Kotucka - Shimano Deore BR-M475 mechanicka

25 nepřečtených
  • actus

    Co si myslite o tejto brzde? Da sa pouzit s pakou tektro? Nasiel som ju na nete za 1200 a myslim ze to je dobra cena.

    0 0
    • Czkedar  

      Jestli je ta paka na lanko, tak ji muzes pouzit s kdejakou kotoucovkou, ja mel M515 po prvni vymene desek hruza, nevim, mozna je to mym strasnym stylem jizdy, ted mam M525. Po me zkusenosti bych si dal mechaniku jen dozadu, dam byla v klidu.

      0 0
    • tomaasz  

      Tato brzda nebude pořádně brzdit s žádnou pákou, protože třmen je tvořen z jedné strany odlitkem k němuž je přišroubován plech nesoucí vnitřní stranu třmenu – je to prostě málo tuhé. Za 1200,– bych ji nekupoval, našetři dvojnásobek a kup Shimano 525 hydrauliku nebo pokud to musí být mechanika tak avida CPS (Tink ji má za 2600,–)

      0 0
      • actus  

        no problem je vtom ze zijem na slovensku a tu su ceny ine. pozrel som na www.akcebike.sk a tam mali avid mechaniku za 4500sk, a to je pre mna moc. teraz mam tektro vpredu aj vzadu, vzadu vpohode, ale vpredu by to mohlo byt lepsie. jedna otazka – da sa pouzit kotucka zpredu aj vzadu?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tak touhle brzdou si rozhodne nepolepsis. Si radsi kup vetsi kotouc a adapter.

          0 0
          • actus  

            tak prdim nato. a da sa ta kotucka zpredu pouzit aj vzadu?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Da, ale standardne musis pocitat vzadu s kotoucem o 20mm mensim. Tzn.kdyz mas vpredu kotouc 160 a chtel bys to same prase dat dozadu, pak potrebujes kotouc 140mm.

              0 0
              • actus  

                takze staci kupit adapter na 180 kotuc a dat ju dozadu s 160 kotucom?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Podle toho, kterou ted myslis. Jestli Tektro, tak ano, ale ja myslel, ze tam ji uz mas. Jestli Shimano, tak tu uz muzes koupit zadni, ale porad nevidim smysl takoveho pocinani.

                  0 0
        • tomaasz  

          Třmen a kotouč ano, jiný je adaptér. Já tu brzdu M475 mám na obou kolech a vpředu je to hrozně slabý, určitě by to chtělo kotouč minimálně 180 mm.

          0 0
          • actus  

            a neda sa ta brzda kupit bez kotuca?

            0 0
            • tomaasz  

              Oficiální dovozce Paul-Lange má v ceníku pouze komplety třmen+kotouč 160mm nebo třmen+kotouč+a­daptér, zkusil bych to v cykloobchodě, protože řada obchodů bere díly i z jiných zdrojů – v německu rozhodně není problém koupit ja ko náhradní díl samostatný třmen.

              0 0
    • actus  

      a neni nejaka kotucka do 2000sk co by dobre brzdila?

      0 0
    • pavelr  

      Mám tuhle brzdu od podzimu vpředu i vzadu a nemám s ní žádný problém. Shodou okolností mám i obyč. páčky tektro. Na moje pohodový ježdění mi stačí.

      0 0
      • gumid  

        Jsem nadváhový týpek,cca 100kg a 194cm. Koupil jsem GT I-drive 2.0 a na tom byly tyhle mechaniky. Zpočátku byly super – protože to byly první koroučovky a a navíc na daleko lepším stroji, než jsem předtím vlastnil. Pak jsem zjistil,že ani při pohodové jízdě po zajetí to moc nebrzdí – upgradoval jsem na Hayesy HX9 a teď je to super! Radost mě jen kazí fakt, že to RS Pilot /původní výbava/ asi dlouho nevydrží, to je ale již jiná kapitola. Kolega má Avid mech. a tyt brzdí tak o třídu líp než 475.

        0 0
        • pavelr  

          Mám je na zimáku, orig. destičky, 75 kg živý váhy a je pravda, že přední brzdu jsem se nenaučil moc používat (vč. véčkový). Brzdím více zadní. A nemám srovnání. Ale tak jak potřebuju, aby to v zimě brzdilo, tak to tak brzdí a mně to bohatě stačí. Od brzdy potřebuju, aby dokázala zablokovat kolo. Nic víc.

          0 0
    • micro  

      Ja je mam taky, sice trochu vytuneny kotoucema od A2Z + fastop desky – brzdi to na moji vahu dobre / 65kiláků/ ale vepredu bych si predstavoval vetsi vykon… casem mozna pudu do avidu BB5, sem cet ze brzdej srovnatelne s BB7

      0 0
    • Alex  

      Ja tuto brzdu (M475) mam na zimnom biku, a musim povedat, ze brzdi velmi dobre (vazim 65kg). Mam kotuc 160, paka tektro, dosticky asi original. Na letnom biku mam hydry XTR 04, a tie niesu co sa tyka brzdnej sily onic lepsie (asi preto, lebo mam tam shimano polymer dosticky).

      0 0
      • enjoy  

        no toto:-O

        0 0
      • Pá-dlista1  

        To ty XTRka musej bejt faaakt spatny. Jestli je teda zjisteni objektivni :)

        0 0
        • jose  

          No já nevím, já mám taky xtr04 ale ne na dualech a subjektivní pocity jsou lepší než z předchozích mag.julii,luis, a marty a xtr nejlepší,zezačátku jsem musel rozchodit pístky a ted no problem…reps. na chrtění jsou super. Jinak deore mechaniky ted jsem dal na mladý kolo a se svými 50kg si s nima chrochtá o rozdílu s veckama…

          0 0
    • Ruprecht  

      Poté co mi ukradli bika jsem musel pořídit nového, a protože nebyly prachy tak jsem tam dal tyhle brzdy…a jsem překvapenej, že to celkem brzdí (mám 72 kg), čekal jsem, že to bude horší. Takže zatím spokojenost. Ale až budou prachy půjdou tyzhle mechaniky na kolo manželce a beru hydry :-)

      0 0
      • miki  

        shimana BR-M 525 hydy jsem viděl na německým I-obchodě za 70eur.tak proč kupovat drahý mechaniky avid

        0 0
        • Gatier  

          Ja by som vymenil Giant hydrauliky za mechaniky. Plus doplatok? Asi budem brzdit tiez kotucmi. Ale len v zime!!!

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.