prokleté pískání kotoučovky

36 nepřečtených
  • Mofo

    od jara mám přední kotoučovku LX 05, najel sem od te doby neco kolem tisice km, brzda uz je tedy kazdopadne zajeta, ale porad seredne piska, nevite, co s tim? Chce to nove desticky a jestli jo, tak jake? Mam tam original Shimano…

    0 0
    • vlk  

      dřív mi pískala jen když byl mokrý kotouč.Teď jsem poněkud seškvařil destičky a píská to dost často.To ani neřeším.Aspoň ti za mnou vědí, že brzdím a nevletí do mě.Už se těším, že vyměním destičky a ony furt drží.

      0 0
    • Lance  

      hod tam „kántylevry“

      0 0
    • pegal  

      Asi je mas zapeceny, vyndej je a obrus jemnym smirkem a nebo jsi osetril necim cim jsi nemel :)

      Jinak ty novy: original – ne
      BBB – ne
      Kool-stop- ano

      0 0
      • Orbis  

        jeste bych uvazoval o Jagwirech, kamos je ma na Hone hydrach a zdaji se mi lepsi i nez Kool Stop

        0 0
      • vlk  

        nezkoušel jste někdo na lX ty golfreny. Ctěl bych totiž vyzkoušet sintrované destičky a to kool-stop nejsou.

        0 0
        • JFB  

          v nejakym vedlejsim threadu o nich psal Blue… pouzij vyhledavani:-))

          0 0
      • Mofo  

        zapečené je nemám, nikdy sem jim nedal nějak výrazně a k tomu „ošetření“, vůbec nic sem s něma nedělal, tak nevím…

        0 0
        • pegal  

          Treba o tom ani nevis, mohl jsi mazat a olej ti tam mohl kapnout, ..

          0 0
      • Univega  

        taky doporučuju Kool stop, rozhodně vydrží víc než Shimano …

        0 0
        • pegal  

          a vic nez BBB taky ..

          0 0
          • Univega  

            … tak jsem včera čistil brzdy a destičky Kool Stop po 2800km jsou skoro jako nové a to si kotouče dost často vychutnávám na sjezdech …

            0 0
    • kovar  

      to neřeš.

      0 0
    • Milenius  

      Zacali mi taky jeden den piskat, kdyz lilo jak z konve a dostala se mi tam voda a bahno, tak jsem to vycistil, povolil ten celej mechanismus s celistmi a narovnal, protoze byl mirne nakrivo, vyndal jsem desticky a soubovakem z nich odrhnul vylestene plochy a od te doby je to zase v pohode, zkus to taky

      0 0
    • mikin  

      taky mam LX 2005 a jsou uplne v pohode zadny piskani mam jeste original desticky, piskaji jen kdyz jsou pod vodou ale behem 1–2 km je zase vse v pohode

      0 0
    • jaski  

      ja mam po***** Konu expert hydru a nepiskala mi jeste anijednou a to uz ma 1,5 sezony + predtim nevim koli, je na ni najeto.divim se ze LX a podobny vymozenosti kazdymu(skoro:))) vrzou­…

      0 0
      • vlk  

        většinou píská při brždění každá hydra co má spečený destičky

        0 0
        • Mofo  

          mrknu na ně, pokud budou spečené, dá se to nějak spravit nebo musím koupit nové?

          0 0
          • vlk  

            Když už si je jednou spek tak s tím nic nenaděláš.Mě dnes dojdou sintrované golfreny-snad budou lepší a tak ty nynější nechám na zimu, tam se tak rychle sjezdy nejezdí a bude se to líp chladit.

            0 0
    • Bleda tvar  

      piskani kotoucovky je nadhernej zvuk, za nic na svete bych ho neodstranoval !!!

      0 0
    • admxx  

      proklatě!!!

      …ale ne…mi taky kotouc lehce hvizda, ale je to fakt „sexy“:-)))zkratka technoart:-)))takze neodstarnuju ale slechtim ten bozsky zvuk:-)))

      0 0
    • karel  

      Zkusil bych odmastit kotouč a dotáhnout šrouby, které drží třmen na vidlici – mně to pomohlo.

      0 0
    • sun7dots  

      Mne to taky piska jak splasena lokomotiva, ale vubec mi to nevadi – je to fajn nahrada za zvonek:)))

      0 0
    • keksik  

      v kamenistom zjazde do bad ischlu na salzkammergut-trophy mi chvilu tak brutalne piskala zadna kotucovka az chalanisko predomnou radsej skocil aj s bajkom hlavicku do dvojmetrovej priekopy. :-) chvilu som sa za to piskanie vsetkym predbiehanym snazil ospravedlnovat, no urcite ma cez ten ramus nepoculi. asi bola ta brzda len nejakym sajrajtom zanesena, lebo po cca 2–3 minutach sustavneho pribrzdovania sa opet dostala do standardneho ticheho modu.

      0 0
    • Mofo  

      zkuste poradit nějaké dobré destičky, které dobře brzdí a nepískají… dík moc

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zdar uz jsi to vyresil? Ja mel to same, mysky v zadnim kotouci… Vyresilo to srovnani celeho kotouce, protoze byl spatne prichycen k ramu, na krivo. ted uz to je sametove… :) Ale predtim to bylo na vomrdani… Takze chapu tvou rozladenost :)) tak hodne zdaru

      0 0
      • Vašur  

        To mi trochu víc vysvětli. Já jsem zatím viděl všechny kotouče přichycené k náboji… Jinak mě zadní HFX9 lehce píská (dá se s tím žít,)když hodně zabrzdím a pak trochu povolím stisk páky, nebo když lehhce přibrzďuju. Zajímavý je, že to nedělá po umytí kola, ale až po několika zabržděních. Ale rozhodně meju kolo čistou vodou a tak, aby se na kotouče nedostala voda z pohonu. Taky nepozoruju snížení účinku mastnotou. A taky pochybuju, že by se mastnota takhle rychle bržděním vyčistila. Jo a destičky jsou kůl stop. Přední je v pohodě a jsou tam orig sintry

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hele ja vim kulovy pac jsem naprosty pako :) Proste vzadu mi to sevelilo jak kdyz mysky likviduji syra a vesele si pohvizduji ;) vetsinou kdyz jsem se vezl na volnobeh, jak jsem zacal zabirat tak to tu a tam zmizlo, ale jinak to bylo k sbliti! :o/ Oprava od prodejce vse dala do kupy, na mou otazku co s tim udelal, tak rikal ze v dilne to seridil cim si do ceho se to prichyti, srovna podle ramu… %o)) (stejne jsem v tu chvilku nevedel o cem mluvil ;) Jen jsem chtel podilit sve zkusenosti s tim co se prihodilo me a jak jsem se toho zbavil! :) Jen ze to byl jinej problem nez s odmastovanim kotouce, kterej si pohrava s deskama… ;)) Jen konstatuji = da se to odstranit! :) Ale i vim ze to mohou byt i jine duvody. Sportu zdar :)

          0 0
    • m4rkus  

      Zkusím se optat zkušených:

      Kamarád má kotoučovky Tektro Auriga comp na GT Avalanch 2.0 (08). Když třeba jede z kopce a brzdí zadní tak mu brzda začne vydávat takový chrastící zvuk jakoby to tam dřelo. Možná zvuk typu kov na kov. Snad si to dokážete představit. Kdyby byly speklé, byl by i kotouč modrý a moc by to nebrzdilo. Brzdí mu to pořád dobře, na deskách najeto 6k km. Rozdíl v opotřebení oproti přední je znát, ale né zas moc.

      Čím by to mohlo být? Děla to jen obšas

      Diky

      0 0
      • Smazaný účet  

        Asi bych začal tím, že destičky vytáhnu a z vnější strany odmastím. Vyčistím i písty brzd a dám tam trošku měděné pasty. Pokud by to nepomohlo, tak laborovat dál.

        Po 6000 km můžou být už desky dost sjetý a hlavně taky nerovnoměrně sjetý. Takže zkontrolovat brzdnou plochu destičky, jestli je má cenu na tom ještě jezdit a taky jestli dobře dosedá na kotouč, jak má.

        0 0
        • XC-biker1  

          Chrastit taky může ta roztahovací „průžinka“ co se dává mezi desky. Už několikrát se mi stalo že při sjetí desek se to pérko ohlo, a chrastilo o kotouč

          0 0
      • kubad  

        některé desky mají jako indikaci opotřebení právě tenhle zvuk, takže je možné že sou desky sjeté :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.