• Aiax

    Letos jsem se rozhodl použít s výměnou vidle na BF několikrát propíraný postup užití hlavového složení bez ježka (trubičkový od EXU nebo závitová tyč). Dal jsem to dohromady, vypadá to super, ale docela mě přepadl strach, že to bez opory v ježkovi povolí. Máte někdo praktické zkušenosti s pevností hlavy bez ježka (vím, že někdo to vozí permanentně sešroubovaný tím bazmekem od EXU, ale to nechci). Prostě jetli to vydrží, když koukám skrz přímo na pláš? :-)).

    0 0
    • Darius  

      myslim,ze hlavni ulohu hraje predstavec, ten je velice pevne stazen kolem sloupku… jezek to nijak vyrazne nedrzi – ale mozna pusobi jako posledni zachrana, treba kdyby prdly oba srouby v predstavci

      0 0
      • Aiax  

        Myslím si to stejné, mám představec KORE, který má třeba oproti Kalloy UNO o 1 cm delší úchyt, přesto se trochu bojím, že to povolí a při nějakým delším sjezdu sundám představec…a rozbiju si…čemuž by ježek asi zabránil.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          …rozbijes si stejne, zkus si ujet par metru s uplne povolenym predstavcem (a dotazenym jezkem:)

          0 0
          • Aiax  

            Tak vidim, ze me ten drzkopad stejne nemine :-) Chtel jsem to testovat dneska, napadlo zase aspon trochu sneho takze to bude aspon do mekkeho. Jinak diky za uklidneni…pred­stavec jsem dotahl tak, ze ho budu mit problemy sundat

            0 0
            • jeniik  

              Neutahovat predstavec na krev! Pokud ho utahnes moc, muze dojit k deformaci a muze se ti stat, ze ho podruhe uz neutahnes a v nejhorsim pripade ti muze i prasknout! Vseho s mirou! ;-)

              0 0
              • Aiax  

                No o tom utahování na krev vím svoje až moc dobře. Stydím se to přiznat, ale je to už pět let…takže – podařilo se mi zničit jeden rám tím, že jsem ukroutil čep na véčka, a to v době, kdy kotouče byly povětšinou jen na reklamních fotkách :-) Takže od té doby vím, že nic se nemá přehánět.

                0 0
    • vinca  

      No mne prodali kolo se strzenym zavitem v jezkoj, normalne jsem tak jezdil, az pred skoncenim zaruky jsem si ho nechal vymnenit, ale jen z estetickejch duvodu.

      0 0
    • Vision  

      :-) co to řešíte ? já ježka hned po dotažení šroubů na představci vyrazím … je to 40g lehčí a trubka vidle je průchozí :-) … ježek je jen na dotažení hlav. složení !

      0 0
      • TinkTink  

        Kdyz budes minimalne 2× za mesic menit vidlu, zjistis k cemu se tam hodi jezek…i s tou zavitovkou se to sklada dlouho – proste jezek je na rychly serizeni hlavy :)…

        0 0
    • MartinXC  

      Neměj obavu, pokud máš dobře dotažený představec. Jezdím půl roku (maratonský ježdění) bez ježka, hlavu jsem seřídil 1× závitovou tyčkou a od té doby drží. Mimochodem, ten ježek by ti stejně nic neudržel, je určený pouze k seřizování vůle hlavy.

      0 0
    • lubos  

      Pozor, jezek je jenom na to, abys mohl dotahnout vuli. Jezek nedrzi, drzi predstavec. Muzes si to zkusit, uvolni srouby predstavce a zkus si popojet par metru :)

      0 0
      • enjoy  

        anebo zkus dojet co nejdal,bude to prave tech par metru:-)

        0 0
        • Roman  

          Teď jsem to zkoušel – 0,5m a šel jsem k zemi. Na naprosté rovině by to možná šlo i 2 metry…

          Já sám nerozumím funkci ježka, protože když je dotažený představec, tak mi ten kousek ježkoplechu v trubce připadne zbytečný, ale nejsem koloznalec, takže bych rád pochopil, proč ho tam dávají?

          0 0
          • jeniik  

            Treba k tomu, abys mohl po drzce srovnat riditka, joudo… ;-) Jak bys to asi v lese bez jezka dotahoval?

            0 0
            • Roman  

              Na trubce, která kouká nahoru je šrouby připevněn představec. Když mám po držce šejdrem řídítka, tak šrouby povolím, řídítka srovnám a šrouby zase dotáhnu, ale ten ježek mně stále připadne, že je tam jen pro to, aby se k němu dala přišroubovat ta reklamní plechová jakobynálepka… Kua, tak na co teda ten ježek fakt slouží?

              0 0
              • Pavlos  

                serizeni hlavoveho slozeni

                0 0
              • lubos  

                Serizeni vule, kdyz je predstavec povolen. Realne ma skutecne smysl jenom, kdyz je potreba neco podobnyho udelat nekde v lese.

                0 0
                • Pavlos  

                  a jeste to celkem hnusne vypada kdyz tam neni ten bazmek:)

                  0 0
                  • lubos  

                    Nejakou zatku by to chtelo :)

                    0 0
                    • Pavlos  

                      A korek nevypada zrovna moc dobre:)

                      0 0
                      • Gatier  

                        Kamarat si ho dal tiez prec ohladom znizenia vahy ha,ha,ha… Sak to poznate, 40g sem, 20 tam a mate o 100g lahsi bike :-) Po pade na maratone narovnal riadidla a pokracoval v jazde. Vyryl si peknu ryhu do krku Sida :-) ,pretoze hlavove ostalo volne. Jezko ma spevnovaciu funkciu!

                        0 0
                        • lubos  

                          Ak by tam jezka mal, dopadol by rovnako. Pretoze to co pises znamena, ze dostal taku ranu do riaditok, ze by ten jezko z trubky bud povolil alebo by sa urval zavit toho sroubu. Ved to je to prave, kebyze ma jezka, a jezko by prezil, tak by v pohode dotiahol volu a potom predstavec. Ak ho nema, no holt smola. Zaver z toho je ale taky, ako si vystihol, radsej ho nechat. Jeden nikdy nevie ..

                          0 0
                          • enjoy  

                            takovejch reci o jezkovi,jestli jo nebo ne a chudak jezek se k tomu ani nemuze vyjadrit.

                            0 0
    • kovar  

      jsem videl i jezka-nejezka, takovy rozperny hlinikovy bazmek (jako upevneni blatniku do sloupku vidle) s vickem, ktery se do sloupku nezatlouka, ale utazenim se tam fixuje.

      0 0
      • Lišák  

        To sem měl na Mongoosu v 96 roce a při výměně vidle nebylo boha hlavu seštelovat. Natloukl sem ježka a bylo vystaraný-seřídím kdykoli, bez problémů.

        0 0
    • náčelník  

      Ještě existuje hlavové složení, které se seřizuje dotahováním rozříznuté kónické podložky na kuželu při utaženém představci. Ježek není potřeba. Vyrábí to např. DiaTech.

      0 0
      • uluf  

        Pouzivam ho a je to bezproblemova zalezitost, ale vahu tym moc neusetris.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Vahu asi ne, ale sve vyhody to ma. Treba moznost provleceni bovdenu sloupkem, dotazeni slouzeni bez povoleni predstavce, nezkracovat sloupek a nahradi par podlozek :) Me se ten system libi, ackoliv neni obecne prilis popularni. No jo vlastne. Ja ho pouzivam uz leta i s jinyma hl.slozenima, takze jezdim bez jezka a je to v poho.

          0 0
          • lubos  

            Vida, to provleceni bowdenu me nenapadlo. Nekdy se to muze hodit.

            0 0
      • Aiax  

        No vida, díky za připomenutí, tu hlavu od DiaTechu mám už pár let na kole, který teď užívám jako zimák. Ani jsem si neuvědomil, že tam není ježek. Drží to výborně, neutahoval jsem to asi 2 roky (inu zimák :)), proto jsem na ně úplně zapoměl – i to je znak kvality).

        0 0
    • scret  

      Teda jeste abych resil takovyhle kraviny a clovek by nedelal nic jinyho. Chlapi vy nechodite do prace? Ja to vubec neresim, proste jezek tam nejspis z nejakyho duvodu asi je, a tak tam zustane. :-))

      0 0
    • jihra  

      Ježek slouží POUZE pro „dotažení“ vůle hlavového složení. Když dotáhneš šrouby představce, tak ježka můžeš klidně vyndat a bude to naprosto v pohodě. Ježek má často to vrchní kolečko z plastu, takže by ti udržel prd. Navíc – když se Ti uvolní představec, tak se Tí celá řídítka stejně na vidlici stejně otočí – a? tak ježka máš nebo nemáš – a hubu si rozbiješ tak jako tak (jak už tu někdo psal).

      0 0
    • chemik  

      Vydrží.

      0 0
      • Gatier  

        Fakt super tema! Ja osobne nepracujem (profik) ale hrooozne sa nudim, tak pisem aj do trafenych tem.

        0 0
    • Aiax  

      Jenom pro doplnění. Listoval jsem proklínaným velokatalogem a našel jsem tam ježka na způsob EXU – obsahuje ho sada DH řídítek a představce AMOEBA Scud. Ten je asi určen pro ponechání v krku.

      0 0
    • W.Muchov  

      když mám kolo s vidlí řešenou bez ježka dotaženou přes závitovou tyč, tak se to stahuje aji s víčkem nebo stačí nahoru dát nějakou podložku ?

      0 0
      • kubad  

        Přes podložku, vicko má malou díru a není rovně většinou.

        0 0
        • W.Muchov  

          a víčko potom třeba přilepit(tak to teda mám já) ?? PS: kolo sem koupil z druhý ruky a docela sem se divil kde je ten šroub z víčka

          0 0
          • Vilém  

            A nac vicko, kdyz tam nemas jezka a serizujes zavitovou tyci?

            0 0
            • kubad  

              Tak tak

              0 0
            • kubad  

              Tak tak

              0 0
            • W.Muchov  

              ještě schválně sem psal že to kolo mám nově, z druhý ruky a jediný co vím je že je to stažený závitovou tyčí a víčko je přilepený ani na netu sem nenašel žádnej návod jak na to a proto sem se pro jistotu zeptal, nicméně díky za odpovědi

              0 0
              • Vilém  

                V tomto pripade by asi bylo rychlejsi to vyfotit.

                Takze tu zavitovou tyc tam mas nastalo?

                Pokud se to dela takto, tak se to vozi prevazne takto.

                Takez nevis, proc to predchozi majitel takto provedl? Ze bys to uvedl do normalniho stavu.

                0 0
                • W.Muchov  

                  jo aha já to špatně popsal né ta závitová tyč tam není jen tam je to víčko a to je tam přilepený a já si zjištuju jak se to dělá protože budu muset vyměnit představec za kratší, předchozí majitel mi ukazoval aji ten porychtung jakým to dělá, ale nějak sem přeslechl detail o tom jestli se to stahuje i s víčkem nebo bez

                  0 0
                • W.Muchov  

                  to sem to špatně napsal, závitová tyč tam není, ale je tam přilepený víčko a zjištuju to proto, protože brzo budu měnit představec za kratší, původní majitel my ukazoval aji ten porychtung jakým to dělá, jen sem přeslechl jestli se to stahuje i s víčkem nebo bez, teď je mi jasný jak se to dělá a jak to má ve finále vypadat

                  0 0
                  • Vilém  

                    Tak v tom pripade vydoluj to vicko ven, pochybuju, ze bude nejak extra drzet. Do diry ve vicku bych zasunul nejakou kulatinu ap. a normalne ho vypacil ven. Pak vymenis prestavec a pro klid duse muzes dat jezka, pripadne nejakou rozperku do krku, abys mohl normalne serizovat vuli hlavoveho.

                    0 0
                    • W.Muchov  

                      víčko vyndám šroubovákem to snad nebude problém a s tím ježkem ještě uvidím, protože si říkám, že když by mi měl prasknout představec tak aspoň ať mě to podrží těch pár metrů

                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.