• zapet

    Určitě se zde najdou zkušení bikeři,ne třeba tak těžcí,kteří už mají nějaké zkušenosti s vidlicemi.Poraďte prosím jakou vidlici na 110 kg.Lesní,polní cesty,žádné závody a ani tvrdé sjezdy.Spíše hobby cyklistika ve středně těžkém terénu.Díky za odpovědi

    0 0
    • Koala MC  

      No já na svých 96kg mám XC PRO S TR Suntoura..a po 1000km si nestěžuju.Ale určitě se najde i jiný typ…

      0 0
    • Martyss  

      Kolik hodláš investovat?

      0 0
    • Martyss  

      Kolik hodláš investovat?

      0 0
      • zapet  

        Neco kolem 12.tis

        0 0
        • kovar  

          zkus nějakou s pevnou osou…

          0 0
        • Martyss  

          Okolo 12 kkč si můžeš vybrat z těchle vidlici – RS Reba, Manitou Black se vzduchem a s lockem na řídítkách nebo MX pro. Osobně si myslím, že neuděláš chybu ani s jednou z nich. Black má lock na řídítkách. Reba nastavitelnou negativní komoru. U MX pro si zase můžeš pohrát s hladinou oleje.

          0 0
          • vlk  

            „U MX pro si zase můžeš pohrát s hladinou oleje.“ to sem nějak nepochopil, pokud myslíš výšku oleje-tak to jde i blacka i u reby ne?

            0 0
            • Martyss  

              Nevím, jestli je možné ladit výšku hladiny v patroně. Pokud by to šlo, tak by to uváděli v návodu, ne?

              0 0
              • vlk  

                člověče nevím tedy jak u blacka(myslím si ,že je to stejné), ale reba má mít stejně jako např. můj Duke -viz. http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… otevřenou olejovou lázeň stejně jako ta marzocchi.

                0 0
                • Martyss  

                  Sám mám letošního Duka SL a ten otevřenou lázeň nemá. V pravé noze je patrona. Na dně spodních nohou je trošku oleje na mazání. Možná, že dřívější modely to měly jinak.

                  0 0
                • cabbage  

                  pohrat si muzes se vsim,ale jakej to ma vyznam??? treba u ty reby by to asi nemelo smysl…

                  0 0
                • wroum  

                  u blacka to nema smysl. je delanej na urcitou vysku hladiny s toleranci cca 10mm. kdyz das min oleje, nebude spravne tlumit a kdyz ho das moc, tak pravdepodobne vytece :-)

                  0 0
                • milan1  
                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                  0 0
                  • lubos  

                    Zeby Fox nemel otevrenou olejou lazen ? Hmm.

                    0 0
                  • vlk  

                    tak tady si se dost sekl.Mám duke XC u-turn.Podívej se tady na rozborku http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… a pak mluv.Navíc myslím že rockshox používal hydracoil dříve než manitou tcp.Tak kdo od koho kopíroval.Píst tam běhá po vnitřních stěách trubek, žádná další trubka tam vložená není.Dále nad hladinou oleje je také vzduch který se projevuje v tlumení.Klidně si můžeš koupit zátku s ventilem a toto ještě ladit.Co se týká té výšky oleje, špatně jsem to původně pochopil-že se jedná o změnu pružení, já uvažoval o tlumení.Ale tvrdit, že hydracoil II není olejové lázeň je trochu nesmysl.SL jsem rozdělané neměl, tak tam nemohu přesně říci, měl jsem pocit že pure delite je také variace na otevřenou lázeň-fakt toto nevím.

                    0 0
                    • vlk  

                      PS: hydracoil II co mám na své vidlici je otevřená olejová lázeň a na tom si trvám.

                      0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                        • vlk  

                          ach jo, to je ubohé srovnávat judy s dukem.No někteří co to zkusili tak toho mýho duka srovnávají s marzocchi marathonkami, tak asi takhle.Hádat se kdo od koho okopírovává je nesmysl, s judy srovnání vůbec nesnese to je neporovnatelné.Řek bych, že velkou roli bude hrát ta pružinka a objemy jednotlivých komor.A ještě je tam jedna vychytávka oproti Judy, kterou ti neprozradím ale kdo se pořádně podívá na obr. musí mu to být jasné.

                          Tvrdit, že hydracoil je kopie od marzocchi si nedovolím tvrdit, ale ani opak.Kdo ví jak to bylo.Ale když si to tak přebereš, tak vlastně písty jsou vždy stejné, jen se použije buď 1 nebo 2, popřípadě ještě ve variaci obrácené.No a pak je tu buď v patnoně, a? už klasicky nebo obrácené nebo jako olejová lázeň viz ten můj Duke.Takže ono vlastně všichni kopírují asi od všech,ne.

                          Co si vzpomínám tak rockshox používat takto řešený píst u tlumiče ještě v dobách kdy marzocchi měli jen klasické průtokové díry jako má dnes EXR.

                          Ale to je úplně jedno.Hlavní je aby to fungovalo.A duke funguje skvěle, mnohem lépe než standartní mx comp.

                          Pro příště než něco začneš tvrdit, tak se nejdřív alespoň podívej do service guide na stránkách výrobce.Navíc jsem již ve svém prvním příspěvku tady dal odkaz na obr rozborky-a to by jsi měl snad poznat zda se jedná o olejovou lázeň.

                          0 0
                      • milan1  
                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                        0 0
                        • zapet  

                          Podle prispevku(a castecne i dohadu)bych soudil,ze se v tom Milan1 docela vyzna,tak mi prosim te porad co by jsi mi doporucil ty.Diky

                          0 0
                          • vlk  

                            jak sám vidíš milan se možná vyzná v suntourech ale u rockshox je poněkud mimo.

                            0 0
                            • milan1  
                              • Odstraneno na pozadavek usera –
                              0 0
                              • vlk  

                                řeknim mi kde konkrétně jsem martysse přesvědčoval ,že má olejovou lázeň.Pokud si to pořádně přečteš, tak já se celou dobu zmiňuji o Dukách se systémem Hydracoil II a také na to upozorňuji.Duke sl mají pure delite a to je úplně něco jiného.Za to nemohu, že asi jako jediný nejsi schopen toto pochopit. Že ačkoliv se obě vidlice jmenují duke tak je mezi nimi rozdíl sl- má pure delite a XC hydracoil II.Fakt nevím co jíného ti mám napsat ,to by pochopilo i dítě.

                                0 0
                                • Martyss  

                                  Duke SL nemá pure delite. Oproti XC(05) má SL(05) jenom takový plastový labyrint(lock). Dokonce instalací toho labyrintu můžeš upgradovat XC na SL. Můžeme se tady hádat co už je otevřená lázeň a co není. Ale osobně otevřenou lázeň posuzuji podle toho, jestli tlumící olej také maže pouzdra a gufera. A to podle nákresů mé vidli tak není. Rozebranou jsem jí neměl, ale myslím, že systém jsem pochopil dobře.

                                  0 0
                                  • vlk  

                                    co mám informace tak 2003–2004 byli XC HC2 XC u-turn HC2 SL PureDeLite SL u-turn PureDeLite race PureDeLite

                                    koukám na service guide na ty obrázky a musím ti dát za pravdu ty 05 je to jak píšeš.Koukám, že to nevypadá ani na HC2, přesto, že rock shox udává že má xc hydrycoil2.

                                    Kdo budete letošní duky rozdělávat-prosím o fotky do sekce komponenty.Dík.

                                    0 0
                                    • vlk  

                                      tedy to vypadá že duky 2005 jsou zcela něco jiného, než ty staréd 2003 a 2004.

                                      0 0
                                    • milan1  
                                      • Odstraneno na pozadavek usera –
                                      0 0
                                      • vlk  

                                        Tak to je teda neodpustitelná chyba výrobce, na stránkách má napsáno hydracoil2 u Duka XC 2005.Člověk pak nabývá dojmu, že je to samá vidlice jako duke XC 2004.A ona není. Toto nové tlumení by mělo dostat svůj vlastní nový název.

                                        Si psal „že pístek tlumiče tam neběhá po vnitřních stěnách trubek ale je tam ještě vložená jedna trubka uvnitř“ a to je část popisu pure delite.Proto jsem myslel, že máš na mysli puredelite.u modelů 2005 tam ta trubka podle manuálů již není.

                                        Dříve to bylo jednodušší xc byl hydracoil 2-skutečná olejová lázen jak je na tom obrázku Sl bylo pure delite

                                        Ty jsi měl tedy rozebranou tu XC 2005?Jestli ano měl bych pár dotazů k tlumení.Ta zátka co uzavírá dolní nohu se může pohybovat při tlumení vevnitř vnitřní nohy?A nahoře pístku je standartní systém jako u této? http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… nebo jiný

                                        Dík

                                        0 0
                                        • milan1  
                                          • Odstraneno na pozadavek usera –
                                          0 0
                                          • vlk  

                                            tu zátku to jsem myslel to co odděluje prostor ve vnitřní noze od prostoru co je mezi vnitřní nohou a vnějšími.OK Teď už to tedy chápu.Dík

                                            0 0
                                            • milan1  
                                              • Odstraneno na pozadavek usera –
                                              0 0
                                              • vlk  

                                                zrovna tak je tu spoustu narážek na mě, že nevím co mám za vidlici , e nepoznám olejovou lázeň a jako odborník na duky se v tom nevyznám apod.Taky na tom trváš?

                                                Já to beru jako nedorozumnění.Každý jsme mluvil vlastně o úplně jiné vidlici i když se jmenovali obě Duke.Když si teď přečtu všechny naše příspěvky, tak jsme měli vlastně ohledně vidlic oba pravdu, protože jsme mluvili každý o jiné.

                                                PS: Netrvám.Jen je těžko se s Tebou někdy domluvit, když hned napadáš mimo jiné nadávkami, dřív než si upřesníme o čem se konkrétně bavíme.

                                                0 0
                                                • milan1  
                                                  • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                  0 0
                                                  • vlk  

                                                    nevím jak nasčítané.Kdysi jsem na tebe dost tlačil a kritizoval ohledně suntour.Chtěl jsem tě dotlačit k tomu aby jsi se musel obhajovat a něco z těch úprav prozradil.-no nepovedlo se

                                                    Pak jsme diskutovali o něčem co se týkalo testů vidlic-pružení, tam jsem byl na tvé straně a sám jsi se divil, že něco podobného již delší dobu enzávisle na tobě používám-ta věc s tou váhou.

                                                    No a teď jsme se chytli vlastně zbytečně.

                                                    Do hádky ohledně grafů s pádlistou se snažím moc nezasahovat.Je to jednoduchá a jasná věc.Navíc se ty vaše příspěvky už nedají číst :o))

                                                    Myslím, že jsi také hlavně ze začátku nevěděl stejně jako já, že se bavíme o různých vidlicích.jinak by jsi mě na to hned upozornil.Já měl v ruce duky jen ty starší,2004.pro zajímavost před rokem 2003 vypadali ještě úplně jinak.

                                                    No nic pohádali jsme se , nakonec se domluvili. A kydž teda na narážkách netrváme, tak si můžem podat ruce, ne.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Tahovy a tlakovy utlum je termin pochopitelny narozdil od toho tveho nazvoslovi. Pro me je stirak vzdy problem prvorady. Kdyz vidlice se spatnym tlumenim spatne chodi je to blby, ale kdyz se spatnyma stirakam nechodi vubec, zda se mi to horsi.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Vzdyt se te ptam, ale ty mas problem s vyjadrovanim, takze jsem se nic nedozvedel, kdyz me to zajimalo a ted uz je mi to jedno.

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    :-D

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ne, ten neznám. Jak to je? No kazdopadne si priste taky prinesu vola. (Nezavani to uz hrubostmi?)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    koukam, ze ani tlumocnika nepotrebujete:))

                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Ale kdyz se hlasis :)

                                                    0 0
                              • vlk  

                                ještě řekni mi tedy která marzocchi má stejnou konstrukci pístu jako duke u Hydracoil II.

                                0 0
                          • milan1  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                            • zapet  

                              Nejsem zadny machr v systemech pruzeni vidlic,moje prvni vidlice byla RST(ale to je jiz davna minulost)a ted mam RS PILOT(byla na kole)a ta asi neni na tuto vahu.Tak mi poradte konkretni typy ktere by byli vyhovujici.Di­ky vsem

                              0 0
                              • milan1  
                                • Odstraneno na pozadavek usera –
                                0 0
                                • cabbage  

                                  // RS Reba na hranici s cenou nohy 32 mm. Pružina. // na tu pruzinu si prisel jak???

                                  0 0
                                  • milan1  
                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                    0 0
                                    • cabbage  

                                      U-turn air je zavadejici? ale aspon se se mnou nehadas ze je pruzinova..:))

                                      0 0
                                      • milan1  
                                        • Odstraneno na pozadavek usera –
                                        0 0
                                        • vlk  

                                          vždy? není co řešit.Na všem jsme se nakonec shodli.Je více Duků s různými systémy tlumení.Já popisoval Hydracoil, Milan zase pure delite.každý jsme mluvili o něčem jiném.Milan trochu plave v terminologii a občas se tak sekne, ale to je v podstatě jedno, hlavně že se nakonec domluvíme.

                                          0 0
                                        • cabbage  

                                          jestli je vidle vzduch nebo pruzina je docela zasadni a o cem se hadate s vlkem je mi zahadou.....
                                          rozhodne se mi nezda ze tu resite upravu vidle pro tezsiho cloveka, tlumeni delim na funkcni, nastavitelne a nefunkcni- vic nepotrebuju.:)

                                          p.s. kdyz odpovidas na me tak me nemusis oslovovat(pokud me nechces nejak „titulovat“:) a pisu se cabbage.

                                          0 0
                                          • milan1  
                                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                                            0 0
                                            • cabbage  

                                              pokud se pise o RS tak peskuji jakekoliv nepresnosti- nedavno sem si dovolil upozornit nezpochybnitelneho pa-dlistu ze pike (zatim)neni vzduch a taky to prezil. mas podobny styl psani jako „Deniken“- polovina texu je rozbor tech co te kritizuji, ale se zbytkem s tebou souhlasim.

                                              0 0
                                              • milan1  
                                                • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                0 0
                                                • cabbage  

                                                  ad1): mlceni je souhlas(nekdy) ad2): pouze pokud ji chces rozebrat. jinak je mi jedno proc funguje. ad3): MC je dost originalni a nezda se mi obslehnuty od marzochy, o starsich systemech nic nevim......

                                                  p.s. o cem ze se to hadame?:))

                                                  0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    s tim (ne)stlacenim spv v pomale rychlosti bych si nebyl tak jistej- da se stlacit i rucne tlakem na sedlo(za predpokladu ze to umozni tlak v pozitivni komore) ale jestli je to vetsi silou nez v rachlsti nevim, jak se to da zmerit/ ma to vubec smysl merit?

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                              • milan1  
                                                • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                0 0
                                              • Pá-dlista1  

                                                Jsem si zkousel jednoho na (podle me) lehkem kole a musim ti dat za pravdu. Tolik vzduchu, aby vazil jako kovadlina by tam opravdu nedostali. Pocitove (sem to nevazil) to je fakt tezka vidlice.

                                                0 0
                                                • cabbage  

                                                  kovadlina je novej nazev pro spagetu?:)

                                                  0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    Jestli ta vidle mela 2155g tak tam byl asi oloveny naboj nebo moje Z1 ma 1500g (coz nema). Proste se mi zdala tezka. Ale bylo to po treninku, tak jsem byl treba jenom zeslablej:)

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    nejriv si svuj omyl vysvetloval jinak:) u reby uvadej 1698g a moje s neseriznutym krkem(260mm) 1720g to neni tak velkej rozdil, pochybuju ze u jinyho modelu si ubraly rovnou kilo:)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • zapet  

                                                    Jsem tu a stale to sleduji.Moc dobre vim,ze by bylo nejlepsi,si vsechny ty vidlice jednu po druhe vyzk.na vlastnim kole,ale to bohuzel nejde.Proto jsem zalozil tuto diskusi abych pochytil nejake postrehy a dostal nejake rady od lidi co na tech kterych doporucovanych vidlicich jezdi,a poradi mi z vlastni zkusenosti a ne z prospektu,a z vychvalovani obchodu ktere tyto vidlice prodavaji.Ps:mas tam mail

                                                    0 0
                                                  • zapet  

                                                    Jestli jeste odpovis,tak uz odpovez root,uz to vypada jak zizala :-)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • Pá-dlista1  

                                                    A ja myslel, ze se tu resi tvych 110kg a ono je to o tom kdo zna jaky system se skryva za jakou zkratkou. To pro tebe je az druhorada vec a to si muzes nastudovat v historii. Konecne tu vidlici taky, ale kdyz uz zadas o radu je pro tebe rozhodujici spis pevnost te vidlice nez jaky ma tlumeni, protoze v cene 12000,– uz snad nemuzes slapnout vedle. Jedine, ze by si Suntour svych atrap tolik cenil. Myslim, ze ta momentalne vybrana krosova Marzoccha neni uplne to nejidealnejsi. Vzal bych neco bytelnejsiho.

                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    sem nezmizel, ale jak si presel k MC tak skoncil i flame, tak co bych sem jeste psal:) netusim o cem bych mel debatovat(resp.co napsat)? rozhodne nemam v umyslu s kolem prastit z praveho uhlu, najizdet na cihlu(zavani hadakem) nebo filmovat prejezd retarderu. MC je podle me jen vypinetelne spv u ktereho se da sila odtrzeni rozumne nastavit.

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                                  • cabbage  

                                                    spv, moment, si to jeste jednou prectu....... (jinak ses k temto testum vidlic hlasil:)

                                                    0 0
                                                  • milan1  
                                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                                    0 0
                                    • vlk  

                                      ale ne u-turn není výraz pro zešroubování pružiny ,ale pro snížení zvihu a? už je to systém ve vzduchové verzi nebo v pružinové.Hele měl by sis projet názvosloví RockShoxku a aspoň mrknou to jejich servisních manuálů a? víš o čem vždy mluvíš.

                                      0 0
                                • vlk  

                                  souhlas až na to že Reba není pružina ale vzduch.Tuhost je u ní taktéž vynikající.Pružinu má PIKE od rockshox- a ten bych asi spíše na tu váhu doporučil než rebu.

                                  0 0
                                  • vlk  

                                    PS: u PIKE nejsem si jist jestli ale rockshox dělá pružiny na 110Kg.

                                    0 0
                                  • milan1  
                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                    0 0
                                    • vlk  

                                      Tak jednak jsem ji minulý týden zkoušel a jednak to dokazují testy v časopisech.-Na XC vidli je tuhost reby opravdu velice dobrá.Nechápu o jakých doměnkách píšeš.Když si někdo plete otevřenou olejovou lázeň s patrolou, tak to bohatě stačí na utvoření si názoru na tebe.

                                      0 0
                                      • wroum  

                                        co ma patrola spolecnyho s kolama?

                                        0 0
                                        • vlk  

                                          no jo no tak je tam n. To jsou ještě pozůstatky po posledního výletu do vojenského prostoru. Narazili jsme tam na 2 miny-alespoň myslím, že to byli miny-byli dost zrezavělé, tak jsem z toho ještě trochu v šoku.

                                          0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Ty vole (to je jen povzdech nikoliv osloveni) jeste ze to ctu az ted. To jsem rad, ze se ti do ruky dostal i jeden typ vidlice co neni od Suntouru, ale to jak vidno nestaci :)

                                  0 0
                        • vlk  

                          no koukám, že asi spíše nepozorně čteš.Označní vidlice neznamená u rockshoku stejný systém tlumení.Když se podíváš na stránky výrobce zjistíž, u každé vidlice jaký typ tlumení je použit jestli hydracoil, hydracoil II, pure delite, či upravý s motion control.SL mají pure delite xc mají hydracoil II. U marzocchi máš taky mx comp air, mx comp coil a mx comp eta -tak maj značení podobně.

                          0 0
                          • milan1  
                            • Odstraneno na pozadavek usera –
                            0 0
                            • vlk  

                              no ne já jen upozorňoval-hele to jsou všechno mx comp a mají zcela jiné vnitřnosti.Tak asi tak.

                              0 0
                              • milan1  
                                • Odstraneno na pozadavek usera –
                                0 0
                                • cabbage  

                                  neni to oboustrany?

                                  0 0
                                • vlk  

                                  mě jen štve, že mě poučuje člověk který ani neví o čem mluví. Mimochodem naši rozepři si začal ty, že si mi tvrdil, že duke xc u-turn co má hydracoil II není otevřená olejová lázeň, ještě že jsi nakonec obrátil. Měl by jsi asi spíše zůstat u svých Suntourek.

                                  0 0
                                  • milan1  
                                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                                    0 0
                                    • vlk  

                                      Zatím mi připadáš z diskuzí že zrovna o řadě duke toho moc nevíš.jen tak pro zajímavost z jakého roku byla ta duke co jsi měl rozdělanou.-V tom jsou taky dost velké rozdíly. Tak mi řekni jediný můj omyl kterého jsem se tu dopustil.Znalosti vyčtené nemám.jak tak můžeš soudit.Já už měl nějaké ty vidle rozdělané a taktéž jsem pracoval s Darjanem na tvorbě otevřené nastavitelné olejové lázni pro suntour řady MG-takže jsme systémy i vymýšleli. Darjan dodnes na jednom prototypu jezdí.

                                      0 0
                              • goofy  

                                No nevim… Ja mel za to, ze fshechny MX Compy maji tlumeni stejne, a rozdil je u MX Pro…

                                0 0
                                • vlk  

                                  ale jo u mx comp nemluvím o tlumení, jen poukazuji že mají jiné pružení. ataky mají první část jména stejné.To jen, že zrovna tak jsou u rockshox vidlice jejiž celé jméno začíná na duke a mají jiné pružení a tlumení, což se rozlišuje přívlastkem ke jménu.

                                  0 0
    • morlo  

      Mam 100 kg a jezdim Marzosku MX Comp Air 105, kdyz jsi moc nenafouknes, tak na bude mozna i zehlit… me dost vyhovuje, pred tim jsem RX Judy SL 85 mm (z roku 2000) a tam jsem porad neco steloval, jednou byla tvrda, jednou mekka, jednou pretlumena, o tyhle pri jizde ani nevim, jen si tise dela svoji praci…

      0 0
      • morlo  

        RX=RS

        0 0
        • zapet  

          K te MX Comp ETA 105 se take priklanim.Prida jeste nekdo svuj typ?

          0 0
          • speedy gonzales  

            ja…mx comp :-)

            0 0
          • morlo  

            akorat zvaz ETA, ja jsem na zavirani konkr. u tyhle vidle neslysel moc chvaly, ale osobne jsem to nezkousel (jen v obchode-zavira se to v kompresi)… ono je vubec samotny zavirani otazny…

            0 0
            • zapet  

              Necham si poradit,jde mi o to,aby se to do kopce moc nehoupalo,proto si myslim,ze to zavirani nemusi byt spatne.Vysvetli mi nekdo jestli zavirani jo nebo ne??A kdyz,tak proc ano nebo ne?Diky

              0 0
              • duk  

                Pro 110kg zavírání spíš ne ta vidlice by byla moc namáhaná v korunce.

                0 0
              • slou  

                Tož mam MX COMP ETA 85 a MX COMP 105 zavírání jsem použil, noooo na prstech ruky se to dá spočítat. Ta s Etou byla první a kupil sem ju i s kolem potom sem ji vymenil za tu 105 a je to v pohode. Jine vidle nez od M sem nejezdil tak dlouho abych mohl porovnavat. Jo a mam poctivych 90kg :) Tož tak.

                0 0
              • Palo TT  

                Prinos ETA je aj v tom, ze znizi predok a tak pri jazde do kopca nemusis minat energiu na pracu s taziskom a hladanim spravneho posedu, ale mozes sa sustredit na dupanie. Ja som si ETU tak oblubil, ze som si k nej dorobil aj remote control s riaditok.

                0 0
      • skibob  

        Mam 111 kg, díky svoji hmotnosti nejezdim maratony, ale trasy jezdim obdobne. Namontoval jsem letos Mar.MX comp air 105 a je to poezie v porovnani s elastomerovou predchozi vidlici. Predesla vidle se mi kroutila a jel jsem jako na hadovi. Tadle Italka drzi stopu, ma nejake ty moznosti nastaveni. Pokud koupis cokoliv od Marzocchi, at uz to pruzi cimkoliv (pruzina, vzduch) neprohloupis. Ja jsem ETA nechtel, ale radeji si vyzkousej vidlici s a bez ETA. Ony jsou ty Mar. fakt dost robustni. Taky jsem obesel sve bikekolegy z Maxim turbulenc veteran bikespolku a vyzkousel jejich vidlice na ohyb pri dobrzdovani jen predni brzdou a subjektivne se mi jevila Mar. velmi dobre. Preji ti uspesne vybirani!!!

        0 0
    • zapet  

      Dekuji vsem za rady.Jestli jsem to dobre pochopil,tak nejlepsi by asi byla ta Mx comp air 105 bez lock outu?Jeste nekdo prida svuj typ?

      0 0
      • Zdenal^ZUX  

        MX Comp je pro Tebe myslim uplne idealni. Jestli chces trochu vetsi citlivost na mensi nerovnosti (nechci rikat zehlicku, abych se nekoho nedotknul :o), vezmi MX Comp ETA, ktera ma v jedne noze pruzinu (predpokladam, ze tenhle system bude citlivejsi nez vzduch v obou nohach, kdyz tak me opravte). Ja osobne posilhavam po Dukovi SL (mam 90kg), ktery by snad 110kg taky zvladnul.

        0 0
    • zapet  

      Pro Vlka,A co by jsi mi konkretne doporucil ty?Diky

      0 0
      • filipes  

        Jestli nekde sezenej Marzosku Z1 SL nebo AM SL za dobry prachy tak do ni jdi.Mozna i do Z1 ETA. 130mm je OK, trochu vahy navic ani nepoznans a vidle je fakt tuha (ne to ze nema pevnou osu).

        0 0
        • zapet  

          Myslim,ze 130mm by asi udelalo z meho kola dost velkeho Choppera,a ze by se ASI dost narusila geometrie(pouze domenka).Takze bych spis byl pro neco kolem 100mm zdvihu.

          0 0
      • vlk  

        sorry všiml jsem si tohoto až teď -v podstatě souhlasím s pádlistou.Co se týká těch RS tak Reba je sice tuhá dost, ale z hlediska delší životnosti bych si pořídil raději toho pike.Akorát u vidlic s na náboje s pevnou osou by jsi musel pořídit i jiný náboj než máš.Co máš za kolo. obecně bych se 130mm zdvihu až tak nebál.By sis u vzduchových mohl nastavit na větší sag.Hlavní je výška vidlice -ta se dá najít na stránkách výrobců.

        0 0
    • zapet  

      Jeste bych chtel upozornit pro vsechny kteri mi chteji poradit,vidlici za cenu okolo 12t Kc,a ze na vaze te vidlice moc nezalezi.Kdyz uz nekam vyvezu 110kg,tak me u te vidlice nejakych pul kila navic nemuze vadit.

      0 0
    • stan222  

      Vazim trochu jeste pres 110 a resil jsem podobne dilema. Pruzinu jsem zavrhl protoze bych musel koupit tuzsi pruziny a nechci plytvat penezma. Zvolul jsem Marzochy MX Comp Air 85 – 2005. Cena kolem 7000,–. Zatim max. spokojenost. Na tu vahu je dostattesne jemna a kdyztak se chovani doladi zmenou tlaku vzduchu v nohach. Obcas ji docela potrapim ale fakt drzi. Doopoorruuccujuuu.

      0 0
      • zapet  

        A myslis ze by nebylo lepsi (kdyz uz tedy chci koupit novou)tak tam dat rovnou 105mm.V cem bude na cca 110 kg rozdil ve zdvihu 85 a 105?Co bude lepsi?

        0 0
        • goofy  

          105!!!! Min u vzduchu ani nahodou…

          0 0
          • zapet  

            A jeste jednu otazku,bude tedy lepsi koupit 105 comp air,nebo 105 comp ETA.Nebude se ta bez lockoutu do kopce houpat.Mam PILOTA a obcas(i kdyz to te vidlici asi moc nevoni)ten lockout pouzivam.Diky za odp.vsem

            0 0
        • stan222  

          Ja jsem si rikal ze me bude 85 stacit a mel jsem pravdu, ale cas leti a s odstupem casu bych urcite snesl i 105. Nevim jak to houpe pri slapani, ta 85 je v pohode. Kde kdo se vyjadruje pro 105 a asi maj pravdu – nezkousel jsem.

          0 0
    • slayer  

      Kámoš váží taky nějakejch 110kg a má už několik let vzduchovou Marzocchi Z5 na 100mm. Takže nějaká MX comp by mohla taky vydržet.

      0 0
    • zapet  

      Jeste pro pripadne poradce(i kdyz predpokladam,ze se na to podivaji sami)mam hydry LX.Predpokladam,ze to ve vyberu vidlice taky bude hrat castecnou roli.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Noooo ani ne. Ja bych vzal minimalne neco s 32mm nohama a urcenim minimalne Enduro. Pak uz je to na tvem vkusu.

        0 0
        • zapet  

          Diky za dalsi radu,ale zkus mi navrhnout neco konkretniho.Od tebe typ jeste nemam.Rady typu neco s 32mm nohama a zalezi na tvem vkusu,mi moc platne nejsou.Vzhled vidlice nejezdi.Dej par typu.Je dano 110Kg,stredne težky teren,zadne tvrde sjezdy,a zadne zavody a maratony.Diky

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Fox Vanilla … jednak je cenove trochu pres a druhak ti asi nebudou stacit pruziny a ta konstrukce… no mohla by vydrzet. Fox Float… na to asi nemas. Marzocchi… rada All Mountain by plne vyhovovala, ale neslysel jsem na ni moc chvalu ohledne chodu. Zkusenost nemam, tenhle druh vidlic me moc nezajima. … rada Z1 by plne vyhovovala, funkce dobra trosicku tezsi, ale nic co bys neuvezl a pevna osa bude jedine plus. Na kola specialne pro tezsi lidi se davaji i modely rady DJ. Coz by te melo pri popisovanem stylu jizdy bezpecne unest, ale zas vazi o neco vic. Vyhody Marzocchek a to i pruzinovych, ze je muzes pritvrdit vzduchem (coz asi vyuzijes). RS Reba… no nevim. Tu at obhaji nekdo jiny. Me se ani nelibi, zda se mi draha, ale mohla by stacit. Plus jsou ruzny hejblatka co se muzou pokazit :) RS Pike… ten by te mohl unest a jako bonus pevna osa. Toho bych se nebal akorat mi moc nesedi chod, ale tobe muze vyhovovat. Manitou… Stance radsi ne. Nesetri na sobe. … Sherman proc ne. Mnoho oleju a me nevyhovujici chod…jak to bude s pruzinama netusim. Navic podkova vzadu… no podle gusta. Nixon… nesel bych do toho. atd. Neco si uz konecne vyber at uz cenove nebo vzhledove a pak se muzeme dal bavit. Tech variant je opravdu hodne.

            0 0
    • x-mass  

      Osobne bych mohl doporucit Marzocchi MX Pro 105mm. Mas tam etu (pri zamceni jsou k dobru 3cm), stelovani odskoku a muzes si ji nafoukat podle libosti. Neni to sice zadan zehlicka, ale komu to vadi? Jako dalsi nesmirnou vyhodu vidim v tom, ze Ti pri zamceni klesne asi o 7cm. Na stoupani moc uzitecna funkce.

      0 0
      • gumid  

        Omlouvám s, že lezu do tématu někomu jinému, ale sleduji toto téma a mám prosbu: Mám loňský model GT I-drive2, vel. XL, vidle je tam RS Pilot AirSL. Dokoupil jsem místo mechanik hydr. hayesy a tak nevím, jak dlouho to Pilot při mých 105kg vydrží. Jezdím pohodu, kořeny, kameny-beru vše. Můžu jít na 130mm, Pilot měl 100mm, když to má vzadu zdvih 115mm? Budu na to mít tak do 10.000 Kč – poradíte někdo?Díky

        0 0
        • zapet  

          Nevěřím ti,že na Pilotu bereš kořeny apod.Jezdím na něm taky,a včera jsem si zkusil jinou vidlici a to je opravdu něco jiného.Pilot je na tuhle váhu HODNĚ měkký.Při menším,a né žádném brutálním sjezdu musíš sedět hodně za sedlem,aby jsi jí nezamáčkl na doraz,a určitě si s ní mnoho nedovolíš.A jestli jo,tak buď kecáš,nebo se nemáš moc rád.Už jsem jí na doraz při malém sjíždění dostal, a předběhl jsem kolo.

          0 0
          • gumid  

            Jo mám se rád i vzhledem k věku, taky je dost přifouklá – nebavím se o její práci, ta je vpravdě na h…o, leč při koupi nového kola jsem vyšel s oběživem taktak.Byla tam, na jinou se nedostávalo. A mj. dost dlouho jsem brousil kopce na HT bez přední odp. vidle, odtud možná nevhodné návyky.

            0 0
            • zapet  

              Taky jsem jí měl na kole,a nemohl jí nechat vyměnit,ale pokud chceš tip na dobrou vidli,tak mi napiš na mail.Tady nemohu,byla by to reklama,a spoustě ,,bikerům´´by se to asi nelíbilo.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jestli jde skutecne o tip na dobrou vidli, tak by to vetsina „bikeru“ spis uvitala, ale jestli ne…

                0 0
                • zapet  

                  Nevím jestli je to ta úplně nejvhodnější,ale podle odotazů i mimo BF,už tu byla zmiňována,ale měl jsem na mysli i dobrou cenu,od prodejce,a to zde asi nemohu uvést z důvodu reklamy.Proto ten odkaz na mail.Nebijte mě,všechno řeknu :-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    to zní jako axon :)

                    0 0
                    • zapet  

                      Nevím jako co to zní,ale taky jsem si nevšiml,že by jsi přidal svůj typ ty?Tak něco doporuč.Rejpáků a podobných kecálků,kteří akorát odbíhají od tématu tu je na BF dost.Dej konkrétní typ.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak jen rekni co je to za vidli, at se zasmejem:)

                        0 0
                      • McBlacky  

                        těžko budu něco doporučovat když vážím o 30kg mín :) navíc každou vidli na xc při 110kg pošle do kytek když ji bude trochu nakládat.

                        tak už konečně vybal co máš na skladě :)

                        0 0
                      • goofy  

                        Jo jo… Pochlub se, Taky zvedavosti horim…

                        0 0
                      • slayer  

                        Zatím tady jako kecálek vypadáš akorát ty. :)

                        0 0
                        • zapet  

                          To byla doba než začne Pádlista,a jeho spolek napadat.Tak já Vám to řeknu,nejlepší vidle je ta kterou si svaříš z lešenářských trubek,ta vydrží všechno,a když ty nohy ještě vyleješ betonem,tak už vydrží ůplně všechno :-) :-) :-) Ps.a ani nevyjde moc draho

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Takze to je ta tvoje nabidka? A za kolik to delas? Ja jen jestli si myslis, ze vyhoda Axona je v jeho hmotnosti, tak bys ho mel zvazit. To ze je mekej, poruchovej, ma hroznej chod a vypada jak paratko jeste neznamena ze je lehkej :) Tady mi snad da za pravdu i milan :)

                            0 0
    • gumid  

      A nezapomenout nalít beton místo mozku, protože tam je ten rozdíl poznat nejvíc. Nejhorší, pro mne, jsou Ti, kteří jen PRUŽÍ – přebrat dle libovůle c.t. osazenstva bf.

      0 0
    • Jan Jesenius  

      Zdravim. Zrovna taky sháním vidlici pro stokilovýho člověka (běžný XC, zpev. cesty i silnice.) a vzduchová Reba s 85mm je zatím dost horkej kandidát. Minule mě ale trochu znejistil mechanik v jednom shopu, když mi řekl, že ten tlak 160 psi – uvedenej na vidli při hmotnosti, myslim, 99kg – je už fakt moc velkej. Že se to při dlouhodobějším ježdění nemusí tý vidli líbit, její chod nebude mopc kultivovanej a co já vim co ještě. Doporučoval spíš nějaký pružinovky, jenomže co těch 100 kg ..... to bude dost máslový ne? Nechci se pak potýkat ještě s dalšíma výdajema za tvrdší péra, atd. Díky za reakce – qvěci.

      0 0
      • Ve-nO  

        muehhehe 100 kilo? Myslim že nějaká z harleje by stačila nebo RS boxxer :DD

        0 0
      • Cortez  

        Ja bych mozna (kdyz na XC) zkusil spis Recon nez Rebu, ktera je vic odlehcena. Kdyz k tomu vemes nejtvrdsi pruzinu, tak na tom porad budes s cenou lip nez u Reby. Mozna na ty silnice bych vzal verzi s Lockem (pruzina byva zivejsi nez vzduch).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.