• Rampage

    Jednokorunka a 203mm zdvih… Myslíte že to bude fungovat? Je prej neuvěřitelná a těžko srovnatelná s něčim jinym… http://new.mtbs.cz/obrazek.html?…

    0 0
    • K2  

      Proč je teďka tak velká moda jednokorunkových dlouhonohých vidlic? Těch 130–140 ještě pochopím, ale proč 200?

      0 0
      • Enttee  

        No přece proto, aby když si tam dá 203mm kotouč tak mu budou ladit čísla.:-D

        0 0
      • Pá-dlista1  

        To jsou typicky reci. Pred par lety se vsichni divili jednokorunce na 50mm a ze to tak velky zdvih nemuze vydrzet.

        0 0
        • JFB  

          no dobre, ale to neodpovida na otazku, proc jsou jednokorunky „lepsi“

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No to nevim. Snad jedine na triky. Ja jsem si vzal radsi dvoukorunku a zase remcaji ti druzi.

            0 0
            • wroum  

              kdybys ji dal na odpovidajici ram, tak remcat nebudou.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To je odpovidajici ram. Nebo bych ji snad mel dat na Torrenta? To je v tom takovy rozdil? Ja na tom X-UPy delat nepotrebuju. Nez mit takovyho kockopsa na pojizdeni po Praze jako mas ty, tak radsi dve poradny kola.

                0 0
                • wroum  

                  vedle, ani torrent na to neni ten pravej, ale kdyz uz ses na ty norky, tak treba Team DH. k tomu mi ta vidle sedne. ale zdvihy 200/0 mi prijdou dost nelogicky. vidle veme hodne, zadek nic. ale jestli se ti na tom jezdi dobre, tak to kuli me menit nemusis, ja to preziju :-P

                  ad muj kockopes (trefnej nazev) – mel sem snad nechat vsechny ty dily lezet ve sklepe a cekat az je ode me prevezme Narodni technicky museum?

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jses tele. Na Team DH by sis mohl dat puky dospod pedalu a odrazet se rovnou od zeme. Navic by to melo casovkarskou geometrii. A bylo by to krapek komponentove nevyvazene. Kdo rika, ze ta vidlice ma 200mm? Btw. ja za to nemuzu. Takovy jsou holt pravidla. Zadek nebere nic. Jezdi se na tom vyborne. Dekuji za optani. Jo a ty jsis kupoval to Banshee, aby se ti nevalely dily ve sklepe na zemi? No to je lepsi to dat takhle na „stojan“ :)

                    0 0
                    • wroum  

                      diky za urceni zivocisneho druhu.

                      888 ma standardne 200 a nikde sem nevidel, ze bys psal neco o tom ze tam mas min. jasnovidec nejsem.

                      Banshee mi vyhovuje a nic sem nekupoval aby se mi dily nevalely po zemi. jenom sem udelal presun dilu na ram kterej lezel vedle (RB).

                      jo a nemuzu za to, ze se ti ze zasady nelibi veci, na kterych neni napsano Marzocchi a Norco. a je mi to burt.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  
                        1. Neni zac.
                        2. Mas to napsany v popisku co je to za vidlici, krom toho je to na ni videt.
                        3. To ti vubec neberu. Jen ze jses zewl ;)
                        0 0
                        • wroum  

                          podle ceho soudis ze sem zewl? ne ze bys nemel pravdu, ale zajima me, jak to poznas (abych se moh podle toho zaridit a treba v praci vypadal jako ze pracuju)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Kolik jsi toho dneska najel? A kdes byl v nedeli? ;)

                            0 0
                            • wroum  

                              dneska sem najel asi 160 km (autem) vcera 50 (na kole) v nedeli 5 (kolo – hospoda a zpet) v sobotu cca 75 (kolo a pro zpestreni cca 20 brodu)

                              jinak bohuzel to mam ted s kolem tezky a obavam se ze na banshee si zajezdim az tak za 2 mesice. letos sem si zkurvil koleno uz podruhy, pomalu prestava bolet, kolo mu nevadi, ale a) nedam bunnyhop b) nemuzu slapat ve stoje c) i sebemensi drzka by me mohla vyradit z provozu na nekolik mesicu. takze jezdim XC (lepsi nez nic), vybiram mene narocne trasy a je mi smutno kdyz vidim nekde nekoho litat na kole (***** ja bych tak skaaaakal :-(). takze vlastne mas pravdu, sem zewl, ale nedobrovolne.

                              0 0
          • Tomcat  

            No odpovídá i ne.

            Proč je móda něčeho na to asi nedpoví nikdo. Móda je móda.

            Jednokorunka je lehčí a dáse sní víc zatočit.

            Proč 200 ? Protože to je stále blíže těm 250 až 300 co je na MX mašinách.

            Aproč nemají kola průběžné nasazení 300/300? Podívejte se na hondu, kdo dá melouna zakolo?

            Lépe řečeno nemáme materiál a technologii na to abychom takoví kolo udělali lehký , levný a “nehoupavý“ protože člověk je na to docela špatnej motor.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              To ze je jednokorunka lehci jsou povery. To je pouha teorie a opticky klam. Ta honda stoji krapek vic… no, ale mozna mas cenik ze Slovenska. Prej jsou dve skladem :)

              0 0
    • Tomcat  

      Fungovat to bude. Že má 204 (funkčně) tomu sice nevěřím max 190. Nevím v čem kromě ceny by měla být neuvěřitelná, ale tuhost 20osy je možná na to aby se to nekroutilo málo. Osobně nevím jesli výhoda většího úhlu zatočení a úspoře hmotnosti nějak odůvodní její cenu a tuhost

      Jinak jsem už vyděl jednokorunku na freestyle motocross na barspiny. Ta měla od 250 do 300

      0 0
      • duk  

        To sice jo, ale ta vážila na rozdíl od týhle 30 kilo.

        0 0
    • wroum  

      fungovat to bude (neni duvod proc by nemelo), akorat myslim ze ta vaha bude vyssi nez u obdobnyho dvoubrejla. a taky si myslim, ze delat jednobrejlo s timhle zdvihem je uz trochu zbytecny.

      0 0
      • Rampage  

        to vim taky že to funkčně bude fungovat. Měl sem na mysli spojení takovýho zdvihu s jednokorunkou co se týče tuhosti atd.

        0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.