• raceman

    zdar jake destičky byste mi doporučili na hydraulické kotoučové brzdy deore? zatim mam ty originalni a za sucha to piska a mokra to je jeste horsi.

    0 0
    • maxtor  

      Mrkni do recenzí – někddo tam opěvuje nějaké destičky goldfren… Neznám, ale za pokus to stojí. Já mám destičky originál Deore (na mechanikách) a nemám s nimi problémy. Nepískají a brzdí taky dobře – za mokra je to ale o dost horší, přiznávám.

      0 0
    • Polka  

      Goldfreny jsou do mokra, ne? Aspon me to teda rekli ve ksefte.

      0 0
      • Zlatka  

        Kluci mi doporučili Fastop : bike-forum.cz/forum/271816/3­68778/forum.html#un­read1 Už je mám objednané.., tak uvidíme a napíšu své postřehy.

        0 0
      • maxtor  

        No nevím, ale že by se dělaly spešl destičky do mokra?? Já Myslel jsem si, že za sucha by měly brzdit všechny a ty kvlitnější i za mokra. Když jsem navíc četl ve starších threadech, že někomu vydrží orihinál destičky Deore jen 300 km, tak mám pocit že tomu vůbec nerozumím.

        0 0
        • mara53  

          to je asi blbost – nebo si dal někdo práci a spočítal délku nabržděných kilometrů – to pak asi joooo … Já jsem letos na jaře měnil destičky na mechanikách SH475-který jsou považovaný za turisticko-rekreační, a nakonec jsem dal BBBčka a jsem tedy zatím spokojený-rozdíl oproti originálům Shimano je v dávkování – jsou jedovatější už od začátku – a rozdíl sucho/mokro jsem taky nezaznamenal a to tady mám hodně tras s brodama a bahnem.

          0 0
        • kubad  

          do mokra asi ne, ale některé firmy dělají víc druhů směsí, na agresivnější brždění , nebo na výdrž. Ty první jsou většinou červené. Jak najdu odkazy tak je sem hodím.

          0 0
          • maxtor  

            Díky všem za info. Asi si budou někteří ťukat na čelo, ale vozím jedny destičky (Deore) už bezmála 3 500 km a zatím v poho. Výrobce uvádí minimální tloušťku 0.9 – ty moje mají tak 0,7, ale brzdí pořát stejně. Prý by na kovovém těle té destičky měly být nějaké výstupky zasahující do samotné brzdné směsy a tedy, když ty destičky sjedeš na určitou úroveň, ty výstupky vylezou a začnou pískat. Tehdy se mají vyměnit. Je to pravda??

            0 0
    • lendl  

      Mam velmi dobru skusenost s BBB. Subjektivne sa mi zdaju o trochu lepsie ako cervene Goldfreny, ktore tiez nie su zle. Za mokra piskaju vsetky.

      0 0
    • apache6000  

      mam BBB a jsou dobre

      0 0
      • maxtor  

        To lendl a apache6000, takže Deore jsou podle vás horší v porovnámím s Goldfreny a BBB??

        0 0
        • HonzaV  

          Mam BBB v mach.Avidech vzadu, zatim to jsou nejhorsi desky – mel jsem tam uz original Avid, Fastop, Fibrax, Koolstop

          0 0
          • maxtor  

            To jen dokazuje, že se asi každý musí zařídit podle sebe. Já jsem jezdil jen Deore, a když pominu tu neučínnost v mokru, kde jedu tak 2× za sezónu, tak s nimi nemám problém. Můj názor je takový, že pokud nemáš brzdy dobře zeštelované, tak ti nepomůžou ani pozlacené destičky. Já se v brzdách vrtám co chvíli, ale výsledkem je naprosto spolehlivý a kvalitní výkon.

            0 0
            • HonzaV  

              Právě že se v brzdách vůbec nehrabu, 4 sezony jsem na ne prakticky nesahnul, plaste jezdim stejny tak mam to srovnani různejch desticek alespon pro sebe dost objektivni.Abych se co chvíli v brzdach hrabal aby brzdily, to by me dost otravovalo a sly by do sveta :-))

              0 0
        • lendl  

          Deore som nejazdil. Mam XT '05 a s original oblozenim som nemal ziadny problem. Ale stoji skoro 2× tolko co BBB resp. GF a vlastnostami v tom nevidim rozdiel.

          0 0
        • apache6000  

          bral jsem je poprve zatim jsem na nich najel 200km a brzdi dobre

          0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.