• frof

    jezdíte za tmy častěji?

    0 0
    • hydrant  

      to mě neláká, leda že bych se chtěl nechat sejmout stromem nebo autem

      0 0
      • frof  

        samozřejmě kvalitní světla a opatrnost jsou na místě.jinak souhlasím.dělám průzkum.dík za názor.

        0 0
        • hydrant  

          ale zaujal mě asi před 2–3 měsíci článek kdesi ve Velu o nějakým nočním závodě či co, snad dvojice to byly, už si to moc nepamatuju, jen se mi to teď vybalilo a vzpomínám, že mě to tenkrát samotnýho překvapilo, jakej to u mě vzbudilo zájem, takový věci mě nikdy neoslovaly. Ježíš to je guláš, no ale něco do sebe to noční ježdění asi má

          0 0
          • frof  

            Na ten článek si pamatuji.Něco se jelo minulý rok u Brna a vím taky o orientáku v noci.Pořádají to Bakov Devils.Jisté zkušenosti s nočním ježděním tady u nás máme. Černočerná tma a ticho , jenom tvoje světla je to zvláštní pocit. Vnímáš mnohem citlivěji vše kolem sebe.

            0 0
            • peky  

              Jaký vozíte světla na noční vyjíždky? Mě by to docela zajímalo. Já sem si vždycky bláhově myslel že nejlepší je jezdit večer bez nich. Člověk potom docela prohlídne a vidí i v noci. Když zas tak faj to není. Takže vozíte nějaký halogeny?

              0 0
              • frof  

                Ve skupině máme 4krát Sigmu Mirage a zbytek má Smarta.Jsou to kombinace halogenu5W+15Wkryp­ton žárovka (potkávací+dál­kové).Kapacita plný výkon na 3,5 hod jízdy.Na dlouhé noční přejezdy používáme ještě čelovky.Z praxe na 35–45km v terénu světla dost.

                0 0
                • peky  

                  no to je pěkný dělo. Ted sem na to koukal na e-shopu. Stojí stejně jak moje kolo :) … tyhle peníze si radší nechám na vidli a budu jezdit na votevčený voči :))))

                  0 0
              • cukerko  

                tu by sa mal ozvat pepko:)

                ja vozim 2× http://www.dealextreme.com/…dx/sku.15739 (len jedna z toho je aurora, ale to druhe je rovnaka banda) na riadidlach, a 2× http://www.dealextreme.com/…dx/sku.13095 na prilbe. ale ak idem vo dvojici a ten druhy nema nic, tak si to rozoberieme 50:50, na bezpecnu jazdu lesom staci.

                0 0
            • JIRA  

              Jo treba vyfrezovanou silnici jsem vnimal docela intenzivne. :) Taky se blbe odhaduje vzdalenost.

              0 0
          • c  

            Pořádá to Auterlitz adventure asociation ze Slavkova, z pátku na sobotu (20.-21.05) se jel VII.ročník, jelo se z Velehradu do Bučovic (cca 60km, tedy jak kdo podle bloudění) a všichni přežili.

            0 0
    • juli  

      Super vodvaz, ale sam a se Smartkou na dva monoclanky uz to nikdy zkouset nebudu. Leda, ze bych chtel nebyt.

      0 0
    • jihra  

      No já už mám minimálně rok doma ve skříní přídavný halogenový reflektor z auta (mlhovku) a akumulátor 12V/10Ah. Otestoval jsem to jen tak v ruce a svítí to suprově. Takže až budu mít někdy čas, tak to přidělám na bika a vyrazím potmě do lesa. Jinak v terénu po lese jsem jednou jel s halogenem 2,3W a bylo to o hubu i když tu cestičku znám. Takže to chce opravdu pořádné světlo.

      0 0
      • Milenius  

        Jo a jeste kulovnici na riditka a muzes v noci honit po lesich divoky prasata :))

        0 0
    • Enttee  

      JJ sem takhle jednou jel v noci, chtěl sem skočit svuj oblibenej jump a měl sem bodovou halogenku. V noci se fakt blbě odhadují vzdálenosti, protože sem si téměř rozbil držku. Takže to chce fakt aspoň tu Smártku…

      0 0
    • fousac  

      za tmy docela casto, ale po duverne znamych cestach, takze si vystacim s LED smartkou.. dyz chci svetla vic, mam sigmu elipsoid 2,4W.. do budoucna uvazuju o nejakym „luxeonu“..

      sem premejslel neco silnejsiho postavit, ale furt nevim kam dat baterku (12V, 9Ah)…

      0 0
    • stan222  

      občas v zimě, ve dne v práci tak nezbývá než jezdit v noci, ale jezdím jen kde je světlo (mesto) nebo po silnici mimo město a tam stačí LED

      0 0
    • Katastrofik  

      jo jo Night biking je bomba, ale sam radsi moc nejezdim. Vzhledem k tomu ze kamose ktery taky jel sam v noci lesem nekdo z kola skopnul a ujel, radsi vzdycky alespon ve dvou…

      0 0
      • frof  

        Ve dvou se to vzdy lepe táhne.V noci jedine ve skupine.

        0 0
    • blue  

      vcera sem si night ride poprve vyzkousel, bylo nas 7, vsichni meli poradny svetla, ja konkretne www.marwiusa.com/default.aspx?… muzu rict, ze nocni jezdeni je paradni zazitek (az na ranni vstavani do prace teda :-))), fakt bych to doporucoval zkusit kazdymu

      0 0
    • kenshin  

      já jezdim v noci dost často Brno-Bílovice po cyklostezce podél řeky, vepředu mám 3 LEDkový světlo a vzadu blikačku

      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Zdravím! Tak se mi zdá, že už jsme dlouho nepořádali nějakou echt noční bikovou vyjížďku! Teď je v noci teplo, takže nikde nezmrznem, ale naopak není takový vedro jako ve dne. Co vy na to? Auroru už tu má skoro každej, tak není co řešit :-) Já můžu skoro jakýkoliv den. Sraz asi klasicky pod Baranďákem a směr kamkoliv ;-)

      Takže se hlaste a pište požadavky na den a případně směr.

      Noci zdar!

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Koukám, že se sem konkrétní návrhy moc nesypou ;-) Snad se někdo chytí

        0 0
        • pajan  

          Já teda nic nenavrhuju – nemám dostatečný vybavení :D ale zkus to napsat k Týpexovi do pražskejch…

          0 0
          • v POHODÌ klokan  

            No já to chtěl právě oddělit od normálních vyjížďěk, aby bylo jasný, že to není jen „obyčejná“ vyjížďka :-) Ale jinak, kdybys chtěl jet, tak jednu auroru půjčit můžu!

            0 0
            • pajan  

              Vyjet můžem :-) Dlouho jsme nikde nebyli :D

              Každopádně díky, ale ve dne to mám radši :-) I když nightride má taky svoje kouzlo (né, že né :-)), ale užiju si to na podzim při návratu ze zbloudilých švihů :D

              0 0
        • jezevec2  

          Klokane, ja obcas vecernijezdeni davam a klidne bych to zkusil. Vetsinou jedu vlakem jizne z Prahy – Cernosice, Revnice – pak Brdy apod.. Cyklostezku centrum-Zbraslav jsem uz jel cca 100000×, takze uz je to trochu opruz. Proto ten vlak. Nevim jakou chces jet hranu, ale i kdyz je vecer chladek, nejezdim vic jak 24 prumer a davam prestavky. Svetlo mam ± slusny na riditkach – cca 900 lumen. Celovka Silva LX3 mi asi doslouzila – takze premyslim o nastupci. Na defekty je celovka v noci ± nutnost.

          0 0
        • ronin  

          …že bych si na středu (21.7.) dobyl baterky :)

          0 0
    • jIrI___  

      Dobrovolně nejezdím, stojí to za prd i s Aurorou.

      0 0
      • pepek  

        Ty seš fakt jinej (divnej). Noční pojížďka má nezaměnitelné kouzlo. Zvláště za vlahého letního večera.

        0 0
        • mastihuba  

          v noci se má spát, krom toho co kdybys sebou někde jebnul mimo signál :)

          0 0
          • jIrI___  

            A ještě v noci, ani nechci domýšlet následky :-O. Stačilo mi jezdit týden na noční po asfaltce.

            0 0
            • v POHODÌ klokan  

              Následky? To je blbost. Na nočních vyjížďkách se nikdy nikomu nic nestalo (narozdíl od denních). A navíc proto sháním někoho dalšího, abych nejel sám. Sám bych opravdu radši nevyrážel.

              0 0
              • Bulda  

                že by se mi tě zželelo :)?

                ale viděl bych ten start teda spíš někde blíž k domovu, než ku praze :)

                0 0
                • v POHODÌ klokan  

                  No to bych samozřejmě uvítal nejvíc! :-) Sever Prahy a okolí je ideální. Kdy bys teoreticky mohl (nebo radši prakticky :)?

                  0 0
                  • Flegmatik  

                    Pánové, dost možná bych se přidal k vám, pokud byste jeli v pátek 23.7., někdy kolem 21–22:30 hodiny a z okolí Kralup :-) Páč se právě přes Kralupy budu vracet, tak bych se s vámi tak na 1–1,5 hodiny projel (ale žádný honění :-) Co vy na to, Klokane, Buldo, ostatní?

                    0 0
                  • Bulda  

                    co zítra?

                    napiš mi na mail :)

                    0 0
        • Chiron  

          Se mu nedivím. Já nevím, ale noční vyjížďky pro mě moc kouzlo nemají. Jo je to něco jiného, ale do terénu bych nevjel, leda tak mít dvě Aurory. Když jede víc lidí, tak vidím už tím tuplem kulové přes zapnuté blikačky. Systém, jeden jede na konci a bliká a zbytek ne, moc nefunguje. Většinou se pořád nějak přeskupujeme a kecáme takže chvíli jedeš první a vzápětí ti do xichtu svítí ze dvou metrů Mars 4.0 nebo Smartka což v úplné tmě je dost nepříjemné.

          Je fakt, že posledních pár dní sem jezdil skoro denně za tmy. Ale to byly spíš jen dojezdy z večerního švihu a nebo sem jel na pivo nebo za někým a pak se vracel oklikou a hodilo to za večer sotva 30km.

          0 0
          • Flegmatik  

            Ale takové ježdění kolem 4. hodiny ranní, kdy se už na obzoru rozednívá, má taky své kouzlo :)

            0 0
          • Lišák  

            V terénu, když jede víc lidí, je dobrý mít zapnuto na stálé svícení a, pokud možno, na menší intensitu. Blikání do očí fakt není ono.

            0 0
    • BigKarel2  

      Jen z hospody a nebo když se nějak protáhne vyjížďka. Jinak né…

      0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Ani v těchhle vedrech? V noci je přece příjemněji! A skoro nejezdí auta :-)

        0 0
        • Flegmatik  

          Přesně tak. Zrovna včera (vlastně už dneska) jsem byl bajkovat po půlnoci a nemá to chybu :-) Všude je takový klid, auto potkat na silnici jen občas… Které vás navíc objede docela oklikou, neboť proti němu nic nejezdí. Si tak říkám, jestli to dokonce na silnici není v noci bezpečnější, než v odpoledním chumlu aut a nervózních řidičů.

          0 0
          • black.horse  

            polední chuml je sice nervózní, ale je střízlivej a neusíná…

            Navíc v noci díky menší frekvenci aut a hlavně fízlů, mají často tendenci jezdit rychleji a jak prasata :-(

            0 0
            • Flegmatik  

              Když s tou střízlivostí to není pravidlo („kéž by“ to tak platilo), ale bohužel. Rozhodně neplatí, že ve dne jezdí jen střízliví. A naopak třeba já v noci cajty vídám častěji než ve dne :-) Ale že se najde občas pako, co jede z diskošky jako prase, tak to zase jo.

              0 0
            • jIrI___  

              Přesně tak, v noci jezdí všichni jak hovada.

              0 0
              • Flegmatik  

                Přesně. Domů dorazit nejpozději v 20 hodin, zamknout, jít spát. Nevylézat před 7. hodinou. Mezitím se na silnicích, v ulicích měst a chodnících pořádají veřejná jatka alá GTA.

                0 0
                • jIrI___  

                  No divil by ses, ale u nás na vesnici to skoro tak vypadá. Jen s tím rozdílem, že začínají až kolem 23h :)

                  0 0
                  • Flegmatik  

                    Možná nějaká lokální záležitost :) Ne, já skutečně musím říct, že v noci mám mnohem méně problémů s řidiči, než ve dne. Taky je rozdíl, jestli člověka předjede 100 aut ve dne, nebo 2 auta v noci na stejném úseku. Též je výhoda, že díky blikačkám jste vidět na větší vzdálenost, než přes den schovaný před autama, kdy jste vidět na o dost kratší vzdálenost. Ale samozřejmě to nejde zobecnit, co je jednoznačně lepší. Na blbce můžete natrefit kdykoliv. Proto dávám přednost nočnímu terénu, kde jsou největším rizikem „jen“ zvířata.

                    0 0
                • Biker jak Pes  

                  GTA :-D

                  0 0
    • cukerko  

      jazda v noci je paradicka, prijemny nocny lesny vzduch, srnky sovy diviaky a podobne veci:) a klud. ale len so skupinou, mam sa dost rad na to aby som v noci isiel viac ako 5km od domu na bajku

      0 0
    • black.horse  

      zvláštní je, že celej podzim, zima, jaro trénuju prakticky jen v noci po práci se svetlama, ale v létě skoro nikdy:-)

      0 0
      • Thidney  

        zvláštní je, celej podzim, zimu a jaro netrénuju, natož v noci a se světlama, ale v létě takový nápady mám :-)

        0 0
        • brtnick  

          o pulnoci z doubku z hospy od fotopanelu dolu na dolika. 3 lidi a jedna cervena blikacka. jak vjedeš mezi sromy, vidis kulovy. ale pady nebolej, mirek lehnul tak 5 krat a porat rozesmatej. dlouho jsem si tolik jundy neuzil.

          lesem z doubku na hradesin taky dobry.

          0 0
          • Thidney  

            :)) To jek kdyz pred pulnoci slysim smich a cinkani kol, jak cyklici z hospody na Hrade svisti kolem nas dolu na Uvaly a rano vidim jak je rozryto v sipkach u zatacky :)

            0 0
            • Ricci  

              To asi nebolo tou tmou,ale hlavne tymi promile :-)))

              0 0
              • brtnick  

                musis hlavne drzet rychlost, jinac je po stabilite. na kole lip nez pesky, to bych sneroval zleva doprava, chvili chodil do kruhu a pak usnul nekde ve skarpe.

                0 0
    • tomas81  

      No jasně-2 aurory, ticho a o drobet větší adrenalínek na sjezdech :)

      0 0
      • Flegmatik  

        Hlavně mít bezbarvý skla v brýlích, bo té lítající veteše je v noci snad 3× víc :-)

        0 0
    • o.1  

      V lete skoro vobec, v zime pravidelne, v zime ma to v noci aj nejak viac bavi,karpatske singliky maju v noci zvlastne caro a po zotmeni vacsinou aj utichne vietor, otepli sa a aj zname cesticky su z ineho sveta…

      0 0
    • jan 2  

      Od podzimu až se setmí brzo jezdím ve tmě prakticky furt, mám nějakou čelovku s aurorou a stačí to bohatě. Jezdím tak jen ale trasy jako jsou Obří skály, Točník… tozn. široké lesní asfaltky a jiné lesní cesty, kde nehrozí nějakej úraz. Ze začátku jsem míval lufty ( tíha do zad at. :) ), Teď už sa ale vždycky těším až to přijde, většinu cest v jeseníkách znám poslepu, tohle ježdění ve tmě dává novej rozměr, člověk přemýšlí jinak, hlouběji. V lese je navíc za tmy mnohem větší pohyb a když vyjedete na vrcholy, tak je to fakt mazec, obloha svítí víc a pod váma se třpytí titěrný lidský svět. No už se těším a až si jednou pořídím Silvu Alpha šestku tak budu jezdit dolů po tmě i lehkej terén :)

      0 0
      • pepko  

        hehe … no to urcite … 3 luxeony by som na hlavu nedal ani keby boli zadarmo :-)))))))))

        0 0
        • jan 2  

          počkej, počkej já ti nerozumím, vysvětli mi to

          0 0
          • pepko  

            silva alfa 6 ma 3 luxeony, svieti to malo, zerie to vela, je to velke a tazke … na hlave by som to nenosil ani za trest …

            0 0
            • jan 2  

              recenzi jsem četl ale jinou

              0 0
              • black.horse  

                snad ještě nikdy jsem nečetl recenzi, kde by redaktor narovinu napsal, je to na pikaču, kup si něco jiného, škoda peněz… když je to dobrý, chválej do nebes a když špatný, chválej do nebes s poznámkou, že je to vhodné řešení pro některé druhy užití:-D

                0 0
    • Ondra 575  

      Chvílu jsem jezdil z brigády v 11 večer na chatu, tak 12 km terénem, a celkem super zážitky, ve tmě je to uplně jiný než ve dne…

      0 0
    • Pedro404  

      Já noční bajkování zvažuju, docela by mě zajímalo jak známý traily vypadaj v noci. Dá se, když se jede pomalu, jet s jednou aurorou, nebo to chce aspoň dvě?

      0 0
      • jIrI___  

        S jednou Aurorou a pomalu je to v pohodě (pepkovi nevěř :) )

        0 0
        • pepko  

          je to v pohode … to je jasne … ja sam si tiez neverim, preto mi boli aj 4 aurory malo …

          0 0
      • pepek  

        Dá se jet aji na oči, ale není to ono :-) Prostě čelofka je jistota. Taky když ti to jedno světlo odejde, tak seš kde? no seš v prdeli. Při defektu je taky dobrý svítit na ruce.

        0 0
        • mastihuba  

          když ti odejde světlo, tak to znamená žes podcenil technickou přípravu :D

          0 0
        • Pedro404  

          Vozit k tomu čelovku je jasná věc, kdybych třeba defektil, akorát ta moje (Petzl Tikkina) fakt neni dost silná na to abych na kole viděl na cestu, spíš akorát na to svícení na ruce.

          0 0
          • pepko  

            zasadny problem je v tom, ze drviva vacsina celoviek je velmi slaba … oni su skor urcene na turistiku alebo bezky, kde ten vykon staci … pri jazde na biku mas vyrazne vyssiu rychlost, cize potrebujes viac svietit do dialky … lenze ak mas rychlost vyssiu 5×, tak aj dosvit potrebujes 5× vyssi, lenze na to potrebujes aspon 10× vyssi vykon, lebo inak osvetlujes iba malu bodku niekde v dialke … 150lumen celovka je jednoducho zufalo malo a je to skor len taky doplnok pre pripad nudze …

            0 0
            • jezevec2  

              Pepko, mohol by smi odporucat čelovku? Zda se ze Silva LX mi odporucala (mozno len bateria) a zvazujem novu kupu. Naviac ovladanie Silvy je velmi pomale a na bike neprakticke. Ak mas dobry tip, budem ozaj vdacny.

              0 0
              • pepko  

                no to moc neviem … celovky su problem … budes sa musiet inspirovat na fotonmag.forum.cz

                0 0
            • Pedro404  

              Ta moje má lumenů 23:) Řikam, akorát abych viděl na ruce kdyby něco.

              0 0
      • jonti  

        S jednou aurorou se da jet rychle, idealne jeste jedno male svetlo na helmu ,kdyz jedes treba hupiky tak te ani 4 aurory na riditkach nezachrani a svitis nahoru.

        0 0
      • o.1  

        da sa aj dost rychlo, akurat moc nerozoznas blato od sucha, do zakrut treba cosi na hlavu, ale aj tak je niekedy problem najst aj znamu odbocku:-)

        0 0
    • martin_bakov  

      V sobotu v osm vecer startuju z Bakova na Jested a zpatky. Cca. 4 hodiny jizdy na biku (nemam silnicku) i s kochanim a focenim na vrcholu Jestedu bych mel byt do jedny rano urcite doma :)

      0 0
    • PjSky  

      celovka s 2W powerled, uzasny, vydrzi hodne hodin (3×AA v takovem opasku).. na helmu funguje. jaro/podzim nutnost.

      v lete sem stim jel z Vidne do Valtic, nenasel sem kemp tak sem nastavoval a jel nocni etapu.. uzasny zazitek, pac rakusaci v noci poctive chrapou, to neni jak u nas.

      poslu ti pak znacku ty celovky, je to hodne povedeny vyrobek.

      0 0
      • pepko  

        boze jak moze niekomu stacit biednych 50lumen ????

        500lumen je malo … 5000lumen sa uz da, ale tiez to nie je ziadne terno …

        50lumen je jak z minuleho tisicrocia …

        pripada mi to ako ked sa niekto vyberie do terenu s pevnou vidlou … tiez som tak jazdil na favoritke, ale to sa snad uz dnes nerobi …

        0 0
        • cukerko  

          my bezni smrtelnici sa uspokojime s „akoze“ svetlom, vies v noci nie je slnko bezne k dispozicii… 1 aurora je malo ale STACI, nie extra bezpecne, vidis nudzovo jednym smerom ale aj tak to naozaj staci na normalnu night ride, moje 2 aurory a 2 250lm trustfire na prilbe nie su ziadne terno ale uz je to riadna vybava.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.