195cm/bolení zad/29er./dlouhý rám?

21 nepřečtených
  • 9700

    Mám 195cm a jezdím na superioru 929. Kolo mi sedí a jezdí se mi na měj parádně. Jediný problém je, že mi při delší jízdě začnou bolet záda. Přiznávám se, že jezdím výhradně s batůžkem, ale ten má váhu max. 2–3kg. Kolo jsem si upravil a mám na něm vlaštovky (3+cm do výšky). Sedlo jsem si posunul max. dopředu, ale stále záda bolí. Příjde mi, jako bych byl zbytečně moc předkloněný dolů. Pří jízdě si pravidelně na helmě dávám stínítko nahoru, pač vidím jen pár metrů před přední kolo. Prostě mi příjde že jsem nakloněný moc dopředu a potřeboval bych zvednou předek kola ještě více. Nový-kratší rám nepřipadá v úvahu. Jiné vlaštovky by přidaly max. +1cm, sedlo níže nechci dávat. Takže mě napadá ještě kratší představec a nebo nějakou delší vidlici, která by mi celý předek ještě nadzvedla.

     

    Sice nejsem žádný profi biker, ale letos mě kolo chytlo opravdu hodně a chci najezdit pokud možno co nejvíce proto budu rád za všechy rady a typy.

    0 0
    • Hejdik  

      Docela běžná potíž.Asi nejjednodušší bude zkusit kratší představec s velkým sklonem,ale asi bych si od toho moc nesliboval.Pokud na biku začínáš tak je to trochu o zvyku,ale určitě by pomohlo trošku hodit do formy záda nějakým vhodným cvičením.

      0 0
    • Výběr z produktů

      Cannondale Habit 4 29 kolo, černé Skladem > 2 ks

      Akce Cannondale Habit 4 29 kolo, černé

      61 199 Kč -14% MOC 86 699 Kč

      Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré Skladem > 2 ks

      Výprodej Lapierre Edge 2.7 27,5 kolo, modré

      od 11 599 Kč -13% MOC 17 699 Kč

      Giant Talon 29 3 GE kolo, sapphire Skladem > 2 ks

      Akce Giant Talon 29 3 GE kolo, sapphire

      od 15 099 Kč -22% MOC 22 299 Kč

      Přejít do shopu (Kola / Horská)
    • Stanislav__1  

      Zkusil bych vymenit vlastovky za uzka rovna riditka. To na zada urcite pomuze.

      0 0
      • 9700  

        zcela rovná-nižší řidítka jsem měl před vlaštovkama a záda bolela víc:-(

        Bohužel geomerie rámů u 29" kol je ± stejná, takže mě napadá jedině ta vyšší vidlice co by zvedla celý předek.....ne­myslíte?

        0 0
        • Stanislav__1  

          Ono ani nejde tak o tvar, hlavni je sirka riditek. Uzka riditka trochu zkrati posed.

          0 0
          • 9700  

            To máš Stando pravdu, původní byly uzoučké a tyto vlaštovky jsou odhadem o 5–6cm širší. Hned jak mi příjdou nové rohy, tak si vlaštovky zaříznu.

            0 0
        • Hejdik  

          Jestli máš na mysli vyšší zdvih,tak bych řekl ,že efekt to nebude mít téměř žádnej.Jednak tím v podstatě ani posed nezměníš,jen se ti posune geometrie spíše nahoru a vzad.Navíc jde taky o SAG,kterej ti u vyššího zdvihu,stejně ponoří vidlici v podstatě do původní pozice(teda pokud chceš mít vidlici,která bude správně pružit a fungovat,Takže tohle asi ta pravá cesta nebude.

          0 0
          • Mamut  

            Bezny sag je niekde okolo 25% (+/- nie je podstatne). Takze vidlicou s vacsim zdvihom ziska 3/4 z rozdielu zdvihu. Takze mu netvrd, ze cely ziskany zdvih pojde na sag (keby vymenil vidlu s 80mm za 150mm, tak bude mat 90mm sag??)

            0 0
            • MlokCZ  

              Tak o tolik vidlici těžko může zvýšit, aby to snesl rám a současně to bylo i jezditelný.

              Ale jinak máš samozřejmě pravdu a znát to bude. Na Talasu poznám významně i snížení o 2cm, geometrii to změní dost.

              0 0
            • Hejdik  

              Příliš bych to nezveličoval.Před­pokládám,že má na 29"biku 80,max 100 vzvih.150 si na takový kolo asi dávat nebudě,i když by měl třeba 100 tak sag budenějakých cca 2–2,5cm,u 120 bude cca 3cm.tochceš tvrdit,že 0,5–1cm bude mít takovej vliv?Navíc nevím,proč se okrádat o správnej chod vidle jejím zbytečným přitvrzováním,což bude mít navíc v podstatě negativní účinek.A víc jak 120cm mi přijde jako nesmysl a i těch 120 je už u takovýho kola jaksi mimo.

              0 0
        • KRAJIC  

          Nerad bych tady Stanislava urazil, ale jeho radu s úzkýma řídítkama neber v úvahu – mám pocit, že nepochopil tvůj problém. Pořiď si co nejvíc nakoplý představec a i vlaštovky se dělají s různým prohnutím – určitě více než 1 cm. Ten předst. klidně i kratší – hodně to kolu přidá v ovladatelnosti ve sjezdu. Zkus nějakou razantnější změnu ať víš jestli to je správným směrem.

          0 0
    • gemini  

      Zkus se někdy projet bez batohu. Já měl podobný potíže s batohem na silničce ( do práce jsem vezl jen svačinu, peněženku, mobil klíče a pláštěnku – taky zhruba 2 – 3 kila ) a záda jsem celkem cítil. Víkendová vyjížďka bez batohu pak bývala noproblem…O­no se to nezdá, ale i pár kilo na ramenech tě nutí sedět trošku jinak než bez a konkrétně u mě to byla příčina nepříjemnýho pocitu, co se zad týkalo.

      0 0
      • jaroh  

        Tiež si myslím, že to môže byť aj batohom, aj keď nie jeho hmotnosťou, ale „strihom“. Mám podobný problém (ako by 9700 písal o mne, presne tie isté veci :-), 11 rokov starý batoh Big Pack Bike 35, tento rok ma nejako začal bolieť chrbát (resp. tàpnuť šija) a uvedomil som si, že som nanovo prišíval odtrhnutý popruh na batohu a našil som to trochu inak, ako bolo pôvodne a teraz podvedomo stále napínam plece a lopatku, aby sa mi popruh nezosúval … Musím kúpiť nový batoh, uvidíme, či sa to zlepší.

        0 0
    • jecnak  
      1. posilovat zada a brisni svaly
      2. pokud mas na helme stitek, tak ho zkus sundat
      3. zkus to bez batuzku, do kapes dresu se vejde prekvapive hodne
      4. zkus pootocit riditkama – byt do treba nesmyslneho uhlu. Dulezity je co ti sedi.
      0 0
      • kassar007  

        Vedel by zde nekdo fundovany, jake cviky presne se maji cvicit? Nebo to je individualni? Diky

        0 0
    • Daf  

      2–3kg na zádech není až tak málo. První co bych vyzkoušel je jízda bez batohu.

      0 0
      • Martin  

        tož je pravda, že 3kg vody na zádech už taky poznám :-)

        0 0
    • Polka  

      Z vlastni zkusenosti vim, ze je opravdu nutny posilovat zada a bricho. Letos jsem se na to pres zimu vyprdl a ted mam taky casto obdobny problemy. Da se to ale docela dohnat a efekt se dostavuje velmi brzo.

      0 0
    • M_ishak  

      Kolo jako jediný sport není vhodná volba – plynou z toho problémy se zády. Ideální je ho doplňovat plaváním, kde posiluješ všechny svaly.

      0 0
    • Singlespeed  

      Mě bolí spodek zad pořád, ať jedu delší dobu na čemkoli. Pravidelně chodím plavat, v posilovně dělám stovky zkracovaček a podobných cviků a desítky shybů a dalších cviků na záda. V tom to tedy nebude. Prostě to musíš vydržet.

      0 0
    • Polka  

      Tak pro zesloziteni reseni mam zde nejnovejsi zkusenost…pred tydnem jsem odstranil z riditek rohy a po vcerejsi 80km vesmes terenni vyjizdce musim konstatovat, ze bolest zad se rapidne zmensila. A ted babo rad :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.