Výměna oleje u Marzocchi.............když je někdo idiot!!!

22 nepřečtených
  • Peslezedirou

    Jak jednou napsal bb, kdo nemá rád příběhy a? raději dál nečte, dík. Každý rok před sezonou měním a rozebírám Z4. Vždycky jsem to dělal na chatě, protože tam je po ruce svěrák a všechno potřebné nářadí. Tentokrát jsem se ale rozhodl vše udělat pěkně doma v bytě a bez svěráku. V uterý jsem spěchal pozdě z práce a říkal si, že ještě stihnu vyměnit olej. Fakt už jsem byl přetaženej a měl opravdu den blbec. Rozebráni vidle OK, složení Ok. Pak jsem se rozhodl, že ještě snížím hladinu oleje, při povolování horních zátek se mi divně protočila gola. Doprdele, strhlej šestihran. Kdybych to věděl tak bych se na to v......Nevíte jak bych mohl zátku nějak povolit, odvrtat?......Už nikdy se nepustím do servisu vidlice, slibuju. Díky všem co dočetli až sem a mají nějakou konstruktivní radu......Pes

    0 0
    • blue  

      jen takovej navrh, praxi neoverenej :-) co treba zkusit pilnikem ten sestihran zabrousit a o cislo mensim klicem povolit?

      0 0
    • mastihuba  

      nebo pilníkem obrousit jen dve plochy a povolit to hasákem :)). To kdyby se ti to nechtělo pilovat celý.

      0 0
    • blue  

      nebo francouzakem, kdyz je ta zatka uz stejne zprasena :-)

      0 0
    • mastihuba  

      nebo to zkusit tím hasákem hned bez pilování. :))

      0 0
      • Peslezedirou  

        Asi to zkusím vzít k zámečníkovi? Snad by to mohl povolit…taky jsem už přemýšlel to malinko opilovat, ale zdá se mi tam příliš málo materiálu. Každopádně zátky jsou již na seznamu komponentů KO :))

        0 0
    • TinkTink  

      Jednoduchy…vemes vrtacku a malinkej vrtacek, navrtas na vnejsim obvodu tu zatku – ale fakt jenom max 2mm…a vemes si kladivo a sroubovak :))))

      0 0
      • alpo  

        Prosím, mohl by mně někdo poslat odkaz na web stránku, kde je popsán způsob demontáže při výměně oleje u Vidlice Marzocchi model 03/Bomber MX Comp – v pravé noze má uzavírání pružení. Hledám marně a nechci si ji poškodit zbytečnou rozborkou. e-mail alpo zavináč quick.cz
        Dík za případnou pomoc.

        0 0
        • TinkTink  

          Pokud ti to nikdo jeste neposlal, tak se mi ozvi na mail.

          0 0
      • McBlacky  

        jako starý středy :) já to dělal hřebíkem se spilovanou hlavou a trochu zahnutým :)

        0 0
      • Peslezedirou  

        Ježiš! Dělal jsi tohle už někdy Tinku u vidle? Mě ta předstva docela děsí, dám si to jako poslední možnost záchrany.....zkusím najít někoho povolanějšího než jsem já, kdo vezme nářadí do ruky. Fakt jsem se vytrestal…

        0 0
        • TinkTink  

          Jo jo…delal…kdysi u stary Z5… :)…jde to uplne v pohode…chce to jenom kvalitni vrtaky a hrubou silu :)

          0 0
        • blue  

          ty to jeste nemas hotovy? :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            By me zajimalo na cem celej tyden jezdil :) No vlastne me se tu taky valej nejaky dily a jezdim.

            0 0
    • martt  

      vezmi si sesthrannu golu a nie tu standardnu 12 hrannu. Tym povolis aj velmi poskodene sesthrany.

      0 0
      • Peslezedirou  

        No právě že já to strhnul šestihranou golou. Tak jsem šikovný. To blue : Jezdit se na ní dá, akorát je trošičku porgresivní. Pustím se do toho až na chatě, tam mám totiž svěrák v bytě to už dělat nechci. Škoda, že Tink není z Prahy a nebo z okolí hned bych škemral o pomoc :o(( Každopádně díky za rady všem......

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce