Black Elite 2003 vs. Black Super 2005

39 nepřečtených
  • zatamoko

    Zdravim, Black se tu resil mnohokrat, ale nikde jsem nenasel info, ktere potrebuju ja. Shanim vidlici v cene kolem 8000czk (kdyby to za to stalo, tak pujdu i na 10kczk). Vyhlid jsem si Black Super 2005 (verze s FFD za 7990 czk nebo s TPC Lock Out za 9990 czk). Ted se mi jeste naskytla moznost nakupu Black Elite 2003 za 8000 czk. Tak vaham mezi temito. Specifikace (ikdyz to je asi noseni drivi do lesa): BLACK ELITE Zdvih: Rapid Travel II 80/100 Pružení: pružina Tlumení: TPC+ Regulace: tuhost pružení, vratný tlumič, tlumič komprese, měnitelný zdvih Mazání: Microlube Vnitřní nohy: dural 30 mm Sloupek: dural Váha: 1860 g Barva: šedá metalíza

    BLACK Super Zdvih/použití: 90–120mm RTWD/Enduro, XC Pružení: pružina Tlumení: FFD Regulace: předpětí výměnou pružiny, vratný tlumič, plynulá reg. zdvihu Mazání: olejová lázeň s těsněním Evil Genius Vnitřní nohy: dural 30mm Vnější nohy: magnesium RA Sloupek: ocel Váha: 1995g Barva: černá

    BLACK Super Zdvih/použití: 90–120mm RTWD/Enduro, XC Pružení: pružina Tlumení: TPC Lockout Regulace: předpětí výměnou pružiny, vratný tlumič, kompresní tlumič, plynule reg. zdvih, Lockout Mazání: olejová lázeň s těsněním Evil Genius Vnitřní nohy: dural 30mm Vnější nohy: magnesium RA Sloupek: ocel Váha: 1995g Barva: černá

    Mam ram RaceBike CR 1500, jezdim XC az agresivni XC (nezavodim), pouzivam vecka a mam 75 kg. Doted jsem mel origos RB pevnou vidli, protoze jsem nemel na odpruzenou penize. Nemusim mit nutne Blacka resp. Manitou, ale slysel dobre reference s ohledem na muj styl jizdy. Co byste poradili? Kterou z nich? Popr. jinou v teto cenove hladine? Dik

    0 0
    • vlk  

      vzhledem k RB z těch tří bych pro tebe vyloučil tu první a zbylé 2 bych vozil na těch 120mm.

      0 0
    • wroum  

      ja osobne bych si z tehlech trech vybral Black Super 2005 s FFD. LO je zbytecnej (hlavne je zbytecny za nej platit). na XC mam Black comp z prvniho roku vyroby a drzi a chodi jak ma. na XC je to good vidle.

      0 0
    • zatamoko  

      aj jsem se splet je to: Black Elite 2003 Zdvih: Rapid Travel II 100/120 Pružení: pružina Tlumení: TPC+ Regulace: tuhost pružení, vratný tlumič, tlumič komprese, měnitelný zdvih Mazání: Microlube Vnitřní nohy: dural 30 mm Sloupek: dural Váha: 1860 g Barva: šedá metalíza

      maj teda i 80/100, ale ja chci tech 100/120

      0 0
    • zatamoko  

      aj jsem se splet je to: Black Elite 2003 Zdvih: Rapid Travel II 100/120 Pružení: pružina Tlumení: TPC+ Regulace: tuhost pružení, vratný tlumič, tlumič komprese, měnitelný zdvih Mazání: Microlube Vnitřní nohy: dural 30 mm Sloupek: dural Váha: 1860 g Barva: šedá metalíza

      maj teda i 80/100, ale ja chci tech 100/120

      0 0
      • vlk  

        i tak bych raději tuto nebral kvůli způsobu mazání.Já osobně raději olej.

        0 0
      • Volf  

        Toho Blacka Elite 80 / 100 mm jsem minulý měsíc koupil za 5 800,–. Nahradil Suntour XCP-D a zatím jsem hodně spokojenej. Jo a délkou od misky hlavovýho složení po úchyt kola je stejně dlouhej jak ten Suntour s 80 mm zdvihem. A ta váha je 1820 u toho 80 / 100 mm zdvihu.

        0 0
    • Darkson  

      po tý Black Super s FFD jsem taky koukal, takže tu:)

      0 0
    • palladin  

      JUDY RACE / model 2001 cena 9 525,00 Kč ..kromě lock out nemá chybu…

      0 0
      • palladin  

        ještě specifikace :o) pružina – nastavitelné předpětí, výběr ze 4 různých pružin podle hmotnosti jezdce // HydraCoil – zvenku nastavitelné tlumení zpětného chodu Zdvih: 63/80mm (+12mm negativní zdvih) Váha: 1.59kg, 1623g (s celým sloupkem) Barva: electric červená Ostatní: duralový sloupek // festonová, dutá, duralová korunka trubkového tvaru červené Electric barvy // vnitřní nohy z duralu EA 70 s proměnnou tlouš?kou stěny // těsnění XXX // nová slitina

        0 0
        • wroum  

          ve vsech smerech prekonana vidle. muzealni kousek. malej zdvih. mala tuhost. navic ta cena je fakt ukrutna. kdyby stala 4000, tak proc ne, ale za tyhle penize se da koupit 100× lepsi vidle.

          0 0
      • vlk  

        tak na něj hoď hydru a uvidíš brzy jakou má chybu.Za tu cenu si klidně může pořídit třeba rebu.

        0 0
        • palladin  

          …no já kotouče nevozím…tak nemohu soudit… …

          0 0
          • vlk  

            i tak chytí dříve vakl než 30mm nebo 32 mm .Navíc když už se bavíme o hydracoil tak tato má ještě starý hydracil I.Dnes už je hydracoil II.Navíc to co píšeš v ostatních o nohou a krčcích té vidle tak to má i duke 7tis i reba 9,5 tis.A obě jsou mnohem pevnější modernější a levnější vidle, reba není o moc těžší a obě mají vyšší zdvihy.

            To je jen reakce-na nabídky starých RS na eshopech za nereálné ceny.

            0 0
            • palladin  

              no žádná reklama to není… to bych tam dal rovnou odkaz…a vůbec se stím nemazal… …prostě jí mám a je v pohodě…vakl žádnej… …žehlí suprově…je lehká…a i dobře vypadá..je fakt, že mám véčka…prostě jsem dal jen tip…pár vydlí už jsem měl..a tahle mi sedí nejvíc… …a ten popis jsem jen převzal… …a otázka zdvihu je taky na diskuzi… …záleží na tom jak kdo jezdí… …jinak já jí koupil za míň než je ta nereálná cena..a někde jinde…

              0 0
    • kesu  

      urcite nekupuj vidli s FFD tlumenim!! a rapid travel je vedle RTWD shit kterej se sere.Koupil bych to co tam mat TPC lockout a RTWD tlumeni.Tpc tlumeni ma podle me lepsi chod a nekope pri odrazech a taky se vyrazne mit rozbiji a co se tyka rapid travel tak znam hodne lidi kterym to nefunguje nic moc narozdil od RTWD ktery je na stejny bazi jako U-TURN

      tj todle: BLACK Super Zdvih/použití: 90–120mm RTWD/Enduro, XC Pružení: pružina Tlumení: TPC Lockout Regulace: předpětí výměnou pružiny, vratný tlumič, kompresní tlumič, plynule reg. zdvih, Lockout Mazání: olejová lázeň s těsněním Evil Genius Vnitřní nohy: dural 30mm Vnější nohy: magnesium RA Sloupek: ocel Váha: 1995g Barva: černá

      0 0
      • kesu  

        ale to me nenapadlo,kup rebu…

        0 0
      • wroum  

        rapid travel funguje po trech letech provozu normalne, zadnej problem, vidle nekolikrat rozebrana a porad to ne a ne prestat makat…

        mezi FFD a TPC je rozdil pouze v tom, ze u TPC se da seridit kompresni utlum, FFD tuto moznost nema. zpetny utlum je ale stejny. tzn. to co pises je blbost.

        IMHO srovnavat RTWD a rapid travel je taky blbost.

        0 0
        • Orbis  

          presne u FFD je jedna tryska a u TPC dve:o)) uz sem totu nekde psal, jak mi prisel skareb elite s ffd a zvlast LO a je z toho TPC:-)))

          0 0
        • kesu  

          sravnavat rapid travel a RTWD rozhodne blbost neni,je mezi tim docela podstatnej rozdil,ale to ti asi uslo

          0 0
          • wroum  

            prave ze je mezitim podstatnej rozdil, proto to nejde srovnavat.

            0 0
        • vlk  

          jak funguje ten rapid travel- tam nějak zůstane stlačena ta pružina?

          0 0
          • wroum  

            ano pruzina zustane zamackla o tech cca 2 cm. funguje to v podstate jako propiska :-)

            0 0
            • vlk  

              tak dík.

              0 0
            • Volf  

              S tou propiskou je to docela trefný. A ještě dodám, že pokud tam chceš dát tvrdou pružinu, tak výrobce uvádí, že se místo nastavení zdvihu dává už jen zátka a máš tam pouze ten vyšší zdvih.

              0 0
    • McBlacky  

      co tady ještě nebylo napsáno je, že manitou nedoporučuje dlouhodobě vozit vidle na nižším zdvihu -platí pouze u verzí kde byly jen dva zdvihy (100/80; 120/100)

      0 0
      • kesu  

        no to sem myslel a to je rapid travel,zatimco RTWD je moznost nastaveni postupne coz je neco jineho.Stavalo se ze kdyz si to vozil dlouho na nizsi zdvih tak se to pomalu vysouvalo takze to blbost neni

        a co se tyka FFD tak mate pravdu,rozdil je v tom nastaveni ale to je prave ono.A jinak driv bylo FFD=TPC sport a byl tam malinkej rozdil v okrouzku tlumeni kterej byl v TPC sport plastovej a u TPC ocelovej a ten plastovej furt praskal.Krom toho ze sem mel na jedny vidli odoje a tpc mi prislo vyrazne lepsi a treba u splice cop je to taky proste pri odrazech to kope,dokonce stance to dela taky ale jsou to oboje levne vidle takze je otazka jestli je na miste jim to vycitat

        0 0
    • johny.h  

      A co takhle Black super air 100 za 10.725 v akce­bike.cz. Teď mi odešla vidle, tak koukám po jiné.

      0 0
      • McBlacky  

        z akcebike rozhodně ne za ty prachy je drahá, to radši rebu

        0 0
        • johny.h  

          Jinak díky za mail a tvoje zkušenosti. Ďnes mi řekl jeden prodejce u nás v Liberci, že se prý Black přestává vyrábět a výjde nějaká nová místo něj. Prý mám tak měsíc vydržet. Nebo mi nabízí Rock Shock Sid.

          0 0
          • lubos  

            Pokud mas kotouce, tak vem Rebu.

            0 0
            • igor  

              ved, 200ku kotuc tam asi nejde davat

              0 0
              • lubos  

                Ma 32mm nohy, a Rockshox uz na 30mm 200ku povoloval. Sice to bolo podla mna blbost, ale teraz zo sirsimi nohami to imho problem nebude. Ved Black ma tiez 32mm nohy sa mi zda.

                0 0
                • blue  

                  black ma jen 30 mm

                  0 0
                • igor  

                  vzhladom na to, na co je urcena, tak sa predpoklada asi 160 max 180ka, ja mam 160 a ziaden problem neregistrujem. Preto si myslim, ze pri rozhodovani to nehra ziadnu rolu, ci ma kotuce alebo nie.

                  0 0
                  • Pebe  

                    Roli to hraje, protože Reba se nedělá s čepama na V brzdy.

                    0 0
                    • igor  

                      ale..myslel som Blacka

                      0 0
                      • Pebe  

                        Tak to jo, ale zkus nějakýho sehnat, většinou už jsou jenom Platinum air bez čepů

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.