Výmena duše - hydraulické brzdy

19 nepřečtených
  • slanina

    Nazdar, na bajku si viem zatiaľ iba namaza? re?az, takže mám blbú otázku. Keď chcem vytiahnu? zadné koleso a mám hydraulické kotúčové disky (M525), čo s nimi treba urobi? ??? Mám vy?ahova? aj brzdové platničky alebo niečo iné robi? s brzdou ? Alebo to ide vytiahnú? a nasadi? naspa? bez toho, že by som manipuloval s brzdou ?

    0 0
    • hydrant  

      b je správně, vytáhneš kolo a pak dáš zpět, s brzdou neděláš nic, v ničem ti nebrání

      0 0
    • Lister  

      Mám trošku jiný dotaz a nechci zakládat nový thread. Jak je to z kotoučovkama při použítí více párů kol. Je problém nastavit kotouč na všech, tak aby neškrtal nebo to jde jednoduše a při výměmě kol se pak už nemusí na brzdě nic ladit.

      0 0
      • aeio  

        Pokud máš stejné náboje, není problém žádný. Vyzkoušeno. Když máš náboje různé, tak i když mají katalogově úúúplně stejné rozměry, stejně bude kotouček nepatrně posunutý a bude drhnout o těleso brzdy (nutno seřídit, snadné, ale nevhodné). Také vyzkoušeno.

        0 0
      • Meesha  

        Melo by to bejt v pohode. Nevim jaky mas brzdy, ale maximalne na desticky trochu zatlacis, das tam kolo s kotoucem a zmacknes paku.

        0 0
        • Lister  

          Aha tak tohle bude platit asi jen pro kotoučovky. Zatím žádné kotoučovky nemám, ale plánuju koupit bajk s diskma a k tomu už mám dokoupené druhé kola na disky, ale ty budou s jinýma nábojema. Ty brzdy tam jsou Hayesy.

          0 0
    • admxx  

      Jo vzhledem k tvemu dotazu je mozne ze tohle nevis…tak aby sis usetril problemy: Kdyz vyndas to kolo a mezi destickama neni kotouc tak NIKDY nemackej paku brzdy jinak se ti to zavzdusni. Pro jistotu tam vzdycky neco dam. Daji se sice koupit takove spalky, ale kdyz vezmes pravitko (trojuhelnik s ryskou) tak ma stejnou tloustku jako ten kotouc. Kousek sem si ulomil a mam vystarano:-)))

      0 0
      • Otelo  

        no mne by hned napadlo skusit ci sa mi tymi hydraulikami nepodari taky kus laminatu rozdrvit.

        0 0
      • cabbage  

        nestras, nedavno sem zmacknul packy u juicy7 kdyz bylo vyndany kol a nic se nestalo. u mph3 sem moh vyndat kotouc i desticky a zmackouot paku az se pisky dotkly a nic se nestalo......

        0 0
        • chemik  

          Souhlas, zavzdušní se to jenom v případě že máš bublinu v expanzní nádržce, což 4 z 5ti uživatelů nedoporučují :)

          0 0
    • chupas  

      taky mam dotaz a nechci zakládat nový thread. hodil jsem na kolo plaste Bontrager Jonec AC (vite nekdo kolit stojej?) a predni kotouc mi v rychlosti 27–28km/h !!! zacne chrastit (cinkat). ale jen v tyhle rychlosti. predni kotouc trochu haze do stran (sem ho trochu ohnul) ale i tak zustava hodne pres 1–2mm mezery. cim by to mohlo byt? ze jen v ty rychlosti?

      0 0
      • Lada1  

        asi se ti sejdou faze vlastniho a vynuceneho kmitani -○> vznikaji razy

        0 0
        • chupas  

          takze by to mohlo byt „vrneni“ od plastu v kombinaci s kmitanim kotouce. wau. a da se to nejak odstranit nebo treba presunout do jinych km/h.

          0 0
          • Lada1  

            jine plaste. zkusit pootocit uchyceni kotouce. vice sjete desticky popr. kotouc.

            0 0
    • Jaroslav  

      Něco prosím v profilu o sobě napiš (věk …) Zatím víme jenom,že jsi ze slovenska. Ber to sportovně.

      0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.