• HLAVA

    chtěl sem se zeptat mam itegrovane hlavove složení VP (prumysl.ložisko)a když chci vytahnout to kolečko co se točí v misce tak nejde ven je tam nějak zalisovane nebo by nělo jit vyloupnout diky

    0 0
    • prcina  

      Cau lidi, potreboval bych poradit s hl.slozenim. Pri jizde po nerovnostech mi v hlavové trubce ramu jako kdyby něco praskalo, zjistil jsem ze na vine je hl.slozeni, ale nevim co to muze vyvolavat.Vymenil jsem jezka, chvili nic a pak zase praskani.Vule to zadne nema a hl.slozeni je namontovane spravne.Ram je neprasklej.fakt nevim.....nemate s tim nekdo zkusenosti?díky

      0 0
    • Peslezedirou  

      Vytahuju tenhle starý dred, tak snad mi někdo poradí.

      Z hlavového složení se nedávno začaly ozývat podivné zvuky, při malých nerovnostech, nebo v případě když kolo nadlehčím, při zatáčení atd. vždy takové nepříjemné lupnutí.

      Na kole mám Cane Creek C2, klasiku ahead. Do horní misky se vloží ložisku, pak rozpěrný kroužek na vymezení vůle a na závěr víčko. Podle mého zvuk vydává rozpěrný kroužek. Lupání se dá zamezit přtažením hl. slož, ale to není moc dobře. Hl. slož jsem poctivě promazal vazelínou ale bohužel to němelo žádný efekt.

      Pořizovat nové složení se mi moc nechce :( Tak dík za rady…

      0 0
      • Daf  

        No co ti k tomu asi tak rict. Promazal jsi i vnitrek lozisek? Neni prasklej prstenec loziska? Necvakaj koncovky bowdwnu? Nic vic me nenapada.

        0 0
      • Pebe  

        tak mě dělalo to samý lupání integrovaný složení. Přitáhl jsem ho a už to nelupe :-D

        0 0
        • Peslezedirou  

          Taky mi přestane lupat ve chvíli kdy ho přitáhnu, bohužel takovým momentem kdy pak jde řídítky otáček celkem z tuha. Sakra fakt mě to s…prachy fakt nerostou na stromě gr…

          0 0
          • Pebe  

            to si nepsal, že ti jdou hůř otáčet. Mě jdou poříd stejně. Možná bych zkusil sehnat jenom ložiska, nebo je zkusit prohodit, spodní a horní.

            0 0
            • Peslezedirou  

              Prohodit ložiska jsem zkoušel, pokud vše složím a dotáhnu tak jak je to správně, tak po chvíli začne lupat. Nelupe pokud už složení hodně dotáhnu. Asi se uvnitř nějakým způsobem ten vymezovací kroužek vzpříčí či co a pak lupe :(

              No nic zkusím sehnat nějaké složení do litříku, štve mě hlavně to, že si složení sám doma nevyměním a budu muset dát bike do servisu :(

              0 0
              • Pebe  

                Mě to vyměnil v Trinnity po dohodě na počkání.

                0 0
              • vlk  

                já mám hlavové složení Cane creak Zero stack 2-sice integrované. Musím říci, že může být problém i v ložiscích. Se mi normálně rozpadly.teda nevím co tam máš ty zda taková jakoby průmysla, nebo věnečky.Ale já mám ty průmysla.No už bych je tak nenazýval-hrozná šmejdy.V podstatě 2 kovové prstence vevnitř jsou kuličky oddělené od sebe takovou plechovou klíckou a zhora i zdola jsou přetěsněny gumovým kroužkem.Normálně ta klícka se na několika místech zlomila a kuličky putovali k sobě což pak znamenalo, že se to trochu hýbalo.Samozřejmě se po čase zcela zničili.

                A ti mamlasi mi to nechtěli na kolokrám vyreklamovat(mělo to najeto tak 300km).že prý to není možné, že to mám asi nějak blbě nalisované, že jsem s tím jezdil asi povoleným nebo co a nejvíc mě naštval, že mi nechtěl vyreklamovat jen čistě ložiska, ale požadoval, abych zaslal komplet hlavový složení.Což ty hliníkové misky bez poškození vyrazit nejdou.

                Takže já osobně cane creak hlavové už nikdy, a kolokrám taky nikdy.Ty náhradní ložiska sem si sehnal za 50kč/ks

                PS: Ještě mě napadlo- a nevrzá ti to mezi miskou a rámem?-že by se to jako časem povolilo

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Mám tam také ve velkých uvozovkách ložisko přesně jak píšeš. Je pravda, že jsem ho vozil celkem dlouho dost přetažené. Cane Creek už raději nebrat :(

                  to PeBe : na trinity spoléhám :o) poslední dobou hodně oblíbený krám.....

                  0 0
                  • Pebe  

                    my už si tam tykáme, za chvilku si připíšu do OP jako přechodný bydliště :-))

                    0 0
                  • Pebe  

                    včera jsem málem dostal kus pizzy na cestu (asi bych jí v tom vedru stejně vyhodil na chodník) :-)

                    0 0
                • kafac  

                  Nemuzes me prosim te prozradit, kde jsi sehnal ty loziska do Cane Creaku ZS 2 za 50,–Kc/kus? Zrovna je ted shanim…

                  0 0
                  • vlk  

                    No vtip je v tom, že to nejsou originál do cane creaku, ale nějaká jiná se stejnými rozměry.Prodal mi je servisák u Kořínka v Olomouci.Vyhrabal je někde z krabice v dílně.Takže kdoví zda jsou nové, ale vypadali tak.Ale měl jen 1ks.Jinak bych se pozeptal v nějaké spec. prodejně na ložiska.Stačí vpodstatě dodržet rozměry a zkosení dolní hrany.U nás v Olomouci jedna taková prodejna je, chystá se do ní příští týden, že bych si koupil ložiska do zásoby.

                    0 0
                  • vlk  

                    Co se ti stalo s těmi tvými původními.Jak dlouho vydrželi.A z kte­rého města vlastně jsi.

                    0 0
                    • kafac  

                      Stalo se to, ze se tam nejak dostala asi voda, loziska chytly rez, a ted to desne chroupe a cekam kdy se to uplne vysype.Vydrzely me neco pres rok, cca 10000km. Problem je v tom, ze to loziska ma jeden uhel 45° a druhej 36° – coz je celkem atyp.tela to bud ThIndustries nebo SKF, ale zatim jsem na ne nikde nenarazil. Akorat jsem nasel cely slozeni CaneCreak ZS 2 za 790,–Kc jsem z Brna

                      0 0
                      • vlk  

                        Aha to sem si nevšim, já vpodstatě při té koupi koukal jen aby ta dolní hrana -co je v misce měla těch 45.Tu horní jsem myslel, že je stejná.Naštěstí jsem vyměňoval jen 1 ložisko.se na to budu muset doma ještě teda raději mrknout.

                        0 0
          • kafac  

            To bude v haji asi to lozisko, mam ten stejnej problem. Navic samotny lozisko se velmi spatne shani, ted potrebuju sehnat obe dve :-(

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.