• XCkar

    Mate nejaky vysneny komponent, ktery touzite vlastnint? Nebo uz ho snad mate…

    0 0
    • robero  

      hm, tak treba nejakej peknej HT titanovej ram – treba HC 1.4 od Morati… k tomu ty jejich kliky… (tak doufam, ze to nezavrou uplne, nez na to stacim nasetrit!) :-(

      0 0
    • Richie  

      Jo mam toho vice. Treba takova Yeti 303 s 888 nebo boXXerem. Pak Banshee Morphin s 888 nebo Scream. A na vsech tech kolech kliky RaceFace NorthShore…

      0 0
    • biker007  

      co me tak ted napada.. ram spesl stumpjumper fsr S-wokrs, brzdy a paky avid ultimate, nejakej peknej foxik s terra-logicem.

      0 0
      • satan123  

        Rocky Montain RMX3 s Shivrem DC…samažrejmě že s brzdama Shimano Saint m8000a kliky race face,mr gizmo,mavic crosland dh,atd…

        0 0
    • biker007  

      ..jo a jeste nejaky zarizeni jako „krize & hladak remover“:)) nevite kdo to dela? zaplatim cokoliv:))

      0 0
      • MaPa  

        Každé slušnější pohostinství… Ani to většinou není tak drahé :-)

        0 0
    • Martin  

      Nový plíce a nožičky by bodly…

      0 0
    • hanz  

      já bych si přál nějaký „super bike control“ implantát abych už konečně něco pořádnýho sjel a skočil…ono to tou starou metodou jezdit a jezdit a skákat a skákat jde strašně pomalu

      0 0
    • CZiko  

      Head shock lefty…

      0 0
    • Rozumik  

      vidlicu risse the champ na ramu alutech die kuh fast forward.

      0 0
    • rhuman  

      brzdy brembo

      0 0
      • bikemanx  

        to si děláš pr… nebo to fakt dělaj na kola?? A nechtěl bys to ze Subárka STI???

        0 0
        • rhuman  

          jeste se to neprodava, ale uz maj vyvynutou „beta verzi“

          0 0
          • bikemanx  

            jako už sem o tom zaslech.se to všechno do všeho. Ještě by mohli začít dělat sedadla sparco..:-) nevíš o tom něco??

            0 0
            • PePu  

              Myslim, ze zavadeci cena 1000eur za kus leckoho odradi. Navic vykonove nicmoc (aspon dle testu jakehosi nemeckeho platku – link se tu povaluje nekde v historii).

              0 0
    • well  

      Zahnutou sedlovku od Thomsona a víc času na kolo a jiné koníčky

      0 0
    • Azagthoth  

      k tej sedlovke sa pripajam aj ja, dalej ram NOX Startrack DH 9.5, top je moj najvecsi sen.Brzdy Hope M4,inac je tohosdtrasne vela len ma to teraz nenapada

      0 0
      • Azagthoth  

        teraz som si vsimol aj druhu cast, onedlho mi ma prist rafik Atomlab, to bol tiez moj sen, uz je to realita…vlastne iba blizka buducnost :-)

        0 0
    • Twisp  

      ram Klein Palomino

      0 0
    • McBlacky  

      zapletený kola od chlápků ze zátoky cukrové třtiny :)

      0 0
      • Cejlon  

        Mě by asi postačily XT kliky,Crank Bross pedály a RB dres s krátkým rukávem:-)

        0 0
      • cabbage  

        jj, rákosový skřípot dělá docela pěkný věci:)

        0 0
        • McBlacky  

          dobrej překlad :))))) by mě zajímalo jak to je doopravdy

          0 0
          • cabbage  

            byl by kdyby se to jmenovalo cane creak, asi ses nejbliz pravde.

            0 0
          • jecnak  

            rakosova ricka (potucek) – alespon z toho, ze je to firma z USA tak soudim.

            0 0
    • pavel.sezima  

      SRAM X.0

      0 0
    • till  

      vidle FOX F100RLT!:-)

      0 0
    • Dumbo  

      noooo ? mna by potesila nejaka Up Side down vidla… bud Shiver DC, Dorado DC, Foes, White Brother,… :) a ktomu nejaky ram… momentalne ma ziaden nenapada…

      0 0
      • enjoy  

        :-))))))

        0 0
      • Dumbo  

        uz ma napadol aj ram… niekto tu spominal prevodovku… ja by som este si prial nejaky ram k tym vidlam… nieco zo zabudovanou prevodovkou… nieco ako B1 alebo minarova Honda..... a tak ved to poznate :-)

        0 0
      • wraftler  

        preco zrovna upside down? paci sa ti krutenie?

        0 0
    • jecnak  

      foxik s terralogikem – ale ten bude az dorasim Duka

      0 0
      • Chaingang  

        taky bych si nechal libit…

        0 0
      • Dumbo  

        kolko stoviek Eur kostuju tie „karboňáky“ ? :-) keby ze „ja su milionar“ :-((((((

        0 0
        • Pebe  

          Psali v Pelotonu 03/05, že kolem 700 stovek :-))

          0 0
        • Vrci  

          hyperony stojí 2.049,–- hyperon ultra 2.474,–- a proto si je nikdy nekoupim

          ale ten pulsion 350 + osa twister 120 a o tom by se už dalo uvažovat

          0 0
    • Freestyle MTBer  

      Ted zrovna je to ram ze spesla p-street www.specialized.cz/…bike2_05.php?… Mnamky mnam :-)

      0 0
    • Pebe  

      Santa Cruz Heckler s Maverick DUC32 vidlicí http://www.03probike.cz/…ikuchyne.php?…

      0 0
    • Eila  

      Mracošáckej Super Monster, ale sníženej z těch 300 na optimálních 250mm zdvihu:-)))))))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Učíš se rychle :)

        0 0
        • black.horse  

          neblázni, by to kolo ani neuzvedla:-)) ale na tom „učení“ pracuju;-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Kdyz das SuperMonstra na krosovy kolo, tak jses jeste porad cca 3kg pod mojim slalomakem :) Jen nevim jestli zadni kolo dosahne na zem :))

            0 0
            • black.horse  

              hele, myslíš že se Ejla bude zlobit, když ji namontuju SuperMonstera na silničku? to by byl upgrade, ideální na český silnice:-D

              0 0
      • black.horse  

        pardon, sem si nevšiml, že tady zůstal Tvůj login a odklepnul sem to:-( omlouvám se:-*

        to sem psal já black.horse a na tý vidli trvám:-) a k tomu nějakej pěknej rámeček, třeba Santa Cruz:-) nebo Scream, ale spíš bych řekl Mrázkovi, zda by mi neuvařil motorku bez motoru:-)))

        0 0
      • Eila  

        dura ace a trek madone ssl:-) noooo a aby nebly reci tak jeste tu kostku na skakani:-D

        0 0
        • Meesha  

          jj, madone by se mi taky moc libila… :-)

          0 0
          • Eila  

            ja jak ji tezkala i s tim „priveskem“ na sport pragu tak byla skvela… skoda ze mi treky nesedi:´-(

            0 0
    • MARIN  

      strasne touzim po prevodovem systemu s veeeetsiiii zivotnosti ale porad nic

      0 0
    • tradic  

      Merida Mission C team a nejaka vidle od Santouru. :)))

      0 0
    • majo  

      Ach jaj, mne stačí aj moj LX/Deore mix, lek keby za oknami nebolo –11,5´C a 45 cm snehu. Ja teraz snívam o švihu v krátkom (alebo aspoň 3/4) oblečku, maximálne s vestičkou a nech sa za mnou práši…

      0 0
    • senožrout  

      Jednoznačně. Rám Santacruz Blur. Jen mne štve, že dovozce ho má za stejný prachy, jako když byl doláč za skoro čtyřicet. A oproti loňsku ještě zvedli ceny "o inflaci… ". To mne štve, protože je to pokus o dojení zájemců… A kde ho v Evropě koupit nějak rozumně zatím nevím. Do doby, než na to přijdu to bude vysněnej komponent :-).

      0 0
      • Twisp  

        me tak napada co zkusit eBay.de

        0 0
        • pitelboy  

          Marzocchi super monster 300mm a k tomu nakej neznicitelnej ram se zdvihem hodne moc, kerej by si s tou vidli poradil…

          0 0
        • senožrout  

          Na e-bay něco bylo ale to je bleší trh. Co záruka, solidnost atd..??? To se mi víc líbí polskej distribitor Santa Cruz. Ten ho má za 4,870 zlotých. Což je cca 36 588.31 CZK. Rozhodně tohle je cesta, kterou prozkoumám…

          Tady je ceník ve zlotých: Bullit / damper 5Th Element 6-way – 4,390.- z³ Jackal – 2,100.- z³ Chameleon – 1,900.- z³ Heckler / damper Fox Float R ProPedal – 3,420.- z³ Roadster – 3,900.- z³ Superlight / damper Fox Float R Pro Pedal – 3,420.- z³ Juliana SL / damper Fox Float R ProPedal – 3,420.- z³ Blur VPP / damper Fox Float R ProPedal – 4,870.- z³ Blur VPP 4X / damper Fox Float R ProPedal- 5,070.- z³ VP Free VPP / damper 5Th Element 6-way – 5,840.- z³ V10 VPP / damper 5Th Element 6-way – 6,820.- z³

          Cennik wa¿ny od 26.02.2005 – mo¿e ulec zmianie (kalkulowany przy kursie zakupu USD banku BPH równym 3,02 pln / 1 USD)

          0 0
          • senožrout  

            A to by měla být cena s polskými 22 procenty DPH

            0 0
            • Seveřan  

              Chceš ho kupovat ještě letos?

              0 0
              • senožrout  

                Pokud by se dolar nezbláznil a nezačel zpropadeně stoupat, tak bych ho koupil, až mi skončí záruka na CRX. To znamená za rok. Kdyby se dolar zbláznil, tai i dřív…

                0 0
      • senožrout  

        Jo a mám ještě jeden. Vidli Marathon S/XC. Ale tu si letos koupím. Stejně nějakou musím koupit… O nejžehličko­vatější žehličku mi ani tak nejde. Naopak mám rád když je terén přes tu vidli alespoň trochu cítit spíš líp řečeno je transparentní. Ale na týhle vidli se mi líbí, že by neměla jít tak snadno zapíchnout v složitým terénu. Párkrát se mi stalo, že přes veškerou snahu a práci s těžištěm jsem nestačil dost rychle reagovat, zapíchl vidli a následoval katepult přes řídítka..... Další vychytávky co tam jsou bych asi už tolik nepotřeboval… Ačkoliv změna zdvihu z kopce… by taky nemusela bát špatná.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Mi teda prijde daleko nebezpecnejsi, kdyz vidle prekazku nepobere.

          0 0
          • TinkTink  

            Ty nejses chrt :)

            0 0
            • senožrout  

              Asi jo Tinku, ale když je v módě prodlužování zdvihů a nutí mne to dělat rošády, tak co mám dělat? :-)

              0 0
          • senožrout  

            Ona tahle vidle Marathonka má výhodu, že si nastavením můžeš vybrat, jestli si rozbiješ hubu protože jsi vidli zapích nebo protože překážku nepobrala. Tomu já říkám svoboda volby :-).

            0 0
      • Andrzej  

        zkus polsko

        0 0
    • jakub  

      cely bike RB MONSTER DH a k tomu Specialized Epic

      0 0
    • TinkTink  

      Hmm.

      NE :-/

      0 0
    • tbc  

      Co takto cely bike? Mne by sa lubil Pinarello Montello ;-) Ale __uskromnil'' by som sa aj s Dogmou :-)

      Fotky: http://www.pinarello.com/…o_01_pic.jpg a: http://www.pinarello.com/…FP03_pic.jpg

      Inak nejaky fajny Crossovy ram trebarz od Fort FX.7005 s car­bonovou vidlou by tiez nebol zly… A ten je aj ovela lacnejsi :-))

      0 0
    • Manas  

      Me by stacilo jenom cely kolo: Cannon F4000SL. :-)

      0 0
    • duk  

      vidle Marzocchi marathon- je fakt dobra

      0 0
    • pos3k  

      zapletena kola XTR

      0 0
    • prodi  

      Náboje a hlav.složení ChrisKing, brzdy Hope mini (všechno ve zlaté anodizaci, a? to hezky ladí k rámu)

      0 0
      • blue  

        a rám je Admiral, co? když to má ladit do zlatý :-) jo, ten už se dneska moc nevidí :-)))

        0 0
    • stréc od piva  

      já sním o tom,až budou všechna kola stejná..a nikdo se na nikoho nebude vyvyšovat že má na přehazovačce o písmenko víc

      0 0
    • fousac  

      ani vlastne nevim proc, ale porad chci ram Hot Chili LiteRage..

      0 0
      • prodi  

        Jo, HotChili je skvělý, nemám sice LiteRage ale pevného Zymotica, ale nedám na něj dopustit. Podle mně je to takovej německej Klein.

        0 0
        • Toams  

          tak tento ram sm prave nasiel v jednom bazosi … sice ohadzany low end a starsimi komposmi (okrem sedlovky Roox:-), ale za skoro smiesnu cenu … lenze je to 16.5" (ten Roox by trcal asi az do oblakov) a nema navarky na kotuc … ale za tu cenuuuu:-/

          0 0
          • Toams  

            btw. ten Zymotic stal 5 litrov:-), Judy XC, Mavic X517 a Roox sedlovka, inac nic, co by stalo za zmienku …

            0 0
    • mike!1  

      Mě se líbí rocky mountain ETSX 70:-))))

      0 0
    • RomanH  

      Ja se drzim pri zemi – muj momentalne vysnenej komponent je sedlovka Woodman Posl SL o prumeru 31.8, protoze na ni cekam jiz paty tyden a jeste jeden asi cekat budu. Bohuzel, bez ni nemuzu zkompletovat noveho bika, pac ze staryho mi tam prijde vidlice a razeni. Alespon ze je venku tak hnusne.

      0 0
      • pavelr  

        Tak to já zase čekám 2 tejdny na pláš? a ještě asi 2 budu. Dneska ale asi nasadím totálně sjetýho nano raptora, a? to stojí, co to stojí. Já si tu hubu klidně rozbiju.

        0 0
        • Richie  

          Jo me uz pristi tyden prijde z katmaru Factory DH a pozitri si jdu pro predstavec pell's DHF

          0 0
      • TinkTink  

        Tobe se libi ta sedlovka co vypada jak zoom? :)

        PS: vim kde maj 30,9… :)

        0 0
        • RomanH  

          Nevim, jak vypada ten Zoom, ale ten Woodman se mi fakt libi. A navic je to jedna z mala ALU hokejek, ktera se dela v prumeru 31.8. Zatim se snazim redkuci vyhnout, ale jestli mi do dvou tzdnu nedojde, tak vezmu redukci a RaceFace XY

          0 0
    • pavelr  

      Nečetl jsem všechny odpovědi, takže se možná budu opakovat, ale když jsem si přečetl otázku, tak mne napadlo, že mým vysněným komponentem je ten, který mne přežije. A je mi jasný, že takový nikdy mít nebudu. To bych se asi musel vrátit v čase min. o 20 let zpět.

      0 0
      • McBlacky  

        já jsem spíš rád že mě žádný nepřežije, přeci jen jsem ještě mladej :)

        0 0
    • Meesha  

      prehodnotil sem… ** STROJ NA POČASÍ!** staci integrovanej do sporttestru. kua, co to tam zase pada?!!!

      0 0
    • zwwak  

      právě dnes už to mám. Kola Ritchey WCS Protokol, řidítka WCS carbon, představec WCS a sedlovka WCS carbon.

      0 0
      • hanz  

        mohu se zeptat proč zrovna tendle výrobce?

        0 0
        • zwwak  

          Protože byl se slevou a velkou.

          0 0
          • McBlacky  

            nechci ti kazit radost, dneska jsem byl v bikeranchi a nechal si převážit ritchey wcs zapletený kola na véčka. Digi váha vyhodila číslo těsně pod 1900 (s RU) tak jsem poděkoval a šel pryč. Byly ve slevě, ale dát za tuhle váhu 8000kč s tím že to nemá nic moc design, fakt neeee.

            0 0
    • cabbage  

      muj vysneny komponent je fungujici vzduchovy tlumic:-(

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ale copak? :) Povidej, prehanej. Cloveka vzdycky potesi, kdyz slysi o nestesti druheho :) A me obzvlast, kdyz se jedna o vyrobky Manitou :))

        0 0
        • cabbage  

          normalka, zase se roztahuje negativni energie po celem zdvihu:) p.s. smrt zhulenym indianum!!

          0 0
      • Radek Broz  

        Podle me se driv proletis v U.S.S. Enterprise nez uvidis dokonale fungujici vzduchac;-)

        0 0
        • cabbage  

          ale jo, rockshox vydrží 2–3× víc než konkurence – cca sezónu;)

          0 0
          • JMT  

            je videt ze si nejezdil foxe, :-)

            0 0
            • Radek Broz  

              Tim chces rict, ze ten vydrzi dyl? :D

              0 0
              • cabbage  

                než manitou určitě…

                0 0
                • Radek Broz  

                  Uz se tesim na reakci Tinka a oslavne ody na Swinger;-)

                  0 0
                  • TinkTink  

                    U kybice to bude rukama…nicmene – za poslednich par mesicu mi proslo rukama nekolik znacek vzduchovych tlumaku a uz to nejak neresim – FOX, RS i Manitou fungujou vsechny, kazdy ale jinak :)…ted mam FOXe a nebudu menit :)…funguje docela dobre.

                    0 0
    • blue.sun  

      Dost pevnej HT rám na drsnější XC a pak taky zázrak ve smýšlení přítelkyně, abychom mohli jezdit spolu…

      0 0
    • m.arek1  

      moj vysnivany komponent je ram – a De Rosa Macro. Existuju mozno aj lepsie ramy, ale toto je pre mna kultova zalezitost a este keby som ho mal… Osadeny Campagnolom napr Centaurom, tak ako ho predavaju, no super. Vobec ma nezaujimaju nejake gramy – toto je proste krasa. Len tie prachy… http://www.derosanews.com

      0 0
      • hydrant  

        tyjo, tak teď jsem na to koukal a to je fakt nádhera, hlavně barva AzzurroBlu, nemá chybu

        0 0
    • Tomcat  

      Rám: 24Cycles LeToy4 , Spešl Demo9 Vidlice: Cova , Foes Tlumič: 5Elements Kliky: Profile Racing 180mm Měnič: X-0 2006Shimano Deore Řazení: X-0 2006 Náboj přední: Pace, Hope ,Syncross Náboje zadní: Pace, Hope ,Syncross Brzda : PaulComponents , Hope Brzdové páky: PaulComponents Ráfky: Kore , HED, Sunrims ,AtomLab Dráty: DT titanový Pedály: Syncross (ti) Řídítka: Azonic Sedlo: Titec Bersec Ti Pláště: nokian Gazzalogy

      0 0
      • cabbage  

        tenhle komponent se ti poved: X-0 2006Shimano Deore :)))

        0 0
        • Tomcat  

          upsss… někde se stala chyba. 8-/ No to je tak když někdo ctrl+C a ctrl+V používá zbrkle.

          0 0
      • Pá-dlista1  

        Tebe snad omlouva jen to, ze jsi disgrafik :) 24Cycles = 24Bicycles Cova = Kowa 5Elements = 5th Element Syncross = Syncros Bersec = Berserkr Gazzalogy = Gazzalodi

        0 0
      • rhuman  

        jezdil jsi ty gazzaloddi? ja jsem si je ted koupil a prijde me, ze jakoby plavou …, driv tioga 2,1, ted tohle 2,3"

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jestli to neni profilem plaste. Tioga je kulata, kdezto Nokian hranaty (v prurezu). Jinak asi Tioga bude lepsi plast, ale porad si myslim, ze Gazza urcite neni spatna. Nicmene Tomcat urcite nemel na mysli nic mensiho nez 3" a tam Gazza kraluje :))

          0 0
          • rhuman  

            no profilem to asi urcite bude, no uvidim v terenu, zatim jsem s tim byl jenom ve meste .....

            0 0
      • cova  

        Svoji vidlici Ti rozhodně nedám… :-)

        0 0
    • JanSolar  

      Kolo od Rumunske kultovni znacky DHS Bikes ( http://www.bike-dhs.com ). K nam se nedovazej a asi jen tak nebudou.

      0 0
    • Dijck  

      70–200 2.8L IS USM

      0 0
      • Meesha  

        naprostej souhlas :-)

        0 0
      • Meesha  

        a 1Ds Mark II nebo aspon 30D k tomu :-)

        0 0
        • Toams  

          mne by stacilo aj 1D MarkII:-))) … vpodstate aj 400D, ale preco troskarit:-) … jo a este aj toto sklo by bodlo EF-S 17–55 f/2.8 IS USM, prip. EF24–70mm f/2.8L USM

          0 0
          • Meesha  

            400D ted docela dost hlidam a jestli se mi podari nastradat nejaky penizky, tak si asi udelam radost :-) Jeste D80, ale ta je uz draha :-(

            0 0
            • Toams  

              jj, tiez po nej pokukujem, ked sa dostane pod 19 litrov, tak v momente berem :-))) … inac D80 ma trochu navrch:-/ (fandim Canonu) a tych cca 5 litrov sa zevraj oplati investovat

              0 0
              • Meesha  

                19 nebo 20 uz je asi jedno :-) beru ceny se setakem, protoze nic jinyho zatim nemam a asi chvilku ani mit nebudu. D80 je o 10tis. drazsi – ja sice radsi Nikony, ale to uz je velkej rozdil :-( ale zase ta 18–135 AF-S DX… 0:-)

                0 0
                • Toams  

                  tak bud som mal mylne info, alebo som si to pomylil s D60 (D50???) … ja by som vystacil aj bez setaku (chvilku:-), ale ten rozdiel je vpodstate minimalny, ak berem v potaz pomer cena/vykon, takze cely kit za dvacku a Bresson hadr:-) … no jo, keby mali vsetky rovnaky bajonet, to by sa nam zilo:-)))

                  0 0
            • enjoy  

              sony alfa a tradaa!:-)).no ne,je moc fajn,jenom mi to nedela lehky,furt blbe vyvazuje bilu a podexponovava snad porad(ikdyz to je prej bezny no).zlatej kompakt s EVF:-))

              0 0
              • Toams  

                moc sumi … a bajonet + sanky od minolty … ziadne tradaaaa:-/ … aj ked teda stabilizator v tele nemusi byt spatny:-)

                0 0
                • Meesha  

                  bajonet+sanky byl prvni duvod proc ji vyradit z vyberu no :-( proste N nebo C :-)

                  0 0
                • enjoy  

                  hmm,moc sumi..ale jak to bude,kdyz diky stabilizatoru das mensi iso nez na canonu?:-) ale nerikam..,co jsem videl na dpreview.com tak treba D80 snad ani na 3200 vubec barevne nesumi:-O. jinak alfa je dobra:-),s dvouma setakama nema konkurenci.

                  0 0
                  • Toams  

                    si kupim nejake pohodove sklo s IS a hotovka:-) … inac stabilizator tiez nie je vzdy vyhra:-)

                    0 0
                    • enjoy  

                      kup si no,ale pri ty cene,to by me sbirali:-).jinak ja ten stabilizator jako vyhodu vubec nevidim,bud mam tresavku jak svin,nebo nefunguje:-).

                      0 0
                  • vlk  

                    Koukám, že se v tom docela vyznáte.Hele Já uvažuji o koupi své první zrdcadlovky-co nejmenší, abych ji moh brát na kolo.Uvažuji o pentax isdl, pentax d100 a canon 350d-vždy se seťáky.Myslíte, že ten stabilizátor stojí za to si ty 4 tis připlatit.S jak nízkými časy se s tím dá fotit.Já bych stejně fotil jen 28–100mm.

                    A další věc co mě zajímá.Ostření či zaclonění je přes hledáček supr, ale jak je to s tmavostí fotografie.Pře­cijen, ne vždy to automatika zvládne.U kompaktu jsem byl zvyklej, že se mi po namáčknutí obraz na displeji přiměřeni ztmavil, podle toho, jak bude výsledná fotka.A případně jsem tak udělal korekce ještě před expozicí.Jak to řešíte u zrdcadlovek.To vždy vyfotíte.Mrknete jak to vypadá případně smažete a vyfotíte druhou či třetí fotku už se správným nastavením?Není na to také nějaký fígl, jak to zjistit ještě před expozicí.Přeci­jen,na kole není tolik času si s tím hrát.

                    0 0
                    • enjoy  

                      asi nebudes zrovna narocnej(ja taky),takze budes uplne unesenej z toho,jak to na iso400 nesumi a budes spokojenej.vyber si pak podle toho,co se ti libi,pripadne jeste trosku prihlidni k urovni sumu.

                      k tomu mereni,ostreni atd.. to je opravdu problem(alespon pro me),fotak si dela uplne co chce a jakmile zkorigujes expozici,tak pri posunuti o kousek,pri zdanlive stejnym svetle uz exponuje uplne jinak.jakoby snad bylo automaticky mereni z myho fotaku uplne vypreparovany:-). je na to ale jeden figl.musis mit zkusenosti a vedet presne v kazdy prilezitosti,jakou clonu a cas nastavit manualne:-).to je rada co?:-D

                      0 0
                      • vlk  

                        No náročnej nejsem.V podstatě jsem byl docela unesenej i z iso 800 z rychlosti a z manuálního ostření(jak to krásně jde vidět v hledáčku) u pentaxu isdl.Navíc zatím pentax u mne vede, protože jejich setové objektivy jsou hliníkové.Ale ta expozice je prostě u kompaktů přes display řešena o něco lépe.Navíc dost evf ukazuje třeba živý histogram, či přepaly apod.Sem někde čet, že Olympus 500 by měl mít možnost focení přes display-tam by snad mohli být ty funkce u kompozice.Jde o to aby s tím uměla fotit i přítulka, nebudu věčně fotit sám, tak nejsem na žádný fotce :o)

                        0 0
                    • enjoy  

                      jo jeste k tem casum.. rika se,ze muzes se stabilizatorem jit o 2 stupne dolu,cili treba na tech 100mm,bys mel mit minimalne 1/100s a se stabilizatorem budes treba na 1/60s.jenze ty jeste musis tech 100mm vynasobit 1,5×,takze jsi na 150mm.cili i se stabilizatorem se drzet na prevraceny hodnote ohniskovy vzdalenosti. ale to jsou vsechno jenom kecy:-),udrzet i neudrzet se da leccos:-)

                      0 0
                      • Toams  

                        einbischen neponimaju tie prevratene hodnoty a tak … ale to neva … proste v ruke sa vpohode da udrzat 1/60, skusenejsi 1/30, 1/15 s problemami, dlhsi casom som radsej ani neskusal:-))) … a v sportovej foto tie casy budu zrejme trooochku kratsie, zejo? a ci sa tam uplatni ten IS alebo nie, to netusim:-)

                        0 0
                    • Meesha  

                      k tvemu vyberu… Pentaxy bych osobne vyradil kvuli ne tak sirokemu a dostupnemu prislusenstvi. Jak to jinak foti nevim – nikdy jsem s tim nefotil. 350D s EF-S 18–55 stoji cca 21 tis. a ted nova a lepsi EOS400D se stejnym objektivem stoji 23 tis…

                      0 0
                      • vlk  

                        Tak já jsem nenáročný.Já si vystačím i se setovým objektivem a dost se mi u pentaxů líbí, že je na tužkové baterky-do přírody výhoda.Jinak prý na něj jdou i manuální stará skla.Takže na kolo něco na rozbití z bazaru by mohlo být za kačku.

                        0 0
                        • filipes  

                          kupovat setovy objektiv a peknou digi zrcadlovku je znacene neefektivni – to uz je lepsi koupit za 2000 v bazaru analog a k tomu kvalitni sklo. Mam docela slusne objektivy (Canon pevny skla, Tamron 2.8/28–57 a Tokinu 4/12–24) a stejne vytahnou maximum z 8MP (350D) jen za idealnich podminek…z Pentaxu je tedka super ta nova K10 tusim..... jinak tuzkove baterky nejsou zadna vyhoda, jsou tezke a dlouho se nabijeji. LiOnky do modernich zrcadlovek vydrz prekvapive hodne, za hodinu jsou nabity a daji se sehnat no-name nahrady za rozumny peniz – mam jich 6 a to staci na mesic fest foceni bez dobijeni…

                          0 0
                    • palkac  

                      Nikon D70 má Matrix měření a to se snaží udělat tu fotku vyváženou.. Exponuje fakt fajn a používá automaticky fill-in blesk.. Podexponovat nevadí, horší jsou přepaly. Navíc podle situace už po chvíli používání odhadneš kolik přidat či ubrat EV…

                      0 0
      • Radek Broz  

        Bych rekl, ze tim jsme fotili ME ve 4X… Bylo to pujceny. Ale me to stejne prijde vsechno dost podobny, takze se mozna pletu;-)

        0 0
        • Dijck  

          Z MTBS?

          0 0
          • Meesha  

            no, myslim, ze Petan ho ma. Nedavno prodaval i 1D…

            0 0
          • Radek Broz  

            Petan nam sice nabizel skla, ale muselo by se kvuli tomu do Phy – tohle bylo od kluka tady z Nejdku. Myslim, ze je to ale ono.

            0 0
        • Dijck  

          Mohol to byt uz len : 70–200 mm f/4 L USM, 100–400 mm L IS USM, 300 mm f/4 L IS USM, 400 mm f/5.6 L USM, 400 mm f/2.8 L IS USM, 70–200mm f/2.8 L, 28–300mm f/3,5–5,6L IS USM :)

          Inak tiez som s nim uz co-to fotil, a bolo to dobre, dost dobre.

          0 0
      • enjoy  

        hmm,tak to ja bych radsi neco mensiho:-).neco na alfu,tak za bura,18–400mm,2.8,tak to by mi stacilo:-))

        0 0
        • Meesha  

          presne :-) ale to uz by bylo zase jak nejakej hyperultracom­pactzoom

          0 0
          • palkac  

            já si už radost udělal. Nikon 18 – 200 mm f/3.5–5.6G VRII

            0 0
    • St1c  

      moj vysneny komponent je po precitani ineho threadu ta polkilova blikacka bez baterii:D aj tak jazdim bez svetiel tak toto by ma mozno prinutilo svietit, a este si aj clovek zamaka:D

      0 0
    • oIkyc  

      Muj vysněnej komponent jsou carbonový gripy........­..... :))))

      0 0
    • Bajker16  

      Tak můj vysněný bajk je jednoznačně Maverick ML8 d vidlí DUC32 a samozřejmě bych to ověsil komponentama Thomson,FSA,Sram­,Hope,CrankBrot­hers,Selle Italia :-))) Nemáte někdo zbytečnejch 200kKč ? :-D

      0 0
    • GrandeBelde  

      Nejsem materiálně založen, ale…chtěl bych ty brejle se svítící tyčkou ze Startreku, prsten od Arabely a kaftan jako frak

      0 0
    • Misiak  

      ja by som chcel pravonohu lefty… nieco mi hovori ze ju nikdy nebudem mat, chjo… =P

      0 0
    • Bajker16  

      Díky, nad tim už jsem slintal :-D

      0 0
    • Žigo  

      Ja by som chcel hlavne karbonovu German A, ostatne veci uz mam skoro vsetky od Ritcheyho a to mi staci. Mozno este cosi z 07 XTR-ka?

      0 0
    • raceman  

      momentalně crossridy

      0 0
    • gobike  

      No tak nejakej poradnej ram, treba Epica a nebo karbonovy HT, treba od Meridy, nebo Gianta. A taky by se mi libily Croosmaxy :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.