Potřeba pasu při cestě do Rakouska

24 nepřečtených
  • Crempa

    Zdravim, o prazdninach se chystam projet cyklostezku Praha Viden a zajimalo by me zda bude potreba na tu Rakouskou cast pas. Pokud se nepletu tak snad vsude v EU by melo jit cestovat jen s obcankou. Vim ze se tvrdilo, ze do vzdalenejsich zemi (Spanelsko, Portugalsko apod.) je potreba vzit radsi pas, protoze tam nase obcanky neznaj, ale u Rakouska by to nemel bejt problem ne? Nebo zalezi na tom jakyho celnika potkam? (ackoli teda nevim jak ten prechod na te stezce bude vubec vypadat). Z Vidne pojedem jeste asi do Bratislavy ale u Slovaku by snad uz problem byt nemel ne? Nikam jinam se nechystam a tak se me nechce zbytecne urednicit kvuli tem par dnum mimo… Jo a obcanku mam tu zelenou coz je doufam ta nejnovejsi :-)

    0 0
    • Silas  

      Po cele EU ti staci jen obcanka, ale ten pas se do baglu urcite vleze. Za ty roky, co je jezdim s bajkama na strese do Alp, tak ani jednou me nelegitimovali. To asi nechteli videt tech mych 50 plechu zasitych pod sedadly..

      0 0
    • Lance  

      Ja to jel v 95 a pri prejezdu nemecko-rakouskych hranic si nepoznal, ze jsi jinde, jen znacka Ostereich nebo jak se to pise a to bylo vsechno. Jinak obcanka staci,ale musi byt „kartickova“ nikoli knizka:), ale tu zrejme uz nemas:)

      0 0
    • elbi  

      Do Rakouska i Německa jezdím už jen na občanku, nikdy žádný problém. Mám tu zelenou z roku 2001. Slováci jsou v pohodě tam jim občanka taky stačí.

      0 0
    • dada  

      ja to mam jako sport, kdyby nebylo to zkurveny vizum tak sem to na obcanku zkusil i do USA-lide z plnohodnotnych zemi tam na ID jezdej…ale to uz sme nekde jinde. Co se tyce evropy tak jedinej problem by mel bejt ve svycarsku ale tam sem to z hecu uz taky zkusil a je to jen o tom ze se na tebe ten svycarskej celnik divne kouka ale on tak kouka porad-je to proste svycar… Jinak co se tyka osteriechu i zbytku EU je obcanka rozhodne jednodussi nez pas-vetsinou jen ukazes pres sklo a jedes…pas se musi otvirat tak to trva dyl.

      0 0
      • Paja  

        Do Svajcu uz nejakou dobu taky oficialne staci obcanka.

        0 0
    • mawerick  

      Já s tím nikdy neměl problém:) ani do itálie. je sice pravda že sebou ten pas jen tak pro sichr mám ale nikdy jsem ho nepoužil takže myslím že v pohodě:)

      0 0
    • mawerick  

      Jen si asi dej pozor na to jestli nemusíš mít nějakou minimální platnost (třeba do italie musíš mít ten doklad na kterej tam vstoupíš platnej minimálně půl roku po vstupu)

      0 0
    • PS  

      Loni v lete jsme prejizdeli 1× cesko/nemecke, 1× nemecko/rakouske a 2× cesko/rakouske hranice a taky jen s obcankama. V pohode – jen spocitali pocet obcanek a osob v aute a jelo se dal.

      0 0
    • Maara  

      Stačí občanka, akorát od 1.ledna 2006 se dá cestovat jenom na občanku se strojově čitelným kódem, tzn. na tu úplně nejnovější. Na tu růžovou kartičku ani knížku už ne.

      0 0
      • Paja  

        „luzova kalticka zabicko zelena“ byl ridicak:o)

        0 0
        • Maara  

          ty jsi asi nikdy neměl v ruce občanku, co?

          0 0
          • Paja  

            ale jo, ty asi nezeres maso, co?-)

            0 0
            • Maara  

              Maso žeru, vtipům rozumim, jenom mi nenapadlo, že zrovna tohle byl vtip. 8-)

              0 0
              • Paja  

                V pohode, jsme zhruba stejne stari, takze prvni obcanku sem mel taky tu tvou ruzovou karticku, ale proste pri vysloveni/napsani „ruzova karticka“ se mi vybavi neco jinyho :-)

                0 0
    • PS  

      Jeste upresneni k tem obcanam se strojove citelnou zonou „jedná se o občansyký průkaz vydaný po 17. 9. 2000, zelené barvy, který má ve spodní části čtecí kód obsahující osobní údaje občana a další náležitosti“ „Na Slovensko je možné cestovat i s občanskými průkazy kartičkového typu vydávanými od května 1993. Na území Polska lze cestovat s občanskými průkazy kartičkového typu vydávanými od května 1993 ale pouze v rámci "malého pohraničního styku“

      0 0
    • kamtcho  

      Si uz asi dlhsie nikde nebol ;) PAs som uz nevytiahol pekne dlho. A to napriklad ani ked som siel do anglicka. A na Cesko<->Slovensko vzdy stacila obcanka.

      0 0
      • Crempa  

        Me se tu libi, ja nikam dal zatim nemusim :-)

        Jinak vsem diky za info, obcanku mam z roku 2004 do 2014 takze je jeste „horka“ :-) Jinak napada vas jeste neco, na co dat bacha kdyz uz jedu do ty „ciziny“? Ja jsem fakt ten domaci typ takze o tomhle toho moc nevim :-))

        0 0
        • dada  

          no to by moh bejt docela dobrej thred…pokud nespecifikujes kam do ciziny…ale ted mi jen napada kdyz teda jedes do toho rakouska ze tam delaj fakt hnusny kafe…

          0 0
          • dada  

            jo a maj tam drahy dalnice este drazsi tunely a kdyz trvas na tom ze tauernautobahn projedes v sobotu tak je to tak na pul dne-znam lidi co si berou stolecek a karty. Ja jezdim radsi pres kopecky.

            0 0
            • dada  

              jo a taky aj hnusny pivo, takze tam zasadne svetly nepiju a resim to weissbierem ktery se vetsinou pozrit da. ale jinak je tam hezky…az na ty rakusaky…

              0 0
              • Crempa  

                Tak s tim piivem jsi me nepotesil, ale snad to tech par dni vydrzim, osklivejch rakusaku se nebojim bo si sebou vezu cesky holky… :-)

                0 0
    • fousmen  

      Na obcanku bez problemu, ja od ty doby co nepotrebuju studijni vizum tak jsem pas nevidel ani nepamatuju.. (-:

      0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.