Pas vs. obcanka a hranicni prechody

27 nepřečtených
  • blue

    uz ste nekdo byl v Italii jen na obcanku? nedelaj Italove, pripadne Svycari, nejaky problemy? pas mam uz propadlej a nevim, jestli ma smysl delat si novej, kdyz se nikam mimo EU nechystam… z tech Italu mam malinko strach po davnejch zkusenostech, i kdyz to jsme nebyli jeste zdaleka v EU

    0 0
    • Beeda  

      v CH chtej pas, nejsou v EU. B

      0 0
      • blue  

        pravda, to sem si neuvedomil, dik za upozorneni :-)

        0 0
      • BB  

        do CH od lonskeho roku mozno na obcanku, i kdyz nejsou v EU, uzavreli smlouvu s EU, ktera to umoznuje

        0 0
        • blue  

          narazil jsem na upresnujici informaci, treba se to nekomu bude hodit:

          Pro cesty do Švýcarska a Lichtenštejnska stačí českým občanům starším 18 let od 23.12.2004 občanský průkaz. Musí se však jednat o nejnovější typ občanského průkazu s údaji čitelnými strojem. Ostatní osoby do věku 18 let musí mít platný cestovní pas.

          0 0
    • DyEm  

      sem si minulej rok narychlo dělal PAS, páč jsem si neuvědomil, že Švýcaři nejsou v EU. Stejně je pak nechtěli vidět, parchanti :). Jezdil jsem tam na kole, pomezí CH, Itálie a Rakouska. Občanku jsem nechal v kempu na recepci

      0 0
    • kralovek  

      ze zakona ti staci obcanka … narozdil od pred EU … mas pravo na vstup na uzemi jakehokoliv statu EU. Akorat jednou po me jedna slepice na letisti v parizi chtela i pas … protoze jsem ho mel, tak jsem ji ho dal. Kdybych ho nemel, tak by mela smulu.

      0 0
    • Honzas  

      od vstupu do EU jsem byl jen s obcankou v Rakousku, Italii, Slovinsku, Nemecku a Polsku, vsechno bez problemu.

      0 0
      • Volf  

        Připočítej si i Malorcu.

        0 0
      • rasto  

        minule leto ve FR + CH na OP. pas jsem mel jen pro jistotu – pro banky. i kdyz i tam by (snad) mel platit OP?

        0 0
    • Vrci  

      Já byl v Německu i na řidičák. Šáhnul jsem do blbý kapsy v peněžence. :-))

      0 0
      • Smazaný účet  

        A já byl v Polsku na nic. Pravda, jenom asi 0,5 km od hranic a na hřebenu a děsně foukalo, takže se ani nedivim celníkum že se jim nechtělo chodit někam prudit. :o)

        0 0
        • Vrci  

          Na běžkách jezdim do Německa na nic už asi dva roky. Bučina neni zrovna hlídanej přechod.

          Ale tohle bylo na Strážným. Já jsem jenom na okýnku přitržel ten řidičák a jel.

          0 0
      • fousmen  

        To ja zas prosel hranice na prukaz pojistence VZP, zpitej jak doga.. Celnik na tom ale byl nejspis podobne, takze sem se domu taky dostal.. (-:

        0 0
    • Smazaný účet  

      Jenom pro mé ujištění – řeč je o nových euroobčankách, že?

      0 0
      • Vrci  

        Ne, vydáno 1998.

        0 0
      • blue  

        muzes i na starsi

        …občanské průkazy České republiky typu identifikační karty (se strojově čitelnými údaji i bez strojově čitelných údajů). Občanské průkazy typu identifikační karty jsou vydávány od května 1993.

        http://www.mvcr.cz/…estdoeu.html

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hmmm… tak to je fajn… jenom nevim co by z tý starý případně vykoukali.

          0 0
    • prema  

      :) ja jsem jel na slovensko se skoro novou obcankou – akorat takovy maly detail – mela ustrizenej ruzek kvuli svatbe. tam v pohode, jenom par kecu typu: dejte si to dokupy a jedte.. tak jsme jeli. nazpatek jsme byli asi tak za 4 hodiny a problem. tak nas tam chvili dusili, jakoze je to neplatny doklad a blablabla a co s tim udelame, ale pak nas pustili.. samozrejme, ze me nenapadlo, ze je neplatna, zapomel jsem na to a dost dlouho to neresil. ale nejlepsi na tom bylo, ze problemy delaj akorat CESI, nikomu jinymu to nevadilo. :) bylo to dost jedouci, nebot jsme tam s kamosem stali, byli docela vysmaty a celnik nasranej :))

      0 0
      • Smazaný účet  

        Mě kdysi na česko-slovenský hranici zjebali češi za to že mám v pase fotku bez fousů a 14 dnů sem se neholil. Jako že by mě nemusel pustit, že musim mít aktuální fotku, a esli chci mít fousy tak že si mam nechat vyměnit pas… :o))

        0 0
        • Vrci  

          Já se vracel z Aljašky 3 měsíce nestřihanej a měsíc neholenej. Všechno proběhlo bez problémů (2002 – boj proti terorismu v plným proudu)

          0 0
          • prema  

            to si mel jet pres slovensko. tam by si te nechali: "ale pani riceova, mela byste se oholit a umyt, jinak nikdy nebudete ministrini zahranici.. " :))

            0 0
        • blue  

          jo, mam stejnou zkusenost

          0 0
      • Krutohlav  

        Mám úplne iné skúsenosti. 3 roky som každý týžden dochádzal do ČR na VŠ cez jeden malý hraničný prechod. S českými colníkmi a pasovou kontrolou som nemal problém ani raz, nehovoriac že vždy chodili upravený, profesionálny prístup a pod. Na rozdiel od slovenských, ktorý boli vždy v inej uniforme alebo maskáčoch a tie sposoby… Mal som vtedy dlhé vlasy až po pás, proste orangutan, podozrivý na prvý pohľad (holt študent) a na OP starú fotku s úplne krátkymi vlasmi ;) Cez zimu sa to dalo skova? pod zimnú bundu, v lete zas pod batoh, takže žiadny vážny konflikt nebol, moc vzhľad nekontrolujú, občas si vy?ukajú číslo OP, či niesom hľadaná osoba a OK.

        0 0
    • fousmen  

      Chodim denne pres hranice do Rakouska do skoly, jedine na obcanku. Sice par celniku po nasem vstupu do EU porad prudilo a chteli po me i ted v zari studijni vizum v pase (coz po vstupu do EU taky nepotrebuju), ale ted uz neni problem.

      0 0
    • 2-czech  

      no a co takhle opacne…kamos je novozelandan a napul ital, jezdime na bezky na Cinovec, vzal si italskej pas…krava u okynka nas pekne odstavila, vzala si vsechny papiry od myho (ceskyho) auta a nechala nas 15 minut cekat, zacala nam byt v elastakach decentni zima tak jsem vylit a sel se zeptat vo co go, pry ze musi zjistit jestli je ten italsky pas platny…trvalo jim to presne 60 MINUT!!! at zije evropska unie…

      0 0
    • rejow  

      letos praha-německo-švýcarsko-francie na nic bez zastavení na jediný hranici, zpátky občanka na švýcarsko-rakouský

      před dvěmi týdny na občanku letecky praha-londýn, včetně symbolické imigrační kontroly

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce