• Petr198

    Jaké kolo byste poradili na výšku 198 cm a hlavně váhu 115kg, aby mi zase neprasknul rám (prasknul mi pod sedlovkou na Ghost Tacana X7 asi po 5ti letech poměrně intenzivního používání včetně tahání přívěsného vozíku). Rad bych 29” a rám min.XL, nedaří se mi nikde najít XXL :( říkám si, ze větší rám nebude mít tak moc vytazenou sedlovkou..

    0 0
    • novas752  

      Tak nějaký karbon s prodlouženou zárukou na rám. Karbon takto moc nepraská a když ano tak se dá narozdíl od hliníku spolehlivě opravit.

      A neřídil bych se podle pouhé velikosti, ale podle tabulek geometrie, klidně se může stát že jeden rám velikosti XL bude mít sedlovou trubku delší než jiný ve velikosti XXL.

      1 0
    • MTBIKER doporučuje

      Lapierre Edge 5.9 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 5.9 kolo, modré

      od 15 199 Kč -4% MOC 24 999 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré Skladem 1 kus

      Lapierre Edge 2.9 kolo, modré

      14 199 Kč -20% MOC 17 699 Kč

    • Vilém  

      Jeste tak 2–3 vlakna, se stejnym tematem, to bude jistota, ze se na to lidi vys.rou.

      3 0
      • milan.v  

        Asi tak… A ještě bych to hodil na Facebook…

        1 0
      • Petr198  

        Pardon, založil jsem 2 vlákna a neslo mi to prvni smazat, pac jsem měl 24 hod bann..každopádně i kdyz jsem našel témata se stejne těžkými cyklisty, ptali se bud na jiné kolo, nebo byli v jiné cenové relaci :(

        0 0
    • indet  

      Kolega je na to výškově i vahou stejne, Cannondale mu prakl ve stejnem miste, reklamaci mu uznali , ale protože jiz nebyl další ram koupil si Trek Procaliber 9.5 v XXL a je maximálně spokojen.

      0 0
    • šlapatko  

      Mrkni na rámy MRX, dělají velikost 23. Rám vypadá moc hezky a pod kámošem 197cm a 120kg drží už několik let.

      0 0
    • Na-kochacku  

      Kolik mas cenovej strop?

      0 0
    • Smazaný účet  

      A nemas sedlovku trochu ohlou od svoji vahy?

      0 0
      • indet  

        Prasknutí v tomto místě zpusobuje velké vysunutí sedlovky a rázy, vaha 100kg na to nemá az takovy vliv jak si myslite. Stejne mi praskl stařičky Heavy Tools Alu Comp v L pri 194cm a 76Kg, sedlovka byla vysunuta na maximum. Výztužíl jsem dane misto trojuhelnikovou vzpěrou 50 × 50mm a od te doby to drželo.

        0 0
        • Petr198  

          Dekuji, zitra to vezmu na svareni, tak uvidime, co z toho bude..vysunute to bylo hodne, to jo:( pojedu vyzkoušet Ghost a Pells, ten je v XL verzi na výšky do 200cm a nosnost 120–130, tak snad to bude Ok..

          0 0
        • tsunami  

          Z tohodle důvodu jsem si koupil sedlovku GUSSET LOFTY XXL EXTRA LONG 450mm, aby byla ještě kus zasunutá a nedržela na posledních pár cm (také mám 2m a navíc téměř metrák a půl).

          0 0
        • Smazaný účet  

          Me se sedlovka na starym ramu 27,2 ohla.

          Ale ram neprasknul.

          A kdyz jsem poridil novej ram tak sem poridil novou sedlovku a do ni pro jistotu sehnal odpovidajici duralovou trubku kterou sem do ni nabusil.

          Je pekne zesilena a uz se neohyba.

          Treba sem tak zachranil ram.

          Mozna…

          0 0
          • tsunami  

            Když jsem před 25 lety měl favorita, tak jsem jednu sedlovku ohnul, koupil jsem jinou s výstuhou uvnitř, tu jsem pro jistotu zlomil. Soused dělal v Semtíně a sehnal mi kus titanové trubky, stáhli to na soustruhu a měl jsem sedlovku z titanu, která slouží taťkovi na pracovním/dojíž­děcím kole do teď :-)

            0 0
            • Esi  

              Mám sedlovku vytočenou z titanu do teď na silničce kterou mám na balkoně v trenazeru, je fakt ze to se neohne :-)

              0 0
      • Petr198  

        Nene, sedlovka ohnuta není

        0 0
    • Kysky  

      Čím víc témat, tím víc adidas

      2 0
    • Pikaču  

      Praskl po 5ti letech je asi normal na to zatížení.

      XXL no. Hledej holt. Kola nejsou.

      0 0
    • michomin  

      Nezbývá ti než projít stránky všech výrobců co najdeš a vybrat podle geošky kandidáty. Pak už jen zjistit, jestli jsou k mání. Prostě, je to na tobě, protož je to spousta otravné práce.

      Udivuje mě, že spousta lidí sem dává požadavek „Najděte mi kolo“ a sami se na hledání vys…

      0 0
      • Pikaču  

        Tak neuvedl ani penize ani material. Duratec mu udela velikost jakou chce.

        0 0
      • Petr198  

        Ono je to složitější :) 1. Primárně jsem chtěl slyšet, jestli je normální, ze rám praska – diky tomuhle fóru vím, ze ano :) mne osobně se to stalo poprvé..2. Asi to není jen o výšce a váze, ale geometrii – to budu muset nastudovat, prd tomu rozumím. Asi potřebuji dlouhou tu část rámu, do které se strká sedlovka. 3. Máme objednane Rumunsko na kole, takže řeším na poslední chvíli a mam na to tyden. Plán B, kdyz nevyjde vaření, je koupit zase konfekci, strop bych měl někde tady https://www.mojekolo.cz/…e-race-xl-2/ (diky rádcům jsem pochopil, ze to chce Carbon). Jinak nejsem žádný velký cyklista, přes léto najezdim na MTB kolem 50km/den, nejvíc jsem jel Dunajskou stezku (Pasov-Vídeň) a chtěl bych zkusit Alpe Adria..

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.