• kungpao

    Sevaste, mám taký malý problém. Jazdím teraz cestu na svojom zimáku, keď sa prehúpnem na tréningu cez 70 km, tak ma začne príšerne bolie? zadok. Čo s tým? Inak sedlo mám 3. rok, doteraz s ním neboli problémy, na zimáku mám odjazdených 20.000 km za posledných 6 rokov bez akýchkoľvek podobných problémov, t.j. v geometrii alebo v posede problém nebude. Mám už za tento rok najazdených cca 1300 km na zimákovi, fyzické problémy nemám, len bobek si nemože zvyknú?. Sedlo je Selle Italia Nitrox s gelom v strede. Trénujem 2–3 krát týždenne, vačšinou 1–2 kratšie a stovka v nedeľu. Poradte čo robi?.

    0 0
    • preacher  

      Včera 93 km a taky to cítím:-))) Jak jedu víc jak 5–6 hodin je to trochu znát, hold není to křeslo…

      0 0
      • kungpao  

        A čo robíš v tom prípade. Mne sem tam pomože že sa postavím a chvíľu šlapem zo sedla. Lenže to dokážem len do kopca, neviem prečo ale po rovine sa mi hneď zahltia nohy a musím sadnú?. Včera som musel kvoli tomu 3 krát zosada? a aj tak to nepomohlo.

        0 0
        • preacher  

          Tak jak říkáš, po rovince zadku ulehčuju co to dá… ale zase to nepřeháním.

          0 0
      • RUMcajs  

        Aúú! Upřímnou soustrast – v neděli 113Km, 65 z toho v terénu.

        0 0
    • Vezirek  

      Treba je to blbost, ale nemuze to sedlo se svym zpusobem opotrebovat, proste se treba nejak zmenit rozlozeni gelu, … ?

      0 0
      • Volf  

        Blbost to není. Každý sedlo se časem vysedí a musíš ho vyhodit.

        0 0
    • MARIN  

      Zkus zkontrolovat jestli uz neni sedlo prosezene a spodek (skorepina) nesedi na sroubu zamku sedlovky samozrejme kdyz jsi v sedle. Mel jsem loni presne tenhle problem.

      0 0
    • vlk  

      a nemáš zohlé lyžiny?Mě se u starého sedla trochu prohly a už se na tom nedalo jezdit.

      0 0
    • Vision  

      já jeszdím na silnici třeba i 120km a zadek mě nebolí ! a to mám sedlo za 200kč Weller nebo tak nějak a kra?asky Kalas , ale na biku mám Rols a taky v poho , je to na prd když tě brzdí neco jiného než bolest svalů …

      0 0
    • MARIN  

      Bacha jeste na hemeroidy :)

      0 0
    • Siddha  

      Zkus prohodit: vysezeny sedlo, kalhoty, nebo sis treba mohl pohnout s nastavenim vysky sedla, posunutim lizin. Vstavat musis co chvila, jinac je to dost spatny, chvilka casteji byva dobra.

      0 0
      • kungpao  

        Skúšal som , ale sedlo je OK, nič sa na ňom nezmenilo, gel sa nemal kam pohnú?, nakoľko je obšitý nejakou ni?ou alebo čo, výška, posunutie lizin a spol – s tým radšej nehýbem, rokmi vypilované nastavenie nechcem kvoli zadku meni?, teraz ma totiž nebolieva chrbát ani iné časti tela, gate som zmenil a bolo to ešte horšie! *****, jak mám hemeroidy, tak sa asi zbláznim, veď mám len 26 rokov! (Na druhej strane je pravda, že som za zimu priblal 6 kíl…:-O.....)

        0 0
        • Siddha  

          mozna si pribral hodne prave na sedacich partiich :) a tak se ti jinak sedi… nevim, asi neporadim. zdar

          0 0
    • Pavlos  

      me sem tam taky:)

      0 0
    • kungpao  

      Takže kamaráti – problém a záhada je vyriešená. Bol u mňa včera kamarát, ktorý je poloprofi závodník a keď som mu popísal svoj problém, tak sa kukol na bike a hovorí : „Daj si špičku sedla trocha vyššie. A nebolievajú ?a ruky?“ Hovorím „Bolievajú“. „No tak to máš z toho.“ Neviem akým sposobom, ale trochu mi povolilo sedlo a posunulo sa o jednu záražku nadol, tým pádom už nebolo vodorovné a tak. Takže kamaráti, teším sa na nedeľú :-)))))))))

      0 0
      • jakub  

        hmmm na tom asi neco bude. Mam sedlo IKE Race nemohl sem za boha prijit na to jak je mozny ze po 30 km me hrozne bolej kycle a ta bolest mi vystreluje az do kolen pak sem zjistil ze mam nizko sedlo pac mam i sedlovku IKE a ta je uplne naprd je hrozne kratka a i kdyz ji mam na maximum, tak se trapim a to nejsem zadnej velikan. Pak sem si este trosku pohnul se sedlem presne tak jek popisujes a bylo to lepsi . mam objednanou pellsku ktera je delsi a pak to bude snad uz v cajku (doufam ze nezjistim ze je to tim sedlem )

        0 0
        • lubos  

          Kratka ? Vzdyt ma 35cm :) Tedy u 20" ramu. Ale jestli mas tak dlouhe nohy jak kamos, tak to jo. Tomu stezi staci 40cm :)

          0 0
          • jakub  

            no ja sem si zamerne koupil mensi ram nez bych asi mel mit a ta sedlovka je fakt kratoucka – na prd

            0 0
            • lubos  

              Aha .. tak zkus patrat po prodejnach, jestli nenarazis na IKE 31.6 sedlovku 35cm z tech 20". A kdyz ne … tak objednej. Stoji asi 400,– nebo tak nejak.

              0 0
            • lubos  

              Jo a je lepsi mit vic sedlovku uvnitr ramu, vic nez je ryska … min se namaha ram.

              0 0
            • JirkA  

              U 18" ramu je sedlovka 30cm. Taky mi byla kratka, ale prodejce mi ji vcera vymenil za 35cm a ta je uz OK.

              0 0
              • jakub  

                se teda pochlubim, muj prodejce mi objednal karbonovyho pellse, tak to snad dopadne letos je pells nak zabrzdenej

                0 0
                • lubos  

                  Rozmer 31.6 ? Da se nekde podivat jak to vypada (pells nemava fotky :( A co cena a vaha ?

                  0 0
                • lubos  

                  jo, nejak u nich chcipnul pes nebo co :(

                  0 0
                  • jakub  

                    no videl sem tedkom pellse ale trosku jinou karbonovou – co na to rict vypada to jako karbon – je sediva s oznacenim pells. Vahu nevim protoze sem ji este nedrzel v ruce a cenu taky zatim nee muj prodejce mi ji cenzne za to IKEcko tak pak asi neco (neco) doplatim a uvidime. Vlasne o ni nic nevim ani bych ji z vlastni iniciativy nekupaval, ale byla mi nabídnuta za tamtu tak uvidime… esli se Pells vubec letos jeste rozhoupe

                    0 0
                    • lubos  

                      No, ja jsem s tou svoji IKE spokojen. Nevim ani o ni, coz je idealni. Ale ta vaha 360g je uz na mne trochu moc. A jelikoz bych rad jeste bajk odlehcil beze ztraty funkcnosti nebo ruznych kompromisu a v jeste relativne normalni cene, tak mi zbyvaji jenom riditka, sedlo a sedlovka. I kdyz .. u sedla vaham, a riditka nevim jestli pro mne bude idealni propruzeni. Zatim jsem ale nasel Easton tusim EC70, ale cena je docela vysoka.

                      0 0
      • Roman  

        Přesně toto byl můj případ – po 45 minutách mě nesnesitelně a dlohodobě bolel zadek a do kopce i záda v oblasti beder. Sundal jsem volant o 4cm dolů a sedlo zaklonil o 2 zarážky. Bolest znatelně ustoupila a začala až po cca 1hod. Pak jsem sedlo zaklonil o další 2 zarážky a problémy zmizely jako mávnutím kouzelného proutku.

        0 0
        • lubos  

          dolu, nebo nahoru ?

          0 0
          • JirkA  

            Nejsem Roman, ale.. zaklonil=zklonil dozadu=spicka nahoru (IMHO).

            0 0
            • Roman  

              Blbě jsem to napsal – soráč. Zaklonit = přední část sedla nahoru…

              0 0
        • Mofo  

          dík za radu, už sem to chtěl kvůli bolesti zadku při jízdě s kolem ukončit, ale tvoje rada se zakloněním sedla přinesla částečné zlepšení, bolest se zase dostaví, ale už je to v delších intervalech, tobě to pomohlo tak, že tě zadek nebolí vůbec?

          0 0
          • Gooorila  

            Zajímavé. Taky to budu muset zkusit. Včera jsem jel 5 hodin a poslední tři hodyny byly jen o sestupování a nastupování (ale stejně sem sestupoval do kopce, který bych stejně už nevyšlapal a nastupoval na ten sjezd :o). Sedlo jsem si jednou sklonil o dvě drážky (špička dolů), ale sjížděl sem, tak sem to vrátil do roviny a kašlal na to. Zkusím to opačným směrem.

            0 0
    • B0B0  

      Nenapisal si, co presne ta na zadku boli. Boli ta pokozka, svaly alebo kosti? Ak si na toto dokazes odpovedat, tak sa ti mozno podari odpovedat si.

      1. riť treba vysedieť aby sa tam spravil „mozol“.
      2. cim maksie sedlo, tym skor zacina boliet rit. res. zacne to byt nepohodlne.
      3. treba aj dobre cyklogate
      0 0
    • Mamut  

      Ktory vtipnik potrebuje vytahovat na svetlo 3 roky stare mrtvoly?

      0 0
    • Daf  

      Mozna je prave problem v tom, ze mas sedlo 3 rok. Muze byt prosezeny, vymackany.

      0 0
    • Honas  

      To chce mazat .. mazat .. a zase mazat:D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.