• dh777

    Ahoj, uvažuju o těchto rámech(vše 2005): Merida Matts pro – 6500 Kč Author Introvert – 8000 Kč Trek 8500 – 9500 Kč. Měřím 184 cm a vážím 85 kg, tak jaký rám a v jaké velikosti by jste mi doporučily.

    Dík Dejv

    0 0
    • Flais  

      Ahoj, mám Treka 8500, velikost 21,5" (měřím 192 cm) a velikost je ideální a stačí mi krátký představec (100 mm s +5°). Jezdil ho i můj ta?ka který měří jako ty a velikost menší nepotřeboval. 19" jsem zkoušel také a to by vůbec nešlo, představec bych musel mít úplně dlouhý, že by to už nebyla Genesis geometrie a posed byl takový vratší. A jen tak bych se zeptal, kde ho seženeš za 9500? Já ho sehnal za 10kKč.

      0 0
    • Meesha  

      Urcite ber Treka.

      Velikost bud L (19,5) nebo XL – zalezi jak ti sedne

      0 0
      • dh777  

        Bohužel ho nemám kde vyzkoušet. Zatím se přikláním k velikosti L(19,5).

        0 0
    • pitris  

      Mě se celkem líbí ten Trek, ale jestli chceš levnější, tak vem Meridu. Mě se líbí Matts Pro s těma plamenama.

      0 0
        • enjoy  

          a navic je ten ram prodlouzen protoze jde o verzi multivan:-)

          0 0
          • dh777  

            Koukal jsem na internet a ty Meridy mají všechny stejnou geometrii (od matts sport 300 po matts pro)?

            0 0
            • McBlacky  

              IMHO: to měl být vtip on Enjoye.

              0 0
              • Lister  

                Vtip to byl, ale pře pár sezonama by to ještě byla pravda :-)

                Magneskové závodní rámy – „Mutlivan verze“ :-) – měly prodlouženou geometrii oproti standartní nabídce.

                0 0
        • prema  

          mam meridu (sice model 2004, ale jinak je geometrie stejna), 197 cm a 22 ram. ze zacatku jsem mel s nim docela problem, nebot je dost dlouhej, ale po chvili jsem si zvyknul a je dost super.. nemenil bych. a jak koukam na letosni meridu, tak se me opet nezklamali. dost se mi libi, hlavne ta cerna verze. cili ja bych do ni sel opet :)). kazdopadne ti ale musi sednout ten ram, coz je zaklad.

          0 0
    • zwwak  

      Mám treka 6700, tj. snad stejná geometrie jako 8500. Měřím 182, vážím 82. Velikost 19,5 jsem zkoušel a měl jsem sedlovku úplně vytaženou na víc než maximum. Vím, že mám dost dlouhý nohy, neb silnici mám velikosti 60 cm ( taky Trek ). Představec jesm nechal původní (110 ), ale uvažuju, že koupím kratší (100 nebo 90 ).

      Doporučuji volit velikost podle délky nohou.
      Jinak rám bez poškození přečkal i podjezd zábran na střeše auta. Střecha a hagusy už ne.

      0 0
    • McBlacky  

      ten trek 8500 má pověst dobrýho rámu. taky jsem o něm uvažoval, rozhodně bych šel do něj

      0 0
    • Martin69  

      Mám sice Meridu, ale kdyby byly chechtáky, tak bych radsi toho Treka… Ale Ta Merida taky není špatná… jsem spokojený:o)

      0 0
    • Daf  

      Rek bych ze trek v L-ku bude dobrej. Author by byl dost na hrane. Merida netusm. Z tohp co pises bych sel do Treka a druhej v poradi by byl Author.

      0 0
    • BB  

      syn ma 198 cm a ma TREK 21,5. Geometrie neni primo Genesis, nazyvaji to nejak PRO geometry, ale je to o necem podobnem. Lak kvalitni, napisy pod lakem, ram delsi, vyborne stoupa. Urcite ber 19,5, to XL je strasne velike, to je fakt na chlapy okolo 2 metru. S predstavcem 12 cm si sedne jak jak hedvabna rukavicka.

      0 0
    • climber  

      Podle mě opravdu není co řešit, z toho co jsi uvedl bych bral jednoznačně toho Shreka.

      0 0
      • dh777  

        Dík za radu, snad se taky nevjenuješ lezení?

        0 0
        • climber  

          Jak jsem psal v diskusi na téma Co znamenají vaše nicky, tak jsem se lezení věnoval 11 let. Píši ovšem v minulém čase a můj nick je pouhou nostalgií za časy lezné slávy.

          0 0
    • dh777  

      Všem díky za rady. Vypadá to zatím na Treka ve velikosti L (19,5) i když původně jsem měl jiného favorita. Jen co budou peníze, tak ho objednám. Pokud ještě někdo nezmění můj názor.

      0 0
    • Trek  

      Zdravím, mám TREKa 4300 model 2004. Velikost 19,5. Měřím 178cm a váha asi 74kg.Myslím, že 19,5 by byla pro tebe akorát.Já bych bral pro sebe i 18ku.Je to prima rám.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.