• emkaa

Podarilo se mi jednu osicku (ten sroub na kterym se otaci kolecko kladky) zlikvidovat. Strhnul jsem ty hrany pri sundavani, takze imbus se uvnitr dost protaci a nepujde to moc dotahnout. Ptal jsem se ve trech cyklo obchodech a rikali, ze nic takovyho nevedou a poslali me do specialniho obchodu se sroubama, kde jsme za pomoci silenyho hledani v katalogu zjistili, ze asi nic takovyho neexistuje. Bud je to dlouhy, nebo to nema tu cast bez zavitu. Je to mozny, to mam shanet nekoho se soustruhem? Prece kvuli tomu nevyhodim XT saltr.

• Matts.  

Najprv povedz, ako sa ti to podarilo zlikvidova?.

• emkaa  

Proste jsem sikovnej, sundaval jsem dolu stary kladky,ve hlavicce toho sroubu kam se strka imbus byl nejakej sajrajt, takze imbus jsem tam nasadil ne moc dobre. Nevsim jsem si toho, zabral a klic byl holt pevnejsi:-) Sundat to nakonec slo, ale nechtel bych to riskovat znova.

• Daf  

Tam prece nepotrebujes sroub s casti bez zavitu. Ty kladky se prece netocej na tom sroubu. Ten slouzi jen ke spojeni tech casti voditek. Kladky se toci prece bud na kluznem, nebo prumyslovem lozisku, ktere je sevreno ze strany takovejma miskama a dotazene to je tim sroubem.

• emkaa  

Jasne, ze se to netoci na tom sroubu, to by byla pekna makacka:-) Ale mas pravdu, ted si uvedomuju, ze mezi tim sroubem a kladkama jsou jeste nejaky podlozky, takze je asi uplne jedno, jestli je tam ten zavit.

• náčelník  

Ten závit by nemusel vadit. Na šroubu je navlečena keramická trubička a na ní kladka. Alespoň tak to bylo u kladek přehazovačky XT 96. Pořádně to namaž a je to. Nebo si kup kladky BBB, ty jsou na průmyslu.

• emkaa  

Jo BBB, presne ty jsem tam vcera daval misto puvodnich EXU, ktery teda moc nevydrzely:-(

• vlk  

klidně tam dej obyčejný šroub.Já to tak taky vozil a bez problémů.

• PanJaz  

Džez nade vše!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.