• yans

    Chcem sa opýta? na kompatibilitu 7 stupňovej kazety a 8 stupňového radenia. Dalo by sa použi? s tým že by som nepoužíval jednu polohu ?( viem že 8/9 kolo spolu nefunguje-iné rozostupy).Máte s tým niekto skúsenosti ?

    0 0
    • Dan  

      ano, bude to chodit

      0 0
    • vlk  

      jo bude to chodit-odzkoušeno

      0 0
    • BH  

      jo bude chodit ale blbe, nedoporucuji

      0 0
      • vlk  

        kdes na to přišel.Rozteče jsou u 7 a 8 kolečka naprosto stejné.Navíc to teď dočasně takhle jezdím s přehazkou xt a je to v pohodě.

        0 0
      • Pá-dlista1  

        No to by me zajimalo. Ja sem teda vozil sedmickovy razeni s osmickovou kazetou, ale slapalo to vyborne. A ani ciste teoreticky neni zadny duvod, aby to nechodilo.

        0 0
        • BH  

          roztece jsou sice stejne,ale pokud jsem takove reseni zazil v praxi, tak to nebylo uplne 100%, pravdepodobne muze byt problem jeste v saltru mozna v delce raminka ? Uz jsme to zde resili, byt campa vs. Shimano. Myslis, ze 7 mickova prehazovacka se snese s 8 mickovym razenim a naopak ?

          0 0
          • Lišák  

            Myslím, že jo :-) Před týdnem sem nasadil Shimano Exage 400 LX (asi tak ročník 1990), je jako nová, bez vaklu a na 8 řazení Deore LX funguje 100%.

            0 0
          • Pá-dlista1  

            No to se neptas toho pravyho. Ja vozim i silnickovou devitkovou prehazku na osmickovy kazete a kdybych sehnal klidne se sedmickovym razenim :) Me doporuceni vyrobce vrasky nedela. Me jde o to jestli to skutecne funguje. A treba v tomhle pripade neni zadnej problem. Kde by mel byt? Roztece stejny. Rozsah prevodu stejny. Retez, prehazovacka stejna. Razeni dokonce s vetsim rozsahem… :))

            0 0
            • BH  

              no pouzil bych to jedine pokud bych mel silny citovy vztah k nejakemu sednickovemu naboji, kazete a prehazce,a nebo nejake provizorium jinak doporucuji upgrade komplet vseho nejen razeni. Sedmicka je tak zastarala, ze se tim nema ani cenu zabyvat, snad jen v teoreticke rovine. Osobne jsem pro cista reseni a ne nejake kockopes. problem by mohl byt v delce raminka osmickove prehazky na sedmickovou kazetu-vicekolecko- teoereticky.ne­bo ne?

              0 0
              • Bodo  

                ne..:-)

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Myslim, ze ani teoreticky. Rozsah zubu muze byt stejny a roztec je +/- stejna a delka kazety je dokonce mensi nez co pobere prehazka. A ona toho pobere i vic :)

                0 0
                • BH  

                  mne se to nezda, jsem ted dost zaneprazdnen a tak nemam cas si vse kolem vyhledat, jen vim, ze na prehazakach v dobe prechodu od sedmi na osm bylo oznaceni 8 sp (napr. STX tusim race?) a take vim, ze to nikdy nebylo 100% pokud se to namixovalo,i kdyz uznavam, ze logicky by to nemel byt problem. koneckoncu dodnes prehazky tridy TY nesou oznaceni 5,6,7 a i tam je ta roztec mezi pastorky totozna a presto pan Shimano nedoporucuje mixovani saltru. Ja vidim problem v delce raminka prehazky, ktere se asi u jednotlivych provedeni lisi. Predpokladam ale, ze take nejsi zastancem takovych vylomenin , jako blokovat jednu rychlost na razeni a pod. Ja osobne, jak jsem jiz psal, takove mixy nemam v oblibe a nedoporuci je. Koneckoncu, namichat na kole jde ledacos,je to jenom blbe primitivni kolo, otazkou ale je, zda ma cenu se tim zabyvat.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Me se prave na rozdil od branze odkud sem prechazel libila na kolech ta vzajemna zamenitelnost komponentu, takze jsem toho i patricne vyuzival. Jasne ze jsem jezdil treba sedmickovy razeni na osmickovy kazete. Proto vim, ze to funguje. Ze to funguje dobre. Nejak funguje i devitka razeni na osmicce kazete, ale to uz bych dlouho nevozil. Vozil jsem i SIS prehazku na sedmickovy kazete a taky to fungovalo na ty tri prevody co jsem potreboval. Ted vozim silnicni devitku prehazku na bikovy 8 kazete (a jeste ji vymenim za jineho vyrobce:) s osmickovym retezem uplne jineho vyrobce a razenim na osmicku. Nevidim duvod proc by to nemelo fungovat dobre. V moji discipline je bezne treba i uziti silnicnich kazet kvuli odstupnovani a jejich pripadne individualni skladani. Taky nejsem moc zastancem „kompletnich sad“, protoze nekdy to proste neni na miste a lepsi sluzbu tam udela jiny komponent. Taky se mi nelibi zavadeni novych systemu bez zjevne vyhody oproti stavajicim. Kdyby byl problem jen v delce ramenka, pak by se nenabizely ramenka ruznych delek a uz vubec by nefungovaly silnicni prehazky na biku. Ty delky ramenka spis upravili s prichodem kazet jako megarange i kdyz ja sem 34 zubovou kazetu (kolecko) vozil davno predtim a devitkovy prehazky povazuju jen za chytak na zakazniky.

                    0 0
                    • BH  

                      No na tom se neshodneme, ja uprednostnuji ciste reseni kdyz osmicla(a pod.) tak komlet. Na druhe strane me nevadi kombinace SH Sram a pod.Ale ty veci by mely spolu nejak logicky ladit.osmickove razeni na sedmickovou kazetu je nejaky kompromis, ktery nerad delam.Delka raminka paralogramu prehazky ma podle meho predevsim vliv na to jakou roztec(sirku) muze prehazka obsahnout, sedmicka je o 1 pastorek uzsi a tak to bocni vychyleni prehazky je kratsi(nez u osmicky) a tedy i to raminko muze byt kratsi.Tim raminkem nemyslim voditko napinacich kladek, to je pochopitlene jine u trojtalize a dvojtalire(sil­nicka – MTB), ale to jina zalezitost, ktera nesouvi¨si s kompatibilitou 7–8.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tak to uz chapu a jsem v podstate za. Ale myslim si, ze to ta prehazka zvladne :)

                        0 0
    • Volf  

      sedmi a osmi kolo má stejný rozestupy, takže to bude fungovat bez problémů. Znám borce co má psmikolo a sedmičkový řazení a ten pokrejvačskej převod řeší tak, že drží palcem řadící páčku a tak přetahuje na osmou polohu.

      0 0
      • duk  

        Da se to ja jsem tak jezdil 3 roky.

        0 0
      • Palo TT  

        Rozostupy medzi pastorkami nie su rovnake (niekde som cital, ze 8kolo ma tusim medzery o 0.05mm uzsie – aj pri polozeni kaziet vedla seba je to vidiet). Ale ked to nastavis presne na strednom pastorku, tak to chodit bude. Ja som v pohode pouzival 8ckove radenie + prehadzovac(SRAM 7.0) a 7ckovu kazetu Shimano. Mozno, ze Shimano bude na to citlivejsie vzhladom na kratsi posun lanka.

        0 0
        • vlk  

          teď zrovna mám na kole 7kazetu shimano, přehazku xt 2004 inverzní a alivio 8 sp páčky a běhá to jak švýcarský hodinky.

          0 0
          • McBlacky  

            to je brutál mix – tuzing No1 !

            0 0
            • vlk  

              no tak jednak mi nebyli na velotrade již schopnu dodat xt řazení na 8 a v tom případě je alivio jediná možnost no a mám dobrý náboj vzadu a stále čekám až se rozpadne a ono nic.Navíc mám už přes 11 let stále ty samé převody-na které sem zvyklý.-to ale letoškem končí.

              0 0
      • Cromoly  

        Jezdím to bez posledního převodu na zimáku už 3roky a řadí na 100%

        0 0
    • cukerko  

      vyhrabal som tento stary tred aby som sa spytal, je dlzka na sirku rovnaka pri 7 aj 9 kole? (je mi jasne ze pastorky budu tym padom uzsie.. chcel by som totiz nahradit 7-kazetu 9-kazetou aj s riadenim, pojde to na tom istom naboji?

      0 0
      • Martin  

        tohle nepůjde. sedmička má jinak širokej ořech než osmička / devítka. musíš vyměnit nábu

        0 0
      • Vilém  

        Slo by to mozna tak, ze bys rozebral 9ku kazetu, pak bys pouzil 8pastorku a podlozky z te 9ky. Razeni by bylo 9sp, ale pouzivalo by se jen 8.

        0 0
        • cukerko  

          ano a dotiahol by som srubku na prehazke tak aby sa nepreradzovalo na 9. kolecko, to by bolo ok.. ale bude tam ta kazeta pasovat, nastelujem to tam aby to po naboji nechodilo ale bolo pevne?

          0 0
          • Vilém  

            No ted moc nechapu oc ti jde. Ono uz ta pocatecni formulace „je dlzka na sirku rovnaka pri 7 aj 9 kole“ je zvlastni:) 7cka orech je kratsi nez 8/9ti orech. Pokud bys nejak jasne formuloval ceho bys rad dosahl, tak by to bylo lepsi. Pokud mas zadni kolo se 7ckou orechem, tak tam 9ku proste nedostanes. Jak jsem psal, mohla by tam vejit 9kazeta s odebranym jednim pastorkem a podlozkou. Pak samo musis nastavit saltr na hornim dorazu jinak.

            0 0
            • cukerko  

              jj znelo to divne:) ano, kamos ma stareho bika so 7kolom, a ja kupujem novu kazetu tak mu chcem posunut svoju 9kolo kazetu. viem ze to pasovat nebude, ale moja posledna otazka bola, ze ak odoberiem napr posledne najmensie kolecko, tak potom nebude uz sirka este mensia ako u 7kola? bojim sa toho ze original 9kolo je sirsie ako 7kolo, ale 9kolo bez 1 pastorku by uz bolo uzsie, nemylim sa? ako by som to tam v tom pripade napasoval tak aby ta kazeta pevne sedela? alebo to s tym vobec nema nic spolocne? /sry za hlupe otazky kazetu som este nemal rozobratu/

              0 0
              • Hornet  

                Ked mas k dispozicii obidva orechy a aj kazety, tak je problem to vyskusat? Zhodit/nahodit kazetu je otazkou minuty a hned budes vidiet ci sa to da, alebo nie. Nemas co na tom pokazit. A ked to nepojde utiahnut, tak tam das 7-ku.

                0 0
    • nsrb  

      Já vozím 8mi kolečko a řadím dualama lx pro9sp a v pohodě , toťkaj sem potřeboval zadní kolo na silničku a tak sem 10ti kolečko předělal z části na 7kolečko,  ještě jedna podložka schází,také by se mě hodilo pár na ss,a plánuju i silničku,takže kdiby měl někdo nevyužité staré kazety nebo jenom podložky tak mi prosím dejte vědět.

      0 0
      • Vilém  

        A to chces rict, ze to 8mi kolo je standartni 8micka? Nebo mas predelany podlozky?

        0 0
    •  

      Zdravíme Ječňáka!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.