• Mata.Lan

    Jak často a kdy si perete dres? Občas se vrátim z vyjížďky zasranej od bahna od hlavy až k patě, další den pak vyjíždim do krásnyho počasí v zablácenym dresu. Když ho dám mamě vyprat, je to min na dva dny a tak dlouho bez kola nevydržim. Jak to řešite vy?

    Zkoušel sem dres máchat v rukách a kalhoty sem utřel hadrou, když sem je měl ještě na sobě… moc to nepomohlo, asi nemám ten správnej grif

    0 0
    • Lišák  

      Nahážu do pračky všechno oblečení z kola (v zimě mimo bundy, pokud není od blata-tu peru méně často) hned po příjezdu. Pokud dáš krátký program (ten stačí-je to stejně jenom propocený, nebo zablácený),tak myslím, že spotřeba vody není extrémě velká a vyjíždět v čistých hadrech je k nezaplacení (i pro čich ostatních :-) ) Pokud mám od blata i tretry, tak je v umyvadle napřed opláchnu a hodím do pračky i s hadrama.

      0 0
    • zwwak  

      Nejsem sice tak často od bahna, ale peru na rychlý program „osvěžit“, který trvá cca 30 minut. Schne cca další 2 hodiny.

      0 0
    • Vrci  

      Chápu, že pračka je složitej přístroj, ale zvolit 30 °C a umělý vlákna neni zas až takovej problém. Pro opravdový experty je pak poloviční náplň. Večer to dáš do pračky vyprat, než jdeš do postele nebo ráno do školy to pověsíš a odpoledne jedeš v suchým a čistým.

      0 0
      • hydrant  

        to vám všem tady ta kra?asová výstelka schne hodně rychle. Když to nemůžeš dát k topení ( asi by se ani nemělo ) nebo v létě pověsit na šňůru na slunce, tak to za těch pár hodin nemůže nikdy uschnout. Nejlepší je mít aspoň dvoje kra?asy a dva dresy, na střídačku – jeden den vozit dvoje kra?asy a druhý den dva dresy :o)

        0 0
        • Corbett  

          Opět jsem pozadu. Já peru po každé vyjížďce, ale v rukách. Je mi líto spouštět pračku abych vypral dres a kra?asy. Spodní prádlo by se stejně mělo prát zvláš? a rukavice také. Tak já to při své očistě ve sprše vše namočím a pak postupně přeperu. Trvá mi to 15 minut. Ale popřemýšlím nad tou pračkou (i když je to manželčina svátost) protože ždímačka je ždímačka.

          0 0
          • Robo  

            Přesně, přijedu, vyperu v rukách a na druhý den je to suché..

            0 0
    • saly  

      Já vždycky po příjezdu (a je jedno, jestli jsem od bahna či ne – stačí propocení) vyperu ve vlažné vodě triko, šortky a ponožky. Vyždímu a dám uschnout. Do druhýho dne je moje triko ze suprilu a kalhoty z nějaký umělotiny suchý. Pokud opravdu chvátám, stačí triko vyždímat v ruce, zabalit ho inteligentně do osušky (nejlépe narolovat na sebe) a trochu to pohňoucat dohromady. Ten ručník nasaje skoro všechnu vodu z toho trika a můžu ho skoro vzít na sebe (s kalhotama to bude asi to samý – tam ale nejvíc drží vodu cyklistická vložka).

      Tak takhle. Není nad to vyrazit v čistých – nepropocených – hadrech.

      0 0
    • RapMan  

      To perete v pracce i moiru?

      0 0
      • MARIN  

        copak se nesmi prat v pracce?

        0 0
        • Jester  

          Nemela by se jenom zdimat …

          0 0
          • SavaH  

            a avivážovat, protože se pak z funkčního prádla stane nefunkční – opravdu. Jinak se snažim prát všechno hned po vyjížďce. Jen občas na to nějak nemyslim…

            0 0
      • Lišák  

        Používám Klimatex, Jitex a Suprex. Vše peru v pračce a ždímám na 800 otáček. Nemyslím, že by trička měnily vlastnosti. Aspoň já to teda nepoznám.

        0 0
    • bikerGT  

      Mám dresy minimálně dva a střídám je. Tudíž odpadá problém s rychlým praním a schnutím. Jinak peru na 30 min. Dres je po odstredovani temer suchy.

      0 0
    • MARIN  

      Tak hlavne mam vic dresu i kalhot. Ted kdyz mam vic hadru protoze jeste neni leto to ze sebe vsechno sundam a narvu do pracky a necham 1 popr.2× vymachat a tak 1za tyden to vsechno necham vyprat na normalni program 30°C. Nestrkam tam ale budnu z windstoperu tu jen trochu premachnu ve vlasne vode rucne. V lete kdyz mam min obleceni macham rucne.

      Nedokazu si ale predstavit jeden den prijet nechat to jen uschnout a druhy den v tom zase vyjet

      0 0
    • Daf  

      Dresu i kratasu mam nekolik, takze tento problem neresim. Kdyz to ale vyperes a dobre vyzdimes tak to do druhyho dne mas suchy.

      0 0
    • Robo  

      Už jenom čekám, kdy se tady zase ozvou lidi, že perou jednou za týden… :-)))

      0 0
      • Honzas  

        protoze se na kolo dostanu akorat o vikendu a mam povicero dresu i kalhot, tak ja opravdu peru akorat jednou tydne…;-) ale opravdu jen vyjimecne se mi stane, ze bych jel v jednech vecech dvakrat… brr…

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Tak casto jen kdyz… vlastne ani to ne. Kdyz je bahno, tak to nema cenu a kdyz je vedro, tak to stejne propotis, tak jakypak copak :)

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Mi tak napadlo. Ozyvaji se tu lidi, ze jezdi v helmach, pak taky ze se jim hlavy pod helmou poti a musi treba vozit satek..... a k tomu moje otazka. Perete helmu po kazde vyjizdce? Na kolik stupnu a na kolik otacek ji zdimate? Ocekavam obzvlast zajimava cisla od lidi co v jednech hadrech dvakrat nevyjedou :)

      0 0
      • Robo  

        Neperu helmu ale ty vycpávky, propláchnu je ve vodě s práškem a je to.

        0 0
      • Vrci  

        Když se na vycpávkách objeví stopy soli, tak je vyperu. 30 °C 500 otáček.

        0 0
      • MARIN  

        Helmu neperu ale tak 1 za mesic vyperu vycpavky a obcas vodou omyju reminky :) Jinak satek peru stejne jako dres

        0 0
    • Darkson  

      tak koukám, že jsou ty samý voňavky anebo jsem extrémní prase:-))). dres nikdy nemyju po každý vyjížďce. když je bahno, pak jezdím ve špinavým(pokud je to ještě v normě) a vyperu věci, až je hezky. v létě většinou hadry jen suším a peru v momentě, když už je to fakt nepříjemný natáhnout je na sebe:)

      0 0
      • kovar  

        ono je ale hodně nepříjemné jezdit za takovýma, jako jsi ty , radši hned předjet nebo nechat ujet. No záleží taky na směru a síle větru

        0 0
        • Darkson  

          neboj, většinou jezdim sám svým tempem a když přijedu na maratón, tak předtím vyperu:)

          0 0
    • Mata.Lan  

      Si teď připadám jako pěkny prase. Rukavice sem pral jednou jedinkrát a to sem je pak nepoznal, jak byly podezřele čisty. Dres peru tak 1× do měsíce, zkrátka když už nejdou ohnout rukávy, nebo se dá opřít o zeď. kalhoty sem za celou zimu ještě nepral. Prát helmu, řemínky nebo boty mě ani vůbec nenapadlo.

      Asi s tim něco udělám…

      0 0
      • Krutor  

        Se na mě nezlob, ale seš prase:-).

        Není nad to jet ve skupince za někým, kdo má použitej dres víckrát. A kratasy s vložkou, víckrát použitý, ztrácí funkčnost …

        Jinak nevidím problém mít aspoň dvě sady oblečení, konkrétně. Vždyť dresy vydrží dlouhý roky a kratasy stejně časem odejdou (lycra + vysezená vložka)

        0 0
      • Krutor  

        Tak sorry, byls … :-), dneska už seš asi zkušenější :-)

        0 0
    • Mirouss  

      dres byl po závodě tak od bahna, že po vyprání tam zůstali fleky, máte tip jak se toho zkusit zbavit? zkušenost? díky

      0 0
      • slavekRM  

        Ono se to po dvou nebo třech vypráních srovná. Jinak mýdlo s jelenem, nejdříve ručně, nechát odstát a potom do pračky…

        0 0
        • ZuzicK  

          jelen je nej, ale musíš vyčistit ťupku po ťupce

          0 0
          • sudovec  

            Hadry mají být hlavně funkční. Čistota, vůně a barevná dokonalost je až druhotná.

            Je to prostě spotřebka a nehodlám být otrokem svých hadrů.

            0 0
            • ZuzicK  

              Já odpovídám na otázku jak odstranit bahno. Sama to dělám jen na jednom bílém dresu přítele, tak jednou za rok :-) Otrokem svých hadrů rozhodně nejsem ;-)

              0 0
              • Mirouss  

                všem díky, já mám sice dresy dva, ale jeden je jen na závod protože je lepší ve všech směrech. Zkusím to.

                0 0
              • Mirouss  

                Si říkám mýdlo s jelenem – co to asi bude?Tak to hodím na net mýdlo s jelenem a teďka na netu koukám, že na mýdlu je vyražen obrázek jelena :-) to je pecka se směju ještě teď… :-))) a já myslel, že to jsou dvě věci.

                0 0
    • toram  

      nejgeniálnější řešení je mít dvoje:D

      neni co řešit:)

      0 0
    • weekend warrior  

      tak v tomhle vedru ho chce prát několikrát denně:(

      0 0
    • sudovec  

      Nedávej ho mamě a per si to sám ;-).

      0 0
    • HROOLI  

      Chci se zeptat ohledně praní treter v pračce. Mám totiž Sidi Erga 2 a nechci si je tím zničit ,ale zase by určitě prokoukly , protože je myju ručně s mýdlem a třeba kolem kotníku jsou ty pruduchy trošku zašlé.

      0 0
    • gras  

      Co mit 2 nebo 3 dresy a ty měnit ? Pak neni problém, když ti něco 2 dny schne. I když v létě ti snad dres uschne za chvilku, ne ? Jen kalhoty s tou „nasrávačkou“ schnou dýl, ale to mám taky dvoje.

      Radej stejně jezdim jen v lehkých elestácích, kde neni vložka. Leda se me zpoti řiť a po delší době odře. :-))

      0 0
    • DominikGT  

      Peru obleček fox i s rukavicema skoro každý den na krátký program a na 800 otáček s tím tekutým práškem od arielu na barevné a je v pohodě. Suché je to za pár hodin.

      0 0
    • Johny_r  

      Oživím tuhle mrtvolu dotazem. Včera jsem přijel zasekanej od bahna ve stylu Obecná škola „kde jsou moje blatníky“. Dres (úplně novej) jsem nejdřív osprchoval z nejhoršího, pak jsem ho vypral dle doporučení (naruby na 30 ve sportovním prášku) a světe div se, bahno se nevypralo. Nakonec jsem to zahchránil žlučovým mýdlem a druhým kolem v pračce, tentokrát na 40 a na líc, ale stejně. Nemělo by se u dresu tak nějak počítat s tím, že bude od bahna, aby to šlo normálně vyprat? Nezkoušeli jste to třeba na kritických místech stříknout nějakou lehkou impregnací, která trochu brání usazování bordelu? Kdybych to měl takhle drbat po každý vyjížďce, tak mi to dlouho nevydrží. Ten dres má vepředu takovný neprofuk/softshell panely a tyjsou v pohodě (DWR a zůstávaj čistý), ale záda jsou z lehčího, prodyšnýho, hadru, a tam to teda moc nefunguje.

      Dík

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.