• mira

    Nevíte je na tom něco pravdy, že pokuď daruješ krev v průběhu sezóny tak ti klesne fyzička a už to spátky nedostaneš?

    0 0
    • Blondak24  

      To netuším, ale třeba se Ti potom zlepší gramtika :-)

      0 0
    • biker007  

      to je zajimava otazka. ja davam krev neco pres 2 roky, ale ze by klaela fyzicka? mozna tak na 2–3 dny nez se telo zregeneruje (i kdyz krev muzes davat max 1× za 3 mesice). nemam asi mozna takovou vykonnost, abych to pozoroval ;-)) forma proste kolisa v prubehu roku, jetli to je i darovanim krve (450ml), to nevim. chtelo by to nazor nejakyho doktora, nebo drzitele Janskyho plakety a vrcholovyho sportovce zaroven.

      0 0
      • HonzaV  

        Loni jsem daval krev cca 3tydny pred Sudetama, ptal jsem se doktora jaky to muze mit vliv, rikal ze tak do 14 dnu jsem v pohode, zajel jsem je zatim nejlip co jsem jel, asi to bylo tim ze sem byl lehci. Nedelal bych z toho zadnou vedu, pokud nechces skoncit na bedne, tak te to asi nijak nepoznamena. Ale je to ciste subjektivni pocit, nemyslim si ze darovanim krve rozhodim nejak formu. To je horsi, kdyz jdu treba vecer pred Kralem Sumavy v 03:00 z hospody, to jsem pak prvnich 50km pekne rozhozenej…vic nez po odberu.

        0 0
    • kovar  

      nic takoveho jsem nepozoroval

      0 0
    • vasil  

      v den odběru je to slabší, možná ještě pár dnů po odběru, ale to už nemám jak porovnat

      0 0
    • Otto  

      Hm, něco pravdy na tom asi bude… Já například jsem byl úplně udýchaný po 100 metrech stoupání… Zatímco před odběrem až po 101 metrech :o) Necelý týden se mi to zdá horší, ale pak je to lepší a lepší. Byl jsem u upírů teď ve čtvrtek, jeden týpek kolem 45let tam přijel na kole v dresu, pustili mu žilou a zase odfrčel.To je přístup.

      0 0
    • scret  

      Podle me je to blbost, aby si celou sezonu byl potom out. Ta krev, kterou ti vezmou je stejne max. do 3tydnu zase nahrazena novou. Nebo respektive krevni elementy. Ale pro telo to neni nejaky problem. Jinak odber bys mel poznat max. par dnu. Ale urcite po tydnu bys mel byt na normalni kondici. Mozna bys to chvili pocitoval, kdybys brutalne najizdel km a hodne trenoval jako profik, ale pochybuju, ze pri hobby vykonnosti je to nejak vyrazne poznat.

      0 0
    • keksik  

      ked darujem krv, tak potom asi 2–3 tyzdne sa vyrazne skuor zadycham pri zatazi a aj srdce viac citim. potom sa to vzdy unormalni. krv som bol darovat pred 2mi tyzdnami (do selamaratonu casu dost na obnovu) a najblizsie pojdem az koncom septembra (po poslednom maratone). nepotrebujem, aby ma niegde v kopci klepla pepka.

      inac, otazka do plena: chodievate pravidelne darovavat krv? kolko mate za sebou uspesnych odberov?

      0 0
    • MartinXC  

      Jestli můžeš darovat krev, tak na formu nekoukej, srovnáváš nesrovnatelné. Do týdne by to zdravý člověk (zvláš? sportovec) neměl poznat.

      0 0
    • Vezirek  

      No a zkousel nekdo po darovani krve si treba hodku odpocinout a pak vyrazit treba na 70 km vylet na kole? Premejslim, jestli je to dobrej napad, po darovani krve vyrazit pak na kole na chalupu :)

      0 0
    • Romain  

      Daruju asi 5 let, a na posledním odběru jsem se ptal doktora jak je to s regenerací po odběru a řekl mě, že do 48 hod se obnoví kvantita a do 14 dní kvalita.

      0 0
      •  

        Mohl bych se jen tak mimo darcu na neco zeptat? Jaky nevyhody – krome jiz zminenych – muze odber krve mit? Vim, ze jsem se o tom s nekym bavil, a rekl mi neco, co me docela odradilo. Jinak jsem hubenej, takze mozna neco, co s tim melo spojitost:D No jo, uz mi taky tahne na 18, tak by nebylo od veci darovat. A to ani nevim svoji krevni skupinu.

        0 0
        • biker007  

          nevyhody? nevim o zadnych. a jestli si hubenej tak dostanes (aspon v Plzni) poukazku do bufetu na 50kc a aspon se najis :). dalsi vyhoda je ze vis, jestli mas dost krvninek, desticek, zeleza a dalsich veci. to testujou pred kazdym odberem a pokud neprojdes tak te odmitnou a cca mesic si pockas. jinak ta krevni skupina – ja mel treba v papirech 20 let uvedenou spatnou krevni skupinu.. ale ubezpecili me, ze pred kazdou operaci to stejne znova testujou.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.