• x-mass

    Zdravim. Zajimalo by mne jestli se tyhle komponenty daji srovnavat a pokud mozno urcit ten lepci. Budu kupovat sadu (riditka, predstavec, sedlovka) a vcetne ceny (WSC=3500,– EA70=4500,–) to vypada, ze Ritchey je na tom o neco lepe (pevnejsi predstavec). Easton ma ale lepe hodnocena riditka. Fakt nevim do ceho mam jit.

    0 0
    • vojtechposmourny  

      Bral bych easton. Líbí se mi daleko víc než ritchey.

      0 0
    • Daf  

      Jestli Ritchey sezenes o 1000Kc levneji jdi do nej. Kvalita bude podle me srovnatelna a Ritchey je lehci :) Mam na kole riditka, predstavec a rohy WCS a je to bez problemu. Predtim jsem mel predstavec Easton EA50 a taky nebyl spatnej.

      0 0
    • MARIN  

      Ja bych vzal predstavec Ritchey a riditka Easton.

      Predstavec EastonEA70 se mi vubec nelibi. Jinak roditka WCS jsem vozil pres 5let (tehdy jeste byli ve zlatem provedeni) a zadny problem s nimi nebyl ale stenu maji opravdu jak papir (taky co by clovek chtel od 120g) a stacilo jen trochu vic pritahnout rohy a promackli se. Ted vozim EA70 a ty maji stenu silnejci a taky vlastne kdysi vysli jako vitez v nejakem testu v BIKE ale jestli si pamatuju tak hned v zavesu byli ty WCS :)

      0 0
      • x-mass  

        Ten test jsem taky videl. Jeden cas byl zverejneny na MTB.NETBOXu a prave jenom 4 znacky prosli. Prvni dve si nepamatuju, ale Easton EA 70 a Ritchey WCS byli ty ktere dostali pochvalu za nadprumernou vydrz. U Eastonu bych mel mozna jenom vyhradu k tomu predstavci. Fakt se mi nezda ta jedna ojimka.

        0 0
        • MARIN  

          Ta objimka to je presne to co se mi na EA70 nelibi. Jednou z daslich znacek riditek co prosli byli tusim ANSWER HyperLite – taky jsem je 2roky mucil.

          0 0
          • x-mass  

            Mnooo… ale co bych vubec nedoporucoval, jsou SCOTT comp riditka. Nevim jestli se daji sehan samostane nebo jestli se davaji jenom na cela kola, ale bacha na ne. Mam je druhou sezonu a vohnul jsem je o 2 cisla nahoru pri docela nevine vyhlizejicim padu. Tezko to bude unavou materialu, i kdyz jsem je moc nesetril.

            0 0
    • igor  

      mal som EA 70 riser, predstavec EA 50, riseri aj od Ritchey a zostavam u Ritchey a pojdem aj do WCS predstavca. Ritchey komp. su mi sympatickejsie..

      0 0
    • Pinocio  

      Já osobně bych šel do Easton, pač se mě Ritchey vůbec nelíbí a příjdou mi, že jsou skoro na všech kolech, ale kdybys je měl sehnat o 1000 levněji, tak bych do toho i šel........anebo vem od každého něco:)

      0 0
      • x-mass  

        Kdybych mel brat od kazdeho neco, tak by to vyslo docela draho. Ty ceny jsou urcene podle toho, ze beru komplet. Ty WCSka se fakt strkaj fsude, ale jenom na ty drazssi kola. Pokud nebudes prochazet startovnim polem na nejakem zavode, tak ho moc neuvidis.

        0 0
    • JMT  

      je to naprosto fuk, sel bych do eastonu kvuli designu

      0 0
      • vojtechposmourny  

        Přesně tak, a taky se mi easton zdá jako značka míň okoukanej než ritchey. I když co není, může bejt. Už ho taky pár výrobců nasazuje.

        0 0
    • MartinXC  

      Sedlovka WCS je docela OK, představec WCS jedině do délky 100 (delší je měkký), rodla WCS jsou moc úzká (550) a jako z papíru – jen pro lehké váhy. Easton sedlovka je těžší, představec nemám zkušenost, rodla bych už sáhnul po Monkey Lite XC nebo SL. Osobně – obě sedlovky ujdou, představec bych si nevzal ani jeden, rodla – viz výše.

      0 0
      • x-mass  

        Takze riditka od nekoho uplne jineho? Mozna bych mel rict ze beru vlastovky (Ritchey Riser, Easton Monkey Bar). Kdyby jsi mel tyhle komponenty kupovat ty, jakou znacku komponentu bys bral? Na kole mas Bontragera a Thomsona, no a ty nejsou moc dobre k sehnani.

        0 0
        • MartinXC  

          Bonty Race Light se už bohužel nedělá (měl jsem vzít dvoje). Teď mám nachystané vlaš?ule právě od Eastonu – MonkeyLite XC. Jediné minus – jsou strašně počmárané http://www.eastonbike.com/…e.ml-xc.html Komponenty Thomson – přes Ebolabikes v Plzni nebo slušnější krámky je seženou taky, anebo po netu z ciziny. Teď bych změnil jedině rozměr – rodla+představec na 31.8, což se připravuje :-) WCS (Alu) sedlovku jsem jezdil 1,5 roku, teď leží ve skříni a čeká, kdyby byla potřeba jako náhradní. Thomson mi vyhovuje líp – nastavením a seříditelností.

          0 0
          • zac  

            ze by X4? :) u me bude snad do Vanoc, k tomu prave bontrager Race lite, a sedlovka taky thomson… :)

            0 0
            • x-mass  

              Ted jsem se jeste poohledl po vecech od RaceFace. Taky nejsou spatny, akurat ta vaha. Potrbuju proste neco, co mi nezustane v ruce kdyz se nekde vysekam. A co se ceny tyce tak by bylo super kdyby to slo do 5000,– za komplet. Vedeli byste o necem?

              0 0
            • MartinXC  

              Tak tak, X4. Ty Bontíky jsem v OS nechtěl, jsou krátké. Starší jsou myslím 630mm.

              Tak to budeš mít hezké vánoce :-)

              0 0
              • zac  

                no ja ted na zkousku presel z vlastovek na rovny a mam pujceny ritchey 56cm, takze ty 60cm budou jenom zmena k lepsimu… :)

                0 0
          • MARIN  

            Tak to az se budes zbavovat predstavce predem se hlasim :)

            0 0
    • Meesha  

      WCS v karbonu. To je mnamka :-P jinak sedlovka WCS se mi libi vic, ale ostatni spis Easton

      0 0
    • Hnoj  

      A co vzít od každého něco? co třeba Rytchey představec, sedlovku easton a řídítka AMOEBA SCUD TITAIUM? :-)

      0 0
    • MartinS  

      Primlouvam se Easton, mam s nim velmi dobre osobni zkusenosti.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.