• Kohout

    Proč někteří výrobci používají u kotoučovek „zubaté kotouče“?

    0 0
    • blue  

      design, nic vic

      0 0
    • Tomcat  
      1. Vzhled
      2. Líp čistěj destičky a kotouč od sajrajtu.
      3. Líp to chladí
      4. Jsou lehčí
      0 0
      • K2  

        V určitých případech menší styčná plocha a tím i brzdný účinek, zřejmě je to však nepostřehnutelné

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jak uz tu bylo psano…plocha na to nema vliv. Prej :)

          0 0
          • Otto  

            Plocha nemá vliv na součinitel tření, nikoliv na brzdnou sílu…respektive na zpomalení při stejné brzdné síle.

            0 0
      • blue  

        muzes rozvest bod 2 a 3?

        ad 3 – myslis, ze pri tloustce kotouce ma zubatej okraj nejak vyraznej „lopatkovitej“ ucinek vzhledem k chlazeni?

        PS – neber to jako rejpani/zpochyb­novani, jen me to proste zajima, protoze mi prijde, ze to zas tak vyraznej vliv mit nemuze

        0 0
        • Tomcat  

          bod 2. Pokud se jedná o opravdu zubatej kotouř( ne vlnka ala Magura 04) něco jako Gotik_ring od Hope nebo pily A2Z. Šikná plocha usnadní transport nečistot mimo styčnou plochu destiček. Pokud je kotouč vyžezávanej vodním paprskem bez sražení hran tak trochu funguje jako frézka. bod 3. Nefunguje to jako lopatky, ale akorát plocha která se může hladit je větší (styčná plocha menší) . Ikdyž pozitivní projev výření vzduchu v důsledku pily nejde vyloučit.

          0 0
          • Nego  

            to k tem kotoucum dodavaj i sovu ? :)

            0 0
            • Tomcat  

              Běžně, Já sem ji ale koupil balení s tiskařským šotkem. A ty kotoučovky dodávaj s integrovaným výrem. Von je pak to chladí máváním křídel a funguje jako houkačka. Proty kterejm houtoučovka píská a nebo moc hučí doporučuju mu zacpat zobák. :o)

              0 0
              • Nego  

                Uz dobrejch par minut premejslim co odpovedet, ale proste se porad jen smeju a tak doufam ze slov netreba ;) RESPECT :)

                0 0
        • Radek Broz  

          S nejakou vyraznou inovaci dnes uz prijit nejde, ale pokud to ma alespon nejaky vliv, byt sebemensi, tak proc to tak nevyrabet, ne?

          0 0
          • visby  

            pocita sa za vplyv aj ze to pekne vyzera?:-)

            0 0
            • Nego  

              No jiste, na hezkem kole se ti lepe jezdi a proto se ti i lepe brzdi ;)

              0 0
            • Radek Broz  

              No nevim, me se treba vic libi klasicky kotouce. Vepredu mam tu mirne zvlnenou Maguru 04 a docela dlouho jsemsi na to zvykal – porad mi to prislo takovy divny:o)

              0 0
              • Dumbo  

                uz to tu niekto pisal ale ono to bude nato ze ked vyletis z cestu do kriakov ono je to taky krovinorez :-)

                0 0
                • Radek Broz  

                  A taky z vlastni zkusenosti muzu dosvedcit, ze to lepe vypada vypalene na noze;-)

                  0 0
                  • Nego  

                    jen skoda ze tahle kerka docela brzo sleze ;)

                    0 0
                    • Pavlos  

                      Zalezi jak moc je ten kotouc rozehraty cim vic tim dyl vydrzi:)

                      0 0
                      • Žanek  

                        Nebo jak dloudo vydržíš ty :o)))

                        0 0
                        • Nego  

                          Hele uz do toho nebudeme rejpat. Beha mi mraz po zadech ;) Porad mam v zive pameti jak jsem si popalil prsty pri uvolnovani rychloupinaku ;) Pustil sem se toho kola sakra rychle kdyz jsem se kloubama oprel o kotouc ;)

                          0 0
                          • lubos  

                            To abych se jeden zacal zajimat o teloutnou stabilitu oleje ve vidlici. Nebo i dalsich veci. Treba takove roztecene gufero zacne strikat vrouci olej … ajeje.

                            0 0
                          • keksik  

                            uznavam, ze vypaleny kotuc na lytku vyzera lepsie ako spalene prsty – tie asi nik neoceni… ;-) inac to bol jeden z dovodov, preco som si zohnal kotuc dopredu. teda, nie ze by som tuzil po vytetovani kotuca na nejaku cast tela, ale minuly rok na stiavnickom maratone som chytil defekt na konci dlheho zjazdu. 5 minut som musel cakat kym vychladne rafik aby som sa mohol pustit do opravy. a tie popalene prsty som este dlho citil.

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.