• miki

    chci se vas zeptat jak řešíte situaci jako ja dnes,potkal jsem cyklistu s defektem a neměl ani duši ani lepení ani pumpu a chtěl pomoct,ja vozím náhradní duši ale když jedu na vzdálenost od domova 30 km tak mu jí nemůžu pučit cokdyž budu mít defekt a moje duše bude v cizím kole a já v lese daleko od civilizace a bez duše a lepení-chci mu pomoct ale vpodstatě nemužu myslim si že by cyklista mohl vozit aspon jednu možnost duši nebo lepení.

    0 0
    • enjoy  

      dam lepeni,dusi ne.ikdyz si myslim ze je lepsi mit u sebe lepeni nez dusi,tu muzes klidne taky pichnout a co potom?

      0 0
    • zwwak  

      Bez duše a bez lepení je to pako a ne cyklista. Protože vozím duši i lepení, problém mám vyřešenej, dám lepení samolep( na biku vozím samolepící i s lepidlem ).

      Jinak záleží na situaci. Mám-li možnost odvozu ( manželka s autem na telefonu ), připadá možnost dát duši, pojedu -li dál na vyjížďku cca 80 – 100 km, nedal bych. Pro nedání ještě hovoří fakt, že jako náhradní duše vozím ultralighty, co nejmenší, a ty stojej cca 300,– Kč. Doma vždycky spravím píchlou duší a zase kolo přezuju a ultralight vozím dál.

      0 0
      • Jogador  

        Se divim že s sebou nevozíš celou dílnu.

        0 0
      • ZuzicK  

        Abys tam jednou nehodil tu ultralight a neudelalo to psss. Ja vozim dusi maximalne tak rok dva, pak jde do kola ci jinam, uz jsem videla na vlastni oci prodrenou dusi z podsedlovy brasnicky.

        0 0
        • Peslezedirou  

          Pro každé kolo jsem si pořídil podsedlovou brašničku a do ní dal duši, mont. páky, malý multi klíč a snad spokju a tak. Po novém roce jsem poprvé vyjel na biku a samozřejmě jsem chytnul trn, tak jsem zastavil vyměnil duši a zjistil, že mi m. klíč duši prodřel. Asi za týden jsem pýchnul na silničce, vyměnil jsem duši a pokusil se kolo nafouknout, samozřejmě duše byla zase prodřená, naštěstí jsem měl ještě jednu v batou, tak jsem jí vyměnil a samozřejmě jsem duši skřípnul mezi ráfek a plášt a montápu, naštěstí jsem měl jěště lepení :-).

          0 0
        • MlokCZ  

          Prodřít duše v brašničce se může. Hrozně ale závisí jak je v brašnice daná (nejen v čem je zabalená, ale jak jsou i další věci okolo a jak moc se to může šoupat).

          Já jsem teď vytáhnul duši po třech letech z brašničky a dal pro jistotu novou. Pro zajímavost jsem ji zkusil a byla ok.

          Ono je to těžké, kam tu duši cpát, když jsem už téměř 3,5 roku bez defektu na UST (který by nedal tmel, zacelených děr tmelem spousta) a duše nevozím.

          0 0
          • ememem  

            podobne a dokonca ked zratam kolko vozim DD + UST tak aj casovo a normalne sa zacinam zamyslat nad tym ze tu dusu vyhodim prec. na malu dieru netreba, na vacsiu fakt dobre funguje park tool , zalepit to tak aby sa pri manipulacii nevylialo mlieko neni problem tak tu dusu vozim vlastne len preto ze sa bojim ze s tou minipumpou co vozim v brasnicke UST nenafukam. ale asi to skusim nacvicit.

            0 0
            • MlokCZ  

              Taky jsem uvažoval nevozit duši vůbec, ale pak jsem jen přešel na 95g superultralightku, ta už je opravdu i supermalinká, takže tu budu vozit pořád.

              U toho nahození to mám právě vyzkoušené, že někdy bych ani UST plášť déle používáný minimpumpičkou zpět nenahodil. Některý kus se podaří, u déle používaných je to ale už tak cca 50:50.

              A včera jsem nahodil na 29tku RaR snake skin 2,25 TLR. A u těch bych se znovunahození bál ještě více. Tam je téměř jistota, že bych je znovu nenahodil.

              Nešlo to zrovna úplně samo ani s kompresorem. Jsem si říkal, že i nový kus pláště půjde rovnou dobře, tak tam naleju rovnou tmel a ani s vyšroubovaným ventilkem se to nechytlo (a to jsem chvíli zkoušel nahodit montpákou patky plášťů do patky ráfku aspoň v části obvodu).

              Pak jsem nahodil s duší (tmel tedy zase vylil a plášť očistil) a kombinace, že si plášť na větší tlak chvíli sednul (bylo to ale asi jen 20 minut) a jedna patka zůstala nahozená. Pak se to chytlo s vyšroubovaným ventilekm okamžitě i bez tmelu.

              Naopak mi potěšilo, že ten TLR RaR těsnil i bez tmelu (po hodině žádný znatelný pokles tlaku, pak jsem tam už nalil přes ventilek tmel).

              Teď jsem zvědav na odolnost, když to není ani DD, ani UST (ve 29 není k mání ani jedno). Běhoun ale nevypadá o moc tenší než u UST, tak to snad bude ok. A na celopevňáku tolik neprasím jako na fullu.

              0 0
              • Peslezedirou  

                Hm to je zvláštní, čekal bych, že Vlašťovku TLR nahodíš na UST ráfek v pohodě velkou pumpou :-(.

                Jinak náhradní duši jsem začal vozit v ponožce, kterou jsem vzal přítelkyni :-).

                0 0
                • MlokCZ  

                  Tak já tuším, proč to oproti UST plášťům jde nahodit mnohem hůře. Je to tvarem patek. Sice ty TLR mají patky těsnější (což je dobře) a také je mají s nějakým nátěrem (taky dobře), ale pořád mají jiný tvar.

                  UST ráfek má ten střední žlábek dost široký. Když nahazuješ UST pláště, tak ty mají o dost tlustší patky. Ty vyplní celý ten žlábek a opřou se o sebe navzájem a tím vytvoří skoro po celém obvodu utěsněný prostor a místo kudy to může utíkat není skoro žádné.

                  Patky od TLR pláště jsou tam volné a tohle neudělají a pořád tam zůstává hafo prostoru pro utíkání vzduchu.

                  Ale pořád je to obrovský rozdíl oproti Schwalbe co nejsou ani TLR. Dureme jsem nemohl hrozně dlouho nahodit vůbec ať jsem dělal co jsem dělal.

                  A taky trošku to ovlivní i snake skin verze. Jak má mírně tužší boky, tak novému kousku který ještě nechytnul správný tvar tak se nechce do patek ráfku tak lehce.

                  Možná že kdyby se nechal nafouknutý ten plášť s duší třeba přes noc, že pak už by šel nahodit ještě lépe.

                  UST ráfky jsou pro nahazování čehokoliv mimo UST pláštů prostě horší než třeba ZTR ráfky.

                  0 0
                  • Peslezedirou  

                    Ok, díky za info. Jen mě napadá, nešla by pro nafouknutí použít gumová páska jako u no tubes s klasickým ráfkem?

                    0 0
              • Shooter1  

                prosím tě, kde jsi sehnal toho 29er SnakeSkin Ralpha ? v Německu ?

                0 0
                • MlokCZ  

                  Už jsem to tu psal. Zatím ještě stále skladem

                  http://www.bike-discount.de/…l-ready.html

                  Když jsem objednával (v neděli), tak měli ještě 10+ kusů a to ještě i po mojí objednávce.

                  Teď už jim to jde dolů, už mají pod 10 kusů, asi se odkaz už chytil.

                  Tak rychle než tě ještě další předběhnou a pláště jim dojdou :-)

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Kdyžtak je mají skladem i tady

                    http://www.bike24.com/1.php…

                    tam jsou ale o 4 eura dražší. Poštovné mají oba ty eshopy stejné (6 euro).

                    Na bike24 mají sice u toho RaR Price-guarantee, ale to myslím funguje pouze když najdeš jiný obchod, kde je mají skladem.

                    0 0
            • MlokCZ  

              Tu Airbone vozím taky, na dvou kolech vozím ale teď už tu delší 150mm. Na jednom pořád tu kratší.

              0 0
        • JP3112  

          Já to mám v podsedlovce tak narvaný že tam se to nehne ani kdyby bouchla za mnou sopka :D Jinak k tématu, vozím lepení i duši.

          0 0
      • bukajcze  

        O velikonocích jsem píchnul s novýma kolama (galusk. ventil.). Duši jsem měl (ale na starý kola s autoventilkem) a lepení taky. Duše nepoužitelná a z lepení se vypařilo lepidlo (nový lepení a ani kapka lepidla – nechápu). Takže jsem se prošel už jen krásných 15 kilásků domů.

        Jinak pumpičku půjčim, pokud to bude milá slečna tak ji i pomůžu pumpovat, ale duše moc nedávám a lepení už od této příhody nemám – nevěřím tomu.

        0 0
    • Jogador  

      Vozím s sebou dvě duše, a lepení. Duši bych nepučil, lepení jo. Ale všimněte si že to se stává většinou takovým klukům kolem 12–16 let, co maj kola za 30.000, protože jim to koupili movitý rodiče když se oně nemůžou starat, a oni nejsou zvyklí na trampoty života.

      0 0
    • Man  

      keby ten cyklista uz predtym pichol a nemal uz nahradnu dusu alebo lepenie, dam mu svoje lepenie. ked chodi bez nicoho a spolieha sa na to, ze niekoho stretne a ten mu pomoze, tak je to jeho vec a nech ide kludne pesi a bike tlaci. aspon bude nabuduce vediet, co si ma brat so sebou.

      0 0
      • enjoy  

        ty ses mileej!

        0 0
        • Man  

          ty si so sebou nic nenosis?das do vrecka kluce od bytu a ides?

          0 0
          • enjoy  

            vozim si vsechno,ale ze bych nekoho vyfakoval,tak to ne.sam sem jednou potreboval lepeni kdyz uz mi vsechno doslo.

            0 0
            • Man  

              ale to som tam aj napisal, ked uz lepil, alebo pichol a menil dusu, tak O.K. pomozem kazdemu ak sa da, ale zachranovat ludi, ktori nie su schopni si zobrat so sebou zakladne veci?

              0 0
              • enjoy  

                no jo:-),ale to se predem zeptas jestli uz vycerpal vsechny moznosti a popripade ujedes?:-))

                0 0
                • Man  

                  snad vytiahne nejaku pichnutu dusu alebo ty ich rovno vyhadzujes v lese?:))) a druha vec je, ze ak ma aspon nejaky vak na chrbte tak predpokladam, ze tam nema len jedlo. ale v tomto pripade uznavam, ze sa mozem aj mylit a ma tam len jedlo :)))

                  0 0
                • Man  

                  ked ti niekto povie: „hey kamos, dnes som pichol uz treti krat a uz fakt nemam co tam dat“, tak ho urcite neposles do pr…le.:)))

                  0 0
                • Peslezedirou  

                  Koukám, že jsi v téhle době měl docela slušnou formu :-))

                  0 0
          • JP3112  

            Já zas vozím všechno potřebný krom klíčů od baráku. Gramy navíc :D:D (Ikdyž je fakt že s tou svou snad tunovou kraksnou to těžko poznám :D )

            Do háje člověk nevím kterej příspěvek je z 2004 a kterej z 2011 zákonitě až do té doby než už tu reakci napíše :D

            0 0
    •  

      až si koupim pumpicku tak budu vozit lepeni,zatim sem pichl mozna trikrat,tak ze sem jeste nikde daleko neuvazl,ale uz na ni zacinam setrit,

      0 0
    • jecnak  

      Ja uz rok nepichnul a ziju tak v presvedceni, ze duse a pumpicka je zbytecnost, ale jak tak nektery posloucham, tak si ji budu brat i kdyz pojedu koupit na skladacce rohliky. Ne vazne, na dlouhy streky nebo do lesu kde casto nevim kde presne jsem si beru dusi a pumpuu a kdykoli nekdo ma problemy pujcim, prodam atd. To ze by mi pak mohla chybet neresim – to by byl pech jak …

      0 0
    • miny  

      Pro ty co váhájí, zda vozit duši a lepení: Asi před měsícem jsem se jel projet na novém bajkovi – samozřejmě bez vybavení. Píchnul jsem a jelikož jsem neměl moc času, potupně jsem vrátit autobusem. Aby toho nebylo málo, tak na následující vyjížce jsem píchnul opět – tentokrát jsem však byl vybaven a dojel po svých. Takže dámy a pánové, neváhejte a vozte sebou výbavu – ostré kameny a dráty číhají všude (hlavně tam, kde to nečekáte)

      0 0
      • enjoy  

        v liberci jsou tak hodny z berou bikery do busu,jo?:-)

        0 0
        • miny  

          Jo jo když za něj řádně cvakneš lístek, tak NO PROBLEM

          0 0
        • JJ  

          no jasne, liberec neni praha:) Cesta pres liberec pod jested s kolem v tramvaji je mnohem prijemnejsi nez po vlastni ose

          0 0
          • enjoy  

            to se mi snad zda:-) sem byl svedkem jak se tady u nas v praze jeden tramvajak slitoval nad pareckem s pichlim kolem.ale meli to tesne,malem ho neukecali:-)

            0 0
            • J.A.V.  

              No jo, tady to je normálnka, ale zase mámě největší ceny za lístek v ČR. A pak taky některý linky jsou tak narvaný že nehrozí aby se tam člověk nacpal sám, natož s kolem :) Ale to bude asi všude..

              0 0
      • borda  

        prene to samy se mi stalo taky. zasadne vozim dve duse, lepeni snad neni potreba (ale zacinam o nem uvazovat). Jel jsem projet novyho bajka, spechal jsem, protoze bylo dost pozde. rikal jsem si, ze na ten okruh cca 20 km se na to muzu vyprdnout (POPRVE!) – a hned jsem slapal 10 km lesem po svych – supr. Co jsem vymenil debilni Panaracery XC Pro za Hutchinsony, tak jsem nepichnul, ale stejne vozit duse a pumpu je stejne proste nezbytnost

        0 0
        • borda  

          jo a dusi bych klidne i dal. vzdyt stoji nejakych 60 Kc. A stejne vozim jak jsem rikal dve. Az budu v pytli ja tak mi ostatni snad taky pomuzou. (doufam teda, ze nenarazim na vetsinu z vas tady)

          0 0
    • Viruss  

      Duši i lepení vozím, lepení bych půjčil, duši ne. Na to že jsem s sebou nic neměl už jsem taky jednou doplatil – když jsem poprvé vyjel na svém novém kole, nevěděl jsem, že tam kokoti v prodejně dali duši do pláště 1.0 – 1.6 (pláště jsem měl 1.95) a 2 kilometry od domu jsem prorazil duši relativně lehkým výjezdem na obrubník :) Tu potupu procházet celým sídlištěm mezi tisíci očí s kolem na rameni už zažít nechci :)

      0 0
      • enjoy  

        no to vis,nejak se na tu katalogovou vahu dostat musej:-) to musis jinak:-),vest kolo za sedlo a drzet ho zespoda aby nebylo poznat ze mas prazdno:-)

        0 0
        • Viruss  

          Hmm… to mě tehdy nenapadlo :) Když jsem sundal pláš? a viděl tu duši tak jsem pěkně zuřil :)

          0 0
          • Gatier  

            Tiez som kedysi nenosil rezervu a bol to len moj problem. Takze ked som dostal defekt, ani ma nenapadlo niekoho poziadat o dusu. Najdalej som dostal 20km od domu na zad. kolese. Tak som tam napchal listie, konare a celkom v pohode dosiel do cykla. Preto taketo veci nepoziciavam. Keby som mal lepenie, tak hej, ale dusu nehrozi…

            0 0
            • enjoy  

              ja to mit 20km tak odhazuju stud a klidne se nekoho zeptam.

              0 0
              • Dumbo  

                poviem vam svoj pribeh. asi pred rokom sa mi lepila smola na pety pomerne casto…vyvazal som sa autom na kojsovku aby som si uzival zjazdu raz sa mi stalo ze som dostal defekt medzi kojsovkou a lajoskou hm peknych par km od domova nemal som zo sebou ziadnu nahradu tak som tlacil az na jahodnu a tam ma vyzdvihla mama to som bol pekne pouceni tak som na druhy den zo sebou lepenie zobral no ako naschval som nepichol isiel som 3× zas som nepichol no ked som nechal doma sersam tak som samozrejme pichol to sa opakovalo asi 6× je to smiesne ale je to tak teraz uz lepenie nenosim pretoze plne dvoverujem kendam kinetics dh 2,35 fakt neprerazitelne plaste(mozno zacnem nosit)na dlhe vychadzky urcite

                0 0
                • enjoy  

                  ono to neni jenom o plasti,treba muj posledni dekt byl o rafek,kdyz se mi na jednom miste odhrnula paska.

                  0 0
                  • Dumbo  

                    to sa mne nemoze stat :) pretoze pouzivam taku frirajdersku vychytavku taky mali zlepsovak 3 duse v jednom kolese :)

                    0 0
                    •  

                      hele a jakej je názor na rozstříhanou starou duši vloženou mezi pláš? a duši? má to efekt? a nebo je to jen blbost?? (jeden čas sem to tak vozil, ale nelepil sem to na pláště, prostě vložený a ono je s tim moc sra*í)

                      0 0
                      • Dumbo  

                        presne tak to mam ja zobral som 2 stare duse odstrihol ventilky a jadnu som vlozil do plasta druhu na raf a medzi to som jednu nafukal a je to pohodicka este som defekt nedostal

                        0 0
                        • Radek Broz  

                          To uz je podle me lepsi dat tam sjezdovou dusi. Vozim ji uz hodne dlouho (2 roky?) a neprorazil jsem ani jednou – s klasickou to bylo nekolikrat mesicne. Bohuzel se mi vcera na ni pri vymene plaste podarilo utrhnout ventilek, tak jsem dnes s klasickou dusi trnul, na kterym sutru to zacne sycet.

                          0 0
                • Mamut  

                  To si dobry pripad. Vozis DH plaste, ale zobrat zo sebou lepenie ti pride zlozite (alebo tazke). Tlacit od Tisicky az po Jahodnu… To by som asi radsej zacal nosit lepenie aj na zachod.

                  S tym darovanim duse je to zlozite. Mne sa fakt nechce dotovat blbost inych. ale vymenit a vzat si pichnutu a doma si ju zalepit by mi nerobilo problem.

                  0 0
                  • mastihuba  

                    no pochybuju, že někdo dává duše za dara a naopak někdo bere v nouzi bez placení. Když sem dával duši za 70kč tak mi za ni borec cpal 200kč a řikal že je to furt málo.

                    0 0
                    • martt  

                      presne tak. Mne sa uz podarilo predat dusu za 300, povodne za 70. S vysokohorskou prirazkou :-).

                      0 0
    • McBlacky  

      Duši klidně dám, ale když někdo nemá pumpičku, tak nečekám až si to přehodí. Jednou jsem takhle z dobré vůle zastavil, dal klukovi duši, pak mu půjčil montpáky, asi po 5 minutách jsem se na to nemohl dívat, tak jsem mu to prohodil, nafoukl a značně otráveně jsem pokračoval dál…

      0 0
      • Dumbo  

        ja neviem ako by som zareagoval mozno ak by som ho stretol cestou hore kludne zastavim poziciam a pockam…dusu by som nedal lepenie kludne aj pumpicku…no ak by som mu musel zastat uprostred dobreho zjazdu asi by som necakal asi by som povedal ze nemam ale fakt neviem ako by som zareagoval este sa mi nestalo ale nikdy nevies ci nebudes poterbovat pomoc Ty sam.....takze ako sa do hori vola tak s z hory ozyva :-)

        0 0
        • zirecek  

          Na kratsi svihy vozim 1 nahradni dusu + pumpu, na delsi putovani 2 duse + pumpu. Nic vic nevozim, netreba. Kdyby nekdo takhle chtel pomoct, pomohl bych, protoze uz vim, jake to je z te druhe strany a potrebujes pomoc i vlivem sve chyby…

          0 0
    •  

      no já vozím jednu „rezervní“ duši-už lepená galuskáč, pak jednu novou s autoventilkem a lepení, a to jezdím trasy kolem 20km, ale zato tak 3–4× týdně

      0 0
    • Radek Broz  

      Pumpu a dusi vozim jen, kdyz jedu opravdu daleko (na slalomaku je akcni radius dost malej, takze se to vetsinou da dojit a hlavne DH dusi dost duveruju) Treba kdyz jedeme jezdit na 5 km vzdaleny trail, tek jezdime dost na lehko. Pridavam zkusenost, co delame, kdyz prorazime a domu to mame z kopce:
      Osoba A jede na biku vestoje, Osoba B (majitel pichleho kola) jede na tomtez biku vsede, osoba C vede (veze) nefunkcni bike.
      Light verze je, ze Osoba A jede vestoje a osoba B se veze na sedle s tim, ze ma na zadech bike (kdyz vjedeme do mesta, pesaci koukaji dost divne:o)

      0 0
      • Gatier  

        Mimochodom som raz pozical pumpu jednemu lavorukemu a uz nefunguje! Tri roky ju uz mam a nakoniec ju mamlas pokazi.

        0 0
        • mastihuba  

          no nevim, asi su dobrák, ale pokud vidím jak se k tomu někdo blbě staví tak přebírám otěže a do 5min. odjíždím. Pro zajimavost co ti stim udělal?

          0 0
    • MARIN  

      Vozim vzdycky jednu rezervni dusi,par (asi6ks)samole­picich zaplat a pak jeste asi 4–6ks zaplat s lepidlem a samozrejme pumpu k tomu obcas na maratonech pridam jeste druhou rezervni dusi. Kdybych potkal nekoho s defektem a bez duse,lepeni i pumpy tak se mu nejdriv poradne vysmeju a asi (po posouzeni jestli jde o zacatecnika,po­krocileho,pek­nou osobu opacneho pohlavi, atd) bych se snazil pomoc.

      0 0
    • HonzaV  

      Vozim dusi a samolepici zaplaty, kdybych pichnul nahradni dusi. Ted uz vlastne zaplaty nevozim, jelikoz jsem svych 6ks Parktool zaplat uz stacil za lonskej rok rozdat nevybavenym cyklistum. S prevahou vyhrali silnicari 5ks ! Z toho 3 nemeli ani pumpu. Jedna zaplata nemeckymu bikerovi kus za Zitavou byla odmenena 3 pivy na terasce v nemecky hospudce.

      0 0
    • djano  

      Ako vacsina vozim dusu aj lepenie. Dusu zasadne neposkytujem, lepenie ano. To by musel byt dobry kamarat aby som mu dusu dal :-). Niekedy samotne lepenie nestaci – raz som stretol mladikov co mali lepenie, ale bez rezervy jeden skoncil – dusa mu odisla pri ventilku, tak zaplata nedrzi. Bolo mi ich luto, ale aj tak som dusu nedal (a mali to len kusok do mesta).

      0 0
    • scret  

      Kdyby to byla nejaka pastika, tak ji to kolo opravim sam:-) No jinak lepeni bych dal, ale dusi nee. Vozim jenom jednu dusi a lepeni.Pichnu tak 3× do roka (doufam ze jsem to ted nezakriknul). Hlavne kdyz uz pichnu mam to pokazdy tak max. 2km domu. Nikde jinde. Asi se prestehuju:-)

      0 0
    • pavelr  

      Vozím duši, samolepící záplaty, pumpičku, telefon a peníze na vlak. Víc než darování duše (většinou stejně vozím spravovanou) by mi vadil ztracený čas kvůli nějakýmu lajdákovi. Lepidlo už nevozím, protože mi vždycky po čase vyteklo a vyschlo. Defekty nemívám, pokud, tak doma ve městě, venku jsem lepil jen dvakrát.

      0 0
    • pee.tr  

      Nepůjčil bych nic, protože s sebou většinou nic nemám. ;-D Teda když jedu někam hodně daleko a nezapomenu, tak pak ano. Jenže u mě se ty daleký výlety většinou rodí až z těch krátkých. Půjčení/dání by záleželo na domnluvě. Osobně bych si ale při defektu nedovolil nikoho o pomoc požádat, vůbec ne, když s sebou nic nemám. Jsem blbej, jdu pěšky, a co z toho, nohy mám. ;-)

      0 0
    • Lada,s  

      Pokud by to byla pěkná slečna tak lepení, aspon by byl čas pokecat :-D

      0 0
      • c0d3r  

        no tak to samozrejme nabidnu pomoc s lepenim, prezutim atd.. popr. doprovodem az domu :-D

        0 0
    • c0d3r  

      vzhledem k tomu ze mam nestandardni velikosti dusi tak bych dotycnemu moc nepomohl :-D takze max lepeni.. to bych dal rad (za predpokladu ze mam nahr. dusi, kterou mivam, nebo jeste jednou lepeni pro sebe) ;-)

      jinak nezajima >> ma si vozit svoje a ne byt jouda a jet si na projizdku bez niceho :-D to jako vidim stat „italy“ u silnice jak zebraj benzin ze jim dosel :-D hhhh… nedam nikomu nic, sam mam malo :-D ahahhaahah

      c0d3r

      0 0
    • HKou  

      Vozím většinou jen lepení (nemám problém půjčit), na delší výlety mimo civilizaci i duši (kvůli ventilku jsem se prošel už 2×).

      0 0
    • Kubiczech  

      Kouknu na Yes mana. (:

      0 0
      • c0d3r  

        lol… filmek neznam ale koukal jsem na trailer a uz stahuju :-D muze byt zajimavy se zakousnout a „otevrit se vsemu“ :-D (rikat na vsechno ANO).. hehe celkem psycho :-D

        0 0
    • shark.jd  

      Vozím duši i lepení. Posledně jsem cyklistům daroval celou krabičku a druhej den napochodoval za kilo koupit novou. Snad se mi to někdy vrátí, až budu v nouzi já.

      0 0
    • Smazaný účet  

      podle možností (počtu ParkToolackejch samolepek) – buď dám samolepku, nebo nabídnu duši k prodeji (za hotový). a samozřejmě aby to neohrozilo mojí vyjížďku…

      a taky to obvykle dám dotyčnýmu sežrat, že je jako idiot, když vyjede bez lepení/duše…pokud to teda není opuštěná fešná cyklistka :-)

      obecně v krizi bych asi aplikoval pravidlo jako s vodou na poušti…

      0 0
    • weekend warrior  

      lepeni vzdy: stavím i v autě, kdyz potkám „defektícího“ cyklistu=min. se zeptám na problém=5×jsem dával lepení

      duši jsem nikdy dávat nemusel,nečekal jsem na výsledek…:)

      sám za sebe: nikdy jsem neměl takový defekt aby to pár záplat nespravilo.

      od té doby, co vozím 28mm ráfek nedošlo ani k průrazu ala snakebite…

      0 0
      • jIrI___  

        To vozíš s sebou i v autě lepení? Respekt :)

        0 0
        • weekend warrior  

          1/ zvyk po fotroj, vozím nářadí na nejen kolo, a vždy se tam pár lepek a i tubiček lepidla najde.

          2/ dělám servis široké rodině,což je hlavně o té píchlé duši.. a dalších banalitách

          3/ lepidlo mi vždy vydrží déle než lepky, takže je nějaká k darování:)

          4/ ale je mi jasné, že jak jsem to tu tak napsal, při nejbližší příležitosti nebude nic…a ani pro mě…musím se zítra zásobit…

          0 0
          • weekend warrior  

            ale taky je fakt,že jsem takhle jednou zastavil u člověka co měl „rozlepený“ kolo s tím,že mu třeba helpnu, ale asi po 3 minutách: dvě a půl minuty seznamovacích keců atd + půl minuty trapného ticha,když se ukázalo,že kromě keců nemám nic s čím bych mu mohl pomoct, brašna zůstala doma… no mazec…

            0 0
    • mastihuba  

      no i přesto že už jezdím bez duší, tak v báglu furt dvě duše vozim, člověk nikdy neví kdy je muže za úplatu dobře zhodnotit. :D

      Jinak jednou jsem byl na zájezdě kde známej náhradní větrovky, čepice a rukavice zhodnotil na 8litů rumu a fernetu a já si celou dobu myslel že ten bágl sebou táhne zbytečně. :D

      0 0
    • vysmátej bajker  

      někde na videu viděl jak vytáhl píchlou duši v místě díry jí přetrhl na obou koncích udělal uzel,nacpal do kola a jel.Docela by mě zajímalo jestli to funguje.Jinak vozím oboje ale duši bych asi nedal a pokud by byl ochoten za tu co vozím něco dát tak proč ne co vozím tmel tak už moc nepíchám.Taky záleží kde by to bylo(daleko dom,u hospody).

      0 0
    • potápěč  

      jedu si a kochám se krajinou. A co nevidím 2 děvčata jak táhnou kolo jak mrchu. Zastavím a zeptám se jestli můžu nějak pomoci. Děvče mi řeklo že má píchlé kolo, joko správný gentleman jsem se nabídl že ji duší vyměním. Jelikož děvčata neměla krom mobilu nic sebou daroval jsem ji svoji duši. Děvče slušně poděkovalo a zeptala se mě na mobil. S tímto jsme si jeli každý svojí cestou a já strašně hrdý že jsem udělal dobrej skutek a že za něj budu po zásluze potrestán. Druhý den telefonát že mi slečna koupila novou duši kam ji má dovézt. Řekl jsem ji adresu a když jsem přišel domů měl jsem tam duši a ještě čokoládu :o)

      0 0
    • potápěč  

      hoši, hoši koukám že se to hrne někam úplně jinam než má:o) Nic dalšího v tom bohužel nebylo. Děvčatům bylo tak kolem 17 a mně 36 to zase není tak strašnej věkovej rozdíl. Chtěl bych vidět její maminku když bych se tam prvně stavil a zjistil že jsem stejně starej jako ona :o)

      0 0
      • ememem  

        a mamke povedal ze si si len prisiel zobrat gumu co si dcere vcera v lese pozical.

        inak ja po jednej podobnej skusenosti radsej podobne situacie kde sa vyskytuje zenska v akejkolvek podobe a situacii obchadzam velkym oblukom. snad keby lezala v krvi na zemi ale inak ani za boha.

        0 0
      • Frostty  

        Tak o mamu v ten moment přece nešlo :D.

        0 0
    • honny  

      Duši nevozím, lepení půjčím. :)

      0 0
    • bikerlednice  

      duši vozím 29" takže většině by byla na prd :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.