• tomaschek

    Vysvětlí mi někdo, jak to je s boční vůlí u SPD pedálů Shimano? Pořád se tady pro lidi, co mají problémy s koleny, doporučují právě kvůli boční vůli pedály Time nebo Crankbrothers, že je v tomhle jejich přednost proti Shimanu.U něho jsem se tu o žádné boční vůli nedočetl. Ale já mám nové pedály Shimano 540 a boční vůle je u nich taky výrazná – změřit to neumím, ale vůle rozhodně překračuje ven i dovnitř rozsah poloh, do kterých se tretra při normálním šlapání dostane. Je tahle vůle jen u 540, nebo ji mají všechny SPD Shimano? Nebo že by to bylo nejlehčím nastavením vypínacího mechanismu (teprve se s pedály sžívám…)?

    0 0
    • Fernetbiker  

      ja si myslim ze do zacatku jsou urcite lepsi ty jiponci.a potom az se na tom naucís bude nejakej ten stupinek na uhlomeru maličkost.

      0 0
    • Pekáček  

      Myslím že tu vůli maj všechny krom těch nejstarších.

      0 0
    • Peter82  

      Pokial viem, robia sa dva druhy kufrov SPD (s volou a bez). Pokial nie si profik, tak s SPD napevno si akurat dodrbes klby (pokial to nenastavis naozaj presne). Takze si myslim, ze SPDcka s nejakou bocnou volou su normal

      0 0
      • Fernetbiker  

        To je pravda.vetsi bocni vule ti trosku dopreje vic volnosti v technyckych pasazich,nevycvakne te každej pidi pohyb nohy na pedalu.ale jak rikam je to hlavne o zviku(clovek si prej zvikne i na opratku).

        0 0
        • Vašur  

          Jezdil jsem na prvních SPD od Shimana, který byly bez vůle. Asi jsem trefil přesně polohu, žádný problém jsem s bolestí nohou neměl. Druhý byly Shimano s vůlí. Dalo mi práci si na to zvyknout, dlouho se mi zdálo, že mi nohy v pedálu plavou. Teď už mi to nevadí a myslím, že tu vůli nijak moc úmyslně za účelem úlevy nohou nepoužívám.

          0 0
      • tomaschek  

        Možná jsem to blbě formuloval, nebo jste mě špatně pochopili – ja si na tu boční vůli nestěžuju, naopak ji chci, protože jsem po operaci kolena. Jen se všude píše, že Time a Crankbrothers jsou na kolena šetrnější, takže mě zajímá v čem, když tu vůli mají i Shimana.

        0 0
        • Matts.  

          normály reklamný ?ah. To je ako Persil a bežný prací prostriedok.

          0 0
        • kovar  

          U Time je výkyv paty a také můžeš kufrem v pedálu posunovat doleva a doprava (toto je ta boční vůle) , ale u shimana ne, tam je možný jen ten výkyv paty.

          0 0
          • kovar  

            jo a ještě šlehače – tak tam nevím, výrobky CrankBros mě nezajímají. Ale asi mají také posun kufru doleva doprava podobně jako Time.

            0 0
          • Matts.  

            trošku ?a poopravím, aj na tretre SPD je možné kufor trochu posunú? vľavo – vpravo, + dopredu – dozadu.

            0 0
            • kovar  

              to je sice fakt, ale řeč je o něčem jiném – o boční vůli zarážky v pedálu..

              0 0
              • tomaschek  

                Může napsat své zkušenosti někdo, kdo jezdí šlehače? Docela mě láká ten celonerezový „S“ model. Opravdu ze šlehačů pálí nohy?

                0 0
    • Martinson  

      Standardně se k pedálům Shimano dodávají kufry s vůlí 5°(pohyb paty), je možné si koupit i typ bez vůle

      0 0
      • Volf  

        To je úhel vypnutí ? Já mám totiž nějaký VP a žena má shimana. Když si nasadím shimaňácký kufry a sednu na její kolo, tak ty 520 maj tak šíleně velkej úhel vypnutí, že je to ve srovnání s těma VP na zabití.

        0 0
        • jonti  

          nie, to je len uhol v akom sa volne pohybuju, po tych 5 stupnoch sa uz zacina vypinanie, a vypne to niekde okolo 15–20 stupnov.

          0 0
    • hanz  

      jezdím time už druhým rokem a bolesti operovaného kolena ustoupili o cca 70%…opravdu strašně moc, předtím jsem jezdil authory, pointy a rytchey…všechny měli vůli pro hýbání s patou ale žádnej né pro hýbání nohy do strany, po přechodu na time jako když mávne proutkem. Další pedály zase rozhodně time, sice se mi do nich krapet hůř nastupuje ale to stojí za to. Na šlehače nadává kde kdo že je ohnul či se mu uplně rozpadly.

      0 0
      • Martinson  

        Po změně treter jsem nemohl trefit správnou polohu kufru. Na biku to ještě šlo ale při delší vyjížďce na silničce bolely kolena. Tlačilo mě to patu trochu dovnitř ale po pootočení kufru už v pohodě. Time jsem nejezdil, jen Look S2R(mtb) a troje Shi.

        0 0
        • Vašur  

          To mi řekni, jak jsi dokázal pootočit kufry? Zatim jsem je pootáčet ani posunovat nepotřeboval, ale shimano kufry mají takový výstupky, který se zamačknou do podrážky a když kufr pootočíš (pokud to není o hodně) tak vždycky sklouzne do těch děr zpátky. Třeba to u dalších – pomalu uvažuju o nových – netrefím a bude se mi to hodit

          0 0
          • kovar  

            jde to pootočit i o málo. A snadno.

            0 0
          • Martinson  

            Asi to bude rukama :-). Tak než zjistíš jestli si je nastavil správně tak je neutahuj na krev.

            0 0
    • duk  

      ja vozim shimano M520 a maj taky celkem velkou vůli

      0 0
    • Necris  

      Koupil jsem 520tky pedály kamarádovi na namontování. Našroubovali jsme, namontovali NOVÉ kufry a prásk, vakl do strany jako blázen, pravý pedál má dokonce mírnou vertikální vůli.

      Co s tím ? Oproti mým XT je to jako plavat ve vodě. Je to normál ? Míval jsem 520tky a nepamatuji si, že by tohle dělali. Jak se dají poznat ty bez vůle ? ;)

      Podotýkám že byly koupeny právě za účelem nejpevnějšího úchytu na základě pročtení fóra tady … a nepovedlo se.

      0 0
      • KubaBajk  

        A tretry mají podrážku tvrdou? Protože jinka mě nic nenapadá, nastavení je jasné a výrobní linka je bouchá všechny stejně.

        Předpokládám, že utahovat jste je zkoušeli.

        0 0
        • Necris  

          Utahovat určitě a tretry jsem zkoušel i moje se staršími kufry, bude to v pedálu.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.