• CZiko

    Obě stojí zhruba stejně, tak mi poraďte, která z nich je lepší. Osobně se přikláním k Axelu, kámoš do mě hrotí že Judy je lepší. Jak moc jsou náročné na údržbu? Máte nějaké problémy? Jak jste celkově spokojeni, stály ty peníze za to? Tak a teď bikeři raďte… :)

    0 0
    • McBlacky  

      axela jsem zkoušel na SPP, docela to šlo, tlumení patronou tpc používají i jiné vidle od M (scareb, black) -ikdyž při maximálním útlumu to tlumilo tak akorát, při minimálním to vyráželo zuby :) to by šlo ale poladit olejem, kdyby někdo chtěl línější chod. Na netu se dá sedhnat okolo 3700 ve verzi s lockem a to je super cena. Jestli nejezdíš moc velkou kudlu z kopce a neskáčeš tak by mohla i vydržet.

      0 0
    • TinkTink  

      Hele…jestli skaces na tom, co mas v profilu, tak to jdi do Axela…ten to vydrzi. Je to relativne hodne dobra vidle za malo penez.

      Do Judy nechod, jsou to uz strasny sunky…cpou do nich ne moc zdravy blato :)

      0 0
      • Pavlos  

        bych sel radsi do splice

        0 0
        • CZiko  

          no to já taky, ale litr chybí…Navíc pokud vím tak splice nemá LO, který by mí na silnici asi chyběl.

          0 0
          • aortacek  

            ale má, koukni na http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…

            0 0
          • Pavlos  

            to je posledni vec co by mi chybela;)

            0 0
            • CZiko  

              no ty možná… ale já po cestě jezdím taky docela dost… Třeba na Suntouru, kterého mám teď to je ze zavřenou vidlí skoro stejné jako s otevřenou… ale ten Axel nebo Judy budou asi chodit líp.

              0 0
          • TinkTink  

            Hele – zeptam se te – co si predstavujes pod pojmeme skakani? Jako…at si sjednotime vize tve budouci vidle :)

            0 0
            • CZiko  

              No to skáču já, to asi vydrží. Žádné mega… malé skoky. Buď nějaké ty dlouhé polety nízko nad zemí. Nebo kratší, vyšší… Ale dá se předpokládat další vývoj… to se ještě uvidí:)

              0 0
              • Pavlos  

                V tom pripade ber monstera:D

                0 0
              • TinkTink  

                Hmm…nevim…jdi aspon do toho Splice…

                0 0
                • CZiko  

                  a co pilot? (výše v diskusi) Týpek že by prodal 04 100mm…

                  0 0
                  • hanz  

                    všechny piloti co jsem měl možnost ochutnat byly dost fuck, myslím že proti axelovi prohrávaj…ten upravenej…no nevim nevim

                    0 0
                    • hanz  

                      ještě k tý upravě…že se víc tlakuje bych zrovna viděl jako mínus, a vlastně: kdo to upravoval? rozumí dobře vidlím? co tam upravil? jak to upravil? co když se tam něco posere?…myslím že je to až moc otázek a odpovědi když dobře tak budou tak na půlku z nich.

                      0 0
                      • CZiko  

                        No prý těsnění, zdvih na 100mm… a dělali to v nějakym Bike Live, ale teda nevim no… se bojím že mi tam pak něco rupne, peníze v pytli a vidle na nic:(

                        Aneb podle starého bikerského řčení: „Lepší funkční Axel, nežli Pilot na hovno“ :)

                        (pro ty co to nepochopí je to předělávka „Lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše“…)

                        0 0
                        • hanz  

                          v Bike Live RS prý rozumí, ale…na 100mm se dala přestavit každá, jestli měnili stíráky tak to asi proto že tekla(to tekli všechny co sem viděl), ale mi vrtá hlavou ten vysokej tlak…nevím jak je tam řešenej ten air asist ale aby náhodou v něm nechyběla pružina…potom bys musel hustit víc a není jistý že to ta vidle dlouhodobě snese. tak dej jen bacha aby ten tuning nebyl tuzing. Mě se prostě ten axel jeví jako mnohem lepší investice.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            jj když axela rupneš dostaneš novýho- když toho pilota končíš.

                            0 0
                            • CZiko  

                              fakt? tak to jsem nevěděl:) Už mám helmu Met, kde pokud ji rupnu, tak ji pak koupím za poloviční cenu:) Si asi začnu stavět kolo, které když roztřískám, tak ho nové pořídím z reklamace za pár korun:))))))))­))))))))))

                              0 0
                          • CZiko  

                            Toho se právě bojím no… asi se na to vyprdím, i když je představa Pilota na biku lákavá no:)

                            0 0
                            • Pavlos  

                              dej pokoj s pilotema ber axela je to mensi zlo;)

                              0 0
                            • vlk  

                              osobně si myslím že např judy xc je lepší než pilot xc.Takže raději axela a vyměnit olej za hustčí.

                              0 0
                            • TinkTink  

                              No to fakt NENI lakava predstava.

                              Jdi radsi do toho novyho Axela.

                              0 0
    • fakin  

      Tak o tyhle vidli (Axel Elite2005) taky uvazuju. Z Progresscycle mi napsali, ze ta nejtvrdsi pruzina je do 95kg tak ted zvazuju jestli s mojema 95 kg do toho jit…

      0 0
      • JMT  

        dobra motivace na zhubnuti :-)

        0 0
      • CZiko  

        tak s tím problém nemám… právě naopak potřebuju něco co je dost měkké… mám 63kg:)

        0 0
    • Pavlos  

      Ted sem se dival ze mas na kole rafkove hydrauliky. A proto se ptam myslis ze to Axel nebo Pilot ustoji? Prece jenom suntourky jsou totalni smecka(nektere) ale maji bytelnejsi konstrukci.

      0 0
      • CZiko  

        Proč by to neustály? Ono to jsou sice hydrauliky, ale jedinou přednost oproti V má, že se o hodně líp dávkuje účinek… ten vyšší brzdný účinek tam je, ale není tak rapidní. Že to neudrží kotouč bych věřil, ale jestli to neudrží tohle, tak si asi budu muset koupit brzdy z tesca:)

        0 0
        • Pavlos  

          aha no ja nemam skusenosti jenom me to napadlo;)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No moje postrehy jsou takovy, ze bez podkovy hydry roztahujou zadni stavbu (u vidlice jsem to nezjistoval) o dost vic nez Vecka. No musi se to zkusit, ze? :)

            0 0
            • CZiko  

              jo to máš pravdu, všiml jsem si toho… Jde to vidět i s podkovou. Když jsem ještě vepředu podkovu neměl, tak se spíš kroutily ty brzdy. Teď když ji tam mám, se asi o 60% zvýšil účinek – fakt nepřeháním. Bez ní to bylo hrozné. Vidli to roztáhnou nedokáže tak ani tak, na to je moc tuhá… má to na ni prakticky nulový účinek, takže je to poslední věc, které bych se u výběru vidle bál…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ten nulovej ucinnek na vidlici ti vyvracet nebudu, ale ten je znat i s Veckama a na jincich vidlicich nez jsou paratka Axel nebo Judy. Staci se podivat podel nohy vidlice a poradne zmacknout brzdovou paku.

                0 0
                • McBlacky  

                  třeba takovej scareb comp :) jestli měl suntoura tak to možná nepozoroval :))

                  0 0
                • CZiko  

                  No tak nulový samozřejmě ne… to jsem jen chtěl zdůraznit, že s tou vidlicí to nedělá tolik jako s tou zadní stavbou… Samozřejmě, že se to trochu roztahuje no…

                  0 0
          • CZiko  

            jjj

            0 0
    • Banjo  

      A co tohle: http://www.akcebike.cz/index.php?… Za ty prachy je to dobry… Jinak ja ted koupil pro pritelkyni jetyho Axela Elite 04 s Lockem, dostal jsem k domu mazaci pisloli a tvrdsi prizinu, chlapik za to chtel 2000. Je jak nova, takze jsem spokojenej.

      0 0
      • CZiko  

        Judy za 3990 je hodně drahá… to asi radši toho Axela. Teď jsem našel inzerát, kde týpek prodává Manitou Black Comp 2002 za 3000,–kč… najeto 3000km… myslíte, že to má smysl kupovat? Nejezdili jste to někdo? kdyžtak poraďte…

        0 0
        • TinkTink  

          Mel jsem ho. Byl dobrej, ale kdyz novy blacky stoji to co stoji se mi zda tento drahy…

          0 0
          • CZiko  

            No… možná jo… ale já se k Blackymu jen tak nedostanu:(

            0 0
            • TinkTink  

              Co to meles?

              0 0
              • CZiko  

                no že na novýho nemám prachy… chápeš co melu?

                0 0
                • TinkTink  

                  Ja jenom ze za chvili na jednom e-shopu snad budou blacky pod 5…tak si chvili pockej a treba se nekde objevi (nemluvim o svym)…

                  0 0
                  • CZiko  

                    prozradíš o kterou tvoji konkurenci se jedná? :)

                    0 0
                  • McBlacky  

                    tak to leda 2005 oemka. takovej ten co má obě nohy nahoře zaslepený a má akorát štelování reboundu na ffd patroně? jsem zaslechl že se tahaj z německa, kde se je zákaznící nechávaj rovnou měnit za lepší při nákupu bika

                    0 0
                    • aortacek  

                      Tak už ho maj na http://www.bikestore.cz

                      0 0
                      • McBlacky  

                        hustý, za tu cenu je to super, akorát to sedne jen těm co maj okolo 70kg, manitou dává z výroby pružiny medium, daj se objednat soft, firm, extra-firm. ale pořád je to levnější než mx comp, splice

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Asi to neni spatny, ale pamatuju jak v 03 ? Se celkem hromadne sundavaly Blacky Sport z gangu a cena se pohybovala na 3900,– a nikdo to moc nechtel, tak se klesalo. Asi to byla nabidka ve spatny komunite, kde Black nema takovou povest.

                          0 0
                          • McBlacky  

                            tak to nevim, ale chudáci si dam dali něco na tvrdší čočku a pak zjistili že slabé místo nebyla vidle ale rám :) myslím že black je pro lidi co nechtěj jít do FR/DH a zároven by rádi aby to drželo dobrá volba

                            0 0
                        • TinkTink  

                          Nez splice to levnejsi neni – Splice je levnejsi, pac ma v tydle cene regulaci zdvihu a regulaci tlumeni odskoku. Nema ale mazani evil-genius, takze je to porad 2:1 :)

                          0 0
                    • CZiko  

                      To má stejný systém jako ostatní Blacky, až na to nastavování že? Na bikestore píšou, že to má ale štelování tuhosti pružení. Ale na stránkách manitou mají v nabídce toto: www.answerproducts.com/items.asp?… by to šlo eventuelně později dolepšit ne?

                      0 0
                      • McBlacky  

                        já bych teda tentokrát bikestoru nevěřil a myslím že to má jen štelování odskoku zespodu pravé nohy. Takový blacky už jsem viděl (na SPP na canyonu, např.).

                        0 0
                        • CZiko  

                          Ale tou patronou co nabízejí u manitou by to mělo jít vylepšit ne? No i tenhle blacky by byl lepší než můj suntour… takže v poho:)

                          0 0
      • CZiko  

        jeee… aha… já jsem se díval na tu starou cenu:)))))))))­)))))))))))))))))))))

        tak nic no… ty jo… díky za adresu:)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.