tam XT 04 a neprohloupíš, mám je asi měsíc a je to paráda (tuhost, montáž a v neposlední řadě „dyzajn“. Ani se nemusíš starat o délku osy. Investice Kliky + integ. osa 4700,– + 250,– klíč.

          0 0
    • onegear  

      Probuh lidi jak dlouho ten isis pouzivate, ze muzete tvrdit neco o jeho vetsi zivotnosti. Ja ho mam rok a pul a neco takoveho bych si rici netroufal !

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Vzhledem k tomu, ze ctyrhran se da lehce zlomit i novej a u ISISu uz je to trochu problem, tak bych rek, ze se to s toho odvodit da. To je trochu mimo, co? No vymackany ISIS kliky jsem uz taky videl a ne jedny a Octalink, darmo mluvit. Ale ctyrhran se da sezvejknout pri prvni jizde. Kazdopadne pokud neni limitujici cena, tak bych ctyrhran nebral. A na tvrdsi jezdeni uz ani ISIS ne, ale to je spis problem hlinikovejch klik nez systemu.

        0 0
        • onegear  

          Moje zkusenost s isis – po zhruba 5× stazenich a nasazenich klik je „preload“ tj. mezera mezi klikou a dosedaci plochou osy stredu po nasezeni jen rukou vyrazne po udavanym limitem 3mm, kterou norma isis udava. Ono je to pochopitelne – u 4hranu se zvetseni otvoru kliky kompenzuje vetsim natlacenim kliky na osu – to bohuzel u isis diky udavane vyhode dosedaci plochy osy nelze. Odhaduji, ze je to dalsi „krok spravnym smerem“ ovsem jen pro vyrobce.

          To jiz vubec nemluvim o trvanlivosti loziska, ktere ma z duvodu vetsiho prumeru osy mensi prumery kulicek.

          Pro me dalsi vymluvny dukaz – Chris King, zakladajici clen skupiny isis stale, jiz po kolika letech, nezacal isis bb vyrabet. Ze by se bal o svou povest ?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Taky si nemyslim, ze je ISIS nejaka super vec, ale krok to je. Bohuzel na nem asi budou vyrobci chvilku preslapovat. Kulicky by se mohly nahradit jehlovymi lozisky. Nebo se na tyhle ptakoviny rovnou vy… a udelat normalni BMX domecek, kam se vsechno vejde a jeste v poradne sirce, aby nemusely bejt loziska venku. Kliku z materialu ktery se nevymackava nebo na stazeni sroubem. No vlastne ja uz stredovy slozeni a kliky na jednom kole takovy mam :)

            0 0
          • Tomcat  

            po zhruba 5× stazenich a nasazenich klik je „preload“ tj. mezera mezi klikou a dosedaci plochou osy stredu po nasezeni jen rukou vyrazne po udavanym limitem 3mm, kterou norma isis udava...... Nevim proč to fut sundaváš. Já to většinou sundám až je klika nebo střed na vyhození. Náhodou memá bej takhle mezi osou a klikou podložka ;-) Já ji teda na FSA mám , další podložka mí bejt mezy šroubem co natahuje kliku a klikou a poslední podložka mezi padálem a klikou. Pak se nediv. :-)
            To jiz vubec nemluvim o trvanlivosti loziska...... Nic zvláštního ,ale střed jde repasovat to se ale o Shimanu říct nedá.

            0 0
            • onegear  
              • Nevim proč to fut sundaváš

                kdyz tam natece tak to vrze, je potreba to vycistit, namazat a to se to sundat musi

              • Náhodou memá bej takhle mezi osou a klikou podložka ;-)

                mezi klikou a osou truvativ podlozku rozhodne nema, pod sroubem kliky ano

              • Problem vice malych kulicek

                asi se jich tam nevejde tolik aby to vyrazne zvetsilo stykovou plochu. Podivejte se na ostatni fora napr. mtbr – vesele se sypou i kultovni raceface isis bb

              S Padlistou souhlasim – vychodisko vidim v bmx systemu, ale ono shimano 760 je vlastne to same.

              0 0
              • Tomcat  

                Podložka tam bejt má (pak ti do toho neteče), vypadá to že je součástí osy ale je výměná, klika se vo ní má opřít a nepujde do toho sajrajt. ISIS se nemaže jen konzervuje. Z ložiskama souhlas, bodli by aspoň jehlový ložiska (DMR). BMX systém gut :-) ,ale Shimano není to samí , ******* je v spojení kliky s osou je to nalisovaný takže aš to povolí kupuješ nový kliky i s osou a tu bude drařší než kupovat osu nebo kliky :-p Pro ISIS hovoří i to, že po 4hranu to je nejrozšířenější a otevřený systém.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Az ti povoli vnitrni noha v korunce, tak kupujes taky nohy + sloupek + korunku a to bude taky drazsi nez… :) Me se to nezamlouva stejne jako lisovany nohy, ale spis nez, ze se to povoli (ale i to je mozny, psylo, X vert … ), ze nemas moznost vymeny jednotliveho komponentu, pripadne volby mezi vyrobci/modely. No takovej uz je zivot.

                  0 0
                • onegear  

                  O tvoji podlozce tezko mohu diskutovat ale muj truvativ jak podle truvativ.com dokumentace tak podle mailoveho dotazu u truvativ techhelp kdyz jsem resil vrzani, podlozky nema. Operna hrana kliky doseda primo na prirubu osy. Jini vyrobci to resi mozna jinek, nevim.

                  Zajimave informace isis 4hran jsem nasel na singlespeed foru mtbr. To nejsou hosi co to prilis setri a naprosta vetsina preferuje bb un72 4hran. Ti opravdu tvrdi bmx napr profile kliky.

                  0 0
                  • lubos  

                    Potvrzuji, truvativ oska i kliky. Zadne podlozky mezi klikou s zapuzdrenym stredem.

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Truvativy co jsem videl ja, podlozku mely.

                    Profile racing dela kliky jen na tisicihranu.

                    0 0
                  • Tomcat  

                    Hmmm. tak z tou podložkou to je blbí, možná by ti to pomohlo.

                    Zajimave informace isis 4hran jsem nasel na singlespeed foru mtbr..... Ani se nedivim, když to vodejde tak koupěj nový a hrajou na gramy. Jinak BMX trochu jezdím a Profile nic moc, teda moc a to cenově.

                    0 0
                    • onegear  

                      Kdyz bych to vratil k dotazu uvodniho tazalete, dle mych soucasnych zkusenosti

                      • isis bych uz nechtel
                      • 4hran kdy by bylo nejhur
                      • xt04 asi nejpravdepodobneji
                      • nejradeji bmx styl kliky, ale to by vyhovovalo me, kdyz nehonim gramy
                      0 0
                      • Tomcat  

                        Tak to bych si raději koupil DMR kliky. Jsou to lehký BMX CrMo kliky, s tisícihranou dutou osou na čtyřech ložiskách s euro rozměrem misek(standart).

                        Sem to nějak nepochopil, to chceš říct že ISIS je horší než čtyřhran?

                        0 0
                        • onegear  

                          No ja rikam, ze mam s isis horsi zkusenosti nez s 4hranem

                          • kolo na celorocni dojizdeni do prace, 13 let stare puvodni 4hran kliky a stred shimano dx
                          • silnicni 11 let puvodni 4hran kliky, druhy stred shimano ultegra
                          • horske 9 let puvodni 4hran kliky a druny stred shimano xt
                          • horske 1,5 roku isis kliky co nevidet na vymenu a co se ptam po diskusich nejsem urcite vyjimka

                          Muzes mi dat nejaky link na ty dmr kliky?

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            DMR kliky jsou zbytecne drahy na to, ze jsou uplne stejny jako treba Point atd. Jo a taky se lamou, kdyz zevnitr zreznou :( Njn. vsechno ma svoje mouchy.

                            0 0
                            • Tomcat  
                              1. To nebyly DMR ty zlomený kliky
                              2. Poin a DMR stojej už stejně (5900,– i se středem ) je to divný ale Čižma umí i zlevñovat (von to dožene na SantaCruzu :-))
                              0 0
                          • Dumbo  

                            ja si myslim ze viac nez iste ze ti 4hran vydrzi dlho mne tiez drzi uz druhy rok a to ho velmi nesetrim 4hran nepomackas pomackas kluky opravte ma ak sa milim

                            0 0
                            • McBlacky  

                              taky bych řekl, střed vydrží tak 10 tisíc km, než odejde zevnitř, za tu dobu, pokud se nezlomí se nevymačká. Ovšem to je můj případ, já používám středy od deore dolů a kliky jak kdy, ale taky žádný super.

                              0 0
          • MARIN  

            velky prumer loziska zustav=vetsi pocet kulicek=vetsi stycna plocha rozkladajici silu. Jak uz jsem psal bral bych nove XT a nebo starsi obdobne (umisteni lozisek vne stredove mufny) delane kliky Coda

            0 0
            • náčelník  

              Jako správný archivář jistě pamatuješ Tioga Revolver. Jako XT, ale ložiska uvnitř a převodníky přes unašeč.

              0 0
        • sikipiki  

          Sorry za dotaz,ale co vlastne je to ISIS?

          0 0
    • Pekáček  

      Asi takhle, se čtyřhranem jsem nikdy neměl problém a to jsem ho jezdil od nepaměti. ISIS bylo peklo, každý výrobce si ty drážky dělá široký podle sebe a já tak skoro zničil kliku. Teď mám na biku Hollowtech II a zatím drží, podle mě když už něco nového, tak toto a ne ISIS či Octalink.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.