• Jirikus

  Čau.

  Mám brzdy Shimano SLX – BR-M675 a potřeboval bych koupit nové destičky. Mám dvě otázky, jestli koupit organické nebo sintrované a pak s jakou značkou máte dobré zkušenosti. Dík za odpovědi.

  • Pentaroth  

   Neni tu toho malo??

   • Jirikus  

    Děkuji za přínosnou radu.

    Jo a ono to vyhledávání na tomto fóru je jedno z uživatelsky nejpřívětivějších.

    • roman II  

     aliexpres, jen si vybrat

    • novas752  

     Hele informací o destičkách a všeho okolo je tu fakt hodně. Když si to vyhledáš, co chceš vědět zjistíš nejspíš daleko rychleji, než když budeš čekat, až ti tady někdo znovu sepíše to, co už bylo sepsáno tisíckrát.

     Stačí hledat hesla jako sintr, metalické, destičky atd.

  • Jirikus  

   OK, jasně, můžu hledat a něco jsem pročetl, ale jasnou radu jsem nedostal. Malinko jsem čekal jednoduchou odpověď typu – na takové to domácí ježdění vem organiku, nejlépe s chladičem od shimana nebo bez chladiče od …, nebo doporučil bych sintr, klidně od Shimana typ …, chladič tyto desky potřebují/nepot­řebují, nebo vem sintr od firmy … brzdí líp zastudena než shimano. :-)

  • atty  

   Odpověď tu je opravdu hodněkrát a najít se taky dá za 1 minutu.

   Nicméně zkratkou :

   • organika, + levnější, dobře brzdí už „studená“, je obvykle tižší, dá se použít i na měkkých/obyčejných kotoučích, zpravidla trošku méně vydrží na nájezd, – v bordelu se rychleji sjíždí, nebrzdí tak dobře a tvrdě jako sintr zvlášť hodně zahřátá
   • sintr, +o trochu lépe až výrazně lépe brzdí (třeba na vodě), méně se sjíždí, použitelná na tvrdších/lepších/draž­ších kotoučích, nevadne po zahřátí, – dražší, za studena obvykle malinko hůře brzdí, občas je hlučná (železo na železo prostě občas zaskřípe)

   Je to na individuálním použítí – pokud máš slušné brzdy a rozumnou váhu (pod třeba 85 kg), jezdíš spíš výletně, v suchu a s minimem bordelu (bláto, písek) a předpoklad hodně ostrého častého brždění je malý, chceš relativní jistotu tižšího provozu pak klidně organika, pokud přesný opak tohoto odstavce, tak sintr.

   Spíš jde o to, jak dobré a jak dobře seřízené/odvzušněné bzdy máš – na dobrých bude pro běžné použití brzdit dobře obojí. Vzhledem k tomu, že organické destičky stojí cca 100 za pár, klidně bych je koupil, vyzkoušel a teprve pokud by nevyhovovaly, koupil sintry. Další věc je, že destičky vyrábí spousta firem v různé kvalitě a složení (ať jako organiku, tak jako sintra) a tak se může stát, že prostě nekteré destičky budou i ve stejném provedení brzdit o trochu lépe/jinak, než jiné, od jiné značky a výrobce.

  • Pan.Fazole  

   koupil sem naky sintry z číny, brzdilo to o neco lip, ale řvalo to neskutečně – sem to musel sundat

  • Vesy01  

   Origo sintry Shimano a máš vystaráno

  • MnemonicJ  

   mám shimano sintr s chladičem a pohoda…

  • mrozu  

   Kevlary ze superstaru a je klid.

  • krabica  

   Organiky s chladičem od Shimana a pohoda.

  • Rice  

   Podle toho co jezdíš. V technickejch sjezdech, kde se chodí hodně na brzdy jsem pokles účinnosti organickejch destiček bez chladiče poznal už tak po 2 minutách. Ono je to dost na nic, když se ti zvýší síla, kterou musíš mačkat brzdy, aby brzdily jako nezvadlý (mnohem hůř odhadneš, kdy půjde kolo do smyku), takže pro tyhle případy vozim preventivně Shimano sintry s chladičem. Za studena jsem rozdíl v brzdný síle destiček více méně moc nepoznal, možná na nezatíženym kole – hodně záleží jak jsou destičky zajetý a zda nejsou zanesený mastnotou. Co se týče hlasitosti, tak za mokra mi rezonovaly organiky i sintry podobně, ale stačí párkrát přibrzdit, zahřát je, uschnou a ztichnou. S pískáním kovu/písku sintry vs. kotouč jsem taky neměl problém, co si pamatuju tak mi to písklo párkrát za x tisíc km. Některý Shimano kotouče jsou označený „Resin pads only“, tedy jsou určeny pouze pro orginacký/poly­merový destičky. Sintrovaný destičky vydržej dýl, asi budou o něco víc ubírat kotouč, ale u mě to neni nic extra znatelnýho (kotouč mi mizí i s organikama). Výše uvedený platí pro Shimano 675/785 desky (organický i sintry) a RT86 kotouč.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.