Pomoc/Názor - Kellys swag 10 2015

66 nepřečtených
  • adys77

    Ahoj bikeři,

    Rád bych se vás zeptal,jaký máte názor na tohle EN kolo od kellys.Nikde jsem žádné recenze nenašel.Je to hlavně pro hobby ježdění(amatérské) a to převážně v čechách jako jsou třeba brdy.Bral bych ho na delší vyjížďky s downhillem i s delší cestou po asvaltce nebo šotolině.Pokud se to tu už někde řešilo,tak se omlouvám,ale neviděl jsem to.Díky za odpovědi.

    http://www.sterba-kola.cz/…swag-10-2015

    0 0
    • X-biker  

      Chvili jsem to mel doma, provedeni atd se mi libilo, ale nesedelo se mi na tom nejlepe. V lese jsem to nemel. Ma to tusim 65° hlavu coz je takove miniDH ale jezdit na tom pujde i Reign ma tusim 65°. Idealne si na to bez sednout a bud to bude láska na prvni posed nebo ne :-) aspon ja to tak mam odjakziva staci mi si sednout a vim zda mi sedne ci ne :-)

      0 0
    • adys77  

      Aha aha…no snad mi sedne :) nevim jestli mi to bude vyhovovat třeba na celodenní výlety :/ .Nevěděl by jsi třeba o něčem ve stejné cenové relaci?

      0 0
      • sivi006  

        Taky jsem po něm chvilku koukal nakonec jsem vzal cambera a jsem na 100% spokojeny

        0 0
        • adys77  

          Ten vypadá taky slušně,ale vadí mi tam ten zdvih pouze 120mm.To je na EN kolo strašně málo :/.

          0 0
      • antt  

        ctm? Nějaké testy swag vc scroll jsou k dohledání na netu, swag mě neoslovil, dlouhý jak dostupnost ctm

        0 0
        • adys77  

          ctm taky vypadá dobře.Akorát ta cena je zase o trošku vyšší…konkrétně o 10k,ale zvažuji zvažuji..Nevím jestli ten úhel hlavy a sedla je tak znát.JDe mi hlavně o to aby se na tom sedělo příjemně když třeba vyjedu na 100km dlouhej výlet.

          0 0
          • pavlik6022  

            kamarád pořídil swaq 50, párkrát jsem na nem jel a podle mě je to fajn stroj, i pres delsi zadni stavbu jde na zadni v celku ochotně

            0 0
            • adys77  

              Aha,super.Takže říkáš,že když pojedu opravdu delší trasu tak se nebudu cítit jak na harley?TA 50 mě opravdu láká..ale 20k navrch asi opravdu jen tak neseženu :/ .Ale děkuji za pomoc :)

              0 0
          • kopejda  

            Mel jsem moznost na swagu se projet. Prisel mi prijenny ale sednout na nej a ujet 100 + km by me asi nenapadlo. Pokud z toho teda nebude 75 z kopce dule. Musis ale vyzkouset sam.

            0 0
            • adys77  

              Jasně.Díky za názor.Já většinou jezdim tak těch 25 až 50 km max.Ale dvakrát až třikrát ročně se sebereme s partou a jedeme na týden po čechách a to právě nalítáme kolem tý stovky za den,tak abych na tom neumřel…Do teďka jsem měl jen HTčka takže se v FS opravdu nevyznám jaké úhly jsou dobrý na to moje ježdění a jaký zase ne.

              0 0
              • honhav  

                na tohle neni zadny enduro s polozenou geo a udelany spis na dolekopcom… nech si na to HT nebo neco jezdivejsiho… sem tam vejlet kolem 80 km jezdim, sem tam neco kolem 50 s vozikem, taky to jde, ale o rychlosti a uziti si toho to moc neni :D , ze bych to jezdil tejden, to by me nebavilo… leda to prehodit na lehky rychly plaste, laborovat vic s posedem a obetovat jizdni vlastnosti, ale porad to bude nizky a dlouhy…

                0 0
                • adys77  

                  Díkyza radu,mě na těch výletech o rychlost vůbec nejde..když tohle jezdíme,tak hodně rekreačně a docela často stavíme.Plánuju si k pořídit ty pláště jak říkáš a to už potom snad půjde :-)

                  0 0
                • kopejda  

                  Přesně tak. Tyhle kola jsou na víc na sjezd. V rychlebech jsme měli Swag, Eraser a Reyona 50 a nahoru Víznerem to pro Swag a Reyon nebyla vůbec taková sranda jak by se mohlo zdát. Dolu to byla ale jiná pohádka. Swag bych si na toulání krajinou kde potřebuješ šlápnout do pedálů prostě nepořídil. Při nákupu kola si pokládám otázku jak vypadá terén kde na něm budu trávit 80% času a pokud nebudeš vyhledávat parky a lokality pro EN do zdvihů nad 140 bych se nehrnul. Když stojí u hospody vypadá 160 zdvih moc hezky ale na cyklostezce je to k smíchu :)

                  0 0
                  • adys77  

                    Tak jak si to tak představuji,tak většinu času jsem ve zjezdech,řeklbych tak 70%…zbytek jsou výjezdy a roviny :-).Jinak děkuji za info.

                    0 0
                    • wilda81  

                      Jak to děláš? Já se 70% času trápím výjezdem, abych si ten sjezd vybojoval.

                      0 0
                  • Radus  

                    No nevím ale na pohodu jsem s nim výšlap DOLNÍ MORAVU po svážnici

                    0 0
                    • kopejda  

                      kolikrát? :) netvrdím že to nejde jen to že s tímhle kolem se budeš pravděpodobně podruhé dostávat ke slaměnce lanovkou :)

                      0 0
    • X-biker  

      Ja myslim, ze pro tebe by byl idealni Stumpjumper 29" ja na tom udelam pade nebo sjedu rychlebky, koprivnou atp. Da se na tom velice slusne skakat, ale hlavne to jede a jede to moc hezky, ale asi jina cenova relace nez kde si, mozna naky bazarovy kousek… Stumpa 650b by sem nebral to je fakt divne kolo.

      Na tom kellysu si nedokazu predstavit jet ani pade km…

      0 0
      • pavlik6022  

        to je starý model – 26 kola, a uplne jina geo než modely 2015 a mladší

        0 0
      • adys77  

        Tak přeně tohle video jsem už viděl a právě z něho jsem zmatený…Je vidět,že tenhle chlápek se v tom vyzná a přímo říká,že na kole není problém ujet opravdu velký vzdálenosti a pak si pročítam různá fora a tam od většiny čtu,že to je na sjezdy a delší trasy by s tim nedaly…opravdu netuším.

        0 0
    • Radus  

      Ahoj vlastním Swag 30 za mě spokojenost velice dobře ovladatelné vzpřimenej posed a pohodlnej podvozek ale jezdím endurko na dlouhé výlety není do 50 km strop na druhou stranu hodně klidné v rozbitém terénu a při šlapání hore se apsolutně nehoupe a nestalo se mi že bych něco nevyšláp používám tedy hodně kašpárka šlapu frekvenčně né silově

      0 0
      • adys77  

        Díky za info :-) ,když jsi vlastníkem..co tě vede k názoru,že to není stroj na delší výlety? jak jsem psal výše,já většinou 30 km nepřesahuji(z toho max 10 po rovině).Ale když už se teda pojede celodenní,dá se to vydržet?

        0 0
    • Radus  

      Ještě dodatek mám Swag 30 2015 kola 27,5 najeto 900km bez problémů váha 93kg

      0 0
    • Radus  

      To kolo je prostě určený svou geometrii na rozbité terény k tomu jsou velké zdvihy široké pláště sklon vidle( z prudkého bomba) to kolo je prostě pomalé ale opravdu pohodlné hravé já jsem na něm dal nejvíce 48km půl dolů půl nahoru jestli budeš jezdit těch 30km tak pohodička

      0 0
      • adys77  

        Aha,tak už se mi to objasnilo :-) . Děkuji ti za informace a pomoc.

        0 0
        • Carloss  

          nejvíc samozřejmě dělaj pláště. pokud to budeš mít jako jediný kolo tak není špatný řešení mít 2 sady kol obutý na: lehkej terén/silnice x těžkej terén/mokro

          0 0
          • adys77  

            To je super nápad.(teď se připrav,příchází dementní otázka)Stačí pláště nebo i rávky?

            0 0
        • Atilla  

          Nikdo tu nezmínil šíleně dlouhou sedlovou trubku, na to bych si dal velký pozor.

          0 0
          • adys77  

            Myslíš jako,že by se mohla zlomit?

            0 0
            • Atilla  

              Ne. Ale ve sjezdu by ti mohlo překážet sedlo. Přečti si nějaké recenze od lidí co jeli na více kolech.

              0 0
              • adys77  

                No vidíš,nad tímhle jsem vůbec nepřemýšlel.Děkuji ti za varování.

                0 0
                • Radus  

                  sedlo není problém nechytám o něj a sedím na zadním kole skoky taky pohoda jsem malej 172 cm sedlová trubka má 44cm při velikosti rámu S 17,5

                  0 0
                  • Atilla  

                    Záleží jak má kdo dlouhé nohy.

                    0 0
                    • adys77  

                      Myslím,že s nohami u mě nebude problém :D mám kolem 187cm a nohy mám opravdu dlouhé.

                      0 0
                      • Atilla  

                        Tak to na tebe bude Mko krátké A Lko to je jak štafle.

                        0 0
                        • adys77  

                          S tím už nic nenadělám.Hold budu jezdit na štaflích :-D ,ale radši,než-li mít menší…

                          0 0
    • Radus  

      jasný souhlas jiné pláště a jede to jinak a proto jsem na předek dal ještě lepivější Hans Damf Trailstár aby to jelo ještě pomaleji ale drželo na všem a o tom to je vědět co s tím kolem budu jezdit

      0 0
    • X-biker  

      V dnesni dobe uz jsou plaste ktere jedou i drzi dve sady kol bych nehrotil. Dle me na tom kole je problem v delsich vyjizdkach uhel vidlice a vzprimeny posed. Na druhou stranu na enduru to mam podobne ale bud je to tou geo nebo 29 ale jede to. Na enduro a veci kolem toho plus klasicke trail výlety s rozumnou porci km to bude OK, ale každý vikend ma tom chtit davat kilo po hrebenech neni dobra volba, svuj ucel splni hlavne z kopce…

      0 0
      • mr.antik  

        jaké pláště třeba?

        0 0
        • jeniiiik  

          Třeba Slaughter, krome fakt marasu na tom litame skoro vsichni vsechno. A nejezdime pomalu. Ale na 26" to nenacpes :-)

          0 0
      • adys77  

        Jasně jasně,nejaký uni pláště zkusim vyhledat.Jsem těžký amatér,takže v těch sjezdech nejsem zas tak rychlý..abych potřeboval mít pláště který fakt drží.Ale všem moc děkuji za ochotu :-)

        0 0
    • Radus  

      jinak pozor ve volbě velikosti standartně mám M tady mám S 17,5 a sedlovka mi kouká celých 12cm

      0 0
    • jopny  

      Také přidám reakci. Rozhodoval jsem se mezi Swagem 10 2015 a Patriotem 2.0 2014. Oboje novoty a stejná cenová kategorie. Chtěl jsem 650b kola. Nakonec bylo pro mě sympatičtějši 140 mm a sáhl jsem po Agangu. Zvládá se mnou vše, kudy ho ženu. Zadní stavba s tlumičem X-Fusion funguje opravdu parádně. Celkově je odpružení od X-F velmi dobré, očekával jsem menší tuhost vidlice, než jaká je reálná (časem bude stejně jiná s trošku vyšším zdvihem a větší možností nastavení). Zbytek osazení funguje zatím dobře, ale rozhodně budu v co nejbližší době měnit ráfky (19 mm vnitřek je docela málo na to trail/am/enduro ježdění). Zvládá cyklostezky (lepší ale s rychlejšími plášti) i drsnou jízdu v hodně rozbitém terénu. Samozřejmě jsem dokoupil teleskop.

      0 0
      • adys77  

        Děkuji ti za názor.Agang taky ještě zvážím.Podle tvého popisu,to musí být opravdu kvalitní kolo :-)

        0 0
        • smizo  

          Sleduju to a musim potvrdit, že na tom Patriotu zvládá hodně moc ;) a ten zdvih je ideál, jak na vyjížďku, tak s tim byl na Rychlebskym enduru a to kolo si to dalo absolutně v klidu, bez nějaké újmy, i do bikeparku ho vzal..vše v pohodě a chodí jim to opravdu moc pěkně ;)

          0 0
          • adys77  

            Tomu rozhodně věřím :-).Jediná věc,která mi jde trošičku proti srsti jsou ty "menší"zdvihy…Pře­mýšlel jsem i o swagu 30 2016 se zdvihy 160/160 a ten swag 10 má 150/160 tak ještě nevím..ale agang se dostal do úzkého výběru :-)

            0 0
            • smizo  

              Popravdě zdvihy nejsou všechno a pokud to má být univerzálnější kolo,tak bych spíš koukal na zdvih rámu okolo 140mm, co sem si tak zkusil, tak za mě to je a pro mě asi takovej ideál něco kolem, třeba s vyšším zdvihem vidlice i 150mm..odjedeš si na tom výlet i s větší vzdáleností a přitom si na tom můžeš i užít traily a nebát se to trochu víc pustit..a jak říkám, Jopny si na tom odjel enduro, byl v bikeparku, jezdíme na Dolní moravu, ale dává na tom v klidu i výlety

              0 0
              • adys77  

                To co popisuješ,to hledám a myslím,že to v tom kellysu i agangu najdu..Swag je spíš takovej sjezdovější a ten agang je zas víc do tý univerzálnosti…Ješ­tě opravdu nevím,ale výběr mám zúžený asi takto:Swag 10 2015,Patriot 2.0 2014 nebo kdybych trochu přitlačil tak Swag 30 2016.

                0 0
              • pavlik6022  

                moc to řešíte, já jezdím na 180 / 180 a jde to taky, na každým kole se musí šlapat :)

                0 0
                • adys77  

                  Máš pravdu :-) já jen že už to nejsoi malý peníze,tak nechci šlápnout vedle..

                  0 0
      • adys77  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
        0 0
    • Honik  

      No geo too KELLYSu je fakt zvlastni, jezdit natom jde otom zadna, ale sou i lepsi kola.

      Ja loni vozil Lapierre Zesty a zdvihy 150 a zaroven docela univerzalni geometrie…urvite doporucuju. Predloni sem vozil Patriota 3.0 2014, a je to super kolo, ale geometrie byl na Lapierrovy lepsi.

      A dovozce vyprodava testovacky Lapierru, jsou v peknych stavech…

      http://www.mojekolo.cz/…stovaci-2015

      0 0
      • adys77  

        Lapierre vypadá taky velice pěkně :-) taky ho zvážím.Děkuji za návrh

        0 0
        • marcus.ss  

          Koukni na K. ERASERA rok 2015

          0 0
          • adys77  

            Ten erraser je pěkenj,ale tolik peněz do toho už asi nejsem ochotnej vrážet :-D.Na to hobby ježdění mám opravdu maximální strop jako je Swag 30 2016.

            0 0
    • jopny  

      Pokud tedy trváš na vyšších zdvizích a ceně cca těch 50 tisíc, tak by se dalo i:

      http://www.cyklonemcik.cz/…-scroll-2016

      http://www.rajbicyklov.sk/…-SCROLL-2015

      0 0
      • adys77  

        Děkuji za typ.Tohle se mi opravdu líbí a i specifikace vypadají slušně.

        0 0
        • jopny  

          Za mě loňský ročník, má Aurona. A i ten teleskop.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.