• Kufřík

    Zdar bikeři, přemejšlim o noví vidli a chtěl bych od vás poradit. Padla mi do oka Rockxhox Pilot SL Poploc.....taky sem uvažoval o Skarabovi, ale ten prej nic nevydrží?! Tak poradte, něco v tyhle cenoví kategorii. A dálší důležitá věc: mám 56Kg. Předem dik za návrhy a postřehy…Kufřík

    0 0
    • Meesha  

      dalsi dulezita vec: cim brzdis?

      0 0
      • Kufřík  

        Večkama

        0 0
        • Meesha  

          Tak bych bral Skareba

          0 0
          • Kufřík  

            Asi jo.. Ale slyšel sem o něm mluvit i dost špatně. Docela by šel Skarab Elite, ale bojim se že mi bude chybět zamikání z řidítek

            0 0
            • Meesha  

              Spatne o nem mluvi 90kg lidi co ho jezdi s kotoucema. zamykani se snad da dokoupit, ale to od Manitou neni nic moc

              0 0
              • marapara  

                He he, kamarád váží tak 65 kilo, jezdí jej na Kellys Hacker s véčkama a už 2× se mu posral. Je tam jeden dost velký problém. On teda dost jezdí se zamčenou vidlicí, takže trpí víc. Ale dost problém u skareba je, že když vidlici zamčeš, tak se zamče jen jedna noha a vidlice se při menších rázech kroutí a škrtá. Dělá to i kamarádce, která váží 50 kilo i s postelí :). Jak je komora s olejem (zamykání), tak mu při zamčené vidlici prdlo tesnění a olej vytekl do spodku vidlice. Takže vidlice chodila jen 2 cm, než se zastavila o olej. To se mu stalo už 2×. U RS se mi líbí, že se nezamče úplně, ale zůstane tam nějaký centimetr zdvihu, takže vidle tolik netrpí.

                0 0
                • Martyss  

                  Ale skareb má taky možnost si lock jenom částečně zavřít. A to, že MC i pri nastavení na max trošku chodí bych nepovažoval za výhodu, ale za nedostatek.

                  0 0
                  • marapara  

                    To je fakt, že se nemusí uzavřít úplně, ale ta komora, teda hlavně to těsnění, které je naspodu je dost slabé místo.

                    0 0
                    • Martyss  

                      Ale MC taky není bez chyby. Vnitřek je skoro celý plastový a o vytečeném tlumiči u Duka jsem tady už taky četl.

                      0 0
                      • marapara  

                        Jasně, nic není dokonalé. Kamarád je mechanik, takže si to neštěstí opravil sám. Když volal do Kellysu, tak mu těsnění poslali a on si to vyměnil. Podruhé si ho koupil normálně v prodejně ložisek a těsnění. Ale před týdnem mu zákazník dovezl kolo taky Kellyse kde je skareb a měl posrané zamykání. Neotáčelo se. Je to už víckrát, říkal, že skareb je dost poruchový. Mám RS Duka, ale tuším olej je nalitý v jedné noze, tlumíč tam není. Ale je fakt že nemám MC.

                        0 0
                      • vlk  

                        „vytečeném tlumiči u Duka jsem tady už taky četl“-většinou to vyteče když dáš ránu na to dolní nastavovací hejbátko-je to docela logické-protože to pak skrze imbus vevnitř zlomí tu umělou hmotu s těsněním co to těsní.Tak to bylo u HC2.Nemají to u MC už náhodou vyřešené.Vždy? konstrukčně to vyřešit by bylo docela jednoduché-ten koncový váleček by dali vyšší s 2 tešněníma-tak by se nedal vylomit.U MC jsem ještě neviděl vyndanou tu umělou trubičku(vložku) co je v tom plunžru.Když se na to někdo budete podrobněji dívat-napište.

                        0 0
                • vojtechposmourny  

                  To, že se při lock-outu zavírá jen jedna noho je snad i u ostatních vidlí normální. Osobně jsem ještě vidli se zavíráním obou nohou neviděl.

                  0 0
                • Gatier  

                  Na kt. vidli sa prosim ta zamykaju obidve nohy??

                  0 0
              • cabbage  

                Heeej, ja nemam 90kg!!!!

                0 0
              • enjoy  

                70 kilo a vecka.mam o nem neco rict?:-)

                0 0
                • Meesha  

                  Ale ty prej jezdis jak prase! :-) Pro tebe je Vanila tak akorat! :-)

                  0 0
                  • enjoy  

                    rika kdo?!:-)) ale jo,vanilla je akorat.ale ja se skakat bojim,aby bylo jasno.

                    0 0
                    • Meesha  

                      Tak vseobecne. Skakat se skarebem taky neni moc rozumny! To je skoro jako jezdit bez helmy! :-))

                      0 0
    • gummo  

      ber skareba, nebo si podkej na R7.

      0 0
    • davidak  

      Já si nemůžu pomoct, ale ty hrubky mě tam bijou do očí.. A tohodle je teďka plnej internet(někdy i noviny)!! :) Tak jsem si ulevil a je mi zase líp. ;)

      0 0
      • Lister  

        Jsem si ani nevšiml, nemám na to naštěstí trénované oči. Naštěstí proto, že bych pak ze svojich příspěvků asi zvracel :-)

        0 0
      • Kufřík  

        Já u toho vůbec nestíhám myslet na pravopis. Pardon

        0 0
    • Mamutt  

      A nebo Marathonku z bazaru… jé já už se zase vnucuju :o)

      Každopádně Pilota ne-e, jednoho jsem měl (ještě mám) a je to prokletí. Při tvojí váze by byl Skareb OK.

      0 0
      • Meesha  

        zalezi jakej. Ccko mame doma taky – to je tragedie. Ale to SLko je vlastne starsi SID a myslim, ze je v pohode.

        0 0
        • Mamutt  

          Mám XC 03. Nic moc ani po pár o zkultivování se pokoušejících úpravách.

          0 0
      • Kufřík  

        Do bazarové bych nešel, toho se bojím:-)

        0 0
        • Mamutt  

          Není bazarová, jen nevyužitá nová. Když přihodíš pár korun oproti skarebovi :-) Ale neyslím si, že za ni chci moc.

          0 0
          • gummo  

            zakolik ji davas

            0 0
            • Lister  

              Za 11, má ji v bazaru. Nějak jsem o ni začal uvažovat :-)

              0 0
              • Mamutt  

                Když už to tady tak propírám – foto je v bazárku na http://www.bicy.cz

                0 0
                • Lister  

                  Kde má nálepky :-? Jsem koukal na specifikace a pro můj bajk je bohužel moc vysoká a taky by měla větší cenu než celý zbytek :o)

                  0 0
                  • Mamutt  

                    Nálepky slézaly samy, když jsem ji koupil, a nechtěly se nechat přesvědčit, aby se chytly. Takuž tam nejsou. Při nastavení na 100mm zdvihu má výšku 47cm

                    0 0
                • gummo  

                  jo to je ta uplne nova z kvetna za 12?? kamo o ty uz sem premejslel asi pred 3 dnema.

                  0 0
                • gummo  

                  jo jinak kdyz uz sme u bicy tak se musim pochlubit ze vybrali muj komentar a vyhral sem 2 bidony storck :) jelikoz je to prvni co sem kdy vyhral tak mi udelaly patricnou radost :)

                  0 0
                  • Mamutt  

                    Tak to jsi byl ty, syčáku? jj, mám doma z téže soutěže 1× CrankBros MultiTool a 1× gripy Storck (by se ti hodily k lahvím… přidám k vidli :oP)

                    0 0
                    • gummo  

                      no spis bych si dal to naradicko :) ale tedka po prazdinach nejsou penize takze nejdriv za 2–3 mesice a to uz urcite bude pryc :(

                      0 0
                      • Mamutt  

                        No to doufám, že už bude pryč, potřebuji nějaké drobné na SIDa na novou leštěnku :o)

                        0 0
                        • gummo  

                          na sida bodej a nech si tu marusku :D proc ji vubec strilis? co ti na ni nesedi?

                          0 0
          • senožrout  

            Tomu nerozumím. Jk si mohu koupit vidli a zjistit, že jí nevyužiju, aniž bych jí namontoval. Kupuju vidli se zdvihem podle rámu a i když má víc možností v nastavení, tak to podle toho manuálu nastavím a využiju to při jízdě… Nebo jezdíš tak, že odpruženou vidli nevyužijež… Myslím, že tuu nejsi nováček, takže předpoládám, že když něco kupuješ, tak víš co chceš a proč. Máš povědomí o geometrii… Jestli je to vlastnostma, tak který funkce tý vidle nevyzžiješ? Promiň, nějak mi to hlava nebere… Ptám se i pro sebe, protože sám se rozhoduju mezi Marathonem XC, SL, Rebou a Talasem… Na to rozhodování mám ještě pár chvil, protože pořád je bohužel v investicích něco prioritnější (čož mne pěkně se.. :-)…

            0 0
            • Mamutt  

              V celé té složitosti je to strašně jednoduché. Vidli jsem kupoval v květnu, chystal jsem se na stavbu nového biku v červnu. Nevyšel mi ale rám (dlouho se nedařilo vůbec ho dopravit do republiky) a tak jsem musel změnit plány. Nový (jinčí) rám si teď žádá trochu jiné osazení. Proto je ta vidle nová a netknutá – čekala na rám, kterého se nedočkala a už ani nedočká, tak třeba dostane šanci někde jinde :o)

              0 0
              • senožrout  

                Jestli se mužu zeptat, cos chtěl dávat za rám a co jsi nakonec koupil??? Že by nebyl k mání rám, nad tím se taky podivuju :-). Já mám možná nějde muka volby, ale mám jasnou koncepci. Mne právě fascinuje jak měníš koncepce. Protože jestli měníš vidli a rám, tak ses musel dát i na jinej styl ježdění. Zase mi to hlava nebere :-). Zdar!

                0 0
                • Mamutt  

                  Původně Storck Adrenalin Carbon (Full), nakonec jsem se rozhodl pro Morati softail. Máš pravdu, jsou to dost odlišná kola :o)

                  0 0
            • Mamutt  

              Ty máš u svého kola všude muka volby :o) Ještě ti trochu přidám – za 4000 (původně 7500) budu prodávat z úplně stejného důvodu netknutá véčka s ještěrkami.. :oP Mám místo nich Vuelty.

              0 0
      • davidak  

        Kdybych měl 10k navíc, tak už jí dávno nevnucuješ:)

        0 0
    • Kufřík  

      Ještě jedna otázka: nějakej e-shop, kde toho Skaraba koupit:-)

      0 0
      • Meesha  

        nejaky meli na koloshop.cz ,ale tusim, ze uz je tam nemaj.

        0 0
      • Mamutt  

        bikestore.cz a koloshop.cz mají na vidlice dlouhodobě nejlepší ceny.

        0 0
        • Meesha  

          Na bikestore ji maj stejne jako u dovozce

          0 0
        • Lister  

          To bych až tak netvrdil. Skareba jsem viděl i za 6 tis místo za 7 na Bikestore, ale nevím jak je to s dostupností. Ptal jsem se na jednom šopu na Blacka za sedmičku a nidko se neozval ani po 14 dnech – a to jsem odesílal i objednávku. Bikestore má ale zase hodně seriozní jednání. To je jistota.

          0 0
          • Mamutt  

            No dobře. Tak z obchodů, na které je spoleh, má bikestore.cz a koloshop.cz dlouhodobě nejlepší ceny :o)

            0 0
        • Kufřík  

          Ty bláho!!! V tom bike storu maj Skaraba Elite o dva k levnějšího než v katalogu Manitou

          0 0
      • honz@  

        www.bagbike.cz pred mesicem ho mel i na krame.

        0 0
    • NuPagadi  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.