• Jirikus

    O řetězech tu toho bylo napsáno hodně, ale názory na ně jsou velmi protichůdné, tak se chci znova zeptat. Mám na Biku Sh. Lx 2000 a na silnici Sh 105 2003. Chtěl bych do zásoby nakoupit nějaké řetězy, ale nevím jaké. Poradte, koupit od Sh HG53 nebo HG73 nebo je lepší Sram PC59 nebo PC69. Hodně lidí tady chválilo Campu C9, je fakt tak dobrá?, kde ji na netu sehnad a je kompatibilní se Sh? Za všechny odpovědi děkuju.

    0 0
    • pitelboy  

      ja mam lepsi skusenosti s SRAM nez se SAMANEM ..vozim PC49 nebo PC59

      0 0
    • BH  

      Cim vyyssi radu koupis tim lepe (zivotnost a pod), mezi uvadenymi typy SH a Sram velky rozdil neni, co do zpusobu razeni a vydrze a pro uvedene sady Shimana jsou uplne dostacujici.Mozna ma Sram o neco delsi zivotnost (ma osobni zkusenost) a jako vyhodu vidim zavlekaci clanek u Sramu a take to, ze pro jeho evetuelni nytovani nepotrebujes specialni nyt- ktery Shimano doporucuje(ja taky).No kazdopadne tu uz diskuze na tema zivotnosti a rozdilu retezu v minulosti byly.To co pisi je moje osobni zkusenost a tu ma zde na foru kazdy ve vztahu k retezum jinou, jak mozna zjistis,pokud se rozebehne nejaka diskuze.retez Campagnolo asi bude chodit i se Shimanem, ale ja ho davam pouze s Campou.

      0 0
    • rb  

      Záleží na tom za kolik ty řetězy kupuješ.Mám zkušenost s řetězama od Sh.že mají proměnlivou kvalitu.Na jeden hg73 2100 km,na další 1500km při stejném stylu jízdy.Řeším to tak,že kupuju hg53 a po 1000 max 1200km ho vyhazuju.

      0 0
    • mosquito  

      dycky jsem chvalil Connex 804 .. ted mi ho namontavali a nema ani spojku :o/ … dalsi retez vezmu nejakej SRAM kolem 350kc

      0 0
      • ravo  

        Všechny Connexy od 804 výš mají spojku v ceně. A protože je to nejlepší spojka, jakou znám a taky nejdražší, klidně bych na ni trval, pokud jsem dobře pochopil, že ti to dělal někdo v servisu…

        0 0
        • vlk  

          mě osobně se mnohem více líbí spojka u sram řetězů.

          0 0
        • aku  

          Souhlas s Connexem. Ale prestal jsem kupovat 804 – je to blato ktere mi vydrzi max ±1000km a kupuju 808.

          0 0
      • Roman  

        Ta spojka se mi tento týden za jízdy rozspojkovala (najeto na řetězu cca 1500), tak přišel na řadu nýtovač…

        0 0
    • bajo  

      ja mohu doporucit C9, vozim ho na shimanu, silnicce a vydrzi mi kolem 3500,(vytahany na polovinu zivotnosti, podle doporuceni campy v navodu, pak menim) ale dosti o nej pecuji, mazu pred kazdou vyjizdkou :). Prehazuje hurejic nez HG73, ale ne az tak moc. Pomer cena/vydrz nejlespi. Retez se da sehnat za 620,–. Mam s nim uz najeto na tom sh. kolem 25tkm a prozatim nic nestrili :))

      0 0
    • pavelr  

      Taky mám na silničce 105-ku a na horáku LX. Po několika letech pokusů používám letos na horáku PC-59 a na silničce PC-69. Po sezoně ho dojíždím na horáku. Řetězy používám zásadně se spojkou. PC-49 je strašný bláto, už mi na kolo nesmí.

      0 0
    • Daf  

      Podle mych zkusenosti nejdyl vydrzi Campa pak Sram a shimano se vubec nevyplati. Ta Campa se opravdu musi menit o dost driv nez je bezne, teda aspon pokud budes chtit nadale pouzivat Campu.

      0 0
    • Lister  

      Já jsem jezdil zatím HG53 a vydržel mi v průměru kolem 3500km, ale já jsem asi vyjímka, prtože většina ostatních na něm nedá ani tisícovku. Teď uvažuju o sramu, protože mi zrovna řetěz dobíhá. Nějaký tip na slušnou cenu na webu???

      0 0
      • rb  

        Ty si měl HG53 na trojkolce nebo kde?Jak to děláš?

        0 0
        • Lister  

          Snažím se ho šetřit. Peru asi každých 200km asi po 500 pořádná očista včetně kazety a převodníků. Snažím se neřadit v tahu. Jezdím spíš frekvenčně, tak nad 70.

          0 0
          • rb  

            Peru snad i častěji,prav­da,kazetu a placky nečistím.Nijak ukrutné převody taky nejezdím,ale nikdy nevydržel víc než 1300km (měřeno šuplerou).Ještě štěstí,že ho kupuju za 350kč :-)

            0 0
            • Lister  

              Já kupuju u nás v obchodech a tady nikdy nevíš jak dlouhu se jim to tam válí. Třeba tam mají nějaké, které ještě vyrobili za starých dobrých poctivých časů:-). To pak samozřejmě vydrží víc :-)

              0 0
    • munro  

      Jezdim na biku C9. S kompatibilitou vuci Sh neni problem, vydrz ti nesrovnam, protoze ted hodne jezdim s detskym vozikem a to dava retezu pekne pokourit.

      0 0
    • notakale  

      Nevim, jak to mate vy bikeri, ale ja mam C9 a vzdycky mi vydrzi strasne dlouho, a nejsem sam. Na konkurencnim zrovna je zrovna ted diskuze, kde vetsina lidi rika, ze jim vydrzi bezne 6000 km..

      0 0
    • Lister  

      Vyplatí se připlati si za PC69 nebo stačí PC59. Cena je o dvě třetiny vyšší tak by mně zajímalo jestli o tolik víc vydrží.

      0 0
      • strady  

        Jezdím Sram 49 nebo 59 a vydrží mě tak asi 1700km, často ho mažu a čistím, čistím jak pastorky tak i převodníky, a ta sponka je super … pouze moje zkušenost.

        0 0
      • Lister  

        Ještě nějaké názory. Potřebuju rychle poradit, protože ho chci co nejrychleji obědnat, aby tu příští týden byl a já mohl drandit dál. Díky za rady. A pokud víte o nějaké dobré slevě tak se to určitě bude taky hodit.

        0 0
        • Daf  

          PC69 o tolik vic urcite nevydrzi. Ten retez ma asi nejlepsi pomer vykon/cena. Jeste lepsi je C9 ta je ale pouzitelna jen na nove, nebo minimalne jete prevody. C9 vydrzi skoro 2× tolik co PC69.

          0 0
        • RomanH  

          No pokud je pravda, co psal Daf s tou C9, tak to stoji za zvazeni Muj priklad : cca 13500 km na kazetu (cca 1600) (cca 6 retezu HG73 a 450), tj 4300 nebo cca 13500 km na dve kazety (cca 2×1600) (cca 2× retezu C9 a 558), tj 4316

          Mne to vyjde ± stejne, zalezi na Tve spotrebe retezu

          SRAM retezy jsem nezkousel a ani zatim nehodlam – nemam duvod.

          0 0
        • Jester  

          Oba retezy mi vydrzi stejne. PC69 beru jen v pripade, ze nemaji PC59. Lisi se jen v povrchove uprave. Vzhledem k zivotnosti retezu povrchovou upravu neresim.

          0 0
      • Lister  

        Co byste si vybrali z těhdle tří HG53(350kč) – u mě osvědčený a bez problémů, HG73(470) – vydrží o tolik víc?? PC 59(380) – líbí se mi ta spojka.

        0 0
        • Daf  

          PC59

          0 0
        • vlk  

          já hlasuji pro pc59

          0 0
        • Lister  

          Víte někdo o lepší ceně než je těch 380 za PC59 i se spojkou?

          0 0
        • BH  

          PC 59

          0 0
        • Lister  

          Koupili byste HG93 za 580kc. Potřebuju dnes rychle koupit řetěz a tohle je jeden z mála které mají u nás.

          0 0
          • BH  

            jo, doporucena cena Paul Lange 742,– Kc

            0 0
          • pitelboy  

            to je dobra cena

            0 0
          • Lister  

            Nakonec byl za 620. Nějak jsem se přeslechl v typu řetězu, ale i tak proti oficiálce slušný(teda na maloměsto). Přístě si nakoupím nějaké do zásoby přes net, abych ho, až mi zas tak rychle klekne, mohl v pohodě vyměnit. Jen tak pro informaci nutili mi PC59 za 560. To jsem se orosil(kvůli ceně, ne typu toho řetězu).

            0 0
            • pitelboy  

              ten maj na velotrade za 430kc

              0 0
              • danno  

                … a na na bikestore.cz je za 380kc PC59 vc. PowerLink, PC58 taktez za 380kc, takze cena skvela.

                0 0
    • fousek  

      no ja to delam tak ze koupim ten nejlevnejsi co je, jednou sem koupil neco se sponkou za 400 a vydrzel mi na silnici asi 2t no a ted sem mel nakej za 270 mam dojem ze je to C(hacek)Z a na silnicnim mi vydrzel 4t, na celoperu tak 1t, ale na celoperu nemam tacho takze to muze bejt i min i vic, proste na retezu setrim protoze kupovat za sezonu 3 retezy po 600 se mi fakt nechce

      0 0
    • Jirikus  

      Tak to vypadá, že podle vás má nejlepší poměr najeté km/cena PC59. Tu C9 asi vynechám, protože převody na biku už nejsou nejmladší.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.