• Vymi

    Zdravim mam dneska tuhle vidlu koupenou a tak me zajima jestli ji nekdo ma a tak jak je s ni spokojen a apod… recenze zatim neni a na forum taky nic moc diky za vse… :-)

    0 0
    • BH  

      no, to uz je pozde se ptat ne?Radeji ji ale ani nerozbaluj, abys ji mohl vymenit za neco poradneho.Uvidis sam, jak vysoko jsou tu ceneny vidle Suntour.

      0 0
    • cybernovi  

      průží… víc toho nedělá… bud muze bejt mekká jak swin nebo uplne tuhá… a nikdy nežehlí..

      0 0
      • Vymi  

        je videt ze jste vtipalci… dal jsem za ni vic jak 5 000,– a mam dojem ze zase tak spatna vidle to nebude…

        0 0
        • Vymi  

          je fakt ze olejova patrona vymenit nejde ale zase kdyz mate znamy v obchode reklamace se mi zda jako vyreseni problemu… :-) navic vim ze vzdych olej neni moc dobra zehlicka ale porad lepsi nez elastometry apod… nemel jsem bohuzel uz penizek na neco lepsiho…

          0 0
          • vlk  

            prosímtě co to plácáš, zapřemášlej. „navic vim ze vzdych olej neni moc dobra zehlicka“

            0 0
            • cabbage  

              vzdych:)), presne to bude delat na korenech.....

              0 0
              • Vymi  

                omlovam se za ten blabol!!! :-( samozrejme ze je to dobra zehlicka… ale ta moje proste za tu cenu dobrej standart…

                0 0
                • vlk  

                  no mě v první chvíli nedošlo, že to je vzduch.Ale i tak např vzduchové duky, taky nejsou vyloženě chr?ácké.

                  0 0
        • bikerGT  

          Z vlastni zkusenosti: Mam ji rok, uchazel z ni vzduch do prostoru pod pistem a porad tam neco cvakalo, byla na reklamaci, ale nic nevyresili. Koupil jsem novy tesnici krouzky na pist (o neco vetsi tloustka) a vzduch uz neunika. Co se tyce funkce, tak je to nic moc, pruzi, ale je nejak pretlumena, tlumeni se neda v beznych domacich podminkach zlepsit vymenou oleje – je tam uzavrena natlakovana patrona. Chod ma tvrdsi, na doraz mi nejde. Musim ji casteji otirat a promazavat vnitrni nohy (nejlepe po kazde jizde).

          0 0
          • miťo  

            Clovece ten muj Axon zas netlumi skoro vubec. Jeste ze jde zavrit z riditek, jinak se s nim ze sedla neda jet.

            0 0
        • kovar  

          5000,–?! Tak to bych se taky utěšoval, že ta vidle nemůže být zas tak špatná:-)

          0 0
          • Vymi  

            to by me teda zajimalo co by si mi doporucil za vidlu kolem 5 000,– ja si toho AXONA uz necham ale rekni zajima me to… co v tehle cenove tride nejlepsi…

            0 0
            • vlk  

              no za tu cenu se dají sehnat Marzocchi exr.A i manitou splice či manitou axel v této cenové relaci jsou lepší.

              0 0
              • Vymi  

                no ale vem si ze celkove zpracovani Splice nebo Axelu od Manit… jsou skoro stejne jako u toho SR Suntoura… navic co se tyka toho oleje je mozne ho vymenit ale v servisu sam to asi bez pozkozeni nezvladnes… navic original olej tuhne pri 0 stupnu tedy v zime se na tom neda jezdit pokud neudelas to ze ten olej nevymenis za ridsi.. navic Axely jsou drazsi… ta moje se ma prodavat za 6 900,–…

                0 0
                • vlk  

                  ale chodí o něco lépe.Olej vyměnit podle návodu by měl zvládnout každý trošičku zručnější biker.Nevím o splice mi Tink tvrdil že mu chodí OK.jinak to že v zimě trošičku přituhne se dá poladit nastavitelným útlumem.Na kamen Ti to neztuhne.Axel elite 2005 stojí pod 5-mrkni na akcebike.Časem sám poznáš jakmile se ti do vidle bude dostávat bordel apod.

                  0 0
                  • Vymi  

                    jo to jo… ale uz je to trochu vidle na urovni… mozna mi to nekdo vytkne ale nemam na lepsi opravdu…

                    0 0
                    • bikerGT  

                      Bud v klidu. Mam ji, jezdim na ni a taky ziju… Zvyknes si na vsechno.

                      0 0
                      • Vymi  

                        Presne!!! zatim jsem jezdil na RST Gila T4 elastometry…a kazdej vi co to je… musim rict ze to urcite bude rozdil… a ja budu konecne rad ze mam trochu lepsi vidlu… a zvyknout neni problem a vystelovat ji taky ne…

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Asi opravdu nemas na lepsi, ale otazka penez to neni:) Vzdyt Black stoji 4990,– a bral bych ho tisickrat radsi.

                          0 0
                          • Vymi  

                            ale prece zpracovanim je prece stejna… jen je to mozna jiny desing a tak… ja nevim vy rikate hruza ale kamosi co jsou z obchodu jezdi maratony a tak mi rekli svuj nazor a tu vidlu mi doporucili… to si snad mam myslet ze, ze me delaj vola?????? :-(

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Tak to uz muzes tvrdit, ze M-Wave a Fox jsou srovnatelne, protoze obema rikaji odpruzene vidlice. Poznas sam. Pral bych ti, abys nepoznal.

                              0 0
                              • Vymi  

                                nic neresim, proste jsem si ji koupil a tak na ni budu jezdit… ruzumim pocitacum jsem zpravce site… tohle je ale pro me trochu orisek co se tyka vidli a tak si nechavam poradit… to jsou vsechny SR v tomhle modelu KO???? nechce se mi verit… budu na ni jezdit a reknu pak co a jak… a ta recence bude opravdu rozsahla!!!! zdarec…

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Bohuzel pro nas ostatni recenze od cloveka co jezdil elastomerku a pak si koupi nejhorsi olejovku bude krapek neobjektivni. Ale mezi radky, pri zminkach o uniku vzduchu, vaklu, zadirani, nepruzeni, tece olej, odrela se barva, by z toho bystry pozorovatel mohl neco vydedukovat :)

                                  0 0
                        • fousek  

                          No reknu ti ze s nakym axonem s lockem sem mel tu cest, ale za svoji RST 461 bych to nevymenil a to je elastomer, no i kdyz ted to je kousek elastomeru a pruzina, ale i tak stala dohromady 2800, jo a ten kamos co ji ma, ji porad zamykal a jelikoz se zamyka jen jedna noha tak ji vyzvaklal a uchazel mu z toho vzduch, reklamace to vyresila, ale ted uz to na moje doporuceni nezamyka (snad)

                          0 0
                          • Vymi  

                            Jezdim uz hodne dlouhou dobu na to abych vedel co je spatny a tak ale u vidle jsem si nebyl jist… zbytek je pro me hracka… servis kola si delam sam a pohoda ale moje prvni vidle byla shit – nechci si ted myslet ze po vasich recich ze je taky shit…

                            0 0
                            • fousek  

                              no jedna z tech lepsich to nebude, takze sme tu minimalne dva kteri maji shitovou vidli, jen je rozdil v tom ze ja sem tusil co kupuju

                              0 0
                              • Vymi  

                                ale ja nerikam ze jsem to taky nevedel… ale rekl jsem si ze bych to mohl zkusit navic mam moznost rychle reklamace za novou… tak proc ne… takovej testovaci jezdec ze me bude…

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  Ti preju at se ti to povede. Normalne by totiz odpoved byla…„to vubec nechodi“ „ukazte… no jo. To je takovej druh“ „ale vzdyt to nefunguje“ „ne, to je dobre. To takhle ma nefungovat. Co by ste taky chtel za ty penize, ze jo?“ „ale vzdyt stala jako opravdova“ „no to jo, ale tady ten napis na jeji funkci upozornuje. To jste si mel precist pred koupi“ „Tady nic neni.“ „Tenhle“ „SR Suntour?“ „Jo to je on. Ty takhle chodej normalne“

                                  :)))

                                  P.S.: Ze nepisu Rychly dzipy? :)

                                  0 0
                                  • Vymi  

                                    diky… dam ti vedet…

                                    0 0
                                  • fousek  

                                    U RST sem se utesoval ze je to prece Rapid Suspension Technology, to prece musi fungovat:-))) A nakonec, kapku to funguje, akorat potom si musim pucovat jen kola s RST a Suntour protoze u ostatnich me po svezeni chytne deprese:-)))

                                    0 0
        • McBlacky  

          ty jsi se zbláznil, dneska dát za Suntour 5000kč. Ne vážně udělals chybu, příště budeš chytřejší. To že se bude prodávat za 7000kč je nic neurčující, protože si ji nikdo nekoupí. Odhaduju že podíl na trhu vidlic koupených samostatně má v kategorii nad 4000kč v ČR suntour ani ne 5%, ale třeba se pletu, nebo jinak neznám nikoho kdo by si koupil takhle drahý SR a není to tím, že znám málo bikerů :)

          0 0
          • Vymi  

            ale ja ji dostal za dost min cena 5 000,–… navic je to moc dobrej kamos a rekl mi i jiny dost nazor co si o te vidle mysli a tak… montuji je na lepsi kola…

            0 0
            • BH  

              abych Te uklidnil, jezdil jsem Suntor Axon a nebylo to tak spatne, no zrovna"zehlicka" to neni,ale na me XC to uplne stacilo.Ocenoval jsem moznost uzamykani a redukce pruzeni tlakem vzduchu.Ted jezdim RS SID a je to svina mekka (krouti se a tak)i kdyz „zehli“ paradne, takze si nevyberes.Je fakt, ze dnes je Suntour jednou z nejrozsirenejsich vidlic u novych kol i ve stredni tride .Uvidis sam a tu recenzi jsem zvedav. Jinak se potvrdilo, co jsem psal na zacatku diskuze, kdyz tu reknes Suntour, to je jako by jsi roztahl cerveny satek pred bykem.

              0 0
              • Vymi  

                jsem rad ze konecne lepsi zprava – odpoved :-) nerikam ze jsem silenec na sjezdy a rad si projedu zavod s umistenim ktery se mi bude libit… navic s uzamykanim jeste nemam zkusenost a tak to bude neco noveho pro me a navic pruzenim vzduchem jsem taky jeste nezkusil… a moje XC je docela narez ale nejsu zase blazen a vim co to kolo moje muze a co ne… a recenze dej mi tak 2 mesice a neco napisu…

                0 0
                • fousac  

                  nic si z toho nedelej.. taky mam Suntour.. nejsi v tom sam..

                  0 0
                • RYGI  

                  axonku mam taky.Ze sjezdu nemusis mit vubec zadny strach protoze velke narazy bere bez problemu.Zato na zulovych kostkach ti budou drncet zuby.lock-out jsem moc nevyuzil,protoze je dost tuha

                  0 0
              • Vymi  

                jeste k tomu zavirani vidle… jake jsou pocity… jeste asi chvili nebudu jezdit na nove nez to slozim ale kdyz se zavre je tim mysleno ze nechodi vubec treba jen o 1 cm?????

                0 0
                • BH  

                  vidle se chova jako tvrda,je tam nejaka tolerance pohybu do 10 mm.Ovsem dobra rada, ve sjezdu a nebo pri jizde pres prekazky ,vzdy vidli otevri. Pak muze dojit k poskozeni uzavirani(pri extremnich razech do vidle).Uz jsem to zazil prave na RS SID.

                  0 0
                  • Vymi  

                    jasne ze nebudu pres hrby zavirat vidlu apod… mam totiz nektere trasy kde jedu i nejakou delsi dobu na silnici a tak se mi to bude urcite hodit a myslim ze to rad vyuziji… jen se pak nezapomenout…ze az zase pojedu v poli a v lese… diky za info

                    0 0
                    • fousek  

                      no jak tak koukam na ty silnice co z nich konecne slejza snih, tak tuhle sezonu lock nebudes potrebovat vubec

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        :-) A kde se to na silnicce vypina? :)

                        0 0
                        • Vymi  

                          normalne u prvniho stromu… hodne rozjet a pak hezky celne do stromu :-)))))

                          0 0
                        • fousek  

                          no tuto otazku sem vyresil tim na cem ted jezdim:-), ale canondale vyrabi nakej mikro headshok ne?

                          0 0
                          • Vymi  

                            zapnuto a vypnuto… jak proste :-))))

                            0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Coz o to. Delaj se i celopera silnicky, ale moje stavajici kolo neni na nastup pozimnich vytluk pripravene :)

                            0 0
                            • miťo  

                              Ty mas silnici? S beranama 64cm? Nebo vlastovkama?

                              0 0
                              • Vymi  

                                berany berany duc… :-))) u me silnice kdysi taky byla ale jak sel cas tak i silnice se postupne zmenila az mi zustaly jen Sh 105 naboje prehazovacka obe kola komplet…atd… zbytek znicil ja i cas… :-(((

                                0 0
                                • miťo  

                                  To s tema beranama 64cm byla narazka na Padlistu, protoze je jednim z tech, kteri se obouvaji do mych 52,5cm sirokych (uzkych) riditek na biku :)

                                  0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Vazne uvazuju, ze si tam dam nejaky rovny, kdybych nemusel nic investovat (do silnicky nechci:), protoze dolu se neohnu pres bricho a nahore je moc uzky uchop ;)

                                    0 0
                                    • miťo  

                                      Jestli budes davat na silnici rovny riditka, musis poridit o dva az tri cm delsi krk a dat ho niz. Abys zachoval posed. Berany+paky jsou preci jen dost dlouhy. Nejses sam, kdo o tom uvazuje. Pekacek ma stejny umysly. Ja osobne jsem za berany rad. Zkus Ritcheye, jsou paradni. U predstavce jsou primy az k oblouku a pak se ostre lamou do brzdovych pak, prechod do nich je plynuly a skoro vodorovny. Jako rohy MTB. Jen ta sire ti bude vadit…

                                      0 0
                                      • Pá-dlista1  

                                        Myslim, ze tvuj dobre mineny hrach nehazis na urodnou pudu :) Ty riditka by me staly asi vic nez cela silnicka (+ brzdove paky, pripadne razeni, gripy, predstavec jak rikas). O zachovani posedu nemuze byt ani rec, zatim se mi nepodarilo ani povolit predstavec :) (ani jsem se moc nesnazil. Nebylo proc.)

                                        0 0
                                        • miťo  

                                          Hod tu svou silnici do „Kola a komponenty“ prosim. Chci ji videt :)

                                          0 0
                                          • Pá-dlista1  

                                            No ja nevim. Treba ji pozna puvodni majitel a bude ji chtit zpatky :))) Navic neni od sponzora a co by na to rekl ;)

                                            0 0
          • fousac  

            jsem blazen, blaaazen, BLAAAAZEEEEEN!!!

            0 0
            • Koala MC  

              Klííd klucí..SR Suntour dělá 50% produkce pro firmu Rock Shox..Ono to zase tak špatná vidle nebude..,ale vždy se najde nějaký borec co bude mít námitky..a na své kolo co na něm najede 200km za rok by si SR Suntour nikdy nedal:-)

              0 0
              • McBlacky  

                já teda najel loni na sr 5500km, přetím jsem jezdil mimo jiný další dvě sr a z produkce sr bych si koupil snad jen duro na kolo do lesa. Z ostatních jsem zkoušel chod axela, scareba, blacka, duka, mc comp, mx pro, pilota, judy (starší), vanilly, a hromadu rst a horších shitů (top gun, balistic, zoom, …) takže trochu bych srovnání měl. Na kolo na XC/maratony už si sr tak jak se v současnosti dělá nedám!

                0 0
                • Vymi  

                  ale no tak zase neprehanej… ja vim ze mas na kole lepsi vidlu nez ja… proste si tvrd to svoje a ja budu tvrdit zase svoje, ja s ni pojedu maratony, marasty, hnusy – ja si na ni i hubu rozbiju, kdyz to prezenu ale jednu vec mi nevezmes pocit z jizdy at uz se SR nebo bez ni… :-)))) kdyby totiz byli jen dve znacky vidlic ktere by se vyrabeli vybral by sis zase tu co mas… to proste nezmenis… a test… DURO to uz je ale trochu jinde… na maraton uz dost vaha ale proc ne… kdyz je to spise Free…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    se podívej na čem jsem loni jezdil… já jen že mám srovnání a na základě toho jsem si utvořil názor.

                    0 0
                    • Vymi  

                      tvuj nazor ti neberu a ani bych si nedovolil tvrdit ze mam lespi zkusenosti nez ty… jen tvrdim ze na lepsi jsem proste nemel ikdyz vim co se o SR rika a tak… ale taky je to vidle ktera si nezaslouzi lezet porad ve sklade…

                      0 0
                  • fousac  

                    btw: kolik ten Axon vazi??

                    0 0
                    • Vymi  

                      vazi 1850g a DURO je 2300g… takze rozdil je videt… :-)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        jeden z modelů 2004 vážil papírově 1.65 ale kdoví jestli se sloupkem (RL asi určitě ne, to každej přičítá zvláš?). To už je na 30ky nohy dobrá váha za tu cenu, po lehkým tuningu patrony by to mohlo i bejt zajímavý

                        0 0
              • vlk  

                myslím, že si to poplet produkce marzocchi.I když levné rockshox tak taky vypadají-myslím judy a pilot.

                0 0
              • borda  

                to by mě zajímalo, kde jsi tuhle informaci vzal. suntour je propojenej s marzochi, s RS nemá společnýho vůbec nic

                0 0
            • Vymi  

              a co ma byt je nas tu takovych blaznu vic… :-))))

              0 0
    • REM  

      Bud v pohode vidlice je slusná za 5tis. výborná hmotnost. Mám ji od srpna najeto 500km a je príjemná sportovne ladená a Lock-out paráda. Jezdim pro radost a nejsem stoural.Na druhým bajku mam starsi Marzochi Z-3 olejová – totální zehlicka , taky je tezsí do kopce pohupuje a urcite nová má cenu tak 8–10tis. Takze proti Suntouru nic nemám. A pokud jde o to kde koupit nejlevneji , nejsem uplnej priznivce E-shopu, spis mi to prijde nefer hra . Slusnej krám kde mi delaj servis , prodaj plast a dusi ci sedlo má svou rezii a potrebuje si na sebe vydelat. Proti tomu kdyz na vesnici v garázi koupis do skladu 5 vidlic a tri pulsmery a 5 saltru a ty otácís tak je rezie trochu jinde. To radsi dam tomu klukovi za pultem 1000 vydelat a potesime kdyz se na svihu pozname a on me pozdravi.

      0 0
      • Vymi  

        to je prave to pratele delaji pratele… rekl mi narovinu ze za ty penize mam opravdu dobrou vidlu ikdyz je to SR! Sam mi navrhl ze jakykoliv problem s ni reklamace neni problem i servis. Je to opravdu dobrej kamos a vzdy ho rad vidim jak na kole nebo na parbe.. dobre vzdy pokecame o kolech a poradi co je ted dobry… uz se tesim az to vse slozim a vyjedu… trochu na me leze zavislost na kolo… :-)

        0 0
      • McBlacky  

        nefér hra jsou provize obchodníků, mě přijde že někdy je to fakt až zločinný (Praha). Internet je konečně protiváha a řádná konkurence která má pro i proti

        0 0
        • Vymi  

          jasne ze ty ceny se vzdy budou opravdu dost lisit… obchod a net obchod ale vem si ze ja prisel s papiprem a s cenami co ne netu jsem si opsal a kamos mi rekl na rovinu na tu cenu bych se mohl dostat uvidime co se da delat ale zase nechci aby z toho nemel nic… takze 10% je taky uspech… nic neni zadarmo…

          0 0
          • McBlacky  

            ale kdyby každej chodil do kamennýho s cenama z netu tak by to asi rychle zabalili :) takže ty jsi jen zkombinoval díky známosti pozitivum obou metod nákupu.

            0 0
            • Vymi  

              tak tak presne jak rikas… jezdiz Sela Maraton u Helstyna je to u Tyn nad Becvou…????

              0 0
              • Vymi  

                omlouvam se za tu chybu Helfstyn jsem mel namysli…

                0 0
              • McBlacky  

                ne ale nevylučuju že se letos objevím :) ikdyž pokud bude v té době nějaký menší závod jinde, dost často se stane že se nechám zlákat vidinou jednociferného umístění :) předpokládám že ty jezdíš, tak když dorazím porovnáme po závodě dojmy, já budu letos jezdit na black air 100.

                0 0
                • Vymi  

                  musim jeste rict nebo se spise priznat… letos pojedu prvni maratony a zavody celkove… protoze predtim jsem to jeszdil az kdyz skoncili a tak… nemel jsem na to kolo ulpne OK a taky helma tu jsem nemel… ted uz mam vse co muze prezit maratony a tak chci zkusit zavodit… nechci delat zazraky spise vyzkouset co dokazu a co moje kolo zvladne… dojmy pokud se potkame a pozname rad pokecam… :-)

                  0 0
        • fousac  

          vyjimka potvrzujici pravidlo: v kamenaku sem koupil Duro levnejc nez bylo v ty dobe na netu..

          0 0
          • Volf  

            Můj kamarád má kameňák a tak mám hodně věcí levnějc než na netu. Jinak mám na svým veteránovi XCP – D a sem tam vyměním olej, občas promáznu, nemá vakl, na mý ježdění je v pohodě jako spousta jinejch věcí co mám na kole. Dneska jsem se dostal ve svým věku do fáze, kdy neřeším každý deko, uvažuju nad tím, že se rozloučím s i computerem, kterej mě celý roky proháněl jak chrt lišku a tak dál. Je to prostě o pocitu a o radosti z ježdění.

            0 0
            • McBlacky  

              kup si fox vidli a liška bude honit chrta :)

              0 0
            • náčelník  

              Tak to já jsem se dostal do věku, kdy řeším každé deko – s věkem ubývají síly :) Computeru jsem se zbavil před 12ti lety.

              0 0
              • Vymi  

                ja ho treba nemel a nebudu mit asi vubec… :-) nekdo ma a nekdo proste nema

                0 0
    • TinkTink  

      Axona? Nikdy.

      Myslim ze by jsi udelal 100× lip, kdyby jsi koupil Manitou.

      Sice se vyrabeji treba i ve stejny tovarne, ale to je tak to jediny co je spojuje.

      Manitou do 5 tisic funguje naprosto presne podle systemu, ktery ma v sobe… Suntour drazsi 3 tisic nefunguje jak ma a je imho horsi nez ty suntoury do 3 tisic.

      Tolik moje poznani…nemusis na to reagovat, vim ze se za vidli budes bit z principu :)

      0 0
      • BH  

        Jan tak pro upresneni, to poznani je podlozeno vlastni zkusenosti, pokud ano jake SR vidlice, jak dlouho jsi jezdil? A nebo je to klasika:„jedna pani povidala“.Tim nechci tvrdit, ze SR vidlice jsou dobre, jde tu spise o to na zaklade ceho vznikaji tak jednozancne soudy.A kdyz tak chvalis Manitou, tak kolik a jak dlouho jsi jezdil?Podle meho, pokud to nemas sam osahane na vlastni kuzi, tak takovy soud nemuze byt objektivni.Ale terba me prekvapis a vyleze z tebe testovaci jezdec pro SR a Manitou. ja osobne v tech levnych vidlich zadny rozdil nevidim.

        0 0
        • Pekáček  

          I mezi Sutoury jsou veliký rozdíly. Třeba jen ty Axony se dost liší. Přetlumení nebo nedotlumení. Jinak v konstrukci – plastová nebo kovová pouzdra, uzavřené či otevřené patrony. Co se týče tvrdochromu na vnitřních nohách, drží mi perfektně. Kámoš má novou RS Judy a už mu zlátnou.

          0 0
          • TinkTink  

            Z me strany jako zkonfrontovaneho castecnyho prodejce, je Axon nejvetsi m***a co kdy Suntour vyrobil – proti tomu byla rada XC-PRO zlata…a to doslova.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nastesti nemam delsi osobni zkusenost s Axonem, ale mam ji s XC-PRO 03 a jestli je co rikas pravda, tak Axon musi byt skutecne bikove peklo.

              0 0
        • TinkTink  

          Co se tyka Axonu, tak jsem si nekolik desitek minut projizdel Axon E-RL – silne nedotlumena ci v opacnym pripade zavrena vidle – neexistoval mezicinitel…uznavam ze to nemusi byt nic moc, ale protoze tomu clovekovi z tama unikl nekolikrat vzduch a nikdo to nevyresil…nemam pro tudle vidli dobra slova…dat za neco takovyho tolik penez…fuj.

          Dalsi Suntoury – XC-PRO-SL (3 mesice) ; XC-PRO-SE (5 mesicu) ; XC-PRO-S (asi 6 az 9 mesicu a ted ji ma v upravene verzi moja…ale vymenim ji to za Axela) ; MG 71 – fungovala v ramci moznosti MG 81 – taky MG 91 – v elastomerech v teto cene byla fakt dobra…

          Manitou: Black Comp 02 (asi 4 az 5 mesicu…dobra vidle…bez problemu) ; ted neco z historie – SX-LE (mesic max…ne moc dobrej zazitek a pozdejsi nekolikaleta skepse k indianum) ; Splice Comp (ted jezdim…zatim 200km..krasna funkce) ; Minute 04 – ne, fakt se mi nelibil chod…to SPV je tam proste navic ; Black SPV 05 – ten ma taky neco navic… ; Axel Elite LO – dobra funkce..na lehci XC v pohode…pro moju na cokoli…

          Dalsi znacky bez vyjadreni a doby pouzivani (min mesic, pokud neni uvedeno jinak)

          Rock Shox:

          • Judy SL 99
          • Judy XL 99
          • Judy SL 00
          • Judy Race 00
          • Judy SL 01
          • Judy Race 01
          • Psylo XC 01
          • Sid 02
          • Duke SL 02 (100mm verze)

          Marzocchi:

          • Z5 01
          • MXC 02
          • MX Comp Eta 03
          • MX Comp 04
          • Shiver SC
          • Shiver DC (ale ty Shivery jenom letmo na cizim bajku…)

          RST:

          • 281 TL 98
          • Hi-5 9×
          • Gamma-EL 01

          Samozrejme, priznavam, nektery u kterych je to napsany, jsem jezdil na cizim bajku, kdyz jsme si ho vymenili s Hanzem – to je treba ta Minute nebo Black – obe SPV – oba nemame radi SPV…fakt hnusnej system ve vidlici…ale pod zadkem je to o necem jinym…)

          Ty v nich nevidis rozdil? A to prodavas kola??? :o))) Delas si srandu nebo to je pravda?

          0 0
          • danno  

            Tak jak uz se tu probiraji zas ty vidle, uvazuju ze se zkusim podivat dovnitr na Splice, (jen tak z nudy pro prudice, porad slape ok). Jakou bys doporucil vazelinu na vymenu? Dik

            0 0
            • vlk  

              když už polezeš dovnitř, neudělal bys pár foteček?

              0 0
        • TinkTink  

          Ja se musim moc omluvit.

          Zapomnel jsem u toho Sida 02 napsat, ze jsem to jezdil jenom par km (libil se mi, ale byl FAKT MEKKEJ…nepouzitelny pro me, ale pro me to neni ani urceny)

          A ta Gamma – tu jsem jezdil do totalniho konce, ale mesic to nevydrzela :o)))

          0 0
          • Vymi  

            Musim konstatovat ze urcite zkusenosti s vidlicemi mas to jo – navic mas obchod a kolo je tvoje druha milenka… ale rekni musi byt vsechny SR spatne ne nemusi ze zalezi jak si je ten dotycny tu vidlu vystaluje a ona mu pak chodi tak aby byl spokojen… pro me to bude neco noveho a predtim jsem mel jen elastometry a pruzinu… a bylo to po 2 mesicich v prdeli… ted jsem proste mohl dat tolik penez kolik jsem si jen mohl dovolit a taky ze mi kamosi z obchoda rekli co mi muzou nabidnout a co mam ocekavat… takze AXON pro me znamena vidla ktera ma zelenou… ani ne za mesic zacnu jezdit a pak napisu s cim se porad seru a co naopak je super… nazdar… :-)))

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ten druhej seznam bude asi hodne kratkej :) kdyz neni Super ani v nazvu jako u jine znacky pak toho moc nezbyva :) To prece nebyla otazka ceny. Za 5000 jsi mohl mit i Blacka, ale to uz jsem psal.

              0 0
              • Vymi  

                jasne ze mohl mit ale co mam Axona… ten black je na tom skoro stejne… to vsichni musi mit super vidle???

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Jen ze svou volbu svalujes na otazku penez. Black je na tom stejne? Nechci se Blacka ani v nejmensim zastavat, ale stavet ho na uroven Axona… to uz prehanis :) No hlavne jezdi, at nam muzes referovat.

                  0 0
                  • Vymi  

                    ano to jo… to priznavam… chtel jsem si koupit Marusku olej… ale proste jsem musel koupit jeste dalsi veci na kolo… to srovnani neni z moji hlavi…

                    0 0
            • TinkTink  

              Hele…pro tebe bude nejjednodussi, kdyz to tu prestanes resit, protoze zakladni chybu jsi udelal hned na zacatku – jako nezkuseny user jsi se nezeptal hned :)))…bychom ti hned rekli, ze je to na govno.

              Jinak – jestli ji mas za 5, tak to je cena na kterou se prakticky nedostanu za tudle vidli ani kdybych chtel…takze…aspon neco pozitivniho…

              Takze: jdi jezdit…po tak dlouhy dobe stejne nepoznas jestli je ci neni super..budes si s ni proste hrat :)

              0 0
              • Vymi  

                necham to plavat… vas nazor vim…

                jo ta cena je takova jakou jsem napsal… :-)

                zacnu koncem brezna jezdit ted delam servis… totalni prestavba…

                rad si hraju… :-))))

                0 0
                • TinkTink  

                  Si budes hrat do ty doby nez te to prestane bavit :)…

                  0 0
                  • Vymi  

                    jo to jo… proste nez nasetrim na Marusku :-)))

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      A to stacila prihodit necela tisicovka. Ted zase zacinas od nuly :(

                      0 0
                    • TinkTink  

                      No nic…nepoucil jsi se :)…takze ti to vysvetlim.

                      Mas vidli…mas.

                      Muzes zkouset jiny vidle kdyz mas svoji a kdyz ti to jeji vlastnik povoli…muzes.

                      Tak si nejdriv vyzkousej vsechny mozny varianty a pak se az rozhodni…pak se nas zeptej :-D …a pak to jdi teprv koupit. :)

                      0 0
          • BH  

            hele me to pripada jako blbost co tu pises, to je nerealne aby jis jezdil tolik vidlic,i kdyz jsi prodejce, tak uplne nelogicky menis kazdy mesis jeden smejd za druhym.Pozor ja se kazdy den take mohu svest na nejakem kole s nejakou vidlici, ale toto svezeni nepovazuji za relevalentni zkusenost, abych mohl neco zhodnotit.Ale pokud je to pravda co tvrdis a tolik vidlic jsi relane odzkousel pak se neda nic delat bere Tvuj nazor ze SR dela ty nejhorsi vidlice pod sluncem jako urcitou moznost blizici se pravde.

            0 0
            • TinkTink  

              Ja bych si nepujcil nikdy vidli co mam na shopu na jezdeni, pokud by si ji nechtel nechat…

              A pocitej se mnou – todle jse znam za poslednich 5 let – to mas 6 vidlic na rok.

              Mam pernamentne dva bajky…jednoho na takovy endurko (pred tim XC) a druhyho ted upravuju na pouziti v CP DH…ale do ted spis na vseobecny blbnuti…

              Takze to mas 3 vidle na jednoho bajka.

              Kdyz k tomu pridas, ze jsou vidle, ktery jsem mel fakt ten mesic az dva maximalne, tak to neni az tak tezky…

              Tedka uz se drzim ale mensiho stridani…nasel jsem co mi vyhovuje, tak se toho drzim :)

              0 0
              • BH  

                tak jo, tak se vzdavam, je to sice velmi neobvykle napocital jsem 32 vidlic (vsetne Axona a sid 02, coz je 6,4 vilice na rok, jenze na kole muzes jezdit tak 8 mesicu v roce(realne), coz pak predstavuje 0,8 vilice mesicne.Hm, pak zaokrohlene je to 1 vidlice mesicne,To me ovsem pripada hodne nelogicke, davat kazdy mesic novou vidli, vlastne jsem se s tim nikdy v zivote nesetkal.Vlastne to nema ani logiku. Hlavne je zajimavy ten rozptyl od RST 281 po napr. SID. Tak si predstavuji, ze jsi prvedepodobne zacal na kole s Altusem- JOKO? (to byla ta RST) a na nem jsi postupne menil ty vidlice.Jen si to tak predstavuji, ale vazne si nevymyslis?Ja mam vetsinou vzdy jedno kolo na sezonu, az pak ho menim, i kdyz letos jsem jezdil 2 MTB kola a tedy i vidlice, ale to je vyjimka.No holt asi nekteri prodejci kol jsou na tom podstane lip,jak vidno, ze?A jakaze vidlice Ti vlastne vyhovuje? to by me fakt zajimalo, zkus treba na to enduro kolo, DH neni moje krevni skupina a navic tech DH v tom sezbnamu tolik neni.

                0 0
                • TinkTink  

                  No v tom to bude…ja totiz jezdim 12 mesicu v roce – pri posledni vyjizdce jsem jel 23km a 2km jsem se brodil snehem…

                  Toho Axona bych nepocital a nepocital bych vidle u kterych jsem to napsal…to pak vychazi mnohem lip…

                  No…a co se tyka tohodle meneni – ehm…byla to moje uchylka…dejme tomu…proste jsem menil vidle …nekdo menil…neco…tak ja menil vidle…casto…

                  To RST – to je 7 let zpatky – vozil jsem ji 2 roky..myslim :)…no…a pak zacala ta 5ti leta eskapada…tadle je tam do poctu…nicmene minulej rok z jara jsem mel to HI-5…a s tim i kdyz das 1,5m drop na placku, tak to ta vidle vydrzi v pohode – fakt divnej unikat z produkce RST :)

                  PS: JOKO to nebylo…to jsem nikdy nemel…byl to stribrnej Leader FOX…muj prvni bajk s odpruzenou vidlici :)…taky prvni bajk kde se mi odpruzena vidle zlomila – ale to bylo jeste pred timdle RST 281 TL :))

                  PS2: DH stavim az ted a stejne tam budu mit zase XC vidli…

                  Mit stejny bajk celou sezonu? I ty jeden vtipalku :)

                  0 0
                  • BH  

                    tak jo, asi to fakt tak bude,takze nyni pokud budu mit nejaky dotaz na vidli, uz vim koho kontaktovat.

                    0 0
                • Pá-dlista1  

                  Myslim, ze to neni tak nerealny ani neobvykly. Ted mame doma s pritulkou 8 vidlic soucasne a 9ta pribyde co nevidet. Jednu sezonu jsem vystridal na jednom kole! 6 vidlic. Takze se to da :) Ale taky to bylo hodne vinou nakupu nekvalitnich vidlic. Ted mam jednu vidlici uz druhou sezonu a dal jsem si odvazny cil, ze dve ze soucasnych kol mi vydrzi 2 roky.

                  0 0
                  • goofy  

                    sice nevim jake vidle mash na mysli, ale bud ses rozhod 2 roky nejezdit, nebo prechazish na marathony, jestli ti maji vydrzet… :o)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ty nejpouzivanejsi. Ale mam na to letos kvalitni nacini :)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        Pádlista na RST? hmm :))))

                        0 0
                        • Vymi  

                          konkretne RST Gila SL olejová uzamykatelná (80 mm) :-)))))

                          0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Co si pamatuju, tak RSTecek jsem mel 6. Od 281 s polymerama po dvoukorunu Delta HL s olejovym tlumenim s vnejsi regulaci a titanovyma pruzinama. Tagze kdyz napisu, ze je to shit, vim o cem mluvim :)

                          0 0
                          • Vymi  

                            ano mate pravdu… :-))))) vyhrava te 12 minutiovy pobyt na verejnych zachudcich… :-)))

                            0 0
    • everest.two  

      suntour = mala zivotnost drsnejsi jízda a za 2000km je v pytli

      0 0
      • Pekáček  

        Suntour = už víc jak 15000km a jen se udělala vůle v pravý noze. Url:http://www.bike-forum.cz/…27001718.jpg

        0 0
        • McBlacky  

          moje má najeto víc a za poslední rok co jsem ji měl ve vlastnictví už má vakl velkej, ne že bych neviděl horší, ale už to je na úkor kontroly biku. Asi tomu neprospěly city terrory po schodech :(

          0 0
          • Pekáček  

            Napadlo mě koupit ve výprodeji MG-91 a použít její spodní nohy včetně pouzder, ale musel bych to nejdřív zkusit, doma se mi jedno starý Emgéčko válí.

            0 0
            • McBlacky  

              jj taky mám ten nápad, akorát že si nebudu nic kupovat ale vezmu si ND od Fousáče :)

              0 0
              • Pekáček  

                Fousáč by jí dovedl přefutrovat?

                0 0
                • McBlacky  

                  na to už je třeba special vercajk, nebo má někdo metodu jak vyměnit futra s běžnými nástroji?

                  0 0
      • Vymi  

        kdyz jsme u toho srovnani… nebo vydrzi… ja to nemuzu komentovat…

        0 0
    • děda vševěda  

      Vidlice Suntour obzvláště vzduchové nikomu nedoporučuju max tak s pružinou ale i ty stojí za… vzduchový nedrží tlaky za čas jdou na reklamace a jinak do pružin zas dávaj gumový elastomery takže jsou tvrdý jak prase a taky jsou přetlumený. Když vyndám z pružiny tu gumu a uleju trochu oleje tak to docela funguje ale… Suntour a RST prostě nemám rád za 6000kč se dá sehnat na netu Marzocchi nebo starší model RS. A když na to nemám tak si počkám vidle je základ kola.

      0 0
      • milan1  
        • Odstraneno na pozadavek usera –
        0 0
        • TinkTink  

          Ja bych okomentoval jenom jedno misto – ty uniky vzduchu u Axonu nejsou mimo vidlici, ale dovnitr vidlice a jsou fakt hodne casty :)…takze kdyz pak rozebiras vidli, tak ti z ni proste unikne vzduch i kdyz ho porad mas i uvnitr :)

          0 0
          • milan1  
            • Odstraneno na pozadavek usera –
            0 0
            • TinkTink  

              No ja si takhle Axona neprohlidnu bo zadnyho nemam a ani ho mit nechci :) – na me maj malej zdvih a nechodi…

              Kriticke momenty – vidle by nemela mit zadny :)

              0 0
              • milan1  
                • Odstraneno na pozadavek usera –
                0 0
                • TinkTink  

                  Velmi casto ne…pouze castej nez bych povazoval za rekneme, vhodne.

                  Kriticke momenty – nemyslim si, ze je dobry si koupit vidli s tim, ze vim ze tydle momenty tam jsou mozny…to se ji vyhnu a je to :)

                  Nekdy nekdo slysel? To jsi myslel na me nebo na nekoho jineho – prosim konkretne jmeno.

                  0 0
                  • milan1  
                    • Odstraneno na pozadavek usera –
                    0 0
                    • TinkTink  

                      Tva dedukce je ale spatna.

                      AXONy jsem odmitl prodavat, proto toto resit nemusim a pouze z „povzdali“ (rozumej ve skladu) pozoruju jejich vlastniky a jejich problemy (chapej ze si s nimi povidam o problemech). Jak jsem nahore uvedl, projel jsem si ho a to me opet presvedcilo ze tovarne to urcite nepude…zlata Splice (aspon zatim :-D)

                      Prebrane informace – to mas tezky. Na to abych nemel prebranou informaci, musel bych ho vlastnit a vzduch by musel utyct i mne. To jsem rekl ze jsem ho nevlastnil. Takze me informace o teto vidlice co se tykaji vzduchu musi byt prebrane :)

                      Ja se radej (po fcni strance) zabyvam funkcnimi vidlicemi – ted tu mam na servis Axela 04 u kteryho vlastnik prorazil lockout tak, ze olej proste vytekl do vnejsi nohy :))…hehe…Lock je svin :)

                      Mimochodem…druhy den tu ladim Splice a potykam se s problemem dorazovych elastomeru…(to aby to nevypadalo ze se flakam… :)) )

                      0 0
        • McBlacky  

          kdybych vlastnil axona, tak tohl bych určitě slyšet nechtěl :)

          0 0
    • hydrant  

      tyjo Vymi, když už to máš koupený, tak se neptej. Chtěl ses trochu pochlubit, protože máš radost a čekals pochvalu. Teď, když ti tady takhle dávaj, proč s nima diskutuješ ? Namontuj to, jezdi, nenech si kazit radost z nový vidle. Třeba Ti na Tvý ježdění bude stačit a vyhovovat a fungovat k Tvý spokojenosti. čau

      0 0
      • Vymi  

        Je videt ze se debata dobre rozvedla… :-) chlapi je fakt ze to asi nebude ta moje vidle prave orechove, vracet ji nebudu, protoze chci ji dat sanci – chci mit svuj nazor na SR Axona! Do stredy bych mel to kolo celkove slozit a o vikendu chci vyjet… uz se tesim jako male dite protoze 70% veci je novych navic uz mi to chybi… Takze piste stale svoje nazory na to co je na te vidle spatne nebo spise SR… Ja jdu radeji jezdit… :-) Biku zdar

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ty jo. Skoro novy kolo a tri dny nevyjet… ty mas ale nervy. A ted jako vubec nejezdis? Nejhezci obdobi v roce. Neni vedro (no o vikendu bylo, ale po ranu to slo), neprasi se, nikde zadny komar… proste idylka a ty drepis doma :)

          0 0
          • Vymi  

            toz u nas bylo docela dost snehu… ale uz je to pryc… navic mi to trvalo 14 dni nez jsem vyresil problem s penezi a taky veci na kolo co musim koupit… takze aby vse bylo v pohode slozim kolo tento tyden a mozna ze uz ctvrtek a patek vyjedu ale vikend bude pro me proste zacatek sezony… :-) s tim pocasim mas pravdu vsak jsem psal ze uz jsem nedockevej… :-)

            0 0
    • děda vševěda  

      Tím že uleju max 10 procent oleje z vidle nic nezkazím jo tuhle axonku jsem zrovna nerozebíral a u jiných to docela pomohlo a ty gumy v pužinách jsou blbý stačí na pružinu natáhnout gumovej návlek a taky slyšitelně klepat o stěnu nebudou. Ale zakrátit se taky daj je to fakt když s tím pak někdo jezdí z vostra alespon ji nezmáčkne na doraz.

      0 0
      • Mamut  

        Mas nejaky dobry tip na gumu alebo plast, co by siel natiahnut na pruzinu? Nemam sice suntoura, ale RS, ale doziva mi jeden taky „navlek“. Nechcem tam cpat cokolvek, pretoze kadejaka guma sa v oleji rozpusta a zaprasi ho.

        0 0
        • hanz  

          vozím asi 1/2 roku duši na treka…ještě jsem jí neviděl ale byl jsem ujištěn že to snese…brzo budu měnit olej tak se přesvědčím

          0 0
    • Vymi  

      tak jsem to o vikendu jel projet pratele :-)) mam za sebou nejakych 200 KM ale vesmes po silnici… vcera jsem sel uz trochu do terenu… polni cesty, trochu les a musim rict ze vidle se zatim jevi jako dobrej sluha…ale recenze z toho jeste nebude… jen jsem chtel sdelit prvni dojem… :-) takze zatim spokojen…zavirani je super vec… tohle mi opravdu chybelo…budu testovat dal…

      0 0
      • TinkTink  

        Aspon ze jsi spokojenej :)

        0 0
      • kovar  

        tak to buď rád. Halavně si nepujčuj a nezkoušej nějakou odpruženou vidlici, a? jseš spokojen nadále :-)

        0 0
    • martt  

      ahoj Vymi! Ako to vidis s tou vidlou po roku?

      Nepytam sa preto, aby som provokoval ale preto, ze moj syn ma teraz TREK 8500 s tou vidlou (teda so Suntour Axon S-RL). Tak aby som sa nachystal na mozne problemy.

      0 0
      • Vymi  

        zdarec no muzu ti rict ze je to opravdu vidle ktera bez upravy neni funkcni… zni to zle ale je to tak… chvili jde normalne pak zacne se zasekavat atd… je ale mozne ze treba novejsi axon uz tento problem mozna nema ale tomu moc neverim… :-(( tedy posli ji Malanovi 1 a on ti ju upravi tak aby mohl byt tvuj synator s ni spokojeny :-)))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.