• Mofo

    chtěl sem se zeptat, jestli máte na svém řetězu rychlospojku? Já sem si nedávno kupoval nový řetěz HG a zajímalo by mě, jestli se dělá i s rychlospojkou. A jestli se při častém rozpojování nemůže rětěz nějak sám rozpojovat nebo tak něco… Jedná se mě o sundávání rětězu při čištění

    0 0
    • Indian  

      Šimano to nedělá. Dělá to Sram. Zkus jí koupit od sramu a můžeš jí dát na šimano. Rozepínat to můžeš milionkrát,ničemu to nevadí.

      0 0
    • paww  

      conex dělá taky rychlospojku, ale nevím jestli pasuje na šimano.

      0 0
      • DyEm  

        na silnici používám Wipermana 1008 se spojkou – tu jsem při prasáckým presmýknutí už rozpojil, na MTB sram se spojkou-OK. Spojka je dobrá na čištění ap.

        0 0
      • tantobo  

        Rychlospojku conex mám na retezu HG93. Je to uplne vpohode, mam na tom ujeto 5000 km a zadny problem. Jezdil jsem to i na SRAMU, ale polovicni zivotnost retezu a o retezech conex, ktery jsem mel taky ani nemluvim, vydrzel mi 2 mesice (asi 1200 km). Spojky vrele doporucuji, bezproblemovy provoz a skvele se da vycistit. Jenom je treba dat pozor a nasadit retez stejne jak tam byl, kdyz se da opacne, pak chvilku preskakuje.

        0 0
    • wroum  

      me by zajimalo, k cemu vlastne ta rychlospojka je. je to jen kvuli cisteni retezu nebo sundavate retez i z jineho duvodu? jestli jenom kvuli vyprani v redidle, tak je pro me spojka naprd. ja retez sundavam poprve v okamziku, kdyz nandavam novej.

      0 0
      • pavelr  

        Rychlospojka je dobrá, když se točí více řetězů a střídají se např. po 500km. Já např. používám na svoji 105-silničku řetěz PC-69 se spojkou, po sezoně ho jednoduše rozpojím a přendám na horáka. Podobně jsem si nechával osmičkové řetězy vytahané na 3–4. zub, a potom, co mi kazeta nevzala nový řetěz, tak je používám dál, dokud to bude řadit. Pak všechno vyměním.

        0 0
      • TinkTink  
        • abych mohl vycistit kladky na prehazce
        • abych mohl vymenit presmyk

        :)

        Retez cistim nasazeny…ciste hadra + benzin…nebo jenom ciste hadra.

        0 0
        • wroum  

          to me nenapadlo. kladky cistim i s retezem (jenom tak aby se nereklo nebo rozeberu saltr) a nejsem lestic, takze radsi jezdim, presmyk nemam :-). uz mam jasno – spojku nepotrebuju (stale mam i nytovac).

          0 0
          • TinkTink  

            No ja ty kladky radsi sem tam rozeberu…po nakym bahnitym zavodu to neni spatny…ale jenom na Giantovi…na Pointovi na to prdim :)

            0 0
            • wroum  

              me stejne vydrzi saltr min nez ty kladky, takze pokud jsou este pod nanosem sracek videt, kaslu na ne :-)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.