• kafac

    Chci koupit do predu novej kotouc (ted jeste vaham jestli 180 nebo 203) mam vidlu Manitou Black a brzdy Shimano LX Nejvice se me libi tenhle Aligator: www.cykloprofi.cz/th_full.php?… ale z tech polygonu mam trosku strach, aby to nedelalo problemy – konkretne nevibrovalo druhej kandidat je tenhle Aligator: www.cykloprofi.cz/th_full.php?… ty tam ma ted 160, ale pri brzdeni diky tem velkem diram jakoby brni.. a posledni kandidat A2Z: www.cykloprofi.cz/th_full.php?… je takovej vzhledove nejmin atraktivni, ale myslim co do funkcnosti asi nejlepsi Takze kterej vybrat? Má někdo zkušenosti s tím prvním? (polygonálním) Ustojí Manitou Black TPC LockOut kotouč 203mm nebo tam mám radši dát jen 180mm?

    0 0
    • jaski  

      taky premejslim jestli dat na blacka 203 nebo jenom 185. urcite to ustoji ale zalezi jak dlouho :)

      0 0
    • kubad  

      Ještě doplň co jezdíš. Proč chceč tak velký kotouč

      0 0
    • lubos  

      Asi bych zustal u 180

      0 0
    • MlokCZ  

      Polygonu bych se rozhodně vyhnul. Vibrovat sice nemusí, ale proč to pokoušet, když můžeš vzít kulatej.

      0 0
    • yetti  

      Mam ted polygon 160mm prave od Aligatoru s LX brzdama a naprosta spokojenost.

      0 0
    • kubad  

      Nepočítej s nějakým výrazně lepším brdným účinkem mezi 160mm a 180 mm kotoučem, sami výrobci uvádí zvýšení učinosti brždění jen asi 15% což není nic moc. A do 200 mm bych asi nešel, pokud chceš pořádné kotvi tak dvoupístek a 180mm pak to brzdí.

      0 0
    • HastySnail  

      ohledne te velikosti 180 vs. 203 – dle meho nazoru uz je to skoro nerozeznatelnej rozdil… mam vpredu 203, ale na vidli od manitou bych se asi bál dát víc jak 160… i kdyz black by to mohl ustát… kazdopádne 180/203 neni skoro rozdil, zalezi hlavne na tom, jak moc beres za paku :)

      0 0
      • yetti  

        Navic se rika (nemam s tim vlastni zkusenost), ze velky kotouce jsou hodne nachylny k hazeni, coz je i celkem logicke.

        0 0
        • HastySnail  

          no on většinou ani ten kotouč nehází, spíš je problém že některý měkčí vidle (manitou :)) se při naklopení kola do zatáčky nebo při jízdě vestoje kroutí a tudíž se hejbe i kotouč vůči destičkám (v řádu desetin milimetru)… mě ta 203 vpředu škrtne jen málokdy, ale mam Recona…

          0 0
    • goofy  

      No pokud si budu kupovat kotouc, tak budu taky vybirat z tech Alligatoru… Nejspish pujdu asi do toho: www.cykloprofi.cz/th_full.php?… ale hodne uvazuju taky o tomhle: www.cykloprofi.cz/th_full.php?…

      Ten A2Z se mi nelibi…

      0 0
      • kafac  

        Tenhle mam www.cykloprofi.cz/th_full.php?… (160mm) a problem je, kdyz jsem tam dal FasTop desticky, tak oni jsou o nejakou desetinku kratsu jak origos shimano a kvuli tomu jede hrana desticky presne po konci teh ovalnej der a diky tomu se to pri pomalym dobrzdovani jaksi prihrizuje :-) ten Polygon se me libi, ale mam z toho strach po tom co jsem tady cetl za problemy (i kdyz to je problem spis Juicy nez kotoucu)

        0 0
        • goofy  

          Ja mam Hayes, takze miniaturni desky shiman neresim…

          0 0
          • Toams  

            ja mam tiez Hayes (kotuc origo Hayes 160) a ked som chcel vyskusat BBB, tak to zacalo vibrovat s celym Blackom … nuz isli naspat sitrovane od Hayesu.

            0 0
      • kovar  

        www.cykloprofi.cz/th_full.php?… tak tento se mi pranic nelíbí (konstrukčně)

        0 0
        • goofy  

          Mozna ze jo, ale vypada jako muj Hayes, takze proto… A mne se hlavne libi… Nemam rad ty derovane nebo nedej boze nejake pily a polygony (Hayes, Avid, A2Z)…

          0 0
    • kafac  

      Takze asi dam 180mm a ted jeste kterej :-( asi risknu ten polygon… Nema ho nekdo v okoli Brna na vyzkouseni? ze bych prijel a vyzkousel? z

      0 0
    • jaski  

      hele sory ze se ti tady do toho pletu ale jelikoz jedu za chvili na dovolenou a poridil sem blacka ale nejde mi tam muj starej kotouc protoze je malej tak shanim 185 ale jelikoz mam sotva na dovolenou tak se chci zeptat jestli nema nekdo nejakou levnou 185 co se mu doma vali a nechce ji. jeste jednou sory za bazar ale zkousel sem to jinde a bez uspechu.dik

      0 0
      • vlk  

        Hm smůla, já mám k prodeji nepoužitej pouze ten 160mm kotouč.

        0 0
      • jaski  

        jo a kdyby nekdo teda mel tak tady je tel 728 214359 protoze ted asi nebudu na netu a za chvili odjizdim tak to musim sehnat. jeste jednou sory.

        0 0
      • kafac  

        Pokud bys chtel uplne novej Avid 185mm za 415,–Kc tak dej vedet

        0 0
    • Radek Broz  

      Aligatory letos jezdim a nevybrujou.

      0 0
    • chupas  

      ja pri rozhodovani vzal www.cykloprofi.cz/th_full.php?… a pekne 8". kdyz uz tak uz. puvodne jsem mel obavy z jakehosi vybrovani nebo spis z krouceni vidle pri projizdeni zatackou, ale po nasazeni a otestovani se to ani nehne. a brzdi to urcite vic nez s original hayesem 6" (objektivne – uz jsem sel pres riditka)

      0 0
      • kafac  

        Na jake to mas vidli?

        0 0
        • chupas  

          fox vanilla, viz profil mam ale za to, ze by to nevadilo ani minuly „vidli“ precijen ty brzdy nepatrej do hiendu a tak se to nebojim zmacknout :D

          0 0
    • vifon  

      Mam vpredu ten polygonovy 180 mm od Alligatora. Brzdy Sh. Saint a uplna spokojnost. Tiez som povodne vahal, ale nakoniec som ho zobral a dobre som urobil.Bal som sa totiz malej sirky Sh. dosticiek.

      www.cykloprofi.cz/th_full.php?…

      0 0
    • BikerMarius  

      vozim tenhle www.cykloprofi.cz/th_full.php?… ve 180mm dva roky a bez problémů jen obcas škrtá , protože čim větší tím větší šance že se zkrouti. Chtel bych se zeptet jestli nemáte někdo zkušenosti s zubatejma kotoučema?? www.cykloprofi.cz/th_full.php?…

      0 0
    • Enttee  

      Ja mam ten první (vlnkovatej od Aliho), mam ho ve verzi 203. Spokojenost. Zajimavy kdyz s nim v rychlosti brzdim vydava zajimavy zvuk. Takové vrčení, ale je to hezky :D.

      0 0
      • chupas  

        to vrceni musim potvrdit. je to sexy zvuk. nenapadne, tiche. pripomina mi to prejizdeni nehtem po ryskach na pravitku.

        0 0
        • Enttee  

          jj, ale takove čvachtavejsi, ne tak pisklave, nadhera, :D a ten brzdny ucinek!

          0 0
      • Lister  

        mě přední brzdy taky hezky vrčí (Juicy 5 s orig kotoučema) jsem si myslel, že je něco v nepořádku, ale už jsem si zvykl, a teď se mi to taky líbí. To zadní ta místo vrčení přímo vibruje a ta mě teda vytáčí pořád :o(

        0 0
    • Hnoj  

      Nechtěl bys koupit 180 mm kotouč magura? úpolygon, jeden se mi tady válí…

      0 0
      • vojta  

        V jakem je stavu a za kolik ?

        0 0
        • Hnoj  

          Je jetej aktivně dva měsíce, ale jen trošku, neni ohnutej ani obroušenej, prostě skoro novej, ale dal jsem místo něj 160..

          0 0
    • Dijck  

      Nedavaj na blacka 203 – do pol roka/ roka ti odide.

      0 0
    • kafac  

      Tak jsem tam dal tenhle Aligator: www.cykloprofi.cz/th_full.php?… a zatim teda nic moc – brzdi jaksi nesoumerne. Je fakt ze jsem tam nedal novy desticky (mel jsem skoro novy) tak si to treba sedne a bude to OK. Vcera dostal celkem sadu pres asi 20 brodu po vetsine v pisku, a uz se to trosku zlepsilo…

      0 0
      • mara53  

        neboj sedne, já je jezdím už od loňskýho léta včetně loňských Sudet a letošního Apache a furt v pohodě – brzdí teda na mejch mechanikách SUPER – je ale fakt, že s destičkama BBB, Shimana mi totiž mizely před očima :))

        0 0
        • kafac  

          Ja tam mam desticky Fastop, ale v jednom miste to brzdi jakoby vic, coz me teda nasira. Najeto na tom mam asi 400km a furt to neni ono, ale uz se to lepsi, tak to snad bude OK

          0 0
          • mara53  

            to si jen sedají desky na nový kotouč – ale asi byly destičky sklovitý, mrkni na ně a jestli jo a máš doma vodní šmirgl – lehce je jednou,dvakrát přejeď a uvidíš,pocítíš rozdíl – já to udělal stejně po montáži nových kotoučů – nový destičky jsem totiž dával až letos na konci jara.

            0 0
            • kafac  

              Jo to sem delal, vodni smirgl 400. Bud si to sedne, nebo ten kotouc nema vsude stejnou tloustku, cou se me nezda, pacto je brousenej. Mozna to psychickyn neustojim a pujdu jeste koupit novy desky – abych mel klid :-)

              0 0
              • mara53  

                dej tomu ještě pár brodů s blátíčkem a prašných polňaček a uvidíš, nový desky můžeš dát vždycky – jsou to poslední .. vydrž prťka,vydrž :))

                0 0
                • kafac  

                  tak nevim, uz mam najeto na tom kotoucu pres 500km, brodu asi tak 25, vcera 125km z toho pulka po sotoline , potoky, bahno sracky a furt se to nelepsi. Ono to brzdi jako dobre, akorat ze v jednom miste vic, takze to pri brzdeni cuka, coz me teda nasira :-(

                  0 0
                  • kafac  

                    Tak jsem koutouz zmeril micrometrem, a skutecne mel nestejnou tloustku, tak jsem vlitl k prodejci, kotouc zmeril, na kole se projel a bez reci kotouc vymenil. Ted je to OK

                    0 0
    • mnagos  

      Mam hydra Hayes 160 – 115kg živá a No problemo

      0 0
    • mar_tin1  

      to kafac: jak ti brzdi ten polygon alligator s lx brzdou? mas teda nakonec 203mm? jak sedi desticky? jsou cele na okraji kotouce, nebo zasahuji do paprsku?

      0 0
      • XmIRA  

        Je to trochu mimo tema, ale ja taky koukam po podobnym upgradu a mel jsem v ruce aligatory i A2Z a musim rict, ze i kdyz je Aligator hezci, rozhodne bych si koupil A2Z, protoze je vyrazne tlustsi. Ted mam 160mm zubatej Hayes a moc se mi nezda. Jednak jdou desticky z velky casti po vnitrnich „nohach“ kotouce, a druhak je porad slysel nejaky vibrace a za jediny mozny zdroj povazuju prave ty zuby.

        0 0
        • vlk  

          to vibrování a že to jde po vnitřních nohách kotouče jsem tu už kdesi řešili.Mezi třmen a adaptér stačí dát podložku a tím je to pak OK.

          0 0
        • goofy  

          To ze jedou desky po vnitrnich nohach, ze to nemuzou desky… Ja mam Hayes kotouce na XT brzdach, a zadny problem nevidim.

          0 0
          • goofy  

            Sakra, pisu kraviny. Za to nemuze kotouc, ze jedou desky po vnitrnich paprskach, ale adapter. Jak psal vlk, treba dat podlozky mezi adapter a trmen.

            0 0
      • kafac  

        Nakonec jsem tam dal 180mm, i kdyz ta 203mm by se tam snesla asi taky.Ten adapter na 180mm jsem trosku poupravil, spodni podlozku asi o 4mm zkratil – aby sedela deska pekne po cele sirce kotouce. Do paprsku nezasahuje. Akorat kdyz brzdim pri pomale jizde, tak to tak jakokdyby sploucha, ale dela me to aji zaddni brzda a tam mam aligator kulatej. zatim jsem neprisel na to cim to je, ale asi deskama – s origo Shimanem to nedelalo. Ale dela to jen pri velmi pomale jizde, v rychlosti je to OK a brzdi to jak das..

        0 0
    • mimras  

      já mam 185 ten vlnitej a brzdný účinek prudce narostl, ale chudák vidle ted mi stačí jen přední a ubrzdim vše při sjezdu lahoda zadní mam taky toho alligatora 160 a je to znat oproti 185 se „přehřejvá“

      a nerezonuje mi to

      0 0
    • 1349  

      Čau všichni, nechci zakládat novej threat tak to dam sem: Jak velkej kotouč ustojí vidle RS Tora 302 U-Turn?

      0 0
    • Kero  

      Ja by som bral ten prvy lebo ho ma kamos a brzdi dobre, ale osobne asi novy avid 203. Inak by som sa nebal 203 kotuca lebo ked si uz das 180 tak preco nie rovno 203. Aj kamos co robi v obchode s bikami mi povedal ze ked uz tak rovno 203. Brzdi to jak svina a nechapem preco sa vlastne robi 180 . Je jedno co jazdis a adapter musis ajtak kupit novy a rozdiel v cene nieje az taky velky.

      0 0
    • Páník  

      tak ja se taky pridam…mate nekdo zkusenost s timhle Alligatorem?: www.koloshop.cz/index.php?…

      Mimo brzdnych vlastnosti mi jde o to, jestli nebude „cukat“ z vidli…brzda by byla Shimano M535

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.