Zakázková stavba u Spyder (www.spyder.cz)

91 nepřečtených
  • Acoustic

    Máte někdo s touto firmou zkušenosti? Jak je to s případným servisem? Za jakékoliv postřehy budu velmi vděčný… Nebo doporučujete někoho jiného? Moc díky

    0 0
    • bajaja  

      podle toho co chces ja kdyz sem to ruzne obvolaval a psal maily skoncil sem nakonec u RB na XT a dostal sem se na lepsi cenu se stejnou vybavou nez u treba spydera nebo durateca

      0 0
    • Banjo  

      Taky se pridam s otazkou. Hlavne by me zajimalo, co jsou zac ty ramy. Co treba ten MTB celokarbon? Aby to nebyl sunt, kdyz uz do toho vrazim docela prachy.

      0 0
      • Acoustic  

        Přesně tak, zkoušel jsem hledat na netu, nic jsem nenašel… Nějak ve mě rámy nevzbuzují důvěru, nevím no…

        0 0
      • JMT  

        je to stejna sracka jeko author, kellys, apache atd… takze vlastne docela v pohode…

        0 0
      • Boris  

        Ten rám by mě taky zajímal. Ale zatím sem na něm žádný kolo neskládal, tak nevím… ale cena je zajímavá…

        0 0
        • Banjo  

          Nevis aspon puvod tech ramu? Kdo to vyrabi?

          0 0
          • Boris  

            Ramy se dovážejí z německa ale odkud jdou tam to netuším. Ale většinou ty rámy používá i jiná firma. (např. Cube) Teď mi přišel jeden 2× zeslab. rám a na patce přehazovačky byl nápis CUBE.

            0 0
            • emarco  

              Resilo se to tady nekolikrat… Melo by se jednat o ramy ktere jsou shodne s letosnimi ramy Ridley. K nam se pouze dovazi a u nas dostavaji poze polepy a lak.

              0 0
              • ELdiablo  

                Jsou to totožné rámy jako Ridley, např. Spyder Easton je totožný s Ridley Tiger, s drobným rozdílem v ceně: Spyder 5400,–; Ridley rám. set (jen hlavové složení a sedlovka) kolem 17.000,– Teda jeden rozdíl je, Spyder je má jenom v lichých palcích, Ridley je nabízí odstupňované po jednom palci… Asi mají lepší vztahy s výrobcem :-)

                0 0
    • gersa  

      Zeptej se ID Boris, ten je prodava

      0 0
    • RapMan  

      Pred sezonou jsem si nechal u nich postavit kolo pro Berusku, viz foto mych bajku. Nejake komponenty jsme na moje prani vybrali jine nez meli v nabidce. Za 14 dnu bylo kolo postou doma, nasadil jsem predni kolo, riditka na predstavec, sedlovku a sedlo, a od te doby jezdime. Garancku jsem si nechal udelat jinde, postou jsem to nazpatek neposilal :)) Takze jsem byl spokojenej, doporucil kamaradovi kterej si chtel od nich koupit jen ram, a porad je musel urgovat a doslo to tak daleko, ze objednavku nakonec zrusil, protoze mu ram nebyli schopni dodat, jednou mu pry rekli ze uz ten ram poslali, pak zase ze objednavku ztratili… Tak si vyber… :)

      0 0
      • badboymk  

        pokud se jedna o spyder, tak s nemi mame spatnou zkusenost s objednavkou celoodpruzeneho kola. barva kola neodpovida zkutecne katalogove barve (misto bile barvy, ktera mela byt z casti na kole zamenili za sedou i kdyz v objednavce bylo zadano, ze ma byt barva totozna s barvou katalogovou. ted ram kola barevne nesedi k ostatnim bilym dilum (viz. sedlovka,pred­stavec,vidlice) + nektere komponenty jsou jine (horsi) nez na soupisce komponentu z katalogu. zakoupene kolo budeme zrejme vracet (reklamovat).

        0 0
        • Vilém  

          Tak to je hodne slusna vykopavka.

          0 0
          • badboymk  

            to teda jo. vypada to jako by tam delali amateri. kolo v nakuopu vychazi 30000,– a napr. hlavko se sklada: spodek force, vymezovaci krouzky ghost a jezek je fsa (krytka). je to divna kombinace :D

            0 0
            • Vilém  

              Proto si asi rikaji individual bike, jako co kus, to original.

              0 0
            • maajkee  

              To bude tím, že Force prodává semiintegrovaný hlávko bez víčka, vymezovací kroužky jsou uplně jedno jaký tam jsou, individualbike má zásobu Ghost kroužků, taky jich mám doma spoustu a krytku použili takovou jaká byla. Ale profesinální to není, to ne :) Daj se koupit od Force i víčka.

              0 0
            • oddie  

              No to musí být úplná katastrofa, vsadím se, že to kvůli tomu jezdí mnohem pomaleji.

              0 0
            • kubad  

              a?

              funguje to? pokud jo tak nevím co se ti nelíbí

              0 0
              • jIrI___  

                Líbilo by se ti mít část hlavka CH-K a část Hope (čistě teoreticky)?

                0 0
                • alinceb  

                  Mám hlavu CK a víčko+šroub Mortop. Chtěl bych i spodní kužel Mortop, ale nedá se samostatně sehnat.

                  A vůbec mi to nevadí…

                  Na MTB přítelkyně sem měl hlavu Ritchey Comp, ale po tom, co při utahování rupnul horní kónus, nahradil sem ho kónusem od KLS.

                  A vůbec mi to nevadilo…

                  Na silničce přítelkyně mám hlavu Neco a obroušené karbonové víčko Pells.

                  A vůbec mi to nevadí…

                  Na fullu mám hlavu Rond Magura a víčko Force.

                  A hádej co…

                  …vůbec mi to nevadí…:)

                  0 0
                • kubad  

                  spodek force,

                  vymezovaci krouzky ghost a

                  jezek je fsa (krytka)

                  a kde vidíš problém že sou vymezovací kroužky s jiným logem, a že krytka nahoře na představci je jiným logem?

                  spousta OEM hlaváčů je bez krytky, a vymezovací podložky taky nemusí vůbec s logem Force existovat

                  jinak vozím hlavu Chris King, vymezovací kroužky Carbonice, a krytku Thomson a nemám s tím problém :D

                  0 0
        • nitraq  

          Viz není zkratka, ale tvar slovesa vidět, proto se za viz nepíše tečka.

          0 0
        • bluma  

          Barvu ani kompletnost objednávky je u nich problém dodržet, o dodacích termínech nemluvě, ale když na ně zatlačíš a počkáš si, tak dají vše dopořádku, musíš se akorát ozvat a trvat si na svém.

          0 0
    • Liboreau  

      Ahoj, řeším teď stejný problém jako ty, tak se chci zeptat co jsi nakonec zvolil? Popřípadě nemáš foto? Díky Libor li.tomas@seznam.cz

      0 0
    • Boris  

      Kola Spyder skládám a mám s nima dobrý zkušenosti. Za poslední dva roky jsem jich dělal něco přes dvacet. Každý kolo před předáním testuju a jízdní vlastnosti mě někdy mile překvapí, zvláště u levnějších variant. (Alivio,2× zeslab rám a pod.) Kola jsou svižný, dobrá akcelerace… Sám sice jezdím RB, ale klidně bych si nějakej Easton ultralite od Spydera dovedl představit… Na příští sezónu si od nich poskládam novýho treka, Amulet už dosluhuje.....

      0 0
    • Boris  

      Fotky poskládaných kol můžu poslat, aby jste si udělali představu jak to vypadá v reálu, kromě fotek z netu nebo z katalogu…

      0 0
      • pegal  

        Můžeš mi je prosím poslat .. :) diky

        0 0
      • chobot  

        ja taky hrozne skemram.. :))

        0 0
      • Mark1  

        Vcelku rád bych se přidal s požadavkem na fotku a taky na s dotazem, jaký je tvůj názor na SPYDER a 100kg bikera, použití XC z pohledu pevnosti rámu řady SPYDER. Výrobce mě odrazuje od Easton Ultralite, ale Zonal je prý již OK, mluvím samozřejmě o pevných rámech.

        0 0
        • Boris  

          Fotky všem pošlu. Co se týče Eastonu, tak ten rám je na 100kg tak tak. Asi bych ho nezvolil. Je dost odlehčenej. Zonal už by neměl být problem, to je fakt… Nebo Např 2× zeslab. by se taky dal použít.

          0 0
          • ELdiablo  

            Vážím 72 a mám Eastona. Působí na mě dost betelným dojmem a přes nízkou váhu je velice tuhý. Ale jestli je dobrý i na 100 kg nedovedu posoudit, osobně bych se možná zaměřil raději na ocelové rámy…

            BTW nevíte někdo, proč byl můj starý Kinetic z roku 98 s ocelovým Cr-Mo rámem 21" lehčí než současný Kinetic s Alu rámem 19" ??? (obojí Alivio, véčka, RST vidle a pod…)

            0 0
            • Mark1  

              On SPYDER sám doporučuje EASTON vynechat ale níž se toho nebojí ani výrobce sám …

              0 0
      • grafik  

        muzes mi ty fotky taky poslat, diky

        0 0
      • wbiker  

        Ke mě taky pár fotek.:-) Dík

        0 0
      • Liboreau  

        muzu poprosit o fotecky taky, tez se rozhoduji mezi Spyder Zonal a Easton, mam 190cm a 78kg diky

        0 0
      • mechanik  

        taky bych tě poprosil:-))

        0 0
      •  

        ja taky prosim :)

        0 0
      • Lister  

        Máš i nějakého jejich fulla – popřípadě testoval si ho. Nebude jednodužší hodit ty fota někam na net. Pokud ne, tak bych taky prosil kopii na maila. Tos nečekal takový zájem co :-)

        0 0
        • Lister  

          PS: umístění na net – ideálně BF, Foto, Kola a komponenty :-)

          0 0
        • Boris  

          Fulla sem zatím nedělat. Jeden člověk ho původně chtěl, ale nakonec vzal hardtail… Takže jsem ho zatím netestoval…

          0 0
      • Boris  

        Ještě nafotím dnes jedno kolo, upravím fotky do rozumné velikosti tak aby se daly poslat… A pošlu vám to… Takže ještě chvilku strpení.....

        0 0
        • aku  

          Vystav to prosim te tady na bike-forum. Taky bych se rad kouknul.

          A z jineho soudku. NEkupovali jste nekdo pouze full ram od Spyderu? Zajimalo by me jak se vam jezdi, jaky tlumic mate (od Spyder nebo jste kupovali neco jineho podle parametru ramu atd.)

          0 0
          • palkac  

            mam Full 1 asi tri dny doma. Mam to i stlemicem Rock shox Sid adjust, kterej mi poslali rozbitej, takze resim reklamaci. Jinak zatim vypada v pohode a hlavne je lehkej…

            0 0
            • Mark1  

              Co tě vedlo k výběru tohoto rámu ??? Kolik tento rám vlastně stojí a jaký je funkčně rozdíl s Full 3.

              0 0
              • Lister  

                Jsem psal do Spyderu, rptože mě ty rámy taky zaujaly, konkrétně modely full 1 a full 9 (momo jiné jsem taky chtěl vědět jestli jde dodat Fox tlumič) a tady je odpověd:

                Oba rámy jsou Horst linkové,full 9 má neměnitelný zdvih 100 mm,full 1 má zdvih 80–100 mm.Všechny informace o rámech jsou na webu,a tlumiče Fox bohužel nevedeme.

                Kde jsou ale ty další informace jsem už nenašel. Našel jsem pevné rámy a geometrii těch odpružených, ale pro jak vysokou vildi, kolik váží, bližší specifikace tlumiče, který tam jde dát atd jsem prostě nenašel – sem něco přehlídl nebo to tam fakt není :-?

                0 0
                • lubos  

                  Maji neco s vetsim zdvihem ? Na jejich strance mi nejde nic najit :(

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    nepouzivas „spatny“ prohlizec nebo vypln dutiny lebecni? :)

                    0 0
                    • lubos  

                      eh, jedno i druhe. Ramy v nabidce jenom HT, fully vidim az ted, co jste sem hodili ten link a katalog pouzit mne nenapadlo :)

                      0 0
                  • rock  

                    Fakt ne ??

                    http://www.spyder.cz/ramy.php?id=2

                    0 0
                    • Lister  

                      Aha tak už vím, kde je chyba. Mohl bych říct, že chyba je ve Firefoxu, ale chyba je v tom, že nedokážou udělat plně funkční stránky.

                      0 0
                      • rock  

                        To nebude jen FireFoxem. I v IE je nutné použít trochu kreativity při přiřazování údajů v tabulce k jejímu záhlaví …

                        0 0
                        • Lister  

                          Ale i tak tam toho mají zatraceně málo. Chybý bližší specifikace – třeba pro jak vyskou vidli to je určené – dá se předpokládat 100mm, ale je předpokládat, jaké jsou čepy – průmyslová ložiska, kluzná pouzdra, bližší psecifikace tlumiče, kdyby chtěl dát člověk něco jiného než je v nabídce – což je právě celkem pravděpodobné.

                          0 0
                • Mark1  

                  Nevím kam na ty ráy chodí, ty ceny jsou skutečně zajímavé, otázka je jestli to má nějakou pověst, respektive co to jsou vlstně za ráy, nepředpokládám že by to svařoval SPYDER někde tady, spíš koupí kontejnery Alu mixů a prodává pod svou značkou. Třeba Columbus Zonal má, alespoň co jsem viděl, značku CUBE na patce. Ale podle mého CUBE stejně rámy samo nedělá, možná jen má větší objemy tak mají alespoň vyraženou značku na dílu.

                  Ale na pohodové ježdění to může být dobré, zvážím jestli ho nevezmu pro přítelkyni, ale protože se nevyznám v celopérech, neumím posoudit rozdíl (funkční) mezi Full 1, Full 3 chápu čtyřčep versus jednočep ale funkčně v tom bude jaký rozdíl ???

                  0 0
                  • MARIN  

                    Co jsou ty ramy zac uz se tu nekolikrat probiralo. Osobne bych se toho nebal protoze tady v okoli Chomutova a kus dal je tech kol spousta a zadne problemy s praskanim ramu nejsou

                    0 0
                    • Mark1  

                      U pevných určitě, těch jsem už pár viděl … věřím že to funguje, ono konec konců na tom asi není v principu co pokazit.

                      0 0
                  • Lister  

                    Čistě teoreticky pro mě poměr cena/váha/desig­n/předpokláda­ná funkce vychází nejlíp pro Full 3.

                    0 0
                    • Mark1  

                      Jasně … ale jsou nějaké důvody proč mít 1-čep, místo 4-čepu ?? Obojí je na průmyslech, cenově je to +/- 500 Kč, váhově je na tom líp Full 1 (čtyřčep).

                      Skutečně v tom nemám přehled a neumím posoudit který ze systémů má své pro a proti, prostě pohodové ježdění pro přítulkyni, stejně tak netuším jak se orientovat v tlumičích, standardě montují nějaké X-fusion, ale v této oblasti jsem totální laik.

                      0 0
                      • Lister  

                        Sakra sakra – já se přehlídl, mylsle jsem full 1 tedy ten 4čep s tlumičem pod horní trubkou aby nedošlo opět k mýlce.

                        A proč – tak to jsem na to se zkušenostma jako ty, jak jsem psal tak to byla teoretická rada, ale prakticky se mi ten 4čep líbí víc :-)

                        0 0
                        • Mark1  

                          Jasně, ono se není čemu divit, když materiály jsou dostupné spíš pro detektivy … třeba info o tlumičích je nulové a to i v katalogu SPYDER.

                          0 0
      • tackett  

        Můžu taky dostat nějaký fotky spyderů? Především mne zajímá 3× zesl. Easton. Díky

        0 0
        • tackett  

          Máte někdo zkušenosti s objednáním kola Spyder přes koloshop.cz? Nechával jsem si spočítat cenu kola včetně úprav a celkově mi to vycházelo mnohem míň než přímo u spyderu. Proto by mne zajímalo jestli to tak opravdu je nebo to je jen můj dojem.

          0 0
          • zac  

            kamarad tam ted objednaval prakticky kompletni kolo po dilech a vse v pohode a opravdu to vyjde lip. Akorat je skrabla vidlice v korunce a razeni.

            0 0
          • Mark1  

            Vynikající přístup, okamžitá reakce … ceny jak u čeho, ale podle mého jeden z dobrých bikeshopů.

            0 0
      • emarco  

        jestli bys ty fotky nedaval na BF, tak mi je taky posli, dik:) Mimochodem zvazuji koupit novej bike na ramu spyder easton… V prodejne me rekli, ze prej by mi na to dali novej ram ze Superioru xp960 a ten u nich stoji zhruba 7500 – 8000 Kc… tak nevim, tezka volba…

        0 0
        • emarco  

          P.S. nevite kolik vazi ten superior? Me tvrdili, ze vazi okolo 1100g!!!

          0 0
    • Cavendish  

      Když jsem měnil rám,tak jsem si u nich nechal dělat rám na zakázku. Vše ok, jen ta dodací lhůta 8 týdnů byla šílená

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.