• Máca

    Zdar, zajímalo by mě, jestli někdo maže kladky přehazky jen olejem nebo jestli tam všichni cpem vazelínu? Většinou mě kladky tak sezónu a to je čistím a mažu po každý drsnější atrakci. Vždycky je vevnitř brusná pasta ze svinatva a vazelíny (kluzný ložisko). Je na to nějaká fligna(fígl) jak to udržet co nejdýl čistý – když pominu neježdění a podobné úžasné rady. Než pudu do plast kladek na utěsněnejch prum. ložiskách (už jem měl Exu, ale ten hliník šel dost rychle do háje) chci zjistit, jestli máte s tím podobný zkušenosti a jestli by nepomohlo mazat to jen tf. nebo sil. olejem – samozřejmě častěji. Dík za názory, M.

    0 0
    • vlk  

      jo s předchozí přehazkou jsem je měnil pořád.Teď mám xt 2004 jedna kladka na utěsněným průmyslu a druhá na nějakým kluzným keramickým pouzdře nebo co, alespoň je to tam tak napsaný.Obě perfektně utěsněný, a zatím v pohodě.Se starou bych alespoŇ jedno už dávno odrovnal, ale tyto na nové přehazce jsou OK.

      0 0
    • Lance  

      Ja to rozeberu tak 1–2 do roka, to tam dam vazelinu,ale nejakou obyc, jinak tam striknu TF2 a je klid, nemam problem Shimano LX

      0 0
    • RomanH  

      LX kladky Prvni (vydrzely mi cca 13tkm) jsem zacal po case kazdou druhou vyjizdku strikat TF2. Kdyz jsem je pak menil podruhe a videl jsem, ze tam v podstate neni co mazat (mozna jedenkrat za rok vazelinu) jsem se na to vykaslal. Mam na nich najeto neco pres 10tkm a na funkci, chodu a zivotnosti jsem nepoznal rozdil. A to se jinak o kolo docela poctive staram. Ty kladky pouze otiram hadrem, abych z nich strhl tu brusnou pastu.

      0 0
      • Lance  

        Presne tak, mam tu stejnou zkusenost, najeto pres 11 tis. a v pohode. Nemyslim si,ze stalym rozdelavanim tomu muzes prospet,jak tu uz nekdo psal, co se nesere do toho se nejak nestrkam.

        0 0
      • Lance  

        tim sem nemyslel tebe s tim rozdelavanim:-) ale authora prispevku

        0 0
    • MartinXC  

      Mám XTR 2000, ještě jsem to neměl rozdělané (10.000 km). Když mažu řetěz, trochu vazelíny tam stříknu taky. Takže vlastně domazávám tu „brusnou pastu“, aby líp klouzala.

      0 0
      • zirecek  

        Ty kačo! To mi rikej, ze mas kolecka ok,:-).

        0 0
        • zirecek  

          nejde ani tak o to „mazani“, nez obecne zivotnost plastu ve styku s retezem.

          0 0
        • Paja  

          Moje kladky maji uz cca 20tis:) o tu horni by se sice clovek uz popichal, ale porad to radi dobre…

          0 0
      • Daf  

        Ty kladky tam jsou na prumyslech, takze je zbytecna tam cokoliv strikat.

        0 0
      • McBlacky  

        a maj ty vodící kolečka ještě zoubky? :-)

        0 0
    • Pekáček  

      Pozivam loziskove kladky od Sramu a spokojenost, lozisko se toci, byt s vuli, i po ohoblovani zubu. Zkusil bych ty BBB, excentr u Sramu se da obejit montazi 10z kladky nahodu (11z trci dost dopredu), vozil jsem tak 10z plovak Shimano a v pohode.

      0 0
      • Máca  

        Ty mám právě vyhlídnutý nebo S9sl, s úpravou si nelámu hlavu, už minulou S7-ku jsem kudlou poladil, aby to bylo OK.

        0 0
        • Pekáček  

          Uz druhou sezonu vozim upravenou stribrnou Sram 5.0 (03) s kladkama z 9.0SL. U X7 se toho nemusi tolik rezat a pilovat :o)

          0 0
          • Máca  

            Nejdřív zkusím ty BBB-čka ty stojej půlku, když to nebude ono jdu do 9sl-ek.

            0 0
    • Volf  

      Jednou za sezonu tak dám trochu vazelíny. Teď LX asi 5 000 km a před tím z nouze Alivio který ne a ne odejít a bez jakýkoliv další údržby min. 30 000 km a teď jsem ji dal kámošovi na zimáka. Uvidíme co ještě vydrží.

      0 0
    • jihra  

      Když přehazku asi tak 1× ročně rozeberu a pořádně vypucuju, tak dám do kladek trošku vazelíny, jinak jen sem tam prostříknu WDčkem či něčím podobným. No problem.

      0 0
    • fíha  

      1–2× som to otvoril a namazal lit. vazelinou a ono to funguje rovnako. Mozno tam obcasne natecie olej (WD40,GT85) ale inak ignoracia. Cca 15 kkm Sh XT.

      0 0
    • MARIN  

      Na prehazce XTR jsem mel na horni kladce to jejich spesl(prumyslo­ve???) lozisko a na dolni keramicky krouzek. S tim prumyslem nebyl nikdy zadny problem (nemazal jsem a nemyl wapkou:), dolni jsem jednou za cas vycistil a dal trosku vazeliny. Vydrzeli cca 25000km a vymena prisla kvuli jejich spicatym zubum. Ted mam pul roku (5000km) BBB na prumyslech a jeste jsem s nima nic nedelal, teda krome toho ze se toci kdyz jezdim.

      0 0
    • rock  

      Obyčejnou sériovou (Deore) kladku jsem rozlomil (!), když se mi mezi ni a řetěz dostala nějaká mimořádně odolná větvička, hliníkové (Exu) byly zase hlučné, po pár tisících km se sjely a navíc se mi nechtělo čistit ty otvory, kterými byly odlehčené … takže myslím, že to vyjde nastejno …

      0 0
      • McBlacky  

        deorovou kladku jsem odepsal za 3500km, zuby skoro zmizely, je pravda že jsem neřešil v čem vyjedu, ale i tak mě přkvapilo jak málo to vydrželo.

        0 0
    • zderes  

      Stydím se zeptat, ale no a co :))

      Nové kladky XX1 namontovat tak jak jsem je koupil nebo oddělat ty první plasty a namazat? Je to úplně suchý. Původní kladka při oddělání toho prvního plastu držela na vazelině.

      Díky!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.