• DyEm

    minulej týden jsem zmoknul při závodech, rozhodil jsem přehazku (record), vyčistil a promazal vazelínou kolečka kladky (ložiska), udělal to znovu a pořád to píská. Řetěz novej, čistej a namazanej. Co s tím? Díky

    0 0
    • Pekáček  

      Dal bych tam plastový ložiskový kladky BBB.

      0 0
    • jecnak  

      Mne takhle piskal orech. Za pokus nic nedas.

      0 0
      • DyEm  

        kolo ksyrium, na zkoušku tam hodím jiný, ale dělá to při průchodu řetězu (90%), no uvidím a poreferuju, ale je to děs

        0 0
        • jecnak  

          Zrovna u Ksyrii bych se mrknul i na predni nabu – kdyz se tam dostane bordel, tak to piska.

          0 0
    • rock  

      Dělá to i bez zátěže, na stojanu ? Zkus protočit řetěz pomalu rukou a označ si článek, u kterého se ozve vrznutí – alespoň pak poznáš, jestli je to vždycky jeden a ten samý článek, nebo jestli je problém jinde. Navíc na stojanu líp najdeš zdroj zvuku …

      0 0
      • DyEm  

        dělá to i bez zátěže, je jedno zda točím klikou nebo zadním kolem, akorát se to musí trochu rychlej točit. článek ± vím, nenašel jsem na něm nic špatnýho :). Večer tam hodím jiný zadní kolo s jinou kazetou

        0 0
        • Daf  

          Nemuze to delat orech?

          0 0
        • rock  

          Pokud je to ± jeden a tentýž článek, hledal bych chybu v řetězu; řetez má něco okolo 110 článků, pastorek řekněme okolo 15, takže by Ti to muselo skřípnout 7× během každého protočení řetězu, kdyby byla chyba v pastorku nebo ořechu/náboji …

          0 0
    • Mofo  

      chci se zeptat, jak poznám, že kladky u přehazky potřebují vyměnit? ty moje (originál Deore) mají sice zuby v pohodě, ale mají brutální vůli do strany. Vím, že by tam nějaká stranová vůle být měla, ale nevím, jak moc velká…

      0 0
      • lubos  

        Kdyz se o ne píchneš, www.ltokar.net/…c/kladky.jpg vlevo :)

        0 0
        • DyEm  

          pískání přešlo, uvidím zda se vrátí :(. Ten obrázek je dost brutus, takový kolečko jsem neviděl :)

          0 0
        • Daf  

          To je jeste dobry. Takove mam na kole taky a jeste to slusne radi. Nejlepsi co jsem videl ma Beeda. Totiz on ma obe kladky bez zubu :)))

          0 0
          • hydrant  

            nejspíš gramař :o)

            0 0
          • lubos  

            Jo, s radenim problem nebyl, ale kdyz jsem to cistil … je to neprijemny :) Bez zubu ale je asi nejlepsi :)

            0 0
      • Mofo  

        de mně spíš o tu vůli

        0 0
        • Daf  

          No u shimana ma byt spodni kolecko bez vule, ale horni je ulozeno tak ze se muze pohybovat na osce do strany cca. 2mm.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.