• kondorxv

    Chtěl bych se zeptat jestli se hodí GF Cake 2 na maratony. Díky za každý názor.

    0 0
    • Daf  

      Ja myslim ze jo. Me by akorat vadilo ze ty uchyty na kosiky na flasku jsou nepouzitelne. To je tam snad ani nemuseli delat. Jestli ale vozis Camela tak to neni problem.

      0 0
    • BB  

      pokud u nas jsou marotony vsechny takove, jake jsem zatim jel, tak Cake na to je naprosto nevhodne kolo. Tezke a do terenu, na Šumavě jsem jel Leaderfox, tak tam by se Cake hodil tak na 200 m, v Jizerkach 0 metru, Brdy taky par metru atd. Jinak vlacis dost tezke kolo, vysoko teziste, tak nevim, na marotony kdyz fulla a kdyz GF, tak Sugar. Cake bych si vzal na celodenni vyjizdky napr. v Dolomitech, na Garde …

      0 0
    • Romík  

      Kdybych kupoval nového fula, tak min. něco přepákovaného. Líbí se mi Giant, Jamis, GT atd. Podle mě tato kola pořídíš i s lepší výbavou!!

      0 0
    • kondorxv  

      GT taky vypadá dobře. Ještě nemam úplně jasno, ale mam slabost pro GF. Maratony jezdim, abych dojel. Na velké závodění zatím nemyslim, spíš končím za půlkou závodního pole, tak si chci závod hlavně užít a dojet v ramci možností v poho a na ten účel se mi zdá Cake 2 slušnej. Jaké má výhody přepákování?

      0 0
    • Darkson  

      pokud nemáš závodní ambice, což předpokládám, že asi nemáš, tak bych v tom neviděl problém. možná přijedeš do cíle o nějakou tu minutu pozdějc, než na HT, ale zato si to užiješ:).

      0 0
    • McBlacky  

      nedávno jsem někomu říkal že je to jen o prachách, kdyby o ně nešlo tak se jezdí maratony na kolech jako cake, prophet, palomino, … daj se postavit i ve velmi slušný váze + 2× lock a je to paráda

      0 0
    • BB  

      jo a ještě jsem si vzpoměl na pár poznámek ohledně Cake na MTNR. Jendak tam padly nazory, ze je trochu vratky, ale hlavne tam furt do kola resi sukovani retezu. Vsichni neustale perou, mazou a kontroluji retezy a presto sukuji. To GT ID je na to co chces urcite lepsi, letosni model pry uz nebude praskat (viz. dlouhodoby test ve Velo)

      0 0
      • mAk  

        to chceš jako říct že stavba rámu má vliv na sukování?! bych to spíš viděl na komponenty ne?! jinak jezdim rok CAKE 3DLX a párkrát na opravdu velký nerovnozsti při šlapání mi spad řetěz z prostředního na nejmenší, což bych určo přisoudil stavbě rámu ale sukování, to teda ani náhodou… Ještě tu někdo tvrdil že je vratký, DLX je podstatně vejš s těžištěm a nějak sem si nevšim že bych z něj padal (c:

        0 0
        • blue  

          problem se sukovanim byl i u sugara, me se to podarilo vyresit poradnym serizenim presmykace a uz se mi to stava jen opravdu vyjimecne…

          kazdopadne ten problem tkvi hlavne v tom, ze mezi ramem a malou plackou je tak malo mista, ze se ten retez dost blbe tam odsud dostava

          0 0
          • mAk  

            tyjo jak se dá vyřešit suking seřízením smyku???

            0 0
            • blue  

              tak treba to je jen placebo, ja nevim :-) jenom sem poradne sesteloval spodni doraz a od ty doby mi to z maly placky nepada :-)

              0 0
              • mAk  

                aha možná že já mám padání řetězu = jako když ti spadne, třeba i z malý placky – řeší doraz přesmyku a pak mám sukování řetězu = jako když máš už trochu jetý převodníky a nabaluje (nepouští se) řetěz tam kde by se měl pustit a pokračovat k přehazce, ale narve se ti mezi převodník a zadní stavbu odspoda (většinou starý převodníky a vyměněnej řetěz), proto mám taky na Duratecoj antisuck – řešení propilovat zoubky aby nebyly vymačkaný do stran a trochu jim sejmout špičku aby nebyly moc vysoký… dočasný řešení před výměnou

                0 0
                • blue  

                  tak to je jen nedorozumeni v pouzitych vyrazech :-) ja tim myslel to spadnuti retezu mezi malou placku a ram a nasledny zaseknuti se v tom uzkym prostoru

                  0 0
                • McBlacky  

                  to lepení na pily může taky bejt zasraným řetězem a použítím hustýho maziva.

                  0 0
          • BB  

            ja jen rikam to, co jsem precetl na MTBR, treba tam kecaji, ja nevim, taky tam nekdo rikal, ze na sukovani by mohla mit vliv kratka zadni stavba pri genesis geometrii. Jak jsem koupi tak prodavam a to ze to kolo ma vysoko teziste, to je proste fakt, staci se na nej podivat, zase diky tomu projede tam, kde jine kolo ne.

            0 0
        • kondorxv  

          A jak jsi spokojenej s DLX? Jezdíš s ním na maratony, nebo nějaké padesátky. Neni moc pomalej?

          0 0
          • mAk  

            no já nejsem moc maratonskej typ, ale jel sem s nim třeba čtyřiadvácu ikdyž teda pohodovym tempem, nechtěl sem to hrotit abych byl fit na další vejkend a pohár MTBO kerej jezdim na pevňáku (možná výmluvy (c; ) No a na vyjížďkách sem nikdy neměl problém stačit ostatním i se 120 zdvihama… Na dovče v Dolomitech sem si s nim užíval. Nejsem nějakej gramhonič takže váhově na tom je skoro stejně jako muj pevňák. Jinak sem s nim měl i nějaký potíže, ale to sem tady už někde asi psal. No a teď nevim co bych ti víc řek (c;

            0 0
          • mAk  

            jo a teda sem zapoměl. Pomalej fakt neni, prohánim s nim i pevný kluky (c;

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.