• kamtcho

    Vcera som prisiel z jazdy, vsetko bolo OK a dnes ked som sadol na bike tak mi strasne takzo radi prehadzovacka. Shimano XT 1rok stara. Chod lanka je uplne hladky, nedavno som menil lanko+bovden. Neviete v com moze byt problem? Uz asi 2 mesiace mi ale nechce presne radit o dva stupne, o jeden stupen bolo vsetko OK.

    0 0
    • Daf  

      Tak prehazovacka ti radi tezko, ale chod lanka je uplne hladky :) Vcera to bylo jeste OK, ale dva mesice mi nechce radit o dva stupne :) Nejak nechapu v cem je presne problem. Mas Shimano razeni?

      0 0
    • R.1  

      Podla toho co pises sa radi dost tazko Moznosti je milion

      • Kazeta kaput
      • Retaz kaput
      • Zle vedenie bowdenov
      • Moj tip: Dal si na koniec bowdena koncovu? Mohla ti prasknut, bowden sa na konci rozpadne a zrazu to neradi.
      0 0
      • kamtcho  

        chod lanka v bowdenoch som skusal ide lahko. chyba bude podla mna v prehadzovacke lebo aj ked som vymenil cele vedenie nikdy spolahlivo neradila o dva stupne na vyssi pastorok.

        0 0
        • R.1  

          aj tak by som skonroloval tie konce, najmae ten na prehazke,stiahni prachovku a pozri.Lanko moze ist lahko,ale bowden ak je roztrapkany,tak sa zarazka nema o co opriet. Nejak neverim, ze by XT po roku mohla skoncit. A paetku mas OK? Nevysi na nej salter krivo?

          0 0
    • rock  

      Na těžší převod (menší pastorek) Ti to shodí bez problémů, rychle a hladce ?

      0 0
      • kamtcho  

        uplne lahko, ako predtym, ptreto si myslim ze vedenie je ok, menil so ho kopmlet nedavno cca 2tyzdne dozadu.

        0 0
        • Daf  

          Jedina moznej zpusob jak tomu prijit na kloub bude kdyz to cele rozeberes. Pak muzes zkusit zahybat cepy na prehazce, a nebo si naprazdno zacvakat packama. Pokud vse bude OK problem je v kabelazi. Ted me jeste napada jestli nemas spatne nastavenej odklon prehazky. Tedy jestli se ti nedotyka kladka pastorku.

          0 0
        • rock  

          Moc si neumím představit, co by se mohlo rozbít na přehazovačce, aby řadila spolehlivě jedním směrem a druhým ne. Bovdeny a lanka budou asi taky OK. Je to divný, tipl bych na řazení … takže na mém kole bych ho asi preventivně rozebral do šroubku, mázl řídkým olejem a zase složil – a doufal bych, že to pomůže …

          0 0
        • JFB  

          presne tak, rozebrat a vyzkouset jednotlive – chod razeni, prehazky, lanek… to razeni snad neni potreba primo rozebirat, myslim, ze by stacilo ho jen otevrit a prostriknout olejem… a jinak: servis…

          0 0
    • vlk  

      Já bych to viděl na vedení-zaneslé bovdeny. A nebo, pokud jsi mazal někdy přehazovačku-čepy olejem, tak pak je tato disfunkce normální a musíš už mazat a čistit přehazku furt.Co mám zkušenosti, tak když u přehazky jednou namažu olejem čepy-tak už bude vždy fungovat špatně.

      Mám Taky tak rok xt 04.A funguje stále jako nová.A to už byla nesčetněkrát pod vodou a nesčetněkrát pod silnou vrstvou bahna, že ani nešlo poznat že tam je.A i zimu přetrpěla vpohodě.

      0 0
    • kamtcho  

      Tak uz som asi na to prisiel v com je problem, rataz ma najeto asi 1000km a nameral som 133,5mm. To by vysvetlovalo aj ten problem s radenim o dva stupne.

      Fakt neviem ako je to mozne ze sa to posralo takto naraz. Asi bude aj kazeta zrela na vymenu pri jazdeni s takouto retazou vsak :-(

      no nic moja chyba mal som merat castejsie.

      0 0
    • gobike  

      Ja bych asi sundal přehazku, vyčistil a pořádně seřídil..

      0 0
    • BUBU  

      No kdysi se mi stalo,že jsem vevnitř mezi tělem přehazky a pružinou mel šutr.Chvíli to řadilo,chvíli ne ,podle toho jak se tam ten šutr hýbal.Vůbec jsem nemohl přijít na to co s tím je.Lanka v pohodě,s pře­hazkou se dalo zahýbat(protože šutr zrovna uhnul tam kde nepřekážel)a za jízdy to nešlo.Tak taky možnost.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.