• Blackhawk1

    Stala se mi taková nemilá a možná i nezvyklá věc-když jsem stříkal řetěz silikonovým olejem WD-40, tak mi to omylem poprášilo zadní kotouč+destičky. Teď to samozřejmě míň brzdí, zkoušel jsem to i vyčistit ve vodě, hadrem, odmastit lihem-nic nepomohlo. Tak nevím teď co s tím. Můžete mi někdo poradit, jestli existuje speciální odmaš?ovadlo anebo už je definitivní konec s destičkami i kotouči.

    0 0
    • pitelboy  

      desticky skus vzit smirglem…

      0 0
    • Andrzej  

      pokud to jenom min brzdi, tak to za jizdy poradne zahrej, mozna se to vypece samo… a wd40 myslim neni silikonovy

      0 0
    • Kreten  

      sa mi stalo presne to iste, wd40 som striekal na retaz a dostalo sa aj na kotuc. vyber dosticky a prepec ich nad sporakom.tym sa to vypali. kotuc odmasti benzinom alebo takym niecim. mne to brzdi tak jak pred tym. nabuduce ten kotuc zakry handrou alebo take daco

      0 0
    • 7LK  

      Dal by se zkusit i www.weicon.cz/cisticeall.htm to používal v době kdy jsem si spravoval auto a zbytek mi teď občas plácá známý, který má kotouče a je spokojen.

      0 0
    • Standa  

      Používám na motku i na kolo přípravek " saBesto" od firmy WURTH. Odmastí bez problémů,zajdi k nejbližšímu prodejci motorek,tam bez problémů koupíš.

      0 0
    • croscountry  

      Trichlóretylén, alebo acetón. Normálne to tam ponori?. Šmirgel pomože iba čiastočne, pretože je to zalezané dovnútra. A maza? radšej kvapátkom ako spreyom. Nič nezasereš a ušetríš, lebo minieš iba toľko koľko potrebuješ. Sú aj odmas?obače na kotúče od renomovaných firiem, ale je to zbytočne drahé.

      0 0
    • Pavlos  

      Asi takhle:

      1. WD-40 NEOBSAHUJE SILIKON
      2. Bud nejake specielni odmastovadlo(urcene na brzdy) nebo isopropylalohol
      3. Proc mazes WDckem retez?

      4)Kdyz sprej tak jedine hadr pres kotouc

      0 0
    • Andre3w  

      No na vycisteni kotouce je uplne to nejlepsi Cistic brzd. Dela to moc firem Berner, Wurth, a spousty dalsich, neobsahuje to aceton a vycistis s tim veskerou spinu z kola … abiz by to narusilo povrch.

      0 0
      • 7LK  

        Ještě mě napadá, nezkoušel jste někdo čistit pomocí vyvíječe páry? Nemyslím průmyslové, ale ty určené pro domácnost?

        0 0
    • admxx  

      Na odmasteni pouzivam isopropylalkohol. Taky se mi to stalo tak jsem je nejdriv dukladne vymyl a vdrhnul dratenkou ve vode s kapkou jaru, a pak jsem je na asi 2 hodiny namocil do isopropylu. Taky jsem poradne vycistil trmeny a samozdrejme kotouce. Pak jsem je nasadil a sel ty brzdy poradne protahnout. Peklne dlouhy kopec, poradne to rozjet a tahle brzdit at se poradne vypecou. Udelal sem to dvakrat a bylo to uplne nekde jinde. Po par dalsich najetych kilometrech brzdily jako driv.

      Kdysi se tady psalo o vypekani v troube na 200 stupnu a myti v mycce vcetne kotoucu. Ale zatim jsem nemel tu cest:-))

      *isopropylalkohol prodavji v drogeriich nebo bavach-lacich, lepsi nez lih na zajeti staci 500m tahleho brzdeni

      0 0
      • admxx  

        Na nejake drahe pripravky se vykasli! kup si ten isopropyl litr stoji tusim stovku, uz ho mam rok a spotreboval sem tak 3 deci. Odmastuje skvele. a hlavne vetsina tech drahych pripravku je stejne 90% isopropyl+nejake prisady.

        0 0
    • Blackhawk1  

      A v té troubě se to na těch 200 stupňů peče jak dlouho?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nez jsou do zlatova a krasne krupave ;)

        0 0
        • pali  

          A podava sa k nim biele alebo cervene hodi sa aj pivny mok.Ved je to ako v kucharskej prirucke co takto kupit nove. :o

          0 0
      • admxx  

        no ja jsem to nezkousel! musis pohledat v historii!!

        0 0
    • lenochod  

      Kámoš udělal stejnou hovadinu… :o( Destičky jsme vyndali a nechali namočený ( cca 2–3dny ) v acetonu, náplň jsme měnili dvakrát. Dnes jsou OK. jinak WD40 opravdu není silikon.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.