• maverick82

    No ve předu mám mech. kotouč. brzdu nebrzdu a jelikož už mě hoooodně štve, tak moc přemýšlím o koupi nové a rozhoduju se: a)Avid mech.-3000,– b)Sh M525 hydr.-2900 c)véčka Mrázek-1700+500(prý)trny na véčka na marzoku. Tak co vy na to?? Je to na dualáka, takže prasárny. To deorko mám vzadu a docela ujde, tak nevim jestli má cenu dopředu dávat nakonec ráfkový brzdy… no co myslíte vy? Dík

    0 0
    • McBlacky  

      tak dej dopředu tu hydru a dozadu nějaký V, ale to bys musel měnit páky. CPS je ok, ale mít v předu mech a vzadu hydru je taky divný. Určitě bych nedával dopředu V – dobrý tě vyjde stejně na ty samé peníze jako ta hydra deore. Dobrý V je taky avid arch rival, super vypadá, ale taky stojí to co mrázek.

      0 0
    • X-biker  

      Hele o „V“ ani neuvazuj! Avid mech je peklo, prej i ty 160mm sou husty, ja mam 185mm a to je brutus. Srovnatelny s gustavama dle me. Brzdna sila jak hovado, fakt. Hydra deore je taky dobry. Fakt na ty "V"cka se vyser to nema v dnesni dobe vubec cenu. Nebo mrkni po inzerci a kup si nakou starsi kotoucovku! A este ti zbydou prachy treba na novy plaste! Kolem 2000 sezenes lecos. Kdyztak mi pisni na mejl. Neco navic mam doma. x-biker@seznam.cz

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No ja Gustava mam a ..... proste Avid nema konec. Pribrzduje to jo, ale ten konec, zablokovani kola jsem tam nenasel :( (160mm kotouc)

        0 0
    • MartinXC  

      Já teda s duálem zkušenost nemám, ale Mrazek se dost jezdil před pár lety a pořád je to nejlepší Včko (myslím, že se dá koupit do 1500) a chystám se na něj, až vyhodím Avid MAGy. Podobné dilema řeším na bika na maratony: už jsem se rozhodl dát dopředu Avid CPS a dozadu nechám Avid MAG (a později Mrazka). Na tvém místě bych udělal to stejné, (CPS dopředu + Mrazek dozadu), jen kotouč větší.

      0 0
    • lubos  

      Jakou mas brzdu ? Pokud Haytes MXC tak tem se da hodne pomoct, co se brzdne sily tyce :-)) A prakticky zdarma.

      0 0
      • jolly  

        Kde se prosim daji sehnat ty delsi cepy na Marzocchi? Mam nove brzdy Mrazek + vidli MXC 2002. Porad laboruju a nastavuju a…stale nebrzdim.Chci tam ty Mrazky proste mit. Zkousel sem cepy od M ETA ale ty sou az prilis dlouhy :((

        0 0
        • kovar  

          delsi cepy → vetsi sila na ne → vice pruzi, a z Mrazku mas razem nejakou houbu, jako byly kdysi ty plechove Ritchey V-brzdy . BYch se tech mrazku zbavil a dal tam nejakou normalni V, nebo kotoucovku.

          0 0
          • jolly  

            Tak to si me nepotesil, s tou tuhosti mas recht. Skoda, ze sem o tom problemu s Marzoškama nevedel drive…pudou na bahnaka…takovy pekny a na ho…

            0 0
            • TinkTink  

              No krome tech prej nakejch cepu, ktere jsem nikdy nevidel muzes taky udelat to, ze podlozis cepy originalni – to jsem udelal a ok… :)…

              Osobne bych mrazky na duala netahal – se sirokyma plastema budou problemy…

              0 0
              • MartinXC  

                Máš nějakou zkušenost (nebo info) do jaké šířky pláš?ů jsou OK ? Chtěl bych ho dát dozadu, kde mám 2.35 gumu a X517

                0 0
                • TinkTink  

                  No ja uz sem to vyresil…stacilo pouzit jiny spaliky a je to – ted pouzivam Coratec s takovym prohnutym designem :)…budu je mit na shopu, tak si pockej – maj jiny vlastnosti nez koolstopy…to jo…ale KoolStopy sou oproti nim strasne predrazene…

                  Tu 2,3" tam das urcite, pokud to budes mit nastaveny jako ja vzadu – www.tink.wz.cz/mrazek/m1.jpg a www.tink.wz.cz/mrazek/m2.jpg (sem spesl pro tebe vyfotil :o))) )… pak to bude fungovat…jinak ne – treba s ThinLine od KoolStopu byla 1,9" maximalni…

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Dík, teda ty čelisti docela ošklivě trčí do boku. Attitude má navíc užší zadní stavbu, možná si ty Mrazky ještě rozmyslím…

                    0 0
                    • TinkTink  

                      No mne se to teda libi vic nez kdyz to je tak normalne, ale to je vec vkusu :)…no tam, kde mas mit 2,3" plast ty Mrazky snad ani filozoficky nepatri, ne???

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Chtěl jsem dozadu dát brzdy co brzdí a něco vydrží (kotouč vzadu nechci, zbytečná zátěž):

                        • starý Avid Mag už je vyklepaný
                        • Avid Ultimate by se mi líbil, ale teď nejsou za rozumnou cenu
                        • XTR Včka mi nějak nesedí tou parasložitostí
                        • no tak zbyl ten Mrazek

                        Mimochodem, ten pláš? 2.35 bude namísto peřiny pod zadek :-)

                        0 0
                        • TinkTink  

                          Noo…tak co takhle jinej Avid? – ja mam vzadu na druhym bajku s Conti.Vertical 2,3" brzdu Shimano XT 2004…a tam naprosto dostacuje… :)…ale uz bych to podruhy nekoupil – ovsem nemuzu tomu uprit jednu vyhodu – ten paralelogram drzi ty celisti hoooodne daleko od plaste uz nejak v zakladu…

                          Chces radu? Vem kotouc pokud mas aspon trosku naky prachy :)…kdyz uz budes mit tu 2,35", tak te tech 100g nezabije…

                          0 0
    • maverick82  

      no já dozadu nemůžu dát véčka jak někteří navrhují, pač na ně nemám vzadu vůbec přípravu – zadek je jen na kotouč.. takže tak..

      0 0
    • Air  

      Jenom na opravu… ten Mrazek stoji 1700 obe dve brzdy (predni i zadni). Takze jedna stoji 850 i se spalkama. Ale stejne bych ti doporucil asi Avid CPS. Kdyz to mas na prasarny… znicena paka nebo bowden te prijde mnohem levnejc nez u hydraulik a Avidy brzdej podle snad vsech co to kdy zkouseli uzasne. Asi nikdo neprotestuje proti tomu, ze to jsou nejlepsi mechaniky. Ja jsem je nezkousel, jen ti pisu co jsem uz tu a na starym bikeforu cetl milionkrat.

      0 0
      • X-biker  

        S mech avidy mas pravdu, cos slysel je prava. Kdyz mecha tak avida. 160 prej staci na kdovico, mam 185mm a sileny. Setrim na este jednu do zadu. Srat na „V“ a taky na hydry. S avidem nejsou problemy. Paku si urcis ty. Chod si urcis ty. Desticky sou stelovatelny z obou stran pomoci kolecka. delku bovdenu si urcis taky ty a kdyz znicis paku tak to neboli penezenku jako v pripade hyder to samy bowden.......­...neni co resi avid is win :-)

        0 0
        • Air  

          Hele galane, ty jezdis ve Vresine? Ja sem z Klimkovic ktery sou hned vedle… :) Jak je ten svjet malej, ze? Sice jezdim z tvyho pohledu mozna nudne klasicke crosscountry, ale nekdy se tam na vas stavim mrknout, pac vas tam prej jezdi dost… Ty se znas s Bertasem?

          sorrac za offtopic :)

          0 0
          • X-biker  

            Cus, no jasne ze znam Bertholdiniho hehe. To je nejvetsi prase co znam. Jo ale ve Vresine na north shoru moc nepobyvam pac se snazim pripravit na maturu. Ale az pojedes kolem vresiny urcite skus north shorek najit stoji to za to aspon zhlidnout.

            0 0
            • MartinXC  

              Kde to tam je ? Jsem z Brna, ale budu v Porubě na Velikonoce. Dík !

              0 0
              • X-biker  

                Cus hele napis mi na email. Je to nad Vresinskym fotbalovym hristem. Pres email te naviguju dal OK? nerad bych tam naky zeleny hlavy pac uz nam tam toho dost poboril myslivec a jeden komous.

                0 0
                • MartinXC  

                  Kdyz kliknes na muj nick, mail se ti ukaze. Diky !

                  0 0
      • maverick82  

        no neke, já koukal právě na mrázkův web a tam o tom nic nebylo jestli 1700 za dvě.. tak jsem automasticky myslel za jednu. No ale ještě dotaz, dá se sehnat jen třmen CPS? kotouč mám, páku mám..

        0 0
        • Air  

          Urcite jo. Nevim ted kdo je dovozce – asi komersia.cz, ale je strasne draha… zeptej se tinktinka ten je expert pres avidy, myslim, dokonce je i prodava(l)…

          0 0
    • Radek Broz  

      Ja bych volil toho Avida – sam ho tam budu davat. S hydrama mam ted spatny zkusenosti (to je tak na dh, kde mas dvojbrejli nebo na xc, kde nepadas). Brzdej perfektne a kdyz pretocis riditka, tak maximalne vymenis bovden a lanko za par korun (ale bovden vydrzi vic nez hadice, takze ani to neni casto moc potreba)

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce