Brzdové destičky bez pružinek

7 nepřečtených
  • LukasX

    Zdravim, tak o vikendu nepojedu nikam na kolo :o( JAk jsem psal v jinem threadu probrzdily se mi pruzinky, ktere drzi desticky u kotoucu Hayes. Na zaklada patrani po foru jsem si objednal rovnou cele desticky kool stop. Velice mi prisly, ale co me prekvapilo, ze u nich nejsou ty pruzinky, quli kterym jsem to kupoval!? Je to normalni? U originalnich hayes jsou, tak jsem docela prekvapen ;o((( Uz jsem si objednal par nahradnich pruzinek z jineho shopu..23kc a postovny 100 ;o( nikde v mem okoli o samotnych pruzinkach nevedi ..

    0 0
    • Gumicuk  

      Ja si mam desky taky od koolstopu a je fakt ze v tom baleni nejsou. Zatim je nepotrebuju, ale shanim je jen tak pro sichr… v zadnem kamenem krame je nemaj.

      0 0
    • LukasX  

      Nechci zakladat dalsi thread. Nekde jsem uz psal, ze nejsem zrovna technicky expert.

      Zkousel jsem dat ty desticky do kotoucovek a zjistil sem, ze se tam nevlezou. Podle navodu tady na BF jsem a) zjistil novy termin prase :o) a za b) jsem ho zasunul tak, ze se daj ty desticky pekne nasadit. Ale vyvstal dalsi problem ;o( Kotouc je uplne natesno a kolo se toci jenom silou. Jsou to kool stopy. Tak jsem si tady pekne nasel, ze jsou trochu sirsi..a ze mam ??ubrat oleje??

      Prosiiim poradte a] jak to elegantne vyresit, kdyz se tam neni dost mista? Jakym zpusobem ubrat olej?? b] pokud to neni pro technickou lammu, tak me rovnou odkazte at s tim jdu nekam .. do servisu ;o)

      Jo mam hydrauliky Hayes HFX-9-XC jenom pro poradek ;o)

      diky za vas cas

      0 0
      • Andrzej  

        1. v hayesech neni olej, ale brzdova kapalina(obyc jak v aute) 2.pokud jsi uplne zatlacil pistky od sebe a furt se ti tam desticky nevlezou, tak si over, jestli uz pistky jsou na urovni okraje prasete(nebo jeste trci ven), pokud si dobre pamatuju, tak u mych brzd to jde zatlacit uplne, zadnou kapalinu jsem neupoustel, taky ted premyslim, jestli by to u otevreneho systemu vubec pomohlo… 3.jednou jsem koupil desticky, ktere byly fakt tluste a musel jsem si je nechat zfrezovat…

        0 0
        • LukasX  

          zkousel sem odtlacit pisky uplne az na okraj prasete, ale jeden pistek vzdycky o takovej milimetr vyleze zpatky. vyfrezovat? To jako tu brzdici plosku, nebo zadek desticky?

          0 0
          • Andrzej  

            no, mne vlastne taky jeden trosku vylezal, ale myslim ze jsem ho tam nakonec nejak napresoval:) frezoval jsem brzdici plosku, ale ty desky byly cele nejake divne, takovy ten dulek, kam do pruzinky zapada cudlik pistku byl moc plytky, tak jsem z toho dlabal material, a nakonec to stejne pri brzdeni nesnesitelne vibrovalo a troubilo, az sem nakonec ty horsi desky dal dozadu, a dopredu sly original hayes metalic, nebo jak se jmenujou, byly i s pruzinkama, a brzdi uzasne… ale ted uz spis kecam o mych brzdach, nez o tvojem problemu, chtelo by to, aby nekdo napsal, jetli ty tvoje koolstopy jsou fakt tak tluste, ze tam nevlezou, pripadne navrhnul neco chytrejsiho nez frezovani…

            0 0
      • Radek Broz  
        1. kdyz se ptas na neco noveho, je vhodne zalozit novy thread, nez to cpat do jineho s puvodne jinym dotazem.
        2. roztahni desticky, jak to jen jde a chvili v nich nech vec, kterou jsi to roztahoval (je na to original takovy plastovy nastroj, kterym to jde mnohem lepe nez sroubovakem.
        3. vsun jednu desticku (chce to trochu sikovnost a taky tam musis cpat tu spravnou), pokus se to jeste vic roztahnout a zase tam chvili ten nastroj nech.
        4. vsun druhou desticku.

        Pokud jsi do brzdy nepridaval kapalinu, nove desticky se tam proste vejit musi.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.