• jack

    jaký máte zkušenosti s tímhle řetězem co se týče výdrže a za kolik ho lze sehnat?

    0 0
    • Uža  

      dle mych zkusenosti je to drzak, kupoval jsem na koloshopu

      0 0
    • Daf  

      Nevim jak ostatni, ale ten retez ma u me nejlepsi pomer vykon cena. Cenu nevi presne ale do 600kc urcite. Naposledy mi vydrzel 8000km a to byl na merce propadlej jen o dva zoubky. Musim ale jeste dodat ze to bylo najezdene hlavne na silnici pres zimu, takze v blate by byla ztivotnost nensi. No ale C9 co jsem loni mimo jine vozil i na zavody tech 6000 vydrzela v pohode. Je treba ho menit driv nez Sramy ktere jsou uz jako nove delsi nez C9. Aby C9 dobre fungovala chce to prevody v dobrem stavu. Idealni je pouzivat lepsi Shimano kazety ktere jsou tvrdsi nez Sramy. Nova Sram 7 mi po 6000km uz nepobrala novou C9 a to jsem ji menil na predposl. zoubku merky. Proto taky radeji menit retezy driv.

      0 0
    • MartinXC  

      Cena kolem 600, výdrž perfektní, dobře drží mazivo. Na silnici po 1500 jsem ještě neprotlačil ani první zoubek měrky. Na horáka bych jej dal na fungl nové převody, řetěz Shimano bych dával až po jedné C9.

      0 0
    • Trojci  

      No, dneska jsem nasadil novou C9 na novou kazetu PG970 a střílí to jako kráva..

      Hmmm… Hmmm ???

      0 0
      • mm  

        me to zase strili na zcela nove prostredni placce LX Hollow II. mala a velka je vpohode

        0 0
      • Daf  

        Jses si jistej ze to strili na kazete?

        0 0
        • Trojci  

          jo! a střílí jenom 6. a 7. pastorek…zato vydatně na převodnících stylo je všecko v pohodě..

          :/

          0 0
          • Daf  

            Presne tuhle kombinaci jsem vozil taky a teda retez mi nestrilel, tak nevim.

            0 0
            • Trojci  

              A měřils tu Campu? Kolik měla jako nová? Podle toho, že se při Jesenickým Surovci nevytáhla skoro o nic, tak tipuju, že si bude sedat tak 300 km

              0 0
          • pened  

            mne taky strilel, dokonce na stejne kazete jako tobe. Po vymene kazety je vse ok. Uvidime co dal, protoze pokud je ten retez tak odolny, muze se to projevit na zvysenem opotrebeni prave kazety prip. prevodniku – alespon si to myslim.

            0 0
    • maxtor  

      Včera jsem nasadil C9tku, podotýkám že na kazetu i převodníky XTR, které mají najeto 1300 km na jednom řetězu Dura-Ace, a jsem zoufalý – na prostřední placce to střílí jak prase. Jel jsem dnes schválně na prostřední placce v kuse přes 20 km a stačil menší kopeček nebo silnější záběr a BUCH!! Mám strach, že než se to nějak usadí, tak tu placku zničím. Co byste mi radili? Zatnout zuby a čekat, že se to usadí, nebo raději co nejdřív vyhodit a vrátit se k řetězům Shimano??

      0 0
      • Rolei  

        Tak tím jsem si taky prošel, střílel mi jen jeden pastorek zato tak že mi z toho padal řetěz… Prostě C9 jen na novou kazetu a asi i kliky… Sundej ho a počkej s tím až vše obměníš…podle mě si to nesedne.

        0 0
        • maxtor  

          Jo, vidím to stejně. A to jsem z něj byl ze začátku tak nadšený. Nicméně je pravda, že podle měrky je hodně krátký – rozhodně kratší než nový Shimano…

          0 0
      • maxtor  

        Tak jsem si v historii přečetl, že nejsem jediný komu to dělalo stejné problémy a že to opravit nepujde… Sakra, takže nový řetěz…

        0 0
      • kolda  

        no já nevím, já jsem dával C9 na převodníky FSA, který měly tak 3–4 tis (kazeta nová), tak 60 km to dělalo trochu hluk a převodníky maličko lepily, ale pak úplná pohoda.

        0 0
      • Pavel100  

        no kazety by šly jak Sram tak Shimano ale C9 nechodi nechodí na Shimanno prostředních převodnících…ani na XT ani na Deore…když jsem vyměnil za XT a XTR řetězy, hned to fungovalo bez problémů. C9 jde vpohodě na Truvativ převodníky, Race Face a FSA nemám vyzkoušené

        0 0
        • maxtor  

          Přesně tohle jsem zjistil v historii – já ještě dodám, že ani mírně jětý XTR si s tímto řetězem nerozumí. Budu ji muset dát pryč… Sakra, a to se mi C9 tak zamlouvala…

          0 0
          • Vrci  

            nová má 132,0 a doporučuje se ji měnit při 132,6, což je mírně jené shimano

            0 0
            • maxtor  

              Někdy se prostě vyplatí pročíst si historii. Už jsem objednal XTR řetěz. Jen doufám, že jsem tu prostřední placku moc nezkurvil. Hold chybami se člověk učí…

              0 0
        • djano  

          Tak som bol vcera vyskusat C9 na XT klukach. Mozno je to tym, ze C9 je uz jazdena, ale ziadny problem som nemal. Predtym tam boli FSA a rovnako v pohode. Problem bude asi inde. Viem, ze mi tato retaz nesedela na Gebhardt prevodnikoch (prave preto, lebo je kratsia ako Sh./SRAM), ale to ani Rohloff.

          0 0
        • Daf  

          Daval jsem nedavno na nove XTcka novou C9 a vse bez problemu. Ale je pravda ze s tim problemy bohuzel byvaji. Nekomu to proste strili, jinemu na stejnych klikach ne. Otazka je jestli jsou rozhozene tolerance na retezu, nebo na pilach :(

          0 0
          • pali  

            tiez som daval novu c-9 ale menil som aj kazetu / xt / zatial asi 300 km + jeden maraton ide to pekne bez problemu spojil som sram spojkou ako som si uz zvykol zo staleho pouzivania sram retazi teraz som sa rozhodol skusit tu c-9 tak uvidim ako sa osvedci

            0 0
            • nadrazak 2  

              Letos jsem nasadil C9 na silničku.Kliky ultegra,kazeta sram R9 .Kliky a kazeta měly za sebou cca 10tkm a s novou C9 si to rozumí perfektně.Akorát řetěz hůř nabíhá na převodnících.

              0 0
          • frof  

            Tady me to neco pripomina:-))Mam 2pary novych LXklik 2pary novych kazet 2pary novychC9.Jedno osazeni probehlo v poho. Druhe si holce nesedlo ani po 500km. Tak jsem tam dal na chvili jiny retez Connexe a je klid. Tak mam jednu novou C9 pro sebe v rezerve.:-)

            0 0
            • Vrci  

              při kolika jsi tu c9 měnil?

              0 0
              • frof  

                Porad tu jednu C9 mam v zasobe. Pockam az holka trochu projede ty nove kliky. Strilelo ji to pouze na 2tacu. S tim novym Connexem to okamzite pominulo. Ja na sve menene sade a C9 mam 900km a OK. Retezy C9 jezdime ted poprve. Na doporuceni jsem pockal az odjedeme ostatni kompo ze sady. Zajimave na jednom setu pri stejnych kompo byly potize a jedna od sameho zacatku v poho. Ale bylo to zde jiz nekolikrat poznamenano tak si s tim vubec nelamu hlavu. Stoji to :-))

                0 0
                • Vrci  

                  tak až ji znova zkusíš na novejch převodech tak ji nenechávej až na 132,8 nebo dokonce 133 jako shimano

                  0 0
        • Vlado Jekyll  

          to Pavel100: mne na prevodníkoch LX išla C9 úplne bezproblémovo.

          0 0
      • Vlado Jekyll  

        nechcem Ti kaziť náladu, ale so skúsenosti môjho kámoša viem, že na kazetu XTR, prípadne prevodníky XTR si reťaz C9 nedokázala sadnúť ani po dlhšej dobe. Dokonca mi jeden mechanik vravel, že ani na nových XTR prevodníkoch a kazete nechce C9 pekne chodiť. Ja som ju nahodil na kazetu XT, ktorá mala predtým reťaz C9 asi 3000 km a nová si sadla po cca 300 km. Starú reťaz som predal aj s bajkom, ináč bola ešte v norme.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.