• thomas123

    Zucastnil som sa maratonu HORAL 2005. Moje zhodnotenie je viec menej pozitivne. Trat bola super az na totalny nechceny kupel v potoku to uslo.

    Ale mam jednu vaznu vyhradu, ktoru by bolo na buduci rok eliminovat. Tyka sa to pouzivania poharikov. Standardne si to sutaziaci ani nevsimne, ale viacej ludi mi povedalo, ze pokial biker po vypiti napoja na obcerstvovacke nezahodit (neznicil) poharik, bol iba oplachnuty vo „shared“ vode a pouzity znova. Viete si predstavit moje zhrozenie. Uz by som to nejako prezil, ale 2 dni na to som dostal virozu + cela moja rodina + dalsie vetvy rodiny, proste katastrofa. Trva to jeden den – zvracanie (na total), hnacky + teptovy 38–39. Na dalsi den je clovek v poho. Som si 100% isty, ze to bolo odtial. Myslim si, ze toto by sa malo k buducemu rocniku radikalne riesit a netyka sa to iba HORAlu.

    Ak este niekto dostal popisovanu virozu, bol by som rad, keby sa ozval, aby som mal uplnu istotu, ze to bolo odtial.

    Dik.

    Tom

    0 0
    • lubos  

      Ejha, tak to trochu prehnali.

      0 0
    • Lance  

      to znam,ale je zbytecne to resit,akorat sem rozhodne nebyl ok hned druhy den,mel sem strach cokoli sezrat

      0 0
    • kungpao  

      No a bola celá tvoja rodina + ďalšie vetvy tvojej rodiny boli a pretekali na Horalovi? Ak nie tak by sa jednalo svetový unikát v šírení virózy (zrejme predpokladáš že povodcom v tvojej rodine si ty). To by znamenalo že viroza sa šíri stykom a nie jedlom čo vylučuje to že si to dostal po požití nápoja od niekoho iného. Skrátka podľa mňa neexistuje aby viroza ktorá sa dovtedy šírila potravinami sa u teba transformovala na virozu ktorá sa šíri vzduchom alebo dotykom.

      0 0
      • lubos  

        A co sirenie dotykom potravin ? ;)

        0 0
      • thomas123  

        No. Pokial som to nedostal tam, tak ok. Ale co hovoris na to, ze oplachovali jednorazove pohariky! Predstava: biker pocas zavodu ide na WC. Neumyje ruky, bikuje, chyti kelinok, ten sa potom umyje v shared vode a don naleju napoj. No a ty to potom vypijes!!! atd

        0 0
        • WSH  

          Tie pohare ma netrapia ani najmenej. Po tom, co som si ustlal v tom bahennom potoku pri zjazde z KH by mi vobec nevadilo ani keby som sa napil z potoka.

          Hygiena je dolezita, ale netreba to s nou zase prehanat. Musis trochu pocvicit aj imunitny system. A to, ze by si z tej vody dostal salmonelu je podla mna vysoko nepravdepodobne.

          Inak:Pozri ako sa umyvaju pohare na pivo v niektorych krcmach. A ti ludia maju lepsiu imunitu ako vacsina ludi co pracuju v kancelariach.

          0 0
          • lubos  

            Ale to je ciste, hygienicke blato :) V krcmach bakteri nepreziju v tom alkohole :) … stvrdla by im rychlo pecen. Ale neviem si fakt predstavit, ze by som na obcerstvovackach zapijal iontak poldecom. To by som bud vyhral, alebo sa … :o)))

            0 0
          • Honzas  

            i lidi co dělaj v kancelářích choděj do takovejch hospod;-)

            0 0
        • kungpao  

          Ano uznávam že je to možné, ja osobne som po vypití pohárika položil použitý na stol a nestaral som sa čo s tým. Tie kočky na občerstvovačkách by boli asi smutné keby im to každý hodil na zem a ja som chcel aby sa na mňa aspoň niekto usmial. A uznávam že som aj čúral cez pretek a ruky som si veru neumyl. Ale pri pití pohárika som mal na ruke celoprstové rukavice! Pri čúraní nie. Preto jedine že by si to dostal od blata z rukavíc… :-))

          0 0
    • B0B0  

      Takych ludi by potom muselo byt viac ako cela tvoja rozvetvena rodina a hlavne by museli pretekat. Mimochodom, virozu si mohol dostat aj v potoku, ked si sa vykupal. Aj v tom blate sa dalo vselico nakupit.

      0 0
    • climber  

      Stejný problémy jsem měl po Manitou Železné hory a taky jsem přesvědčen o tom, že to bylo z pohárků resp. z vody.

      0 0
      • vano  

        ja som na inom maratone zjedol na obcerstvovacke kusok melona a zapil to pol litrom jontaku… a asi po pol hod som ledva stihol stiahnut kratasy :)))))

        0 0
    • rb  

      Loni se myslim po Silesii posralo a poblilo lidi mnoho…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.