• Jarous1

    Už dlouho tu nebyl jarinovský dotaz…;-)

    Na podzim jsem si koupil nový model Axela. Je v něm standardní pružina. Vím, že se ta vidle musí trochu „zajet“, ale mám takové tušení, že v mém případě to asi moc nepomůže. Mám na ní najeto teprve něco kolem 200km. Štelování mám nastaveno na nejnižší předpětí… Připadá mi, že je ale moc tvrdá, o nějakém sagu si jen mohu nechat zdát… Ta pružina je podle loňských od 68 kg a já mám bohužel jen 65 a nepočítám, že bych v dohledné době přibral…

    Proto se chci zeptat, jestli mám ještě počkat nějakou dobu jestli se to srovná nebo už radši začít shánět měkčí péro…???

    Jinak chodí dobře, nikde nedře apod. Jenom jsem na ní asi lehký…;-)

    0 0
    • Jarous1  

      To je ten dotaz tak hloupej, že mi k tomu nikdo nic neřeknete…;-)

      Nechce se mi věřit, že by rozdíl 3kg byl tolik znát.

      0 0
        • Jarous1  

          Díky ! Tohle jsem tu už někde viděl, ale nějak mi to nešlo najít…

          A jak jsi teda dopadl ? Bylo to tou vazelínou ?

          0 0
          • petik  

            zatím nevím v pondělí to povezu do obchodu reklamovat.Va­zelínou to možná nebude dneska jsem to měl rozebrané(teda sundal jsem vnější nohy)a kolomazu tam bylo dost.Tak jsem ho tam trošku přidal a zatím to bylo v klidu ale jel jsem na tom jenom do práce cca3km takže zítra budu chytřejší.

            0 0
            • Jarous1  

              Tak to jsi mně moc nepotěšil… Já si jí nechal koupit v Progress Cyclu a v normálních hodinách se tam nemám možnost dostat. A ještě k tomu s kolem… Dovolenou si na to brát nechci…

              No, nejdřív ještě asi zkusím tu měkčí pružinu a pokud to nebude OK, tak jim to tam asi pojedu hodit na hlavu…

              0 0
            • Jarous1  

              Ještě bych dodal, že jsem tam asi před měsícem kvůli tomu volal. A bylo mi řečeno, že mám ještě počkat až se to trochu zajede, pak teprve mám případně přijet a že se na to podívají… Podle stylu jízdy prý tak 300–500km. No, v mém případě to bude spíš 1000km… To budu mít skoro po sezoně…;-) Opravdu je to nějaké divné. Každý si tu na předchozí modely stěžoval, že Axely jsou měkké a já mám jako na potvoru problém opačný…;-)

              Ještě mně napadlo, když mi tvrdí, že tam mám standardní pružinu… Mohu nějak já sám zjistit, jestli je to pravda ? Kdybych to pružení vymontoval, tak podle čeho ?

              0 0
              • náčelník  

                Tvrdost pružiny by měla být odlišena její barvou. Ale nějak to nemohu nikde najít.

                0 0
                • Jarous1  

                  Teď jsem náhodou našel český návod na Axela z 2004. Tam jsou ty barvy uvedeny.

                  měkká – 59–68kg – modrá střední – 68–77kg – červená tvrdá – 77kg a více – žlutá

                  Jestli je to letos stejné, to už nevím…

                  0 0
                  • petik  

                    kde jsi ho našel,hod sem odkaz

                    0 0
                    • Jarous1  

                      No, bohužel už jenom u sebe na disku… Tohle jsem stáhnul snad z Progressu loni, teď tam už mají jenom nový a samo, že bez těchto údajů…

                      Na Web to nemám kam dát, nemám stránky… Jedině mailem…

                      0 0
                    • Jarous1  

                      Jsem úplně pitomej… Beru zpět…

                      Když se podíváš na stránky Progressu, najdeš si vidlice Manitou, Axel, navolíš modely 2004, tak u Axelů tam pak je ke stažení ten starý návod…

                      Ach jo ! Dvakrát měř, jednou řež…;-)

                      0 0
                • Jarous1  

                  No, a na to hlavní jsem se nezeptal…

                  Tu barvu bude mít celé to péro ?

                  0 0
                  • 100kg  

                    Ne, je tam jen šmouha štětcem, takže pod vazelínou to ani nevidíš.

                    0 0
              • JejSi  

                Moj problém je podobný, kupoval som si Elite 2005, 100mm, TPC, bál som sa ze bude moc makká. A ejhla, ono som ju po 100km dal najviac na 55mm. Mozno keby som skúsil tak metrový drop… :) Vázim 70kg. Vydlu som este nereklamoval, ale az nabehám tých 300km a nepojde na doraz, tak ju pojdem asi vrátit.

                Teraz mám z bicykla akurát HarleyDavidson s 5cm pruzením. :D

                0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.