• deardeer

    Samozřejmě, že mě zajímá, kdo všechno jedete :-) ale taky vše kolem Horala (např. změny tras díky ochráncům a také váš názor na pořádání maratonu v Slovenském Ráji ve stejný den) díky

    0 0
    • pali  

      Hodne sa o tom popisalo na bikemagazine najdes to tam niekde no a to ze sa usporiadatelia nedohodli a je to v jeden den zober ako fakt s tym nic neurobis je to ale na skodu oba tieto maratony maju nieco cim oslovia len si vybrat./ je to moj domaci rajon /

      0 0
    • zirecek  

      Tož, když tě zajímá, kdo jede, tak teda jó, jedu, no, .o). Ale jinak mi připadá, že se to moc řeší… . V ČR už je časté, že se závody překrývají, je toho prostě hodně, tak se to někdy kryje. Holt, musíš vybírat… .

      0 0
      • deardeer  

        Já to chápu, že je teď bajková sezóna, takže může dojít k tomu, že se vyskytne několik akcí současně v jeden termín… Ale tohle jsou obě pěkný akce, a hlavně navíc dost blízko u sebe, tak by se hodil trošku jinej časovej rozdíl, nemyslíš?

        0 0
        • zirecek  

          Máš pravdu, však snaha domluvit se tam byla. Proč se nedohodli nevim, tak to vypadá, že si to skoro dělají na truc. Jsu z ČR a ani nevim jaký je ten druhý závod, prvně jsem narazil na Horala a zaujal mě, tak doufám, že tam dorazím, bo mám zatím zápěsí v háji zeleném.

          0 0
          • deardeer  

            Horal byl můj první „závod“ a strašně rád bych ho jel zas, na druhou stranu jsem ale strávil pěší víkend v Slovenským Ráji, kterej byl naprosto super – tak a teď se rozhodni…(teda já) :-))

            0 0
    • R.1  

      Idem (jedu)! :)) Uz sa tesim (Uz se tesam)

      0 0
    • Stax  

      keby sa slov. raj isiel v inom termine tak tam urcite idem. na bikemagazine sa to rozoberalo naozaj masivne takze info tohoto smeru tam urcite najdes. krejzi horal je je krejzi horal a ja ho tento rok snad dam v limite. hura cez vikend trenovat na salzkammergut-trophy. ps: kralova hola rox :)) (ma to prejde ked budem v jej polovicke :( )

      0 0
      • lubos  

        Som bol 3× a ani raz na Kralovej nesnezilo, dufam, ze tento rok snezit bude. Patrilo by sa.

        0 0
        • Stax  

          hovado :))))

          0 0
          • WSH  

            A zjazd z Kralovej Hole v takej kose je parada. Som tam videl bikera ktory lezal v priekope a triasol sa na celom tele. Zastavil som pri nom, ze co s nim je a ci zavolat sanitku alebo rovno pohrebak a on ze nic, ze sa len zohrieva :o))))

            Ja to mam ako moslim, ten musi ist aspon raz za zivot do Mekky a ja musim ist aspon raz rocne na KH. Horala treba zazit. Najvacsia pecka na nom je to, ze na KH je clovek uplne vyflusnuty, nevladze a to ma pred sebou pol trasy a dva horske hrebene, cez ktore musi prejst aby sa dostal do ciela.

            0 0
          • lubos  

            no ale uznaj … taki oni .. profici .. si na Gire jazdia popod snehove zaveje, tak co sme mi horsi ?

            0 0
          • zirecek  

            Ja beru do báglu prodlužku a Martinkaa vezme sněhovou frézu, tažka to protáhnem hore na Hoľu, .o)).

            0 0
      • deardeer  

        Můžeš sem prosím tě hodit pár odkazů na tu diskuzi… Asi nejsem ve vyhledávání tak silnej, jak jsem si myslel… :-( díkes

        0 0
      • Stax  

        takze stovecku na salzkammergut-trophy mam za sebou takze krejzi horal tras sa tento rok ta dam :))

        0 0
    • zirecek  

      Bratia slovenští, můžete poreferovat moravákovi, zda-li se dá jet Horal na pevné vidlici nebo mám radši hodit odpruženou? Na pevné se cítím lépe, bo ju jezdím teď pořád, ale zas v těžkém terénu několik hodin to je handicap a risk. Jsou tam dost kořenité, těžké pasáže nebo dost jezdivých úseku, případně šotolin? .o)

      0 0
      • lubos  

        Da sa to, a zopar ludi to s pevnou dalo. Dokonca (minuly rok) za velmi dobry cas.

        Po Spisku Bystru (15km) je to bez problemov, je len jeden zjazd, kde su priecne rigoly na odvodnovanie. Potom je 7km stupanie, na pevnu bez problemov. Dalej zjazd na Puste Pole, sotolina a lesna cesta, miestami kamene (tie useky nie su ale dlhe, ak sa dobre pamatam). Na pevnej sa to da. Dalej to Telgartu cez lesik je lesna cesta, pevna no problem, asfalt, Telgart, stupanie, cesta cez les a kratky zjazd do Sumiaca. Tento zjazd je pomerne dost rozbity a kamenisty, i ked sa vyhladat dobra stopa. Na pevnej je to uff…uff, ale je to kratke (<1.5km). Potom mas stupanie 12km na Kralovu … sotolina/asfalt, nasledne 7km dole (asfalt.sotolina), sotolina asi 2–3km, dost drncave, mal som dost aj na fullovi. Potom sa ide chvilu po lesnej ceste, kde su kamene (klasicka lesna cesta, kade furt tecie voda, takze to tak aj vyzera), na pevnu pomerne namahave, ale opat, nie velmi dlhe. Nasleduje prudky zjazd do Telgartu, ale na pevnej sa da, nie su tam nejake moc korene a sutre. Potom znovu asfalt, vracacka na Puste Pole cez les a znovu povodnym zjazdom hore a az na Smreciske sedlo. Pevna no problem. To je zhruba 88km trate. Odtialto su to stupania a zjazdy, pokial si dobre pamatam, tak na pevnej zjazdne, akurat jeden usek som si vravel, ze kebyze nemam vzadu odpruzenie tak rovno zdochnem. Taka vytrasena polna cesta cez luku. Takze, ak si na pevnu zvyknuty, tak v pohode si myslim. Pokial bude blato tym viac. Ale ber to tak, ze hocikomu inemu by som velmi pevnu nedoporucil, ale kto s tym jazdi, tak je z ineho kamena struhany :) Akurat, ze je dost pravdepodobne, ze Kralova toho roku nebude, kvoli drbnutym ludom, ktori sa znazia Horala znicit s pomocou ochranarov. Blizsie info viz. www.horal.sk, sekcia diskusia. Dufam ale, ze sa to nestane. Tak drzme palce.

        0 0
        • lubos  

          Otazka je, nakolko mam skresleny pohlad z jazdy na 100/80 :o))) Aby si ma (ak sa tam nahodou stretneme) po skonceni pretekov neubil pumpickou :o))

          0 0
          • zirecek  

            Pumpičku mám stejně jen malou plastovou, tou bych ti asi neublížil, .o). Jak to říkáš, vypadá to celkem v pohodě sjízdné s pevnou. Zdá se, že je to prostřídané, že si člověk trochu odpočine po nějakém drsnějším úseku, které navíc nejsou až tak dlouhé.

            Tím popisem mi aj připadá, že míň drsnější než Dubničák. Tam byly na pevné nejhorší loukové padáky před občerstvovačkou za Baske, to bylo hodně na srdce, pustit to a držet se jak klíště, .o). Říditka pružily jak hlupé, .o).

            0 0
            • lubos  

              Dubnicak je podstatne rozbitejsi , je to tak.

              0 0
              • pali  

                to lubos isiel si ho na pevnej a za podmienok ktore su tam prave teraz nic v zlom , povrch sa meni podla toho ako prebieha tazba dreva kolko prsi teda erozia pody a pod.

                0 0
                • lubos  

                  Jasne, teraz som tam nebol. Ale ani dazd ani tazba dreva nevelmi ovplyvni podstatu toho, co som pisal zireckovi. Ist na pevnej vidlici nie je jednoduche, ale je sakra rozdiel v niektorych – pre tych co jazdia odpruzenie mozno detailoch. Podobne aj odpruzenie vzadu. Nie je teren ako teren.

                  Skusim to prirovnat k niecomu, co som absolvoval. Horal 2002 som siel na hardaile v blate – no problem. Dubnicak 2004 som siel na fulle, ale vzadu som si dal len 6cm zdvih a este natvrdo nafukane. Bolelo to dost :( Takisto prejazd lukou z Baske dole (posledne dva rocniky sa slo opacne – nahor) v roku 2002 bolo nieco priserne na HT.

                  Naviac , na Horalovi s v zjazde clovek oddychne (s odpruzenim), na Dubnicaku velmi nie (tak-tak mozno na fullke). Cize kto dal na pevnej Dubnicak 2004, tak si myslim , ze trat Horal 2004 (snad aj 2005) da tiez.

                  0 0
                  • zirecek  

                    Dubničák 2004 jsem jel na odpružené, letošní 2005 na pevné. Ještě dobrý sjezd na Dubnici byl v té prodlužovací smyčce pro 99km variantu před brodem (za ním ostře pravá na silnicu). V 2004 jsem tam lehl na kládě-ustřelil předek a letos ten konec před brodem, to se nedalo ani skoro projet, takové rygoly. Fakt parádní offroad, žádné vyjeté cestičky, ale pořád nějaké klacíky a marsat, furt ve střehu… . Náročné, těžké, krásné, :o).

                    0 0
                  • pali  

                    netvrdim ze ho nedas na pevnej ,prave v rocniku 2002 sme isli s kamosom kerjzi on byvali cyklokrosar na pevnej nevysla mu stopa odpruzena by to zobrala no pevna ho poslala po maratone na viac ako dva tyzdne na marodku narazeny hrudnik a mozno niejaka ta prasklina / nevzdal / ja len ze treba zvazovat

                    0 0
                    • lubos  

                      jasan, ale to nepis mne, ale zireckovi :)

                      0 0
                      • pali  

                        to nebolo na teba lubos

                        0 0
                        • lubos  

                          Ale odpovedal si mne :)

                          0 0
                        • zirecek  

                          Mám v plánu ho jet na pevné, ale záleží to i na tom, kdy budu mít nový rám… . Protože ten starý si s pevnou už moc nerozumí.

                          0 0
                          • croscountry  

                            Zirecku, docela by ma zaujímalo ako si ho zvládol na pevnej. Napíš niečo.

                            0 0
                            • zirecek  

                              Nejel jsem, protože nemám ještě rám; dosavadní mi praskl týden před Horalem na Drtiču. Hodně jsem chtěl jet, tak příští rok, :-). Na Slovensko jsem jel, aspoň do Vysokých Tater. Převýšení aspoň „nachodit“. Pevnou jezdím furt, takže příští rok to bude nejspíš na pevné. Jestli třeba nevyměknu, :-), na předním kole.

                              0 0
    • deardeer  

      Tak v sobotu 13.8. budu tam. Kolo Author Vision, dres asi Manitou nebo šedivá šustačka Axon… :-) Kdyžtak se přihlašte, pokecáme na trati i po trati… ;-)

      0 0
      • R.1  

        Budem tam, kolo: Merida, dres ziaden, tricko moje a gate moje :) Ze ci ma spoznas :))

        0 0
        • Medunka  

          Taky Merida, cervena, modrej dresik a urcite nebudu mit silu klabosit, pokud pojedu :-)

          0 0
      • Stax  

        merida. taka zelena. na zadnom kolese python. v predu este neviem :)) sedy dres.

        0 0
        • lubos  

          no predsa uz osvedceny plast, nie ? :)

          0 0
          • R.1  

            plast do dazda a lopatu na sneh

            0 0
            • lubos  

              A spacak do –10 :)

              0 0
              • R.1  

                To netreba, mna ako uz isteho vitaza budu hriat mile nahe hostesky :)

                0 0
                • kungpao  

                  Prdlajs, tie iba rozohreješ, oni tam budú čaka? na mňa – posledného pred limitom 11 hodín.

                  0 0
                  • R.1  

                    Limit sa na moj direktivny prikaz okamzite znizuje na 6 hodin ;-) Taaak, a mas po chlebe

                    0 0
                    • kungpao  

                      Tak idem na krátku a kto je teraz macher? Neboj, keď prídeš do ciela tak ti ich požičiam. Ovšem táto ponuka neplatí pokiaľ budú ma? lesbické sklony. To vieš, sex mám rád, dokážem sa na neho díva? celé hodiny… :-))))))))

                      0 0
                      • R.1  

                        Vies co, nechaj si ich, psychotest v Slovenke ukazal, ze som teply.

                        0 0
                        • kungpao  

                          To máš ešté dobré, mne vyšlo podľa testu v Eve že som malý tučný so sklonom k sadizmu.

                          0 0
      • keksik  

        asi by to chcelo prist na start krejzi tak o 15 min skuor a stretnut sa na nejakom dohodnutom mieste, navrhujem napr. na startovej ciare :-) ved bikeforum je predsa numero uno :-) alebo potom realnejsie na konci startovej/cielovej ulicky.

        0 0
        • R.1  

          Budem rad,ked sa dotrepem vcas na start :)) Podla toho ma spoznate :)

          0 0
          • pali  

            dnes sme si boli prejst novu trialovu vlosku v horali pekne ,trial ako sa patri v slusnom padaku korene skalky a mota sa to v uzkej stope pomedzi stromy

            0 0
            • lubos  

              ktory je to usek ?

              0 0
              • pali  

                medzi sunavou a lopusnou obchadza sa ta cesta po vyjazde okolo lomu co je vzdy zatopena blatom nepokracujes na lopusnu ale prva nenapadne odbocka na lesnu cesticku v lavo

                0 0
    • R.1  

      Pre mna to bolo peklo! Podarilo sa mi aj zabludit a asi pol hodinku som si, ja blbec, slapal dokopca zbytocne (som idiot proste) Ale dosiel som do ciela :) A nie posledny, na moje prekvapenie. Tak o rok! :)

      0 0
      • kungpao  

        Zdarec, išiel si Krejzi alebo Lejzi? Ja som bol na Lejzi v tej partii cca 40 bikerov čo spolu blúdila a napokon sa ani sama nevie ako ocitla na trati a pokračovala v raceovaní.....

        0 0
        • R.1  

          Ja som siel krejzi a zabludil som vdaka vlastnej blbosti (ono zle odbocit moze kazdy, ale pol hodinky, kym sa zpamaeta, to ide na moje triko:) Inak do ciela som dosiel s takym, co zabludil (resp. bol zle navedeny) na lejzy, mozno si to bol ty? (9:33:27)

          0 0
          • kungpao  

            Nie ja som prišiel o 15.40 a šprintoval som do cieľa lebo sa na mňa tisol jeden konkurent. Nakoniec som mu ušiel o hodne, lebo v poslednom zjazde asi spadol…

            0 0
            • R.1  

              Tak aj mne sa podarilo raz pri… spadnut :))

              0 0
              • kungpao  

                Mne naš?astie, full ma ale párkrát zachránil, napri pri prejazde toho husté lesa – skoro trialová pasáž s jamami, tam išla vidla a tlmič párkrát na doraz. No a na konci tej pasáže keď som sa chcel vyhnú? tým bažinám tak ma pichol konár do stehna a porušil mi stehy na gatiach. Mohli to tam trochu ostriha?, všetci sú posratí z ochranárov ale to že ku..a chodia cigáni do hory a kľudne si zoberú aj celý strom nikoho neserie. Ach to naše Slovensko…

                0 0
                • R.1  

                  Zavidel som fullistom. Mna tak bolela rit, ze v zjazdoch som plakal. Stat v pedaloch som tiez moc nemohol, lebo ma boleli kolena… Vravim, peklo:)

                  Jojo, fajn bolo, clovek civel na tu mapku s previsenim,uz uz pride zjazdik a ked prisiel, tak iluzie boli tietam.

                  0 0
                  • kungpao  

                    A tak to je správne. Nie tak že to tí chrti vyšprintujú horekopcom a do zjazdu si sadnú a vezú sa. Riadny terén na nich. No a tí čo stoja v elite kategórii na bedni – tým je to jedno, tí to v teréne vedia…

                    0 0
                    • R.1  

                      a kde vas to zle naviedlo, v ktorej casti?

                      0 0
                      • kungpao  

                        Stúpanie v lopušnej doline (či ako sa to volá), ako sa išlo hore takým jarkom , tak všetci pokračovali. Tlačili sme biky takých 2–3 km kolmo hore, nedalo sa to šlapa?. nakoniec sme vybehli do takej doliny a tam nám miestni oznámili že sme jaksi o údolie vedľa. Nasledovalo ďalšie blato a stúpanie a zrazu sme sa ocitli na trase… Párkrát sme stáli a nemali sme ani potuchy kam ís?. Všeho všudy riadna banda – cca 40 ľudí… Ale info bolo že sa stratilo podstatne viac ľudí. A na dovažok jedna neoverená info – jeden borec v cieli hovoril že v tom má prsty niekto spriaznený vedľa idúcemu konkurenčnému maratónu. Podľa mňa je to až podozrivé že sa to stalo práve v tej časti ako sa maratony dotýkajú územím , zvyšok bol označený podľa mňa v poriadku. Každopádne je to jedno kto to urobil, ale zaslúžil by si „nakopa? do koolaaahhh“ ako hovoril seržant Návažka.

                        0 0
                        • R.1  

                          je to podivne, vzhladom na super organizaciu, ze by doslok takej chybe.

                          0 0
                          • kungpao  

                            Tiež mám z toho zmiešané pocity, Horal mi pripadá zabezpečením niekde inde oproti iným maratonom na SK, hlavne keď si uvedomíš že ide cez 2 NP kde je zákaz poriada? hromadné akcie a pod. Voči úrovni občerstvovačiek nemám taktiež námietky, v Liptovskej Tepličke som dal dokonca trochu slaniny a dáky miestny ma tam ponúkol štamprdlíkom miestnej borovičky (čo som nasledovných 15 km hodne ľutoval)

                            0 0
      • Stax  

        som v sobotu pochopil preco sa to vola krejzi… takto si na trati dat do tela a este aj zaplatit startovne :)) a o rok znovu :)))

        0 0
        • R.1  

          ale mas ponozky! :) Myslim, ze startovne je vzhladom na „protihodnotu“ ludove.

          0 0
          • kungpao  

            A keď ešte k tomu vyhráš v tombole víkendový pobyt v štvorhviezdič­kovom hoteli v Levoči a bielu čiapku Dema ako ja, tak si vlastne ziskový… nehovoriac o tom ako som sa prežral tých žemlí čo rozdávali v cieli… :-))))))

            0 0
    • deardeer  

      Hotovo a už jsem i doma… :-) S těžkou bídou jsem to zvládl do limitu a to jsem ještě 2km před cílem píchnul. Jinak v cíli jsem pokecal jen s nějakým borcem ze stáje Cyklomax a jeho kolega to vyhrál… Když to mám srovnat s loňským Horalem, tak mi to letos přišlo o dost těžší. O rok dovidenia! ;-)

      0 0
      • R.1  

        V com „tezsi“? Siel som to prvy krat, tak aspon by som mal aliby:)

        0 0
        • kungpao  

          Od Liptovskej Tepličky je to zmenené už druhý rok. Minulý rok som kvoli dovolenke nebol, ale rok predtým som bol na Krejzi a tých posledných 25 km bolo podstatne ľahších, ale nie až takých zaujímavých ako teraz. Prís? o Krᵝa Šuňavy, to radšej zrušte ten konkurenčný maraton v Slov. Raji… :-))

          0 0
          • R.1  

            Ahaaa. Tak Kral Sunavi bol echt, akurat ako suvenir by sa po nom namiesto ponoziek hodila nova kazeta a retaz :)

            0 0
            • zirecek  

              Myslíš, že hodnota ponožek dokáže pokrýt finanční náročnost kazety a řetězu? .-)

              0 0
      • lubos  

        To ano, loni bylo sucho.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.